Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 11:23   #1
Neuspjesan muz

Skoro smo proslavili petu godisnjicu braka, sve lijepo, sve super...Volimo se, ali s druge strane jako sam nezadovoljna sa njim.

On ne zna stediti novac. Vecinu racuna ja platim, jer bolje zaradjujem od njega. On zaradjuje manje nego sto zasluzuje, jer ja znam koliko tezak posao radi. Na zapadu je posao koji on radi vise placen, ali on je previse odan kad za nekoga radi.

Taj covjek za kojeg on radi je postigao jos vise kako je dobio njega kao radnika (a ima jos jednog inace). A otkako moj muz radi kod njega on uspije da ide i sa zenom i sa djecom svake godine dole, dok prije je mogao ici sam (a zena i djeca su isli svakih 4-5 godina).

Ja ne znam kako da uticem na muza, jer sam mu dosad govorila i trubila i trubila, ali sve je to uzaludno kad on ne shvata nista. Prigovarala sam mu cesto kako sam mu ja platila ovo, kako sam mu ja platila ono. I takav nacin razgovaranja s njim (tj. moj govor) se nije ni meni svidjao, a kamo li njemu.

Ljudi su ga savjetovali takodjer i govorili su mu da moze bolje, ali on nista Ja sam umorna od placanja racuna, nista nismo postigli vise od toga da placamo samo stan, racune i poreze. Sta da ja radim drugacije ovaj puta, jer izgleda da je samo govoriti bili uzaludno.

Da li se on ustvari osjeca nemocan u dubini duse jer i sam vidi da na kraju krajeva sve ja placam, a on samo cigare i pivo i ponekad namirnice. A inace je ovako dobar, kupi mi nekad cvijece, vjeran je i meni bas kao i svom sefu (ali izgleda je njemu jos vjerniji). Da li bi se sve promijenilo kad bi imali djecu? Netko bi reko sad razvedi se, ali ja nisam od onih koji se razvode, zelim samo naci neko rjesenje, ali ne znam kako da ovaj puta djelujem, jer sve ovo do sada nije djelovalo.
__________________
IZGUBLJENO JE SAMO ONO CEGA SMO SE ODREKLI

Zadnje uređivanje osjecajna : 18.06.2017. at 11:33.
osjecajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:42   #2
Tvoj muz ima za zenu jednu jako plitku osobu koja je sklona trazenju problema tamo gdje ih nema.
Ja bi se na njegovom mjestu razveo.



Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:47   #3
Jel ti stvarno postojiš?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:11   #4
On je dosegnuo plafon svojih zelja i/ili mogucnosti. Pomiri se s tim ili trazi dalje.
zbunjolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 12:53   #5
Meni je malo nejasan ovaj sistem 'moj novac, njegov novac' a 5 godina ste u braku.

Nije li to sve vase?

I sto to znaci da ne zna stedjeti? Ide li u kladionice i sl?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:11   #6
Još jedna priča o novcu. Da, nažalost s pravne strane je zajedničko. On se treba trgnuti, a osjećajna je jedna nezahtjevna žena.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:17   #7
Quote:
osjecajna kaže: Pogledaj post
Da li bi se sve promijenilo kad bi imali djecu?
Možda bi, možda ne bi. Imali bi veće troškove tak da ti nije neki izbor razmišljati o djeci u trenutku kad si nezadovoljna financijama i nezadovoljna odnosom s mužem.

Po pisanju muž ti je pažljiv prema tebi i radišan - jedino po tvom nije plaćen koliko zaslužuje. Stavite lovu na kup i dogovorite koliko ćete pokušati staviti na štednju svaki mjesec, ako si ti bolja s lovom onda ti vodi troškove u excelici.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:31   #8
I ja gledam tu psihologiju... Ja plaćam njegove račune/troškove? Što mu plaćaš? Teretanu? Pretplatu na časopis? Ili računaš par njegovih kubika vode, pola pričuve... Obično tko više zaradi taj više i doprinosi kućnom budžetu, ali ne u vidu moje tvoje, nego valjda naše. Ja i mm sad zarađujemo slično, ali i kad nismo nije se gledalo na taj način... Ide sve na nekakvu hrpu (figurativno), odvoji se za račune i sve ostalo fiksno, obavi velika spiza i ostavi za još jednu, i od ostatka ide za "džeparce". Ja u tvom mužu ne vidim ništa neuspješno pa naslov smatram prilično promašenim. Ima stabilan posao i vjeran je gazdi (što ostavlja dojam da je i čovjek prema njemu ok, jer poštovanje se zaslužuje), vjeran je tebi, ne troši puno, skroman je i u okviru svojih mogućnosti kupi hranu... Ako je jedini problem što zarađuje recimo 3000, a ti bi da zaradi 6, onda sastavi popis svih troškova i reci mu da morate ili smanjiti troškove ili povećati prihode. Možda se na svom poslu osjeća siguran i stabilnost mu znači više od veće plaće. Možda subotom ili kad već može odraditi nešto u fušu, pogotovo ako se bavi nečim iz područja građevine isl. Možda ti možeš pronaći još neki izvor prihoda da imaš veći džeparac, ako ti fali novca za tvoje gušte, osim ako ne patiš na to da muškarac više zarađuje.
Pokušaj odgonetnuti što tebe točno smeta pa onda traži rješenje konkretnog problema.
Ako je problem to što gazda zarađuje više od radnika, žao mi je, tako to mora biti inače nitko ne bi bio gazda. Ako je problem to što gazda ode s obitelji na more i vozi višu klasu auta to također ne gledaj jer posjedovanje firme s relativno redovitim prihodom dobosi "pogodnosti" poput dobrog limita na karticama i leasinga i kredita i to što neko izgleda kao da živi vrhunski ne znači da isto kao i ti svaki mjesec ne radi proračun i bori se da pokrije sve što pokriti mora.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:22   #9
samo ti njemu jos vise sjebi samopuzdanje pa kad digne sidro pitat ćes se zasto....kako mu mozes nabijati na nos da mu plaćas, covjek radi i sigurno daje sve od sebe.
ma ova trola, mislim da je ovo izmisljena tema
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:30   #10
a prije braka je bio sav poduzetan i ambiciozan?
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:41   #11
Quote:
osjecajna kaže: Pogledaj post
Skoro smo proslavili petu godisnjicu braka, sve lijepo, sve super...Volimo se, ali s druge strane jako sam nezadovoljna sa njim.

On ne zna stediti novac. Vecinu racuna ja platim, jer bolje zaradjujem od njega. On zaradjuje manje nego sto zasluzuje, jer ja znam koliko tezak posao radi. Na zapadu je posao koji on radi vise placen, ali on je previse odan kad za nekoga radi.

Taj covjek za kojeg on radi je postigao jos vise kako je dobio njega kao radnika (a ima jos jednog inace). A otkako moj muz radi kod njega on uspije da ide i sa zenom i sa djecom svake godine dole, dok prije je mogao ici sam (a zena i djeca su isli svakih 4-5 godina).

Ja ne znam kako da uticem na muza, jer sam mu dosad govorila i trubila i trubila, ali sve je to uzaludno kad on ne shvata nista. Prigovarala sam mu cesto kako sam mu ja platila ovo, kako sam mu ja platila ono. I takav nacin razgovaranja s njim (tj. moj govor) se nije ni meni svidjao, a kamo li njemu.

Ljudi su ga savjetovali takodjer i govorili su mu da moze bolje, ali on nista Ja sam umorna od placanja racuna, nista nismo postigli vise od toga da placamo samo stan, racune i poreze. Sta da ja radim drugacije ovaj puta, jer izgleda da je samo govoriti bili uzaludno.

Da li se on ustvari osjeca nemocan u dubini duse jer i sam vidi da na kraju krajeva sve ja placam, a on samo cigare i pivo i ponekad namirnice. A inace je ovako dobar, kupi mi nekad cvijece, vjeran je i meni bas kao i svom sefu (ali izgleda je njemu jos vjerniji). Da li bi se sve promijenilo kad bi imali djecu? Netko bi reko sad razvedi se, ali ja nisam od onih koji se razvode, zelim samo naci neko rjesenje, ali ne znam kako da ovaj puta djelujem, jer sve ovo do sada nije djelovalo.
Ti si jos jedna koja je fulala u startu. Za koju picku si mu dala jednom od nas a ne nekom nogometasu koji bi te sada opskrbljivao s puno ljubavi u vidu dragulja

Sama si kriva, toliko si kriva da bi te po goloj guzici batinom trebalo
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:52   #12
A po čemu je on neuspješan, po čijim kriterijima? Tvojim?

Čovjek radi, ima stabilan posao, donosi plaću...

Jedino po čemu je neuspješan je što tebi već nije dao vritnjak.
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:53   #13
Quote:
osjecajna kaže: Pogledaj post
Skoro smo proslavili petu godisnjicu braka, sve lijepo, sve super...Volimo se, ali s druge strane jako sam nezadovoljna sa njim.
...
On ne zna stediti novac. Vecinu racuna ja platim, jer bolje zaradjujem od njega.
Kako se onda osjećaju mnogi muškarci, koji su ipak još uvijek većina u ovakvoj situaciji?


Quote:
Na zapadu je posao koji on radi vise placen, ali on je previse odan kad za nekoga radi.
...
Ljudi su ga savjetovali takodjer i govorili su mu da moze bolje, ali on nista Ja sam umorna od placanja racuna, nista nismo postigli vise od toga da placamo samo stan, racune i poreze. Sta da ja radim drugacije ovaj puta, jer izgleda da je samo govoriti bili uzaludno.
Drugim riječima, ti si frustrirana i projeciraš krivnju na svog partnera jer se ne želi polomiti od posla?
Što bi on trebao?
Raditi više, raditi prekovremene, vikende, ... ubijati se od posla - da bi imao manje vremena da uživa u životu?



Quote:
Ja ne znam kako da uticem na muza, jer sam mu dosad govorila i trubila i trubila, ali sve je to uzaludno kad on ne shvata nista. Prigovarala sam mu cesto kako sam mu ja platila ovo, kako sam mu ja platila ono. I takav nacin razgovaranja s njim (tj. moj govor) se nije ni meni svidjao, a kamo li njemu.
To je vaša zajednička imovina, a ovakvo prigovaranje tipa ' ja plaćam' se danas po zakonu o zaštiti od nasilja u obitelji smatra ekonomskim zlostavljanjem.



Quote:
Da li se on ustvari osjeca nemocan u dubini duse jer i sam vidi da na kraju krajeva sve ja placam, a on samo cigare i pivo i ponekad namirnice. A inace je ovako dobar, kupi mi nekad cvijece, vjeran je i meni bas kao i svom sefu (ali izgleda je njemu jos vjerniji). Da li bi se sve promijenilo kad bi imali djecu? Netko bi reko sad razvedi se, ali ja nisam od onih koji se razvode, zelim samo naci neko rjesenje, ali ne znam kako da ovaj puta djelujem, jer sve ovo do sada nije djelovalo.
Ne znam što se ti buniš, jer imaš muža kojeg većina žena u svojim željama smatra idealnim.
Bar je tako kad bacim pogled na ta razna istraživanja po tabloidima i izjašnjavanja žena kakvog partnera žele.
kao, bitno im je da je nježan i pažljiv, da im ponekad kupi cvijeće... da nije agresivan... kao, nije im bitno ako partner zarađuje manje... itd...

Ne zbnam zašto se onda buniš?
Ovo uškopljeno moderno društvo danas odgaja baš takve muškarce, oni drugi "pravi muškarci" su ugrožena vrsta.

Kad si ušla u brak, znala si da je takav, ali si mislila da ćeš ga preodgojiti.
Žao mi je, to ti više tako ne ide, jer se društvo promijenilo.
U nekim bivšim vremenima on bi kao muškarac bio izložen pritiscima okoline da se žrtvuje, da bude muškarac, da zaradi, da se lomi od posla da zadovolji tvoje želje. To su bila ona vremena koja nazivamo patrijarhalnim .


Možeš se ti rastati, ali nemoj se previše nadati da ćeš naći muža kakvog si želiš.
Jer takvih je velika nestašica, svi koji vrijede ili su vezani ili im više ne pada na pamet ženiti se. Pa je najbolje čemu se možeš nadati da ćeš takvima biti jedna u nizu ljubavnica koju će s vremenom zamijeniti za mlađu...

Zadnje uređivanje thortwins : 18.06.2017. at 15:13.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:50   #14
Trigger warning: gold digger

Da mi muž plaću potroši na pivo, cigarete i tu i tamo kupi namirnice, i ja bih, oprostite, mislila da je luzer.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 15:54   #15
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Trigger warning: gold digger

Da mi muž plaću potroši na pivo, cigarete i tu i tamo kupi namirnice, i ja bih, oprostite, mislila da je luzer.
Pa da, potrebno je da se muz trudi kako bi ti mogla imati vise stvari.
Tko nema puno stvari i ne zeli ih je luzer.

Jadan je ovaj svijet gdje je najvaznije imati i to se onda poistovjecuje sa pojmom biti.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:06   #16
Nigdje ne piše da on išta traži od nje... Ona je ta koja mu nabija na nos da ga financira, teži lagodnijem, luksuznijem životu, putovanjima na more (to valjda znači dolje s obitelji...), vjerojatno i boljem autu, odjeći, ljubomorna je na njegovog šefa itd. Njega to očito ne zanima i zadovoljan je onim što radi i kako živi. Nisu svi stvoreni da budu direktori, nekome je domet raditi ono što ti drugi kaže (i rade to odlično), a ako i krenu u samostalni posao shvate kako su se prevarili i kako biti šef ne znači naređivati i skupljati inkas.
U konačnici ne znamo cijelu priču, znamo samo da je šteta što ona nije shvatila da nemaju isti vid života prije 5g, ili više jer su vjerojatno bili prije braka u vezi godinu, dvije, pet. Sad je jadnik osuđen ili na slušanje zvocanja čitav život ili na to da će ga šupirati i ostaviti u uvjerenju da su sve žene iste sponzoruše i da je važno samo koliko ima u novčaniku, a pažnja, vjernost, romantika, cvijeće i ostalo su trikovi iz časopisa...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:11   #17
Da je u uvodnom postu pisalo "plaća mu ode na marihuanu, ponešto psilocibina, tu i tamo kupi hranu" reakcije bi bile "ovisnik, bolesnik, debil, ZASLUŽUJEŠ BOLJE". Ljudi su tako glupi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:14   #18
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nigdje ne piše da on išta traži od nje...
Ako od svoje plaće financira svoje ovisnosti i tu i tamo kupi hranu, a ona plaća račune, očito od nje traži da plaća njegov dio troškova.

Meni ne bi bilo prihvatljivo da mi partner novac za svoju polovicu računa popije i popuši pa da ih plaćam ja.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:15   #19
Apsolutno se slažem, ali ne piše, nego piše pivo i cigare, hranu i ponekad cvijeće, a vjerojatno je to prilično jednostrano nategnuto. Ali neka i je tako i neka čovjek radi na minimalac i iza posla popije pivu i popuši par cigareta? Je li zbog toga jadnik i loš muž?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:18   #20
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ali neka i je tako i neka čovjek radi na minimalac i iza posla popije pivu i popuši par cigareta? Je li zbog toga jadnik
Da.

I žena koja novac za račune zapije i popuši je jadnica. White trash jebote.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.