Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 22:30   #41
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
E baš to, dvostruka mjerila.
Ako cura ne radi nije neka tragedija i ne treba bježati od nje ali nedaj bog da dečko ne radi, odmah je lijenčina i moralno dno od kojeg treba bježati ko od kuge.
Pa nije problem u skoli, problem je u parazitiranju i izvoljevanju.
Prica bi isla vjerojatno nesto u smislu sponzorusa je al tak je ebeno dobra u krevetu da sam lud za njom. Budimo realni.
Cure se loze na sentiment pogled, pravu rijec u pravo vrijeme na cijem temelju su sposobne izgraditi kule i cijelo kraljevstvo u oblacima, taman da frajer vise nikad ne ponovi taj uzorak. I kad se pokaze po enti put ko svinja, ona ce se opet vracat na to kako ju je gledao i to rekao i trazit i dalje tu osobu u njemu, koje realno nema niti je ikad tamo bila.


Osobno, da dodje tip sa slicnom problematikom, rekla bih mu da navuce kurtic, izivi se i bezi glavom bez obzira.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 01:32   #42
Ima li čovjek završenu srednju ili dva faxa uistinu nema nikakve veze. Čovjeka sa kojim želimo u ŽUD treba sagledati sa puno ozbiljnije razine.

Mene osobno bi zabrinjavalo što čovjek, po svemu sudeći, sa 30 godina nema nikakvih radnih navika. Spava do podne, ide po kavama, bez ikakvih obaveza.... Ne zvuči mi kao čovjek s kojim bih željela osnovati familiju i od kojeg bih realno mogla očekivati da brine o kućanstvu i djeci podjednako kao i ja.

Podjednako tako bi me smetao stav "ne radim jer ne trebam novaca". Ne treba novaca danas. Al će trebati jednog dana kad osnuje obitelj ako to uopće namjerava. Neće ga valjda financirati roditelji. Ako kojim slučajem hoće, to nije čovjek za mene. Ne bih da mi se u brak petljaju njegovi roditelji jer oni nešto financiraju.

Zašto ne radi nešto što ga zanima? Zanima li ga išta? Raditi radi novaca je mnogima nužda, ali tko ima privilegiju da ne mora raditi radi novaca treba raditi radi mnogobrojnih životnih iskustava i ispunjenja. Tim bolje. Radi ono što te ispunjava i istinski zanima. Budi čovjek koji nečemu teži.

I na kraju... Dobro bih se zagledala u njegov odnos sa roditeljima. Kakav to oni odnos imaju kad ga uzdržavaju do 30? Što točno oni od njega očekuju?

Ovdje osim zaljubljenog gledanja i polusatnog pričanja o emocijama ja ništa ozbiljnije ne bih tražila. Za zasnivanje obitelji trebam potpunog, ispunjenog i realiziranog muškarca. To ovaj ovdje ne bih rekla da je.


I da. To je posve isto kad pričamo o ženama. Razlike nema ako tražimo ravnopravnog partnera.
:ne zna.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 03:14   #43
Hvala svima na odgovorima, velika vecina je dobro shvatila problematiku..Netko je napisao da imam vezu kao u srednjoj skoli...i to je bas nesto sto sam neki dan rekla prijateljici...da imam takav filing. U ovih par mjeseci on je mozda 5 puta prespavao kod mene i druzenja nam se svode na spojeve i izlete kao da smo klinci. Sa bivsim sam zapocela zajednicki zivot nakon godinu dana, iskreno sa ovim niti nemam zajednicke planove za ista. Sa druge strane vec sam navela da nitko nikad nije bio tako pazljiv, dobar i iskren prema meni. Ne znam zasto je drugoj vecini za oko zapeo dio posta koji se odnosi na obrazovanje. Nisam to istaknula kao nesto sa cime se hvalim jer danas skoro svi imaju diplomu, vec samo kao jos jedan primjer nase razlicitosti.

Iako moji nisu fakultetski obrazovani, prvo pitanje je bilo da li ti je decko zavrsio faks, a drugo gdje radi. Zapravo, sa jednom puno starijom prijateljicom sam pricala o tome svemu i rekla mi je kao i neki od vas da zaljubljenost prode brzo i da ona uopce nije niti bila zaljubljena nesto u svoga muza, ali da su opstali jos dan danas jer dijele slicne interese i prijatelji su.

Ja sam preveliki romantik da bi pristala na nesto tako i zapravo sam cijeli zivot mastala o osjecajima koje sada osjecam i o takvoj obostranoj ljubavi, ali sam i racionalna i brine me da smo ipak malo prestari da bi se ponasali kao klinci.

P S
Cak ga niti ne krivim za njegovo ponasanje. To je rezultat iskljucivo loseg odgoja njegovih roditelja koji ga podrzavaju i financiraju.
alfa111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 04:01   #44
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
...se osjecam kao izdajica zato sto mu sa jedne strane govorim da ga volim...
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
...iskreno sa ovim niti nemam zajednicke planove za ista...
Ne kužim.

Zadnje uređivanje Notfunny : 13.05.2017. at 04:11.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:12   #45
Quote:
alfa111 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima, velika vecina je dobro shvatila problematiku..Netko je napisao da imam vezu kao u srednjoj skoli...i to je bas nesto sto sam neki dan rekla prijateljici...da imam takav filing. U ovih par mjeseci on je mozda 5 puta prespavao kod mene i druzenja nam se svode na spojeve i izlete kao da smo klinci. Sa bivsim sam zapocela zajednicki zivot nakon godinu dana, iskreno sa ovim niti nemam zajednicke planove za ista. Sa druge strane vec sam navela da nitko nikad nije bio tako pazljiv, dobar i iskren prema meni. Ne znam zasto je drugoj vecini za oko zapeo dio posta koji se odnosi na obrazovanje. Nisam to istaknula kao nesto sa cime se hvalim jer danas skoro svi imaju diplomu, vec samo kao jos jedan primjer nase razlicitosti.

Iako moji nisu fakultetski obrazovani, prvo pitanje je bilo da li ti je decko zavrsio faks, a drugo gdje radi. Zapravo, sa jednom puno starijom prijateljicom sam pricala o tome svemu i rekla mi je kao i neki od vas da zaljubljenost prode brzo i da ona uopce nije niti bila zaljubljena nesto u svoga muza, ali da su opstali jos dan danas jer dijele slicne interese i prijatelji su.

Ja sam preveliki romantik da bi pristala na nesto tako i zapravo sam cijeli zivot mastala o osjecajima koje sada osjecam i o takvoj obostranoj ljubavi, ali sam i racionalna i brine me da smo ipak malo prestari da bi se ponasali kao klinci.

P S
Cak ga niti ne krivim za njegovo ponasanje. To je rezultat iskljucivo loseg odgoja njegovih roditelja koji ga podrzavaju i financiraju.
Znas sta, evo ti savjet da skratis pricu i da vidis ko je u pravu onaj romantik u tebi ili racionalac.
Odite zajedno u podstanarstvo i nabavite stene. Pa fino suzivot i partnerstvo na test. Pa podjela poslova u kuci, placanje rezija, ono svakodnevnica od koje je sazdan zivot. Vrlo brzo ce ti stvari kliknut u pravom smjeru.
Karikiram: mozda ce ti par puta bit simpa nac podignitu wc dasku i pritisnutu pastu za zube pri vrhu, al kad se to pocne kronicno ponavljat i nak9n sto ga lijepo zamolis, pa pocnu isplivavati jos neke stvari tog tipa, e onda ce bit zanimljivo cut romanticarovo misljenje.
Gle, mozda tebi treba osoba za kojom ces prat, kuhat i spustat wc daske nakon 12h posla, te mu davat djeparac za birtiju i kladionicu, a on ce tebi to kompezirat cakulom o temi od zajednickog interesa i strpljivo i pazljivo slusat tvoje bedove o mobingu na poslu...mislim sve je to ok ak si ti sretna i zadovoljna.

Za primjer sebe- imam 4 banke, dva klinca i muza koji nema r od romantike u smislu da imamo neke prevelike zajednicke interese o kojima mozemo cakulat u sitne nocne sate, da mi nosi cvijece i fura me na vecere. Trudio se dok me nije zbario i ozenio i vidim da ga to zapravo i iritira i ne vidi preveliki smisao u sladunjavosti. Al covjek je na mjestu i partner mi je. Dijelimo sve poslove oko klinaca i oko kuce. Netko je spretniji u nekim stvarima pa ce on mijenjat plinske boce a ja peglat. Klincima se oboje podjednako bavimo. Za mene nema rpmanticnijeg trenutka od onog kad mu se kcer zaleti u zagrljaj i razvlaci ga ko kaugumu. Znas u zivotu su romanticni trenuci i romantika sama povremeni zacin u pragmaticnosti zivljenja. Od nje se ne zivi, ona je samo ukras. Imala sam hrpe komada prije njega s puno vise "romantike" al nisu imali po meni vaznije stvari u sebi.

Gle, decko je bon vivant. Jos nije izasao iz svoje ljuske jajeta. Taj proces vecina nas prodje negdje u dvadesetima. U tridesetima i kasnije to zna biti iznimno bolan i traumatican proces, najcesce generiran nekom izrazito stresnom situacijom tipa gubitka roditelja.
Imate vi jos puno tema za protrest u razgovoru. Samo pliiiiz pazi da ne ostanes trudna prije nego ne budes na cisto sa sobom u vezi vase veze i zajednicke buducnosti.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:15   #46
A ako sve ode u Honduras, sa nabavljenim štenetom će se dogoditi - što?
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:21   #47
Quote:
Almost Rosey kaže: Pogledaj post
A ako sve ode u Honduras, sa nabavljenim štenetom će se dogoditi - što?
Preuzet ce odgovornost kao pravi romantik. Pas je zacin svakog kvalitetnog i sretnog zivota. Vjerojatno ce to biti ono najbolje sto je iz te veze dobila.

Osim toga pas bas moze napravit kontraefekt u njegovom zivotu i imati izrazito terapeutski ucinkak koji ce ga pokrenuti.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:33   #48
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
Autorici:
Tebi je dobro s njim?
Uživaš?

Samo nastavi.

I one savršene veze gdje su oboje divni, krasni, savršeni puknu jednog dana. I ova će.
Ma sve je to divno i krasno... ali onda postoji velika vjerovatnoca da ce za godinu/dvije otvorit temu kako je ovakav i onakav... lijena mrcina koju nije briga za djete/djecu... mamina maza.. ona sve mora sama, nije je briga jer moze ali on bi trebao pokazat vise inicijative i dat paznje djeci a ne spavat do podne i ici po kavama bla bla bla...
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:35   #49
Iskreno, ne bi mogla biti s likom od 30 godina koji ne želi raditi za "crkavicu" od 5.500 kn (ja s faksom, 15+ godina staža i i rukovodećim radnim mjestom imam plaću 6.700 kn i prezadovoljna kada vidim kako drugi žive), koji spava do podne i život mu se svodi na kave i pubertetske spojeve, i koji dozvoljava da to sve financiraju roditelji. I to nema veze s obrazovanjem, jer ima takvih i sa VSS i sa SSS. I ja sam jedinica, koja nije radila ništa po kući do početka zajedničkog života s mm. Ali kada sam shvatila da je on čovjek s kojim želim provesti život, itekako sam se potrudila učiti kuhati, čistiti i spremati po kući i danas smo ravnopravni partneri u svemu.
P.S. Ne kužim zašto je podignuta wc školjka životni problem, to mi nikada nije bilo jasno
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:36   #50
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Preuzet ce odgovornost kao pravi romantik. Pas je zacin svakog kvalitetnog i sretnog zivota. Vjerojatno ce to biti ono najbolje sto je iz te veze dobila.
Za koga je najbolje? Za nju mozda, ali sigurno ne za tog malog slatkog psica.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:40   #51
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Preuzet ce odgovornost kao pravi romantik. Pas je zacin svakog kvalitetnog i sretnog zivota. Vjerojatno ce to biti ono najbolje sto je iz te veze dobila.

Osim toga pas bas moze napravit kontraefekt u njegovom zivotu i imati izrazito terapeutski ucinkak koji ce ga pokrenuti.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Onda nek odmah dijete rodi. Kad je bal...
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 10:43   #52
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Osim toga pas bas moze napravit kontraefekt u njegovom zivotu i imati izrazito terapeutski ucinkak koji ce ga pokrenuti.
Pa vidis da tog ne pokrece nista
Sa 30 mu je draze dobivat dzeparac od tatice nego zaradit svoj dinar.
I sad ce njega neko djete pokrenut. Hoce, malo sutra.

Ali najludje od svega je ljudi misle da mogu promjenit bilo koga. To mi je uvjek bila i ostala misterija
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:00   #53
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
P.S. Ne kužim zašto je podignuta wc školjka životni problem, to mi nikada nije bilo jasno
Karikirano je sto sam u komentaru i navela, a u vrakorazvodnim parnicama se be rijetko spominje kao jedan od uzroka, koliko god bizarno mozda nekom zvucilo. Stvar je da se takve sitnice nagomilaju i pocnu uzasno iritirati.
A odgovor na tvoje pitanje:
Higijena? Kad povuces vodu, voda iz skoljke dokazano sprica u radijusu od 2 m. Neugodni mirisi? Negdje stakori znaju izac van. A neki ljudi su jednostavno estete ili imaju opsesivo kompulzivni poremecaj.
Ima nas svakakvih al kad vec postoji poklopac na dasci valjda je opce prihvaceno da nuzno necemu i sluzi.


Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:00   #54
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Za koga je najbolje? Za nju mozda, ali sigurno ne za tog malog slatkog psica.
Joj daj molim te 🙄

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:04   #55
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Joj daj molim te 🙄
Sta sad joj?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:06   #56
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Ma sve je to divno i krasno... ali onda postoji velika vjerovatnoca da ce za godinu/dvije otvorit temu kako je ovakav i onakav... lijena mrcina koju nije briga za djete/djecu... mamina maza.. ona sve mora sama, nije je briga jer moze ali on bi trebao pokazat vise inicijative i dat paznje djeci a ne spavat do podne i ici po kavama bla bla bla...
I?
Upravo o tome pričam.
Veza će završiti, a ona je do tada provela predivnih 6mj/1-2-3god.
Što je loše u tome. Zašto sada ne bi uživala?

Osim ako joj je u glavi zacrtano da on mora biti taj s kojim će doživjeti zlatnu godišnjicu i unuke. U tom slučaju, vrlo moguće je da će se zajebati.
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:07   #57
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Pa vidis da tog ne pokrece nista
Sa 30 mu je draze dobivat dzeparac od tatice nego zaradit svoj dinar.
I sad ce njega neko djete pokrenut. Hoce, malo sutra.

Ali najludje od svega je ljudi misle da mogu promjenit bilo koga. To mi je uvjek bila i ostala misterija
Imam u susjedstvu bracni par s nekim invaliditetom i imaju sina. Ljudi nikad nisu nikod odzdravljali ili pozdravljali kad ih sretnes u zgradi. Uzasno mrzovoljna i antipaticna bica. Kaku su zbog invaliditeta vjerojatno bili angazirani u nekim civilnim udrugama za pse vodice, dobili su na socijalizaciju psa. Dakle, ljudi su odjednom pistali dijametralno suprotni. Poceli ljude pozdravljat, razgovarat, obracat se mom psu, mojoj djeci, nasmijeseni, ono wooow...znali smo ostajati s wtf izrazom lica.
Ljude je ne moguce mijenjati, ali ljudi se mijenjaju. Mislim da svi zasluzuju sansu i podrsku.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:08   #58
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Zakaj on ne bi mogao biti domacica i da pidize eventualnu djecu, a ti da budes provider?
Upravo ovo. Zašto se u 21. stoljeću očekuje da muškarac mora biti taj koji financira obitelj? Jel imate dvostruke kriterije ili vam je i više od 30% žena domaćica u braku također lijeno i nesposobno?

Možda lik ne želi raditi 8 sati za plaću ali želi brinuti za kućanstvo i baviti se djecom.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:11   #59
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
I?
Upravo o tome pričam.
Veza će završiti, a ona je do tada provela predivnih 6mj/1-2-3god.
Što je loše u tome. Zašto sada ne bi uživala?

Osim ako joj je u glavi zacrtano da on mora biti taj s kojim će doživjeti zlatnu godišnjicu i unuke. U tom slučaju, vrlo moguće je da će se zajebati.
Pa slazemo se... i sa jednom i drugom stavkom

Ja sam otisao korak naprijed kad slicne situacije, nakon sto dozive fijasko pocnu kukati i bacati drvlje i kamenje kako je on ovakav/onakav.
Ako zna kakav je na pocetku i ako ga voli bas takvog onda nema iscudjavanja poslije kad dodju teze/kompliciranije zivotne situacije.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:28   #60
Nažalost, većina žena, u žaru romantike i seksa, prelazi preko gro stvari koje bi im bile veliki no-no da ih uoče kod nekog drugog muškarca.

I, naravno, tu je uvijek onaj moment "Ja ću ga promijeniti".
Hoćeš, kurca.
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.