Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 12:08   #1
Vodovodna cijev na građ.zemljištu

Imam građevinsku parcelu gdje jednim dijelom preko parcele prolazi vodovodna cijev lokalne vodoopskrbe. Na toj parceli trebao bi početi gradnju obiteljske kuće, te je uredno izdana građevinska dozvola.
U ovjerenom projektu je dozvoljena gradnja. Dobio sam uredno sve suglasnosti i dozvole od vodovoda i ostalih službi.
U prethodnoj pregledanoj dokumentaciji nigdje nije ucrtan taj lokalni vodovod preko moje parcele.

Obavješten je Vodovod da izmjeste o svom trošku cijev kako bi mogao započeti gradnju. I tu je sve stalo.

Kako očitovanja sa njihove strane nemam, već me samo šetaju telefonski od Općine do Vodovoda i natrag, natežemo se tako preko godinu dana.
Spreman sam započeti gradnju i onda bagerima pomesti vodovodne cijevi te ih prisiliti na sanaciju istog.

Zanima me ukoliko uništim cijevi prilikom kopanja na svom zemljištu, da li sam dužan o svom trošku sanirati štetu, bez obzira na izdanu dozvolu za početak gradnje?

Hvala.
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:17   #2
Samo čupaj, na tvom je zemljištu.
Svejedno ces platiti premještaj bez obzira da li je bila prvo cijev pa tvoje zemljište ili obrnuto.
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 17:51   #3
Sanirat ćeš štetu, ali i platiti obeštećenje svim korisnicima vodovoda koji tvojom krivnjom ostanu bez vode.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 20:58   #4
Quote:
Xeroxmeister kaže: Pogledaj post
Imam građevinsku parcelu gdje jednim dijelom preko parcele prolazi vodovodna cijev lokalne vodoopskrbe. Na toj parceli trebao bi početi gradnju obiteljske kuće, te je uredno izdana građevinska dozvola.
U ovjerenom projektu je dozvoljena gradnja. Dobio sam uredno sve suglasnosti i dozvole od vodovoda i ostalih službi.
U prethodnoj pregledanoj dokumentaciji nigdje nije ucrtan taj lokalni vodovod preko moje parcele.

Obavješten je Vodovod da izmjeste o svom trošku cijev kako bi mogao započeti gradnju. I tu je sve stalo.

Kako očitovanja sa njihove strane nemam, već me samo šetaju telefonski od Općine do Vodovoda i natrag, natežemo se tako preko godinu dana.
Spreman sam započeti gradnju i onda bagerima pomesti vodovodne cijevi te ih prisiliti na sanaciju istog.

Zanima me ukoliko uništim cijevi prilikom kopanja na svom zemljištu, da li sam dužan o svom trošku sanirati štetu, bez obzira na izdanu dozvolu za početak gradnje?

Hvala.
Samo se inati, dobro ćeš proći.

Nisi spomenuo kada je vodovod napravljen. Ako je prije 2013., javni isporučitelj je apsolutno zaštićen.

Namjerno trganje vodovodne cijevi bagerima ne samo da će dovesti do odgovornosti za štetu, već je i kazneno djelo.

Ali da, inati se, dobro ćeš proći...
Hammer Prime is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 15:49   #5
Quote:
Hammer Prime kaže: Pogledaj post
Samo se inati, dobro ćeš proći.



Ali da, inati se, dobro ćeš proći...

Pravi birokratski odgovor, upravo radi ovakvog stava imamo svugdje sranje i svi šute.
Nisam se inatio u sezoni, čekam da prođe pa da se krene
Xeroxmeister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.