Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2006., 22:57   #1
Question Callegari škola mode

Zanimaju me iskustva ljudi koji su pohađali programe te škole, pogotovo programe osposobljavanja... Da li te nauče nečemu, kakav je princip predavanja i sve ostalo...
juliet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 11:52   #2
Znam jednu ženu koja je to završila. Završila je za dizajnera ili kako se to već točno zove (tipo odjevni tehničar). Uglavnom, žena je sad otvorila svoj butik, ima curu koja šije i sve 10. Naravno, podrazumijeva se da imaš i određenog talenta za krojenje i šivanje.

Ugkratko, njoj se isplatilo. Mislim kako dođe cca 19000kn, u Labinu (vidila sam plakat u Puli negdje), traje godinu dana i predavanja su 1 tjedno po 6h. Pisalo je četvrtkom.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 21:55   #3
I ja znam jednu žeMsku koja je pohađala tu školu. Dobila posao u Herucu.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 20:40   #4
ja isto znam jednu zenu - ta je poslije caljarija upisala profokus jer u caljariju nije nista naucila. tako ona kaze a ja samo citiram.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 20:43   #5
kalegari, a ne kaljari. zna li ta uopće kako se zove škola koju je pohađala?! nije ni čudo da nije niš naučila tamo
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 21:21   #6
Quote:
Lali Puna kaže:
kalegari, a ne kaljari. zna li ta uopće kako se zove škola koju je pohađala?! nije ni čudo da nije niš naučila tamo


OT: i ja sam mislila upisati, ali puno mi to para odjednom. Ako uštedim - vrlo rado. Do tada, maštam.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 17:44   #7
Sve je to ok da se ljudima isplati kasnije...Ali mene zanima da li se u njihovom školovanju mogu snaći i ljudi koji STVARNO nemaju nikakvog predznanja... Npr. netko kao ja Završila sam tečaj krojenja ali to nije to... tako da me pogotovo zanimaju iskustva ljudi koji su to upisali i završili a da nisu paralelno i studenti ttf-a
juliet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 19:42   #8
Quote:
juliet kaže:
Sve je to ok da se ljudima isplati kasnije...Ali mene zanima da li se u njihovom školovanju mogu snaći i ljudi koji STVARNO nemaju nikakvog predznanja... Npr. netko kao ja Završila sam tečaj krojenja ali to nije to... tako da me pogotovo zanimaju iskustva ljudi koji su to upisali i završili a da nisu paralelno i studenti ttf-a
Gle, ako tebe zanima i ako smatraš da imaš određenog talenta - zašto ti se ne bi isplatilo. I ako si prošla tečaj krojenja, nešto ti je sigurno ostalo. Neku jednostavnu torbicu bi sigurno znala skrojiti i sašiti.

A uostalom, plaćaš da i naučiš - ne? A i plus, dobiješ diplomu koja je priznata, kolikosam shvatila. To je super po meni.

Znam za tu ženu da nije završila pretkodno neku krojačku ili tako nešto, ali je sama polako radila na tome. Ona je u principu prvenstveno skoncentrirana na skiciranje, krojenje a manje na šivanje. No, to ti ide jedno s drugim (trebalo bi ) i mislim da nećeš fulat ako upišeš (pod uvjetom da si zaista zainteresirana za krojenje i šivanje - u suprotnom bi to bilo bacanje novca.)
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:09   #9
Znači, moguće je Samo još trebam jako dobro razmisliti zbog financijske strane i plus to što bi trebala putovati do Zg-a (iz Osijeka sam). U svakom slučaju hvala Elektra
juliet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 17:03   #10
Quote:
juliet kaže:
Znači, moguće je Samo još trebam jako dobro razmisliti zbog financijske strane i plus to što bi trebala putovati do Zg-a (iz Osijeka sam). U svakom slučaju hvala Elektra
Dobro razmisli jer ipak, nije to tečaj od 2 mjeseca već traje godinu dana po 5-6 sati tjedno (iako, jedan dan je to sve).

Ali vjerujem da će ti se isplatiti ako stvarno želiš i misliš da si za to i da možeš. Meni je to super. Kažem, da imam para i sama bih išla
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 20:26   #11
Nisam ni ja još s novcima načisto :-) ali postoje neke mogućnosti... A ti si zainteresirana za to ili ovak općenito kažeš da je to super?:-)
juliet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 22:16   #12
Quote:
juliet kaže:
Nisam ni ja još s novcima načisto :-) ali postoje neke mogućnosti... A ti si zainteresirana za to ili ovak općenito kažeš da je to super?:-)
Ja jesam zainteresirana ali me isto novčana strana sprečava da se u to upustim. Šteta. Inače bih sigurno to upisala. Mislim, dobiješ diplomu koja je priznata. Nije baš bačen novac.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 01:26   #13
ma sve je to lijepo, diplome i papiri, ali opet, ovi na faksu se skoluju 4 god za isto sta ovi tu smuljaju u 1 god u par sati? pa ko je tu glup, zasto bi netko studirao modni dizajn ako sve moze zavrsit s pola truda manje? ako se stvarno moze bez beda moze zaposlit s tom skolom onda su stvari u najmanju ruku nepostene.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 11:42   #14
Quote:
vilinska musica kaže:
ma sve je to lijepo, diplome i papiri, ali opet, ovi na faksu se skoluju 4 god za isto sta ovi tu smuljaju u 1 god u par sati? pa ko je tu glup, zasto bi netko studirao modni dizajn ako sve moze zavrsit s pola truda manje? ako se stvarno moze bez beda moze zaposlit s tom skolom onda su stvari u najmanju ruku nepostene.
Zašto bi bilo nepošteno? To je kao što netko studira grafički dizajn, a imaš tečaje koji traju godinu dana, koštaju 5000kn i ide ti u radnju knjižicu i s time se možeš zaposliti.
I odakle znaš koliko je truda u što uloženo?

Neki možda nemaju vremena studirati sve 4 godine, pa im je ovako narednije, a i svejedno imaju talenta (vrlo vjerojatno jer sumnjam da bi to netko upisivao iz vlastitog hira).

Ovu ženu koju ja znam - stvarno super radi i ima super modele i sve su unikatni modeli haljina. Radila je i za neke revije i tako to. Definitivno ima talenta. Zašto to ne bi iskoristila ako može i ako to stvarno voli i uživa u tome? Inače, žena ima 30 i kusur godina, i prije par godina je bila u toj školi. I super joj ide.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2006., 21:24   #15
jea, ajmo onda svi pusit fakultete, upisimo tecajeve i deri po pare.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 00:32   #16
Quote:
vilinska musica kaže:
jea, ajmo onda svi pusit fakultete, upisimo tecajeve i deri po pare.
Nisam na to mislila. Imaš tečajeva i "tečajeva". Treba znat kamo ići.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 09:08   #17
Ja se bas i ne zanosim s time da je isto par godina odstudirati za modnog dizajnera (a prethodno ici i u srednju skolu sličnog smjera) i završiti Callegari... to bi bilo super bedasto! Ja sam trenutno u takvoj situaciji da bi meni takva vrsta školovanja odgovarala jer zavrsavam jedan faks (koji nema veze s dizajnom) i ne znam koliko bi mi se baš htjelo još jedan završiti :-) Da u gradu u kojem živim ima tako neki modno-dizajnerski faks, onda bi još o tome i razmislila. Ovako bi ja, ako bi htjela upisati ttf, onda bi trebala živjeti u Zagrebu. A meni se to neće. Zato mi Callegari izgleda sasvim ok...
juliet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 12:54   #18
ma razumijem, doduse, mislila sam i ja upisat neki tako tecaj, al mi je to puno para za dat, ova cura s kojom sam pricala a koju ste popljuvali da ne zna di je ni sta bi (sto doduse nije ni daleko od istine, samo nije ona fulala s imenom skole nego ja, taj calegari me jako podsjeca na cagliari pa eto, fulavam - mea culpa), kaze da je uopce nisu naucili nista o krojevima, samo izrezat kroj, zasit dio na dio, i tako, neke osnove koje ja u biti vec znam jer me mama koja je u mladosti isla na bagatov tecaj naucila. meni bi trebao neki napredni tecaj, da se naucim krojeve radit a ne rezat po gotovima. u burdi su stalno isti krojevi a ja kad se idem igrat projektanta i provodit svoje neke ideje u kroj (i prkosit zakonima fizike) redovito se samo razljutim, nista mi ne stima i shvatim da nikad necu biti dobra silica sto mi poljulja samopuzdanje
uglavnom, ta ista cura je poslije upisala profokus, kaze da su puno bolji i ozbiljniji. i kao, tamo postoje tri stupnja, tj. godine, pa ako zavrsis sve tri, ispadne nesto kao visa. a znam i da te na toj prvoj godini u profokusu ne uce radit svoje krojeve, vise se ucis sivat na industrijskoj masini, a zadatak za jedan od mislim glavnijih ispita je sasit suknju (nes'ti ). i polaze se predmet o poznavanju tkanina. eto, to su informacije kojima ja raspolazem...
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:16   #19
Quote:
vilinska musica kaže:
ma razumijem, doduse, mislila sam i ja upisat neki tako tecaj, al mi je to puno para za dat, ova cura s kojom sam pricala a koju ste popljuvali da ne zna di je ni sta bi (sto doduse nije ni daleko od istine, samo nije ona fulala s imenom skole nego ja, taj calegari me jako podsjeca na cagliari pa eto, fulavam - mea culpa), kaze da je uopce nisu naucili nista o krojevima, samo izrezat kroj, zasit dio na dio, i tako, neke osnove koje ja u biti vec znam jer me mama koja je u mladosti isla na bagatov tecaj naucila. meni bi trebao neki napredni tecaj, da se naucim krojeve radit a ne rezat po gotovima. u burdi su stalno isti krojevi a ja kad se idem igrat projektanta i provodit svoje neke ideje u kroj (i prkosit zakonima fizike) redovito se samo razljutim, nista mi ne stima i shvatim da nikad necu biti dobra silica sto mi poljulja samopuzdanje
uglavnom, ta ista cura je poslije upisala profokus, kaze da su puno bolji i ozbiljniji. i kao, tamo postoje tri stupnja, tj. godine, pa ako zavrsis sve tri, ispadne nesto kao visa. a znam i da te na toj prvoj godini u profokusu ne uce radit svoje krojeve, vise se ucis sivat na industrijskoj masini, a zadatak za jedan od mislim glavnijih ispita je sasit suknju (nes'ti ). i polaze se predmet o poznavanju tkanina. eto, to su informacije kojima ja raspolazem...
Gle, stvar je s tim tečajevima da ih stvarno ima svakakvih. Evo, bila sam i ja na jednom, platila 650kn (trebalo je 1000kn al nisam dala pare, a slijedi objašnjenje ) i jedino što nam je žena pokazala je crtanje u bilježnicu te crtanje krojeva od onih običnih, tankih bijelih papira (koriste se i za zamotavanje kava i sl. u nekim marketima). Uopće nismo ništa šivale kod nje, a to je po meni pod obavezno kad ideš na neki tečaj šivanja i krojenja.

I naravno, nisam joj niti platila zadnju ratu. Tko ju j. A još nema niti prijavljeni tečaj. Mislim, koja greška ali bilo je to prije nekih 4 godine i rekla sam - nikad više kod takvih baba. I zato sad, 500 puta prije pitam kako se ne bih zajebala. Pogotovo jer su obično tečajevi dosta skuplji od ovog. A meni je bitno da nešto i naučim kad već platim određene pare, tj. da me nešto nauče.

Što se Callegaria tiče - ja sam čula samo najbolje. A inače, ti ne moraš uzimati gotove krojeve, lako je naučiti sama krojiti (meni je recimo, išlo lakše krojenje nego šivanje a po pravilu bi trebalo biti obrnuto ). A i kad jednom naučiš krojiti onda si neke češće krojeve sačuvaš pa samo mijenjaš po njima tj. cm više-manje. Tako moja frendica radi i tako je stvarno daleko lakše.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 18:29   #20
A kako je s predavanjima u Profokusu? I sa cijenama, of course? Čula sam da su predavanja svaki dan... Je li to točno?
juliet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.