Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2016., 08:27   #1
Kako sa financijskom podjelom

Molim brisanje, krivo otvoreno

Zadnje uređivanje chalida : 13.07.2016. at 08:28. Reason: krivo otvoreno
chalida is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2016., 16:53   #2
Molim ne zatvarati
mene zanima raspodjela prilikom razvoda.
Zajedno smo kupili stan od 50m2 (na njegovo ime, ja sam sudužnik), preselili u stan od 80m2, odnosno, mijenjali se sa njegovim starcima koji su dobili novi, uređeni mali stan, a mi šupu u koju je potrebno uložiti puno. Prijedlog je bio da se taj stan proda, a mi si kupimo novi, ali njegovi ne žele ni čuti za to. I tako smo mi i dalje u šupi punoj mrava, u stanu u kojem je potrebno promijeniti apsolutno sve, ali za njih su ti zidovi od zlata, a oni su u novogradnji.
Ne želim dalje analizirati. Zarađujem dovoljno da prehranim sebe i djecu, ali me zanimaju moja prava u odnosu na mali stan u kojem su sada starci. Meni pripada pola?
Obzirom da zadnjih 15 godina nije urodilo nikakvim plodom, jedino logično rješenje je otići, ali ne želim podstanarstvo uz već postojeću nekretninu. Obzirom da zarađujem dosta,bez problema mogu prehranjivati djecu, plaćati račune i servisirati auto...koji btw. nije na moje ime, ali ja sve plaćam.....
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:18   #3
Pozdrav

I mene ovo jako zanima jer imam u planu uskoro podici tuzbu za podjelu imovine s obzirom na to da se sa bivsom ne mogu nista dogovoriti tj ona na svaki moj upit o podjeli imovine odgovara - tuzi me.
Bilo bi sjajno da se javi netko tko je prosao to na sudu. Kako to okvirno izgleda, na koji nacin se zapravo to podijeli, kako ide isplata tj naplata i slicno.
Zahvaljujem
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 22:13   #4
Što se tiče bračne stečevine i općenito sličnih dilema, svima je uglavnom jasno što je bračna stečevina, ono što ste stekli u braku, jel. Dakle, u prvom slučaju, vi ste stekli taj stan od 50m2, u kojem su starci sada(ako sam dobro shvatio, on je formalno na vama, a ne na roditeljima). Vi imate pravo na polovicu tog stana(ili njegove vrijednosti). Naravno, može i drugačije ako se drugačije dogovorite.


Drugi slučaj, ili vlasništvo ide pola-pola, ili jedna strana isplaćuje drugu, a preuzima puno vlasništvo nad stanom, ili se stan prodaje, pa dijelite lovu pola-pola. Ovo su meni poznate opcije koje su se spominjale, doduše u malo drugačijem kontekstu(ne brakorazvodnoj parnici). Dakle, ako se ne možeš naplatiti(ili ona), stan ide na bubanj.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 18:53   #5
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Što se tiče bračne stečevine i općenito sličnih dilema, svima je uglavnom jasno što je bračna stečevina, ono što ste stekli u braku, jel. Dakle, u prvom slučaju, vi ste stekli taj stan od 50m2, u kojem su starci sada(ako sam dobro shvatio, on je formalno na vama, a ne na roditeljima). Vi imate pravo na polovicu tog stana(ili njegove vrijednosti). Naravno, može i drugačije ako se drugačije dogovorite.


Drugi slučaj, ili vlasništvo ide pola-pola, ili jedna strana isplaćuje drugu, a preuzima puno vlasništvo nad stanom, ili se stan prodaje, pa dijelite lovu pola-pola. Ovo su meni poznate opcije koje su se spominjale, doduše u malo drugačijem kontekstu(ne brakorazvodnoj parnici). Dakle, ako se ne možeš naplatiti(ili ona), stan ide na bubanj.
znači sve se dijeli na pola, bez obzira što je stan na njegovo ime?
Što je s autom? Ja ga vozim, servisiram, plaćam osiguranja i tehnički, ali je na njegovo ime. Ma zapravo, može ga i zadržati, mislim da imam mogućnost kupiti novi auto, a ne se natezati za ovu staru kantu...
Osjećam se kao zadnje govno jer u svojim 40im ne posjedujem ništa...A zapravo financiram sve. Fuck...
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 00:02   #6
Nije bitno na čije je ime kuća, stan, nego kako je stečen. A baš da se ide tumačiti, znam da se u jednom imovinskom sporu(doduše, nasljedstvo, ali isto se postavljalo pitanje porijekla imovine) postavljalo pitanje koliko je tko sudjelovao u stjecanju nekretnine, tako da, u nekoj blesavoj opciji možda bi čak na osnovu većeg ulaganja imala pravo na veću polovicu.


Što se tiče održavanja auta, to je trošak. Kao da gledaš da si više hrane platila, više režija. S druge strane, i auto, ali i razni dugovi, investicije, ušteđevine, sve bi trebalo ići u diobu. Nisam siguran za životna osiguranja.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 22:29   #7
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Molim ne zatvarati
mene zanima raspodjela prilikom razvoda.
Zajedno smo kupili stan od 50m2 (na njegovo ime, ja sam sudužnik)
Kupili ste ga na kredit? Ako ga jos niste otplatili tada posjedujete samo onaj dio stana koji ste otplatili, tako da onda onaj kojemu ostaje taj stan (s kreditom) treba isplatiti drugome samo pola otplacenog dijela stana.
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 09:02   #8
Zna li netko što se radi u ovakvoj situaciji?

Stan je njegov ali ga je trebalo adaptirati, ja sam digla kredit za adaptaciju i nakon svega selim iz tog stana, a kredit još uvijek placam.
antonela44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 09:43   #9
nisi dala dovoljno info
za početak, trebamo znati jeste li bili u braku ili bar vanbračnoj zajednici (zajednički život na istoj adresi 2 g)
ako niste, zaboravi novac ako se s njim ne dogovoriš da ti vrati
ako jeste, onda možeš ići s tužbom za podjleu bračne stečevine . to bi bila nova vrijednost adaptacije uložena u njegovu nekretninu
ali to moraš dokazivati namjenskim kreditom i ugovorom s izvođaćem radova
napominjem da je prosjek trajanja parnica za podjelu bračne stečevine u rvackoj 11.5 g
probaj se dogovoriti
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 15:32   #10
Bračna zajednica 5 godina... bila bi zadovoljna da mi plati onoliko koliko je preostalo kredita, da li očekujem previše? Radi se otprilike o 15.000 €. Na koliko da pristanem ako se on oce dogovoriti?

Dodatno, stan glasi na njegovo ime, ali smo ga kupili zajedničkom ušteđevinom još prije braka, kaže mi kolegica da mogu tražiti i za taj dio? Hvala
antonela44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 15:53   #11
Quote:
antonela44 kaže: Pogledaj post
Bračna zajednica 5 godina... bila bi zadovoljna da mi plati onoliko koliko je preostalo kredita, da li očekujem previše? Radi se otprilike o 15.000 €. Na koliko da pristanem ako se on oce dogovoriti?

Dodatno, stan glasi na njegovo ime, ali smo ga kupili zajedničkom ušteđevinom još prije braka, kaže mi kolegica da mogu tražiti i za taj dio? Hvala
Stan kupljen u braku?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 09:22   #12
Quote:
antonela44 kaže: Pogledaj post
Bračna zajednica 5 godina... bila bi zadovoljna da mi plati onoliko koliko je preostalo kredita, da li očekujem previše? Radi se otprilike o 15.000 €. Na koliko da pristanem ako se on oce dogovoriti?

Dodatno, stan glasi na njegovo ime, ali smo ga kupili zajedničkom ušteđevinom još prije braka, kaže mi kolegica da mogu tražiti i za taj dio? Hvala

možeš ga tražiti svoj dio investicije u stan...
sve možeš
možeš ga tužiti i da si ti npr kupila sama stan, pša ga onda uknjižila na njega
u rvackoj svaka tužba može na sud

drugo je pitanje, kako ćeš bilo što od ovog dokazati

ako imaš nekakve tragove, promet novca sa tvog računa prema njegovom ili prema vlasniku stana ili banci, onda probaj...jednako kao i sa kreditom

za rvacko sudstvo iostina nije bitna, nego samo ono što možeš dokazati

dakle, dobar odvjetnik i strpljenje, sama ne možeš
ali najvažnije, probaj ga uplašiti sa svim tim stvarima, pa se dogopvori da ti isplati neki razumni dio
na kraju se svi ionako sporazume oko svega
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 16:18   #13
Hvala, savjetovat ću se s odvjetnikom i svakako se probati dogovoriti s bivšim.
antonela44 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.