Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 12:25   #141
Pa blokaj mu broj i mail ako stvarno ne želiš da ti se ikad više javi. Preuzmi stvar u svoje ruke, pojednostavi si život. Pogotovo ako već sad razmišljaš o nekakvoj krivnji, grižnji savjesti i predbacivanju sebi što mu nisi dala još jednu šansu. Jer to je jako štetno razmišljanje, rekla bih - suludo.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:27   #142
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
No, ono što sam sigurna da mnoge muškarce odbije od stvaranja obitelji je, nažalost, grčevito hvatanje nekih žena za "otkucavanje sata" uz otvoreniju ili prikriveniju paniku. Čim to osjete, mnogi od njih bježe glavom bez obzira, a navodna ljubav nestane u tili čas, čim naiđu na novu priliku koja ih čini "bezbrižnima" i neopterećenima takvim teškim pitanjima budućnosti.
prema mojim iskustivima i spoznajama, muškarci navale imati djecu s ženskom u koju su zaljubljeni. Čak ih ženska i ne mora poticat na to. Ovaj se debelo ohladio od nje, i rekla bih da je to cijela priča. Emocije nestale, ostala samo neka udobna i ugodna navika. Naletjela druga i eto ti ga.
To ga pak ne opravdava što se tako kukavički ponio i odbacio je kao staru krpu.
Autorici bi svjedno bilo teško, ali barem bi si neke stvari lakše posložila u glavi. Nije lako ostati bez odgovora i danima se pitati što se zapravo dogodilo i u kojem trenutku se on počeo hladiti i udaljavati, i zašto.
Kakva god istina bila, lakše se nosimo s njom, nego s nedoumicom i pitanjima bez odgovora.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:29   #143
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
To sam napisala za slučaj u kojem bi on pokušao obnoviti vezu.

Za sebe bih rekla da općenito previše stvari primam srcu i da me nečiji postupci i riječi pogađaju više nego što bi realno trebali.
Ma pusti ti to 'realno' Trebas prihvatiti sebe i svoje reakcije kao tvoju normu.

Ovo sto sam te pitala u vezi krivnje i odgovornosti, pitala sam te zato sto mi je palo na pamet da ljudi koji jako paze na svoje partnere, cesto nakon nekog konflikta razmisljaju - ma, mogu ja to bolje, promjenit cu se.
Takvim ljudima, po mom misljenju posebno tesko padaju prekidi ☹
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:32   #144
Uvijek ljudi koji najebu razmišljaju o svojoj krivnji, imaju grižnje savjesti i sve prebace na sebe, a onima koji su zbilja krivi takva misao niti ne prođe kroz glavu.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:36   #145
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Uvijek ljudi koji najebu razmišljaju o svojoj krivnji, imaju grižnje savjesti i sve prebace na sebe, a onima koji su zbilja krivi takva misao niti ne prođe kroz glavu.

Via Tapatalk
Pa nije to bas uvijek tako. Bar tu na forumu ima dovoljno prica koje pokazuju suprotno, a to je, da ima ljudi koni najebu i ostavljeni su i svi drugi su im krivi za to.
'Vratit ce se on/ona meni kad tad kad skuzi s kakvim kretenom/kretenusom sada je, i samo nek proba, pokazat cu ja njenu/njoj'
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:40   #146
Ovaj, zvučiš prilično kao da si se navalila udat, zbog svojih godina, jelte, i kad bi uskoro naletjela na nekog tipa kojeg su stisle mater i baba da se ženi jer ljudi već pričaju da je peder, ovoga bi zaboravila za pet i pol sekundi. U tvojim godinama biološki sat, u tvojim godinama kontakti s njegovom rodbinom, u tvojim godinama fejsbuk. Ajdmolimte, u tridesetima si a već si se živa pokopala.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:57   #147
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
prema mojim iskustivima i spoznajama, muškarci navale imati djecu s ženskom u koju su zaljubljeni. Čak ih ženska i ne mora poticat na to. Ovaj se debelo ohladio od nje, i rekla bih da je to cijela priča. Emocije nestale, ostala samo neka udobna i ugodna navika. Naletjela druga i eto ti ga.
To ga pak ne opravdava što se tako kukavički ponio i odbacio je kao staru krpu.
Autorici bi svjedno bilo teško, ali barem bi si neke stvari lakše posložila u glavi. Nije lako ostati bez odgovora i danima se pitati što se zapravo dogodilo i u kojem trenutku se on počeo hladiti i udaljavati, i zašto.
Kakva god istina bila, lakše se nosimo s njom, nego s nedoumicom i pitanjima bez odgovora.
Ah, pa da je zaljubljen u nju, ne bi se tako ponašao. To je jasno. Naravno da se ohladio, a pitanje je i koliko je uopće bio zaljubljen, jer distanca i udaljenost čine sliku stvari drukčijom nego što doista jest, pogotovo kad se ima na umu njezina emocionalna predanost i otvorenost.. Mogao ju je jako dobro pročitati kao knjigu, ali je pitanje je li i ona mogla njega? Čovjeka najbolje legitimira ponašanje prema nekome, a ne ono što samo govori (bez pokrića) ili fantazira. Jedno je govoriti o ljubavi, a drugo ljubav pokazivati.

Inače, potpuno se slažem da je njegovo ponašanje na kraju prema njoj kukavičko, jadno i ispod svake kritike, ali to samo potvrđuje njegov karakter i nedostatak emocionalne veze s njom, nažalost.

Slažem se da neki zaljubljeni muškarci žele djecu sa ženama u koje su zaljubljeni, ali neki se i boje toga ili naprosto ne žele, jer djeca traže odgovornost i brigu za koju nije svatko spreman.

Zadnje uređivanje north wind : 17.05.2017. at 17:20.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:08   #148
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Bilo bi sranje za djecu. Zašto ne djecu imati s nekim koga voli i tko nju voli pa da ona imaju i oca i majku u sređenoj obitelji?
Slazem se ja sa tim, nego ona drugacije razmislja :-)
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:23   #149
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ovaj, zvučiš prilično kao da si se navalila udat, zbog svojih godina, jelte, i kad bi uskoro naletjela na nekog tipa kojeg su stisle mater i baba da se ženi jer ljudi već pričaju da je peder, ovoga bi zaboravila za pet i pol sekundi. U tvojim godinama biološki sat, u tvojim godinama kontakti s njegovom rodbinom, u tvojim godinama fejsbuk. Ajdmolimte, u tridesetima si a već si se živa pokopala.
Da, nažalost, i meni vuče na laganu paniku od "biološkog sata" i društvenih očekivanja da se uda (naravno, sasvim nepotrebno), a tako to obično onda ne ide.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:36   #150
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Danas bqr postoje banke sperme, donori, svasta nesta.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Gde? U Srbiji ne postoje, za HR ne znam.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 17:59   #151
Meni vuče na totalno drugu stranu, na "idi mi dođi mi" tip veze sa nekakvim generalnim planovima koji ne odstupaju od onog što je društveno prihvatljivo (brak, klinci) ali do kojih ni jednom ni drugom nije previše stalo tj. nije im to prioritet. S tri banke imati nekakav sređen život, tj. posao i vezu a da se odgađanje zajedničkog života svodi na to da se "radi na karijeri" ne ukazuje na ludu želju za djecom i obitelji. Moj zaključak je da joj to ili nije prioritet ili ju je vrtio oko malog prsta. A tipujem na ovo prvo.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 18:09   #152
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Gde? U Srbiji ne postoje, za HR ne znam.
https://www.europeanspermbank.com/en/
Jbg ne vrti se cijeli svijet oko regiona 😉

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 18:14   #153
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
https://www.europeanspermbank.com/en/
Jbg ne vrti se cijeli svijet oko regiona 😉
Sva sreća.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 18:38   #154
Nisam sve upise pročitala, krenula sam na reply nakon tvog posta kako ga ne možeš izbaciti iz glave i kako nemoš prestat vrtit filmove i slično.

Zašto bi ga i izbacivala iz glave? Dok god samu sebe pilaš kako ne smiješ razmišljati o njemu i misliti na njega - sve više ćeš to činiti. Nema ništa loše ako ti je u glavi i mislima, neka je, slobodno si daj oduška, misli, plači, mučit ćeš se jedno vrijeme i onda će popuštati i popuštati. Jer će ti ili s vremenom dosaditi, ili ćeš početi drugačije percipirati svu situaciju.

Najbolnije je prihvatiti da stvari ipak nisu bile tako savršene kako se tebi čini da jesu, jer da jesu - do ovoga ne bi došlo. A ta spoznaja boli ko vruć nož. To je ono što sada moraš prožvakati dobro, i onda ćeš sama od sebe to i ispljunuti, pa onda ideš dalje.

I pripremi se da su to mali koraci, jedan naprijed, pa pet natrag, pa opet nakon nekog vremena ideš dva naprijed pa te opet nešto vrati, no kak su ti i rekli, vrijeme, vrijeme i vrijeme i počet ćeš više grabiti naprijed nego što se vraćaš natrag.
annarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 19:16   #155
Quote:
Didulina kaže: Pogledaj post
To sam napisala za slučaj u kojem bi on pokušao obnoviti vezu.

Za sebe bih rekla da općenito previše stvari primam srcu i da me nečiji postupci i riječi pogađaju više nego što bi realno trebali.
Nemoj si to raditi. Nemoj razmisljati o scenarijima, sbbkbb, kako bi ti reagirala i kako bi se ponasala prema njemu. Sada pokusavas razmisljati o tome jer mislis da ces se zastiti od boli ako se pripremis na neki scenarij. Ali u stvarnosti, ne mozes. Ne opterecuj se time. Boriti ces se s time kada i ako uopce dode. Do tada, posveti se sebi i svojem oporavku! Drzim ti fige i samo hrabro naprijed!
NightDive is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:53   #156
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Ja, sa mojom impulsivnocu, najvjerojatnije bih sjela u auto, sacekala ga ispred stana i onda mu u facu rekla closure Mada, to bih uradila poslije tjedan dana nejavljanja
Hahah, ja isto! ne bi bila dovoljno jaka isčekivati dva miseca i mislit koji k se događa. Otišla bih na lice mista suočit ga sa samom sobom Ne da ga molim da me ne ostavlja, nego da dobijem odgovor.

Quote:
alexamona kaže: Pogledaj post
prekinili. pa sta? pa sta? ove price o ostavljanju trauma,oziljaka,paranoja isuse, kakve traume?? sami sebi stvarate traume i drame od prekida
Kako misliš "pa šta"??? Šta ti tu nije jasno da žena pati em radi prekida, em radi sramotnog načina na koji se isti zbio?? Ko si ti da joj namećeš kako da se osjeća, a sama si itekako puzila pred oženjenim muškarcima i patila?
Jel tebi jasno da je sasvim normalno patiti nakon prekida veze i gubitka ljubavnika i gubitka kompletne neke vizije vaše zajedničke budućnosti? I nema ništa loše u tome! Sve je svježe i teško, normalno da će prvo patit pa s vrimenom prebolit. Nema potrebe glumatat da se prekid s nekim koga si volio možda odbolovat u 24h! Žene koje glume zapravo rade dramu. Nema nikakve drame da se isplače i da tjednima pa i misecima ako triba, bude tužna i ljuta dok ne prođe prirodni proces preboljevanja. Drama je kad nepoznata osoba na forumu drami što druga nepoznata osoba na forumu "drami" radi prekida.

Quote:
ti ocito ni prije njega nisi bila sretna osoba jer da jesi onda bi mu se zahvalila na onon lipon sta ste podilili i pozelila mu sricu a ne bi se uvatila nacina na koji je on obznanija svoj prekid.
Jesi ti bila sretna i stabilna osoba kad si ušla u vezu sa oženjenim ne jednom, nego dva puta? Jesi se ti svojima zahvalila nakon šta su te šutnuli? Zbilja misliš da mu se tribala zahvalit, a odbija je bilo kakvu komunikaciju s njom dva miseca? Saberi se i prestani lupetat gluposti. Prvo pometi svoj prag, pa onda dijeli ljubavne savjete drugima.

Quote:
BabsJohnson kaže: Pogledaj post
Potpisujem post od rijeci do rijeci. Imam osobno iskustvo s vezom na daljinu i mogu reci da sam tek sad nakon sto smo prekinuli i ostali prijatelji shvatila kako nisam znala ni 10% o njegovom zivotu.
Totalno razumijem. Ja sam tek nakon zajedničkog useljenja počela upoznavati svog i godinama kasnije bih otkrivala neke stvari, jer pojma nemaš ko je točno ta osoba kad se viđate par puta misečno i svaki susret se pretvori u rušenje seksualnih rekorda. (ah ta vremena ) Tek s useljenjem dolazi do produbljenja veze i emocija i poznavanja onog drugog "u dušu".

Quote:
annarina kaže: Pogledaj post
Zašto bi ga i izbacivala iz glave? Dok god samu sebe pilaš kako ne smiješ razmišljati o njemu i misliti na njega - sve više ćeš to činiti. Nema ništa loše ako ti je u glavi i mislima, neka je, slobodno si daj oduška, misli, plači, mučit ćeš se jedno vrijeme i onda će popuštati i popuštati.
Tako je! Ne razumijem zašto ljudi toliko pokušavaju preskočiti negativne emocije kad su one sastavni dio svakog čovjeka?
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:59   #157
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Tako je! Ne razumijem zašto ljudi toliko pokušavaju preskočiti negativne emocije kad su one sastavni dio svakog čovjeka?
Nemam pojma. Njih se mora ishendlati i pustit da te prožmu jednako kako puštaš i pozitivne da te obuzimaju. Samo s ovima nije lijepo - boli itekako, i svi obrambeni mehanizmi koje imaš guraju te što dalje od proživljavanja i tih emocija.

A u ovakvim slučajevima - kad nemaš pošten closure i kad se netko ponese kao svinja, ostaje ti samo da se vrtiš u krugu frustracije - kako? zašto? kada? što se dogodilo? A povratne informacije imaš - nula. Barem je meni razmišljanje o svinjama i patnja pomoglo da ih zaista i vidim u pravom svjetlu.
annarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 00:14   #158
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
Takvim ljudima, po mom misljenju posebno tesko padaju prekidi ☹
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Uvijek ljudi koji najebu razmišljaju o svojoj krivnji, imaju grižnje savjesti i sve prebace na sebe, a onima koji su zbilja krivi takva misao niti ne prođe kroz glavu.
To je točno. U glavi sam prevrtjela milijun puta zadnje susrete i razgovore, pročitala poruke i još uvijek nemam odgovor u kojem je trenutku sve krenulo krivo. U kojem trenutku je on odlučio tako lako odustati od svega što smo imali, što smo stvorili? U kojem trenutku je on shvatio da mu to ipak nije to i da želi staviti točku na naš odnos?


Quote:
annarina kaže: Pogledaj post

Zašto bi ga i izbacivala iz glave? Dok god samu sebe pilaš kako ne smiješ razmišljati o njemu i misliti na njega - sve više ćeš to činiti. Nema ništa loše ako ti je u glavi i mislima, neka je, slobodno si daj oduška, misli, plači, mučit ćeš se jedno vrijeme i onda će popuštati i popuštati. Jer će ti ili s vremenom dosaditi, ili ćeš početi drugačije percipirati svu situaciju.

I pripremi se da su to mali koraci, jedan naprijed, pa pet natrag, pa opet nakon nekog vremena ideš dva naprijed pa te opet nešto vrati, no kak su ti i rekli, vrijeme, vrijeme i vrijeme i počet ćeš više grabiti naprijed nego što se vraćaš natrag.
Neke sam dane bolje, a neke se osjećam baš užasno. Imam osjećaj nekakvih okova na rukama, nogama, glavi, koje me priječe da se pomaknem, osjećaj gušenja u prsima i nekakve glupave praznine. U cijelom organizmu.
A najgore je što mi nedostaje. Što mi nakon svega nedostaje da ga nazovem i ispričam mu dan, da mu pošaljem tu i tamo neku porukicu, da ga pitam šta radi, kako je... Ja još uvijek ne mogu vjerovati da je to to, da se više nikad nećemo čuti, vidjeti, razgovarati...

Molila bih da pišu oni koji su bili u sličnoj situaciji, najbolje oni koji su se razveli ili prekinuli dugogodišnje veze, stvarno trebam koji savjet kako dalje, kako se sastaviti nakon totalnog raspada života. Uistinu mi ne koriste linkovi za banke sperme i slične gluparije.
Didulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 00:23   #159
Kako to da situirani par u tridesetima u pet godina veze nije uselio skupa? Je li ijedno od vas to htjelo?

Možda te to usmjeri prema nekim odgovorima.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 00:36   #160
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kako to da situirani par u tridesetima u pet godina veze nije uselio skupa? Je li ijedno od vas to htjelo?
5 godina se poznajemo, nije baš punih 5 godina veze, ali nebitno sad. Svakako, pišem već 3. ili 4. put isto: mi smo razgovarali o zajedničkom životu i braku već dulje vrijeme, ali se nije činilo razumnim ni meni ni njemu, da ja dam otkaz pa onda po cijele dane radim što točno? Sjedim u njegovom stanu i gledam tv? Tražila sam posao. Također, razgovarali smo i o mom stanu. Jedno vrijeme je opcija bila prodaja, ali smo zaključili da je najpametnije njega dati u najam. Oboje smo to htjeli. Bar sam ja imala dojam da smo oboje htjeli, što je on mislio/htio/želio više ne znam ni sama.
Didulina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.