Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 17:57   #81
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
"Šugavi uradak" činjenica koje potvrđuju svi povijesni izvori, većinu toga se može vidjeti u pop dokumentarcima, doduše ne tako opširno nego ih je potrebno pogledati više jer im nije u cilju to najednom prezentirati kako ljudi ne bi počeli povezivati neke stvari.
Usput još u osnovnoj školi učiteljica nam je rekla da je Einstein bio nasilnik koji je maltretirao žene.
No opširna propaganda je učinila da je ta ništarija danas slavljena kao netko.
Mislim, ljudi nisu u stanju upotrijebiti 2 zrna soli nego gutaju sve što im se plasira.
A ja se nemam za što opravdavati nikome, nikakav zločin mi nije dokazan, čemu tolika gorčina?
Ako se tvoj svjetonazor temelji na onome što si čuo u osnovnoj školi, nimalo me ne iznenađuje tvoj vrtićki način komunikacije i vrlo maštovite halucinacije.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:07   #82
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ako se tvoj svjetonazor temelji na onome što si čuo u osnovnoj školi, nimalo me ne iznenađuje tvoj vrtićki način komunikacije i vrlo maštovite halucinacije.
A na čemu se temelji tvoj svjetonazor? Na onome što nisi čula u školi? Kad nešto takvo tvrdi netko poput tebe riječi ironija i patetika dolaze do punog izražaja.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:11   #83
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ako "nisi znao", ja sam ti pokazao da je tekst tog smeća od videa uzet iz te rasističke knjige (i to piše na kraju videa), za koju i Stormfrontovci kažu da je "ekstremna".

Uviđaš li svoju grešku ili ćeš nas i dalje "iznenađivat" sličnim rasističkim, antisemitskim videima?
Spin, ne radi se tu o nacistima nego o tome da su priložene informacije točne.
Kakav bolesnik treba biti da oženiš sestru svog ujaka?
"Idol moderne znanosti".
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:23   #84
Quote:
ripaparazzo kaže: Pogledaj post
NASA mora nekako pravdati ogroman budžet, pa svako malo saziva spektakularne konferencije na kojima otkriva - ništa. I Venera je veličine Zemlje i na sličnoj udaljenosti od Sunca, pa na njoj nema ni ž od života. Meni je NASA užasno iritantna sa tim svojim tabloidnim pristupom egzobiologiji.
Sam si odgovorio... dobro, imaj na umu da je matična zvijezda crveni patuljak jedva veći od Jupitera, tako da je sasvim moguće da jedan ili dva planeta od navedenih imaju vodu u tekućem stanju, pa, tko zna, i život.

Quote:
Na religiju ni jedno otkriće neće imati uništavajući učinak.
Otkriće ne, a vjerujem i da u Božjem planu nije uništenje ljudi... do čega bi doveo prijevremeni susret sa civilizacijom naprednijom od naše.

Quote:
Katolička crkva je već rekla da će pokrstiti i vanzemaljce ako dođu, što ukazuje na njezin transformativno-korporativni karakter.
Što se tiče pokrštavanja vanzemaljaca, možda si mislio na ovog astronoma...

Meet the pope’s astronomer, who says he’d baptize an alien if given the chance

Jedini smisao te priče vidim u ovom...

Quote:
Consolmagno’s short answer is “yes.“ But “only if she asks!”

While the longer answer is spelled out in the book, the two Jesuits are really aiming their lens at a bigger goal: to show how people of faith can also believe in science.
Quote:
Vjerski fanatici su uglavnom indiferentni prema činjenicama bilo kakve vrste. Nedavno je jedan svećenik napisao knjigu "Ipak se ne okreće" o tome kako je Zemlja ravna ploča u središtu svemira. Da, nedavno, ne prije 5 stoljeća nego prije 5 mjeseci.
Fanatici ili "ideološke radilice bilo koje vrste" (koristeći ideologiju na način XIX. stoljeća) su općenito ignoranti i indiferentni prema činjenicama.
I to se neće promijeniti.

Na nama je odlučiti hoćemo li svijet gledati kroz njihovu ili drugačiju prizmu.

Što se tiče "transformativno-korporativnog" karaktera RKC (a i drugih većih religioznih organizacija), nema sumnje kako je to jedno od lica te ogromne organizacije.

Ako su danas države u dobroj mjeri organizirane kao korporacije, teško je očekivati da u crkvi nećemo primijetiti takav pristup.
Dobro ili loše ? Na svakom je da procijeni, po meni treba vidjeti više detalja, pa donijeti sud na svakom primjeru.

Evo jednog...

The Catholic Church's vision for impact investing

What You Need to Know About Impact Investing

Quote:
Impact investments are investments made into companies, organizations, and funds with the intention to generate social and environmental impact alongside a financial return. Impact investments can be made in both emerging and developed markets, and target a range of returns from below market to market rate, depending on investors' strategic goals.

The growing impact investment market provides capital to address the world’s most pressing challenges in sectors such as sustainable agriculture, renewable energy, conservation, microfinance, and affordable and accessible basic services including housing, healthcare, and education.
Socijalno poduzetništvo na globalnoj skali...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 18:49   #85
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Religije se ne podudaraju sa duhovnošću; one su nositelji parcijalnih interesa sa težnjom monopola na sveobuhvatnost, istinu.

Može religija organski, i bez politično širiti naokolo solidarnost, biti donekle empatična ali uvijek je odraz parcijalnog pogleda na svijet i posve je ideologična u svojem djelovanju.
Nisam rekao da se religije podudaraju sa duhovnošću, da su drugim riječima isto... o tome sam već pisao ranije, u postu na koji mi odgovaraš sam također jasan.
Imamo različita shvaćanja religije i duhovnosti, pa bi se mogli složiti da se ne slažemo...

Nositelji parcijalnih interesa ?

U klasnom društvu neće biti isti "parcijalni interes" indiosa bezzemljaša i veleposjedničke oligarhije, makar bili katolici i jedni i drugi.
A da bi se moglo govoriti o težnji za monopolom na istinu, onaj tko bi potencijalno imao takve pretenzije, makar ih i ne iskazivao, morao bi imati i odgovarajuću društvenu moć...

Što je pandan religiji kod nereligioznih ? Duhovnost ? Duhovnost je nositelj globalnih interesa ? Na koji način ?
A ako je duhovnost usredotočena na individuu i njezine potrebe, što takvu individuu vodi i usmjerava u društvu, u odnosu prema drugima... ?

Kako je to takva duhovnost neideologična ?

Smrt ideologija ? Upravljanje društvom je stvar tehnike ?

Dakle, u srazu Jihad vs McWorld, Jihad još radi neke probleme, ali potaracat ćemo ga uskoro, samo malo strpljenja...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 19:16   #86
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Natrag u filmski studio:

Da sretneš svemirca što bi ga upitao?

Koliko je 2+2, ili kako mu se mama zove...?

Valjda bi odmah otvorili pitanje onoga što ne možemo sami rješiti.
Nije naglasak dakle na svemirca koji možda i ne za kako nam pomoći, niti ne želi, već na tome da MI imamo probleme koji nas sve više guše.

Ljudi i jesu zaostali na svijesti trogodišnjaka - ratuju, ubijaju i nikad im krvi nije dosta jer ego im je veliki.

Veliki ego računa na sebe ali kad zapadne u drek treba nešto da se iz njeg izvadi.

Dobro bi mu došao i svemirac...
Iskreno, taj bi se svemirac trebao prvo dobro potruditi da me smiri (ne znam znaš li nekoga sa približno sličnim iskustvom)...

Pitanja u smislu predviđanja budućnosti čovječanstva odbacujem, to ne bih...

"...što ne možemo sami riješiti". Tko to "mi" ? Nisam zastupnik čovječanstva, nisi ni ti, tko bi to bio... ? I, kako znam da nešto ljudi "ne mogu" riješiti ?

Imaj na umu, problem, kada smo ga već u stanju formulirati, već je dosta blizu i rješenja, barem u tehničkom smislu te riječi...

Ostaje ono... "kad bi svi, ljudi na svijetu... kao sva, djeca na svijetu...".

Mrzim rat i ne razumijem poriv za ubijanjem... ali ne mogu zatvoriti oči pred činjenicom da je to mnogim ljudima prirodno... način rješavanja problema, objektivno fiktivnih za sudionike, a uz ispunjavanje interesa velikih igrača u pozadini.

Naravno da imamo probleme koji nas sve više guše... ali morat ćemo se sami vaditi iz njih.
U prošlosti, bilo je primjera zajednica koje su se najprije formirale... a zatim ponekad morale pobjeći na drugi kraj svijeta kako bi mogle u miru živjeti onako kako su smatrale ispravnim.
Možda nam to danas nedostaje kao mogućnost (ne sasvim, ali takva opcija je marginalnog karaktera).

Dakle, bijeg iz globalnog sela, koje je po mnogim oblicima društvenog ponašanja sve više nalik ogromnom baroknom dvorcu sa svojim prostorima za elitu, za služinčad, i svojim dvorskim igrama i intrigama...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 19:22   #87
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
A na čemu se temelji tvoj svjetonazor? Na onome što nisi čula u školi? Kad nešto takvo tvrdi netko poput tebe riječi ironija i patetika dolaze do punog izražaja.
Na čitanju, razmišljanju i iskustvu. Ne razbacuj se riječima čije ti je značenje nepoznato.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 20:05   #88
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post





Fanatici ili "ideološke radilice bilo koje vrste" (koristeći ideologiju na način XIX. stoljeća) su općenito ignoranti i indiferentni prema činjenicama.
I to se neće promijeniti.

Na nama je odlučiti hoćemo li svijet gledati kroz njihovu ili drugačiju prizmu.
Nazivaš onoga tko vjeruje u Bibliju fanatikom?
Lijepo.
On se zove vjernik.
Teza teističke evolucije ili BB modela svemira je nepoveziva, zato se to nikad i ne čuje na misnoj propovijedi, ljudi bi se ili smijali ili kolutali očima.
Oni koji su pali na sotonističku propagandu misle da su "in intelektualna gospoda" jer miješaju ne biblijske koncepte sa biblijom.
No to je samo teški i žalosni apsurd, ne razumijem koliki grijesi nekog vjernika moraju biti da bi stalno ostao zaslijepljen tim lažima, i to unatoč tome što ima dokaze za suprotno.
Vjerovatno su nalik bezbožnim griješnicima koji su se pomirili sa svojom prirodom i ne kane postati sveti.
Pomirenje sa grijehom je pljuska u lice Otkupitelju i Stvoritelju, stoga ste u teškim zabludama.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 20:23   #89
Hororski uzrok zbog kojeg je propagiran heliocentrizam

Albert Pike u knjizi Moral I Dogma piše slijedeće: "Svaka masonska loža hram je religije a njezina učenja predstavljaju vjerske upute. U svakom stupnju masonerije kandidat nastoji dosegnuti svjetlost. Masonerija je marš i borba na putu prema svjetlosti. Sunce je drevni simbol generativne moći božanstvene. Obožavanje Sunca postalo je temeljem svih religija staroga svijeta. Sunce je hijeroglifski simbol Istine jer je izvor Svjetlosti. Sunce, njegovo svevideće oko nalazi se u svim našim ložama. Sjajna zvijezda predstavlja veliku centralnu Svjetlost koju su kao Sunce obožavali toliki narodi pravoga boga, kojemu se svi masoni moraju klanjati. Oziris je sam siboliziran kao Sunce. A bog koji se predstavlja kao Adonai (biblijska riječ za našeg jedninog Boga, Gospodina) bog je suparnik Baala i Ozirisa.

Lucifer, Svjetlonoša! Čudno i tajanstveno ime za duha Tame. Lucifer, sin Zore. Donosi li on svjetlost? Ne sumnjajte u to? – piše Pike u svojoj knjizi svojoj braći masonima dalje navodeći strahote – đavao, pali Lucifer ili Svjetlonoša. Da, Lucifer je Bog na nesreću Adonaia (misli na našeg Boga). Istinska i čista filozofska religija je vjerovanje u Lucifera koji je jednak Adonaiu. Lucifer je bog svjetlosti i dobrote, bori se protiv Adonaia, boga mraka i zla."




Enjoy science.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih

Zadnje uređivanje Alatnicar : 25.02.2017. at 20:37. Reason: Enjoy science.
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 21:40   #90
Quote:
ripaparazzo kaže: Pogledaj post
NASA mora nekako pravdati ogroman budžet, pa svako malo saziva spektakularne konferencije na kojima otkriva - ništa. I Venera je veličine Zemlje i na sličnoj udaljenosti od Sunca, pa na njoj nema ni ž od života. Meni je NASA užasno iritantna sa tim svojim tabloidnim pristupom egzobiologiji.

Na religiju ni jedno otkriće neće imati uništavajući učinak. Katolička crkva je već rekla da će pokrstiti i vanzemaljce ako dođu, što ukazuje na njezin transformativno-korporativni karakter. Vjerski fanatici su uglavnom indiferentni prema činjenicama bilo kakve vrste. Nedavno je jedan svećenik napisao knjigu "Ipak se ne okreće" o tome kako je Zemlja ravna ploča u središtu svemira. Da, nedavno, ne prije 5 stoljeća nego prije 5 mjeseci.
Možeš dati ime te knjige? Možeš i na pm, stvarno me zanima o čemu se radi.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 22:17   #91
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Nazivaš onoga tko vjeruje u Bibliju fanatikom?
Lijepo.
On se zove vjernik.
Teza teističke evolucije ili BB modela svemira je nepoveziva, zato se to nikad i ne čuje na misnoj propovijedi, ljudi bi se ili smijali ili kolutali očima.
Oni koji su pali na sotonističku propagandu misle da su "in intelektualna gospoda" jer miješaju ne biblijske koncepte sa biblijom.
No to je samo teški i žalosni apsurd, ne razumijem koliki grijesi nekog vjernika moraju biti da bi stalno ostao zaslijepljen tim lažima, i to unatoč tome što ima dokaze za suprotno.
Vjerovatno su nalik bezbožnim griješnicima koji su se pomirili sa svojom prirodom i ne kane postati sveti.
Pomirenje sa grijehom je pljuska u lice Otkupitelju i Stvoritelju, stoga ste u teškim zabludama.

"Katolička intelektualna gospoda" bi pomirila suvremenu znanost i svoju religiju, ali to ne ide bez goleme količine muljanja i intelektualnog nepoštenja.

Eva i Adam su alegorije? Noin potop u kojeg je vjerovao Isus bajka? Kreacija u 6 dana simbolična jer Bog to nije u stanju? Mrak po svem svijetu kad je Isus razapet je "pretjeravanje", naoblaka, pokvareni telefon, tiskarska greška?

Evo još jednog pravog vjernika:

Na godišnjicu Galilejeva rođenja, ugledni islamski klerik, na islamskom "sveučilištu" javno obznanjuje "studentima" da se Zemlja ne okreće.

http://www.telegraph.co.uk/news/worl...ot-rotate.html
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 22:33   #92
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

"Katolička intelektualna gospoda" bi pomirila suvremenu znanost i svoju religiju, ali to ne ide bez goleme količine muljanja i intelektualnog nepoštenja.

Eva i Adam su alegorije? Noin potop u kojeg je vjerovao Isus bajka? Kreacija u 6 dana simbolična jer Bog to nije u stanju? Mrak po svem svijetu kad je Isus razapet je "pretjeravanje", naoblaka, pokvareni telefon, tiskarska greška?
Znanost potvrđuje Bibliju.Sve što si naveo znanost je potvrdila.Koncept suprotan biblijskom egzistira na nepoštenju i muljanju.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:18   #93
Eva i Adam su alegorije? Noin potop u kojeg je vjerovao Isus bajka? Kreacija u 6 dana simbolična jer Bog to nije u stanju? Mrak po svem svijetu kad je Isus razapet je "pretjeravanje", naoblaka, pokvareni telefon, tiskarska greška?
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Znanost potvrđuje Bibliju.Sve što si naveo znanost je potvrdila.Koncept suprotan biblijskom egzistira na nepoštenju i muljanju.
Ma koja je to znanost potvrdila sve te nebuloze?
To je smiješna izjava do bola.

Biblija je odavno proglašena zbirkom vjerskih mitova i čarolija i alegorija. Čak i Papa pokušava muljat da je "teorija evolucije harmonična s Biblijom".

Naravno da si slobodan vjerovati u to da je sve istina tamo. Pošteniji si tako, nego da muljaš s uvođenjem alegorija, simbolika, teističke evolucije i "nije se tako mislilo..."
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:43   #94
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Ma koja je to znanost potvrdila sve te nebuloze?
To je smiješna izjava do bola.
Pa obrazuj se, ne košta baš toliko.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Biblija je odavno proglašena zbirkom vjerskih mitova i čarolija i alegorija. Čak i Papa pokušava muljat da je "teorija evolucije harmonična s Biblijom".
Proglašena od koga?
Nikad (niti jedan) Papa nije muljao o tim stvarima, imaš sve lijepo u enciklikama...



Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Naravno da si slobodan vjerovati u to da je sve istina tamo. Pošteniji si tako, nego da muljaš s uvođenjem alegorija, simbolika, teističke evolucije i "nije se tako mislilo..."
Dio (manji) Biblije prihvaćamo vjerom.Jer ne možemo sve "provjeriti" našim nesavršenim čulima i metodama.Ostali dio Biblije je razumom prihvatljiv, znanošću provjerljiv i činjenično podržan.Problem je u prihvatanju tih jednostavnih istina, očigledno, jer s tim dolaze i implikacije na naše živote.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:52   #95
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Hoće li to maknuti zemljin povlašteni status i diskreditirati religiju jednom za svagda?
Zemljin povlašteni status je nestao negdje u Novom Vijeku kad su astronomi maknuli Zemlju iz središta i stavili Sunce na njeno mjesto. Jasno, znajući da ni to nije središte... Središte je što onaj koji promatra kaže da je središte.

Što se tiče diskreditacije religije, taj proces se sustavno odvija već x godina, a u sistemima tipa komunizam se to pokušalo i silom.

Nekako ne vjerujem da bi vanzemaljci nešto diskreditirali... možda promjenili nivo shvaćanja, to da.
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:54   #96
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

"Katolička intelektualna gospoda" bi pomirila suvremenu znanost i svoju religiju, ali to ne ide bez goleme količine muljanja i intelektualnog nepoštenja.

Eva i Adam su alegorije? Noin potop u kojeg je vjerovao Isus bajka? Kreacija u 6 dana simbolična jer Bog to nije u stanju? Mrak po svem svijetu kad je Isus razapet je "pretjeravanje", naoblaka, pokvareni telefon, tiskarska greška?

Evo još jednog pravog vjernika:

Na godišnjicu Galilejeva rođenja, ugledni islamski klerik, na islamskom "sveučilištu" javno obznanjuje "studentima" da se Zemlja ne okreće.

http://www.telegraph.co.uk/news/worl...ot-rotate.html
U čemu je problem? Suočen s jakim argumentima, i sam Galilej javno je ustvrdio isto, zar ne?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 01:45   #97
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Dio (manji) Biblije prihvaćamo vjerom.Jer ne možemo sve "provjeriti" našim nesavršenim čulima i metodama.Ostali dio Biblije je razumom prihvatljiv, znanošću provjerljiv i činjenično podržan.Problem je u prihvatanju tih jednostavnih istina, očigledno, jer s tim dolaze i implikacije na naše živote.
Dio manji? Si ziher?

Luka 24:32 : "Tada su rekli jedan drugome:"Nije li naše srce gorjelo dok nam je putem govorio, dok nam je potpuno razotkrivao Pisma?"


" Nego, kao što je napisano:"Što oko nije vidjelo ni uho nije čulo, niti je došlo čovjeku u srce, to je Bog pripremio onima koji ga ljube. Jer Bog je to otkrio nama svojim duhom, jer duh sve istražuje, pa i duboke stvari Božje."
1.Korinćanima 2:9,10



Eto, dio veći, daleko veći, prihvaćamo biblijskom vjerom. Pozdrav.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 08:36   #98
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Evo još jednog pravog vjernika:

Na godišnjicu Galilejeva rođenja, ugledni islamski klerik, na islamskom "sveučilištu" javno obznanjuje "studentima" da se Zemlja ne okreće.

http://www.telegraph.co.uk/news/worl...ot-rotate.html
To je slobodni mislilac koji ne mari za mišljenje indoktriniranih masa.
Dovoljno je samo pogledati Star Trails da se vidi da on ne bi tako izgledao promatraču koji stoji bočno na nekakvoj rotirajućoj hrgi.
I onda netko kaže da već odavno živi kao da Zemlja nije ništa posebno.
Kuglaš, svemir, svemirac teoretičari nisu ni svjesni da ne mogu ponuditi konkretan PROVJERLJIV dokaz za svoje tvrdnje.
Moram priznati da jednostavno ne razumijem takvu tvrdoglavost.
https://www.google.hr/search?q=star+...jVeKDaEdDYLrM:
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 08:46   #99
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Zemljin povlašteni status je nestao negdje u Novom Vijeku kad su astronomi maknuli Zemlju iz središta i stavili Sunce na njeno mjesto. Jasno, znajući da ni to nije središte... Središte je što onaj koji promatra kaže da je središte.

Što se tiče diskreditacije religije, taj proces se sustavno odvija već x godina, a u sistemima tipa komunizam se to pokušalo i silom.

Nekako ne vjerujem da bi vanzemaljci nešto diskreditirali... možda promjenili nivo shvaćanja, to da.
Kakvi vanzemaljci? Pa vi nemate niti bilo kakav drugi astronomski dokaz, i onda se čudite da ta vaša "otkrića" ne mogu potresti religiju.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 09:02   #100
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Kakvi vanzemaljci? Pa vi nemate niti bilo kakav drugi astronomski dokaz, i onda se čudite da ta vaša "otkrića" ne mogu potresti religiju.
A tko smo to "mi"?

A i nije mi jasno oktud si zaključio da sam antireligijski nastrojen.
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:49.