Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2017., 19:21   #61
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
To je veliki plus, što se mene tiče. Najlakše je platiti nekome da odradi nešto umjesto tebe. Ovako, znaš da je bio dovoljno znatiželjnog uma, dovoljno zainteresiran da nauči nešto novo, a to je privlačno, i čini ga sposobnjim od nekoga tko samo plaća.

I da, partneri koji dijele poslove, a ne da jedno obavlja sve, imaju više vremena za seks.
Eto.

Meni je pomalo dalek mindset gdje cu platiti za nesto da ja ne bi morao raditi.
Stvaranje je lijek za moju dusu. Volim rezultate svog rada.

Prije bi platio cistacicu nego knaufera ili licioca.

Bas zato sto se nesto obavlja svake tri godine bi to napravio sam. Ciscenje je jedac vremena, krecenje to nije.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 23:07   #62
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
What? Platila si toliko, nisi dobila boju koju si htjela i još si morala čistiti? To je bio razlog što sam se ja odlučila to raditi sama (ok,bio mi je mali stan) - platila sam za mene ogromnu svotu, rekla boje koje hoću (nježnu limun žutu i zelenu u kuhinji ) - dobila sam vaniliju i skoro maslinasto zelenu. Za plakati. I rekoh sebi- e, neće više tako ��
��
za boju nije kriv tip koji je radio, nego jednostavno među onim silnim uzorcima boja nije bila nijedna točno onakva kakvu sam htjela; htjela sam jednu svjetlo žutu , čistu i svježu, koja ne vuče ni na zeleno, ni na bananu (ili kako kažeš vaniliju)
a sad dal se isplati radit sam - i utrošeno vrijeme je novac, ovisi koliko smo spretni, da sam sama radila bih sigurno sto put više zaprljala stan
kad radim s bojama - uljanim ili za kosu - uvijek sve oko sebe i sebe zaserem maksimalno
Quote:
Stvaranje je lijek za moju dusu. Volim rezultate svog rada.
i ja, ali sve te poslove vezane uz egzistenciju ne doživljavam kao stvaranje, već kao gnjavažu
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 00:54   #63
Moj muž zna radit sve. Prat, kuhat, čistit, peglat. Da to nije naučio u sve te godine momačkog života onda jebiga nije ni za ženit se.

Ja kuham, peglam, čistim, kupujem namjernice i sve ostalo.. Jednostavan razlog, on radi i kad dođe bitnije mi je da je s klincima nego da uzme i pegla.
Ako vidi da nešto ne stignem obavi on. Ako vidi da mi košulja nije ispeglana uzme i opegla, ako vidi da je smeće puno on ga baci. Ako vidi da ima suđa za mašinu on ga ubaci.
Ako je žarulja crkla pa neću valjda njega čekat da to promjeni.

Ako voda curi ja ću stegnut ventil.
Ako je on doma on će to napravit jer rješi problem u dvije minute a ja se ubijem pola sata.

Ako auto treba na servis on ga vozi, na tehnički isto, ako treba sastavit nešto on to obavi iz razloga jer to brže obavi.

I ja i on znamo napravit sve i muško i žensko i uniseks.
Ali postoje osobe koje imaju više ili manje vremena i više ili manje afiniteta za neke poslove.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 01:21   #64
Muški posao je da digne onaj dodatak kod zahodske školjke kad ide pišat,a ženski je da ga spusti kada ide pišat. Ček. ILi obrnuto. Ženski posao je da kada se popiša dige taj dio,a muški kada se popiša da ga spusti. To mi ipak bolje zvuči!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 02:00   #65
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Muški posao je da digne onaj dodatak kod zahodske školjke kad ide pišat,a ženski je da ga spusti kada ide pišat. Ček. ILi obrnuto. Ženski posao je da kada se popiša dige taj dio,a muški kada se popiša da ga spusti. To mi ipak bolje zvuči!
Ja pišam u kadu. Nemreš fulat ništ!
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 08:49   #66
Misljenje o temi sam formirao nakon sto sam dozivio da mi cura izjavi "zene se ne penju na ljestve".

Na moju zbunjolu i primjedbu da je to na nivou kao da ja kazem "muski si ne rezu sami sniclu u tanjuru", dovela mi je dvije frendice koje su potvrdile da se zene ne penju na ljestve.

Jos sam zbunjen. Ali se slazem sa flat, postoje zajednicki i muski poslovi. Dajte mi broj zena koje su polozile tecaj za rukovatelja motornom pilom, pa cu promijeniti misljenje.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 09:32   #67
Sve je proizvoljno i na osobnoj bazi. Muškarac više nije jedini hranitelj pa ne bi trebao imati taj luksuz izuzeća. Eventualno su mu prikladniji teži fizički poslovi kao što je ženama bliskiji odgoj djece.
No čak i za ono prvo možemo vidjeti anomaliju i smicalicu od strane muškaraca. Na selu je bio običaj ( i danas je) štihanje i općenito vrtne poslove smatrati ženskima i time ponižavajućima. Naravno, štihanje i okopavanje je teška i zamorna fizikalija i jasno da je bilo praktično izuzeti se od toga dok ti u isto cugaš delanec
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 09:41   #68
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Misljenje o temi sam formirao nakon sto sam dozivio da mi cura izjavi "zene se ne penju na ljestve".

.
A gdje uspijevaš naći takve?
Na ljestve se bez problema penje i moja mama koja ima 70 i nešto.

Usput, prošetaj do nekog planinarskog društva da upoznaš koju ženu koja se penje po stijenama.

Quote:
Jos sam zbunjen. Ali se slazem sa flat, postoje zajednicki i muski poslovi. Dajte mi broj zena koje su polozile tecaj za rukovatelja motornom pilom, pa cu promijeniti misljenje.
pa ni mnogi muškarci ne znaju radit s motornom pilom
mi koji živimo u gradovima i nismo baš u situaciji da si sami gradimo kuće i pilimo drva u šumi
ljudi rade druge poslove, pa za to nemaju ni vremena
ja ne znam previše tvz. muških poslova, ali isto tako (priznat ću) nisam nikad u životu napravila kolač
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 09:50   #69
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Misljenje o temi sam formirao nakon sto sam dozivio da mi cura izjavi "zene se ne penju na ljestve".

Na moju zbunjolu i primjedbu da je to na nivou kao da ja kazem "muski si ne rezu sami sniclu u tanjuru", dovela mi je dvije frendice koje su potvrdile da se zene ne penju na ljestve.
Bit će ta tvoja neka princeza.

Ja se baš volim penjat na ljestve, a kad beremo voće, pogotovo onda, jer ako je on ispod, pružam mu dobar pogled
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:00   #70
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
A gdje uspijevaš naći takve?
Na ljestve se bez problema penje i moja mama koja ima 70 i nešto.

Usput, prošetaj do nekog planinarskog društva da upoznaš koju ženu koja se penje po stijenama.
Evo, ja se ne penjem na ljestve. Imam opaki strah od visine i na trećoj prečki se počnem tresti ko blesava. Apropo toga, dragi mijenja zavjese, pere prozore i sl. (Živimo u stanu od 3,5 m visine i velikih i visokih prozora.)

Ja znam promijeniti kotač na autu, promijeniti filtre (da, i uljni) i još neke sitnice zahvaljujući mom starom koji nije jebao muško-ženske poslove, nego je držao da u životu moraš znati održavati kuću i auto. Što ne znači da to zaista i radim, ionako auto ide na servis i zbog drugih stvari, a i u ovoj garaži nemamo kanal. 😀

Znam i bojati zidove, lijepiti tapete... Znam promijeniti prekidač, šišati dvorište. Bušilicu ne mogu držati ravno ni da mi za nju zalijepe vaservagu. Dragi je majstor u kuhanju, iako i ja znam i volim kuhati. Prašinu brišem ja jer su on i klinka alergičari. Suđe i veš peru mašine. Ostalo napravi kad tko stigne.

Eto, nama je tako sasvim ok.

Eh da, za račune brine on. Ja rješavam pizdarije oko kojekakvih eventualnih institucija, dopise i sl. Kompjutor rastavljamo i sastavljamo zajedno. Zajedno odlučujemo i o možebitnom višku dijelova poslije sastavljanja. 😀
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:04   #71
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Evo, ja se ne penjem na ljestve. Imam opaki strah od visine i na trećoj prečki se počnem tresti ko blesava. Apropo toga, dragi mijenja zavjese, pere prozore i sl. (Živimo u stanu od 3,5 m visine i velikih i visokih prozora.)

. ��
a to su neki drugi razlozi
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:23   #72
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
A gdje uspijevaš naći takve?
Na ljestve se bez problema penje i moja mama koja ima 70 i nešto.

...

pa ni mnogi muškarci ne znaju radit s motornom pilom
mi koji živimo u gradovima i nismo baš u situaciji da si sami gradimo kuće i pilimo drva u šumi
ljudi rade druge poslove, pa za to nemaju ni vremena
Pa i ja sam mislio da sam imao bad luck, al me pomantalo kad je dovela te dvije frendice za podrsku. Tesko mi povjerovati da su se eto bas njih tri super-specificne slucajno upoznale. Jedino ako negdje ne postoji spolno selektivna support grupa za ljude sa strahom od ljestava.

Znam da je ekstremno, al eto, kao sto ima muskih frikova koji si valjda ne zele nu sami navlaciti cizme (i s pravom ih se kritizira)...

A apropo pile, van gradova maltene *svaka* kuca ima motorku. I argument "mi radimo druge poslove pa nemamo vremena" nije bila prihvatljiva obrana za lijeno musko koje ne zeli prati sudje, zar ne?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:24   #73
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Nisam imao najmeru biti sarkastičan.Zapravo jesam ali samo zato što sam htio isprovocirati malo
Ja inače mislim da i jedni i drugi mogu raditi sve(osim što muški ne mogu rađati).
Prema meni podjela na muško ženske poslove je uvjetovana povijesno sociološko biološkim razlikama.
Što se mene osobno tiče ja sam podjelio kućanske polove sa svojom ženom dogovorno.Npr ona kuha,ja perem suđe,oboje čistimo i usisavamo...itd.Dali je to u omjeru 50 : 50 teško je reći ali uglavnom nema primjedbi ni sa jedne strane

nema zanimanja koje ne bi mogle obavljati žene,a također ni zanimanja koje ne bi mogli obavljati muškarci,uz određenu fizičku i intelektualnu sposobnost.
Rađanje je isključivo biološka sposobnost a ne sociološka.
Samo u stanju trudnoće žena može biti spriječena u obavljanju nekih poslova.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:32   #74
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
A apropo pile, van gradova maltene *svaka* kuca ima motorku. I argument "mi radimo druge poslove pa nemamo vremena" nije bila prihvatljiva obrana za lijeno musko koje ne zeli prati sudje, zar ne?
mislila sam na poslove kojima se zarađuje
a ovo ostalo po doma, pa bitno da se podjednako vremenski radi, pa tko će što - po dogovoru

ja ne bih nikad rekla muškarcu da nešto mora napravit jer je muško, a ne bi mi se svidjelo ni obratno
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:35   #75
kada postoje muški poslovi u kućanstvu onda ih ima a ako ne postoje onda ih nema.

ako živiš u kućanstvu na selu gdje osim što polako dižeš kat kuće još i maš i cijepanje drva, i štajaznam onda se poslovi, zanimljivo, lako podijele na muške i ženske dok u udobnosti ZG stana toga nema. ne, žao mi je, kada ostaneš bez muških poslova onda se prihvatiš poslova i uživaš u 21 stoljeću zato što ih jako malo ima a ti imaš izvrne alate za blagostanje
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:39   #76
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
kada postoje muški poslovi u kućanstvu onda ih ima a ako ne postoje onda ih nema.

ako živiš u kućanstvu na selu gdje osim što polako dižeš kat kuće još i maš i cijepanje drva, i štajaznam onda se poslovi, zanimljivo, lako podijele na muške i ženske dok u udobnosti ZG stana toga nema. ne, žao mi je, kada ostaneš bez muških poslova onda se prihvatiš poslova i uživaš u 21 stoljeću zato što ih jako malo ima a ti imaš izvrne alate za blagostanje
malo ti je nejasan post
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:52   #77
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
malo ti je nejasan post
zapravo mi je savršen jasan post i smisao posta i jasno sam dao mišljenje o podijeli poslova na muške i ženske na više razina. meni je žao što nisi sposobna čitat sa razumjevanjem (pisanje bez standarnih termina)
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:56   #78
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
kada postoje muški poslovi u kućanstvu onda ih ima a ako ne postoje onda ih nema.

ako živiš u kućanstvu na selu gdje osim što polako dižeš kat kuće još i maš i cijepanje drva, i štajaznam onda se poslovi, zanimljivo, lako podijele na muške i ženske dok u udobnosti ZG stana toga nema. ne, žao mi je, kada ostaneš bez muških poslova onda se prihvatiš poslova i uživaš u 21 stoljeću zato što ih jako malo ima a ti imaš izvrne alate za blagostanje
Ma naravno, u stanu i gradu je glupo djeliti poslove na muške i ženske, jer "muških " skoro da nema.
No, stvarno - onaj ko hoće može sve raditi. I ko mora. Silom prilika, kada sam imala 15 godina, živjeli smo u kući gdje se grijalo na drva. Stari je puno radio, tako da smo mama, brat (tada 10) i ja preuzeli da iscjepamo drva. Onda je nama dvoma bilo žao mame jer je imala vene, pa smo nju stavili da slaže cjepanice, a mi smo cijepali i vozili u tačkama. I tako smo nastavili idućih par godina.
Ja sam naučena na zajedništvo, da jedno drugom pomogne, bez obzira o čemu se radi. A možda sam i sama takva, otkud znam. Uvjek sam se petljala oko tate, koji nas nije djelio, već nas je zajedno učio koječemu. Neke stvari sam naučila sa mužem - trebala mu je pomoć, tako da sam ja naučila raditi na mjesalici, gletovati (moram priznati da nisam baš sjajna ) , uvoditi vodu (sa plastičnim cjevima je zeza) , ma ne znam štasve nismo radili A kvragu, i ciment su počeli pakirati u vreće od 25 kila, moja djeca su teža, a nekad ih obojicu uhvatim i nosim (zajedno skoro da imaju kila kao ja)
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:56   #79
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
mislila sam na poslove kojima se zarađuje
a ovo ostalo po doma, pa bitno da se podjednako vremenski radi, pa tko će što - po dogovoru

ja ne bih nikad rekla muškarcu da nešto mora napravit jer je muško, a ne bi mi se svidjelo ni obratno
aham, dakle da treba prenjeti 10 vreća od 50 kila cementa niti onda, jednostavno NIKAD?
fascinantno kako su apsolutno uvjereni u svoje viđenje realiteta ljidi koji nisu sposobni razmišljat dalje od (doslovno) jučer i danas. onda je lako, onda imaš sve odgovore pa se zafrkaji malo na forumu
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 10:58   #80
Quote:
pustinja17 kaže: Pogledaj post
kada postoje muški poslovi u kućanstvu onda ih ima a ako ne postoje onda ih nema.

ako živiš u kućanstvu na selu gdje osim što polako dižeš kat kuće još i maš i cijepanje drva, i štajaznam onda se poslovi, zanimljivo, lako podijele na muške i ženske dok u udobnosti ZG stana toga nema. ne, žao mi je, kada ostaneš bez muških poslova onda se prihvatiš poslova i uživaš u 21 stoljeću zato što ih jako malo ima a ti imaš izvrne alate za blagostanje
Zakaj si tak primitivan? Pa ima žena kaj cijepaju drva lakoćom. Ja se setim svoje bake. Dok je deda pripremal čobanac ona je cepala i teglila ko vol. A gdje danas u 2017 kad zaista više fizička snaga je skoro pa nepotrebna treba djeliti poslove na muške i ženske?Čemu?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.