Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 14:46   #3501
a ono gle para ima, ne zalim se. i da dobro si reko, seljacki ponos, to je to.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 22.09.2017., 16:49   #3502
Da nije uopce novac u pitanju i da mi nije Frankfurt rodni kraj bi bio cilj Heidelberg ili okolica Freiburga.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 22.09.2017., 19:03   #3503
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Minhen je raj na zemlji
Kakav raj na zemlji? Minhen ?
Zbog ?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 22.09.2017., 19:49   #3504
Quote:
bata konj harmonikas kaže: Pogledaj post
minhen je sav fejk. isto kao i "odgovarajuće obrazovanje, srednjoeuropski kućni odgoj" a vamo gledamo "mi kontinentalci dalmatince ili hercegovce" s visine, jer eto oni su jebiga zaostala seljadija. sta mislis sta jug misli o sjeveru ? da je sjever obrazovan i kulturan ? jug klima glavom i veli jes jes sto smo mi zaostali u picku materinu. mos mislit. ja sam se bunio kad je moj sef u berlinu maltretirao kolege iz minhena da su lezilebovici i glupani, jer ne volim to te predrasude, a njemacki sjever ti isto tako gleda na jug, kao i mi na nas. sto juznije to tuznije. a to onda ne moze ispravit nikakav park ili kazaliste, zalim slucaj. ali je to i jedina packa u moru pozitivnih stvari u berlinu, dok bome u minhenu obratno. ali taj fejk, ta mitteleuropäische kultur koja je cisti kic, jeftina porculanska figurica. kako je lako kupiti divljenje "obrazovanog" uma. recimo Strauss u ubahnu, to mi je vrh.
Slažem se, Minhen je otužni fejk grad koji nešto glumi ali to nešto nije iskreno i originalno. Hrva zgrada koje služe kao spavaonice, po ničemu ljepše nego npr u Zagrebu. Hrpa ekipe koja definitivno nije nobl. Sve to najbolje dolazi do izražaja kada se valjaju od alkohola na Oktoberfestu, da li je to od sreće i lijepog života ili... Zar se ne može popiti umjereno.

Nimalo me nije impresionirao, čak nisam niti poželio živjeti u njemu. A prikriveni nacizam je tu, samo loše zamaskiran.

Ako imaš love postoji tisuće gradova i manjih mjesta u svijetu gdje će ti biti dobro. Minhen mi definitivno nije na listi prioriteta
rolandus is offline  
Old 23.09.2017., 03:24   #3505
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Da nije uopce novac u pitanju i da mi nije Frankfurt rodni kraj bi bio cilj Heidelberg ili okolica Freiburga.
A čega to u Heidelbergu i okolici Freiburga ima, a u Frankfurtu nema?
ericsson is offline  
Old 23.09.2017., 06:21   #3506
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
A čega to u Heidelbergu i okolici Freiburga ima, a u Frankfurtu nema?
Ovako na prvu-niskih cijena smjestaja a onda i ostalog. Frankfurt je skup.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Old 23.09.2017., 06:26   #3507
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
Ovako na prvu, jeftinije je. Frankfurt je skup.
Heidelberg jeftin? Ako je vjerovati jednoj forumašici, baš i nije.
ericsson is offline  
Old 23.09.2017., 06:29   #3508
Heidelberg nije bas jeftin.
Evo lista najskupljih gradova za 2016:
https://www.f-und-b.de/beitrag/fb-mi...fentlicht.html
__________________
Endless Loop: n., see Loop, Endless.
Loop, Endless: n., see Endless Loop.
boba_jagoda is offline  
Old 23.09.2017., 07:39   #3509
Quote:
boba_jagoda kaže: Pogledaj post
Heidelberg nije bas jeftin.
Evo lista najskupljih gradova za 2016:
https://www.f-und-b.de/beitrag/fb-mi...fentlicht.html
A na toj se listi, uz Heidelberg, nalazi i Freiburg.

Al me čudi da na njoj nema Augsburga i Rosenheima. Jer su blizu najskupljeg, Munchena.
ericsson is offline  
Old 23.09.2017., 09:02   #3510
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
A čega to u Heidelbergu i okolici Freiburga ima, a u Frankfurtu nema?
Pa ovisno kako racunas, je i Heidelberg daljna okolica od Frankfurta.

Oba grada su mi se svidila, i kod Heidelberga naravno posebno onaj najskuplji dio, na "brdu" nasuprot starog grada. Oba grada su mi po veličini ono pregledni ali ipak gradovi u kojima sve ima. Lijepa okolica, kod Freiburga i blizu 2 granice i lijepa mjesta iza njih.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 23.09.2017., 09:13   #3511
Zaboravlja se ono najvaznije, nije bitno gdje si nego je bitno kako ti je.

Mozes biti i u zadnjoj selendri na svijetu i da ti bude odlicno a mozes biti i u najpozeljnijem gradu na svijetu pa da ti bude uzasno.

Sve je stvar toga da si svatko uredi zivot kako mu odgovara.

Zivio sam u raznim drzavama i u raznim gradovima (velikim i malim) i svugdje mi je bilo podjednako jer sam svoje potrebe prilagodio okolini gdje sam zivio i uvijek mi je bilo dobro, cim mi je prestalo biti dobro isao sam na promjenu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 23.09.2017., 10:12   #3512
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Slažem se, Minhen je otužni fejk grad koji nešto glumi ali to nešto nije iskreno i originalno. Hrva zgrada koje služe kao spavaonice, po ničemu ljepše nego npr u Zagrebu. Hrpa ekipe koja definitivno nije nobl. Sve to najbolje dolazi do izražaja kada se valjaju od alkohola na Oktoberfestu, da li je to od sreće i lijepog života ili... Zar se ne može popiti umjereno.

Nimalo me nije impresionirao, čak nisam niti poželio živjeti u njemu. A prikriveni nacizam je tu, samo loše zamaskiran.

Ako imaš love postoji tisuće gradova i manjih mjesta u svijetu gdje će ti biti dobro. Minhen mi definitivno nije na listi prioriteta
nijemci, kao i ostali europski narodi (u europi i izvan nje) rapidno izumiru, tako da nasu finu gospodu nece jos dugo zlostavljati svojim seljastvom, kicem i slabo prikrivenim nacizmom. zamijenit ce ih sirokogrudni arapi, crnci i pakistanci koji su svi posebno poznati po izgradnji prosperitetnih, tolerantnih i progresivnih drustava. i bilo je vise vrijeme da se smiluju i udijele europljanima malo svojih sposobnosti i oslobode ih prapovijesne zadrtosti.
hulijo đuturum is offline  
Old 23.09.2017., 10:52   #3513
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
nijemci, kao i ostali europski narodi (u europi i izvan nje) rapidno izumiru, tako da nasu finu gospodu nece jos dugo zlostavljati svojim seljastvom, kicem i slabo prikrivenim nacizmom. zamijenit ce ih sirokogrudni arapi, crnci i pakistanci koji su svi posebno poznati po izgradnji prosperitetnih, tolerantnih i progresivnih drustava. i bilo je vise vrijeme da se smiluju i udijele europljanima malo svojih sposobnosti i oslobode ih prapovijesne zadrtosti.
Ako ignoriramo tvoj otvoreni rasizam, možda to uopće nije loša ideja. Poznajem npr nekolicinu Sirijaca koji su otvoreniji, prijazniji, obrazovaniji i imaju neusporedivo manje kolektivnih zločina na leđima nego tvoji idoli. Da ne kažem da im je država bila civilizacija dok su germani još bili pljačkaška plemena.

A možda to miješanje rasa spriječi ponovne buduće milijunske žrtve u EU. Evo samo to je već možda dovoljno. A bit će i manje pijanih na Oktoberfestu.
rolandus is offline  
Old 23.09.2017., 10:53   #3514
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Zaboravlja se ono najvaznije, nije bitno gdje si nego je bitno kako ti je.

Mozes biti i u zadnjoj selendri na svijetu i da ti bude odlicno a mozes biti i u najpozeljnijem gradu na svijetu pa da ti bude uzasno.

Sve je stvar toga da si svatko uredi zivot kako mu odgovara.

Zivio sam u raznim drzavama i u raznim gradovima (velikim i malim) i svugdje mi je bilo podjednako jer sam svoje potrebe prilagodio okolini gdje sam zivio i uvijek mi je bilo dobro, cim mi je prestalo biti dobro isao sam na promjenu.
Pa normalno, kako imam sa mužem ukupno 3 djece koji žive kod nas naravno gledam i na njih, imam starog bolesnog oca itd. Tako da ću ostati blizu Frankfurta i nisam ni tu nesretna. Ali naravno uvijek ima neko lijepse mjesto.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 23.09.2017., 11:26   #3515
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Ako ignoriramo tvoj otvoreni rasizam, možda to uopće nije loša ideja. Poznajem npr nekolicinu Sirijaca koji su otvoreniji, prijazniji, obrazovaniji i imaju neusporedivo manje kolektivnih zločina na leđima nego tvoji idoli. Da ne kažem da im je država bila civilizacija dok su germani još bili pljačkaška plemena.

A možda to miješanje rasa spriječi ponovne buduće milijunske žrtve u EU. Evo samo to je već možda dovoljno. A bit će i manje pijanih na Oktoberfestu.
sirijci, ostali arapi i opcenito neeuropski narodi su izmislili moderni svijet. vrijeme je da europljani to priznaju i oduze im se prepustanjem svojih zemalja. oni sami ionako ne bi znali iskopat kumpir ispod noga. arapi posebno predvode svijet u progresivnim bracnim obicajima tako da su u siriji i iraku dosegli stope od 30% brakova medju prvim rodjacima, dok se europljani jos drze svojih barbarskih obicaja i ubracuju se s potpunim strancima.
hulijo đuturum is offline  
Old 23.09.2017., 12:10   #3516
Quote:
hulijo đuturum kaže: Pogledaj post
sirijci, ostali arapi i opcenito neeuropski narodi su izmislili moderni svijet. vrijeme je da europljani to priznaju i oduze im se prepustanjem svojih zemalja. oni sami ionako ne bi znali iskopat kumpir ispod noga. arapi posebno predvode svijet u progresivnim bracnim obicajima tako da su u siriji i iraku dosegli stope od 30% brakova medju prvim rodjacima, dok se europljani jos drze svojih barbarskih obicaja i ubracuju se s potpunim strancima.
Tema o imigrantima imaš neke u PDF-u politike. Kao o opću temu o Njemačkoj. Ovo je za naše migrante a ne o sirijcima i ostalim.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 23.09.2017., 17:57   #3517
Heidelberg je super, posebno u usporedbi s plebejskim Mannheimom i Ludwigshafenom gdje imalo obrazovanijoj, kulturnijoj i profinjenijoj osobi nije mjesto. Doduse, ima i tamo lijepih kutaka - ali vlastitu nekretninu bih trazio na slicnom mjestu kao i Mrs Gahan.
pesdewschegg is offline  
Old 23.09.2017., 18:02   #3518
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Slažem se, Minhen je otužni fejk grad koji nešto glumi ali to nešto nije iskreno i originalno. Hrva zgrada koje služe kao spavaonice, po ničemu ljepše nego npr u Zagrebu. Hrpa ekipe koja definitivno nije nobl. Sve to najbolje dolazi do izražaja kada se valjaju od alkohola na Oktoberfestu, da li je to od sreće i lijepog života ili... Zar se ne može popiti umjereno.
Dobro, jesi li ti bio u Minhenu ikada?!? Spavaonice? Mozda u Neuperlachu ili u Hasenberglu, Feldmochingu, ali to je 10 km daleko od centra...odi u Neuhausen, proseci kroz Englischer Garten, Oktoberfest je tako i tako biznis za blentave turiste...domacima koji nemaju poslovni interes u tome je pun kufer svega toga...idi u neku normalnu pivnicu gdje nema puno turista, provozaj se tramvajom do Nymphenburga...
pesdewschegg is offline  
Old 23.09.2017., 20:24   #3519
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Da nije uopce novac u pitanju i da mi nije Frankfurt rodni kraj bi bio cilj Heidelberg ili okolica Freiburga.
Freiburg i južni Baden su krasni. Grad gleda prema ravnici Rajne, a naslonjen je na početak Schwarzwalda. S vrha brda u blizini pruža se za lijepih dana pogled na dolinu Rajne, Elsass, a i dalje prema Francuskoj. Lijepih dana ima dosta, kraj ima najljepšu klimu u DE. A i ljudi su opušteniji nego u ostatku Njemačke.
NN101 is offline  
Old 24.09.2017., 08:01   #3520
Quote:
pesdewschegg kaže: Pogledaj post
Dobro, jesi li ti bio u Minhenu ikada?!? Spavaonice? Mozda u Neuperlachu ili u Hasenberglu, Feldmochingu, ali to je 10 km daleko od centra...odi u Neuhausen, proseci kroz Englischer Garten, Oktoberfest je tako i tako biznis za blentave turiste...domacima koji nemaju poslovni interes u tome je pun kufer svega toga...idi u neku normalnu pivnicu gdje nema puno turista, provozaj se tramvajom do Nymphenburga...
Ma pusti rolandus, on je dokazao već masu puta da misli u ladicama i sam se ograničava sa tim mišljenjem.

U većini njemački veći gradova su i "trabantaka naselja" ili "spavaonice" nastali u tadašnjoj periferiji grada u "prisvojenin" selima. Tako da većina takvih djelova grada ima dio gdje su starije i obiteljske kuće i odličnu infrastrukturu jer se doveo metro u novu sredinu tih "sela" i u toj novoj sredini su i dućani, a s druge strane su veća naselja. Tako da su za obitelji sa novcem i djecom čak ti stariji djelovi veoma poželjni.

Čuješ neko razvikano ime nečega što je poznato kao neki mali get i na kraju dođeš u predivnu okolicu...
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.