Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2017., 11:27   #41
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
mene fascinira da netko kaze da ima super posao sto bi podrazumijevalo da ima dobra primanja ali ipak ode i maltene razjebe familiju/vezu da ima vise para. od kojih dobar dio potrosi na transport.
Mene fascinira kako ljudi u takvim racunicama nikad ne vide koliko ce, uz prihod, porasti i triskovi zivota: njegov smjestaj i kucanstvo, transport, komunikacija (danas srecom najjeftinija stavka zbog neta i tarifa, ali treba i to ubrojat), dodatni troskovi doma oko djece jer na neki nacin trreba nadomjestiti sto tate nema... puno je to financijski. Al nista u usporedbi sa time sta daljina napravi, a to ipak nema cijene.

Autorice, makar su sada stvari ok, nadite nacina sto prije da se opet okupite i zivite zajedno. Inace cete se u nekom trenutku i vi i djeca pocet osjecat kao stranci sa njim..
NightDive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:08   #42
Quote:
NightDive kaže: Pogledaj post
Mene fascinira kako ljudi u takvim racunicama nikad ne vide koliko ce, uz prihod, porasti i triskovi zivota: njegov smjestaj i kucanstvo, transport, komunikacija (danas srecom najjeftinija stavka zbog neta i tarifa, ali treba i to ubrojat), dodatni troskovi doma oko djece jer na neki nacin trreba nadomjestiti sto tate nema... puno je to financijski. Al nista u usporedbi sa time sta daljina napravi, a to ipak nema cijene.

Autorice, makar su sada stvari ok, nadite nacina sto prije da se opet okupite i zivite zajedno. Inace cete se u nekom trenutku i vi i djeca pocet osjecat kao stranci sa njim..
Trosak prijevoza i besplatni razgovor preko skype su nikakav trosak u usporedbi s placama.
Al je veci trosak ako muz zivi razdvojeno i besmisleno skroz.

Zene bi trebale trazit rastavu braka u slucaju da ih muz ne povede.
Odvratni su ti likovi koji odu u inozemstvo i "muče se jadni" i lazu zenama doma da im je tesko, a onda jebu sa strane i predstavljaju se kao samci. Zivot vanka nije kao sto se prica "radis od jutra do sutra, do posla 2sata". Laksi je zivot, place su vece, troskovi hrane nizi, cak i da rentu placate u malom gradu, nizi troskovi zivota. Djeci ce lakse bit u zivotu budu li vec znali Njemacki pricat, a vi cete si osigurat sebi Njem penziju i lagodnu starost. ZENO gledaj sebe malo. Nadi ljubavnika ako ti ovakav zivot paše ili svi skupa u inozemstvo. Opcije di on zivi ko kralj a ti se tareš nisu vrijedne zrtve takve.
Susjedi je tako prosao zivot pred ocima, s dvije kceri cijeli zivot sama, muz u Njemackoj. Razdvojen zivot, ona sama s dvoje djece, on samo pare salje. Na njoj se vidi da je nesretna, prakticki to je kap da zivi kao samohrana majka, a on kao placa alimentaciju. Sve te godine koje je ona sama čamila i djecu ispracala i docekivala, mogla je o zasluzila je imat muskog uza sebe.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:16   #43
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Opcije di on zivi ko kralj a ti se tareš nisu vrijedne zrtve takve.
eto sad već i kao kralj živi. ma ljudi moji, to što njoj nije dobro (s punim pravom) i što joj je teško, ne znači da njemu teče med i mlijeko i da živi kao kralj tamo negdje daleko od doma.

a ove kalkulacije....najbolje bi bilo (da se tema bespotrebno ne vuce na xy strana) da nam autorica fino u excelu preda sve troškove svog života, pa da mi, forumski psihološko-ekonomski stručnjaci, donesemo zaključak što bi bilo najbolje za njih.

pa nije vraga da ljudi idu u nekakav odvojeni život, dodatne zarade u inozemstvo a da prije toga nisu sjeli za stol i stavili sve na papir?
ako je tako, to je po meni suludo i neozbiljno.

mene ipak više od svega zanima ono što sam već upitala autoricu - jel joj muž zna kako se osjeća? pričaju o tome?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 13.05.2017. at 13:35.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:21   #44
Ma nije njemu tesko, odradi 5 dana i vikendom kuci.
Tesko je pomorcima sta mjesecima rintaju daleko od kuce, tesko je ljudima sta zive bas predaleko.
Ovaj svaki vikend doma jede domacu hranu, vidi dicu i zenu, o jicem ne brine, samo triba odradit i pare poslat.
To su zablude da se vani radi gore i teze nego u Hrv i da je to mukotrpno.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:38   #45
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Ma nije njemu tesko, odradi 5 dana i vikendom kuci.
Tesko je pomorcima sta mjesecima rintaju daleko od kuce, tesko je ljudima sta zive bas predaleko.
Ovaj svaki vikend doma jede domacu hranu, vidi dicu i zenu, o jicem ne brine, samo triba odradit i pare poslat.
To su zablude da se vani radi gore i teze nego u Hrv i da je to mukotrpno.
cuj, nekima i nije drago sto su odvojeni od obitelji pa makar i vise od jednog dana. koliko to "kosta"?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:43   #46
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
cuj, nekima i nije drago sto su odvojeni od obitelji pa makar i vise od jednog dana. koliko to "kosta"?
Da, ali nisam baš sigurna da on spada u skupinu ljudi.
Možda on stvarno ne želi da njegova žena i djeca dođu k njemu
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:46   #47
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Da, ali nisam baš sigurna da on spada u skupinu ljudi.
Možda on stvarno ne želi da njegova žena i djeca dođu k njemu
to zato jer ima ekipu i hobije tamo? zar to ne bi trebao imati svatko?

bolje bi bilo da je i on jadan, ili sto je poanta?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 12:54   #48
Autorica otisla na pdf Dijaspora na forumu ali je tema o Italiji malo zastarila pa nema bas puno informacija kakav je zivot tamo, informacije o vrticima, skolama... i ostalnim usputnim bitnim stvarima.
On radi i ima ekipu, a inace ne zna nikakve druge podatke o zemlji u kojoj zivi... a pogotovo ne one koje su bitne za njegovu familiju
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:05   #49
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
to zato jer ima ekipu i hobije tamo? zar to ne bi trebao imati svatko?

bolje bi bilo da je i on jadan, ili sto je poanta?

Da, naravno, trebao bi i on biti jadan i cijelo vrijeme zatvoren u svoja 4 zida.
Možda bi onda autorica ekšli razgovarala s njime o tome kako je u Italiji i možda bi saznala nešto
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:06   #50
Znam one koji rade mukotrpno, ali bome oni nemaju frendove i hobije. Jednostavno ne stignu. Poslije posla jedva imaju zelje i snage vecerat, popiju pivo i u krpe.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:08   #51
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Znam one koji rade mukotrpno, ali bome oni nemaju frendove i hobije. Jednostavno ne stignu. Poslije posla jedva imaju zelje i snage vecerat, popiju pivo i u krpe.
mukortpno se moze raditi a i imati zivot uz to. ne mijesajmo stvari.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:22   #52
Da. Moze. Vikendima. Al tad je kod nje. A preko tjedna ovi koji rade po 12h svaki dan, bas i nemaju vremena za nesto drugo.
Uostalom, i ona bi malo vremena za sebe - ali ga nema.
A njegova reakcija na to, kako je autorica napisala: "mislim da ne razumije kako je meni tu".
Mislim gle, lijepo je imati zivot i van posla, ali koliko god on to zasluzio imati, zasluzuje i ona.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:26   #53
odi za njim...šta si i do sada čekala....
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:31   #54
Quote:
crvenaruža kaže: Pogledaj post
odi za njim...šta si i do sada čekala....
Pitanje je jel' je on zvao da dodje?
A mozda je cak i odvraca od dolaska.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:38   #55
puno previse pretpostavki, a pretpostavka je majka svih....znamo svi cega.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:41   #56
Ne bi bas isla toliko daleko i rekla da on nju ne zeli tamo. Neki ljudi se jednostavno malo teze snadu i dodu do informacija. Pogotovo je u italiji tesko ako ne znas takijanski, jer oni (barem moje iskustvo od nedavno) dosta slabo pricaju engleski.
Autorice, ako mozes saznati da li tamo ima zajednica Hrvata, pa cak i crkvena, oni bi ti mogli pomoci oko informacija. Isto tako, probaj doci do kontakta zajednice Talijana u RH i pitati njih da te malo usmjere.
NightDive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 14:16   #57
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
cuj, nekima i nije drago sto su odvojeni od obitelji pa makar i vise od jednog dana. koliko to "kosta"?
Takvi vjerojatno u nekom trenutku razmotre spajanje obitelji.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:01   #58
Mozda on sam nije spreman na totalan odlazak, pa mu odgovara da su djeca i zena kuci i svi njegovi, a da on zaradi pare i nosi kuci.
Prakticki kao i da nije u inozemstvu, cim je svaki vikend kuci, u susjednoj je drzavi, to je ko da neko iz Mostara dode u Makarsku radt i nosit pare doma, a da mu zena djeca zive u kuci njegovoj, a on u sobičku se stiska i nosi pare. Mozda racunaju da im je tako financijski isplativije. Medutim bolje da nadu rijesenje da su svi skupa, sadasnji stan stave u najam, odsele.
Dobro je netko rekao, trebaju si sve troskove stavit na papir, ohrabrit se i otic. Pitanje kakva je talijanska penzija, isplati li se vise italija il njemacka. Puno je tu pitanja, nije lako otisnut se u drugu zemlju, al ako vam je financijski jedino to opcija da ste skupa zajedno jer on u Hrv ne moze dovoljno zaraditi, onda se ohrabrite i odite.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 21:32   #59
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Takvi vjerojatno u nekom trenutku razmotre spajanje obitelji.
Kuki, svaka ti je zlatna.
Stvarno je čudnjikava ta (ne)komunikacija ljudi koji bi si po definiciji trebali biti najbliži na svijetu.
Znači ženi prvoj pada na pamet da se seli, muž ni ne registrira kako je njoj samoj s klincima, žena pita prvo anonimce "jer nije stigla muža". On svo ovo vrijeme, kao brižan muž, ne kuži da mu se žena pati i ne pada mu na pamet potegnuti priču potencijalnog spajanja obitelji. A sve skupa traje već koliko? Godinu dana?
Preloše.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 07:39   #60
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Mozda on sam nije spreman na totalan odlazak, pa mu odgovara da su djeca i zena kuci i svi njegovi, a da on zaradi pare i nosi kuci.
Prakticki kao i da nije u inozemstvu, cim je svaki vikend kuci, u susjednoj je drzavi, to je ko da neko iz Mostara dode u Makarsku radt i nosit pare doma, a da mu zena djeca zive u kuci njegovoj, a on u sobičku se stiska i nosi pare. Mozda racunaju da im je tako financijski isplativije. Medutim bolje da nadu rijesenje da su svi skupa, sadasnji stan stave u najam, odsele.
Dobro je netko rekao, trebaju si sve troskove stavit na papir, ohrabrit se i otic. Pitanje kakva je talijanska penzija, isplati li se vise italija il njemacka. Puno je tu pitanja, nije lako otisnut se u drugu zemlju, al ako vam je financijski jedino to opcija da ste skupa zajedno jer on u Hrv ne moze dovoljno zaraditi, onda se ohrabrite i odite.
Moguce je i da se na sve to gleda ako i ona ode da su tek tada uistinu otisli.

Ali sve u svemu, neka sjednu i popricaju.

~via tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.