Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2007., 23:33   #1
moram li izabrati?

Ovako..usla sam nedavno u vezu s jednim super super deckom i razumijemo se u svemu, ali sad je jedna stvar isplivala na povrsinu..inace imam dosta muskih prijatelja, vjerojatno zbog toga sto sam u takvom drustvu (studiram na jednom od kako kazu ''muskih fakulteta''), pa je to valjda uzrocno-posljedicno vezano. Vjerujem u musko-zenska prijateljstva i s tim nikad nisam imala problema, pogotovo jer sam s nekim deckima prijateljica od kad sam jos bila u pelenama
Da ne duljim, decko mi je citao poruke u mobu (ne, nije kopao, bilo je s mojom dozvolom) i kako ja nikad ne brisem poruke sve dok mi vise ne stane u inbox kazem mu da obrise jer je trebao dobiti na moj broj poruku od frenda..bilo je tu nekih SMSova od best frenda koji me zna zvati nekim djecjim imenima i istina da bi netko cak pomislio da ovako cita da mi je to decko kad mi se tak obraca..dragi mi nije rekao izravno da mu to smeta, ali neke stvari se daju procitati iz izraza lica, pa je i meni bilo malo neugodno..jer znam da mi ne bi bilo svejedno da njemu neka frendica salje takve poruke..
sad si mislim dal bi trebala frendu rec da je proslo vrijeme takvih zezancija i na neki nacin birati ( ne doslovno) izmedju decka i prijatelja?
svaki savjet je dobrodosao
otom_potom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 23:38   #2
U sličnoj smo situaciji, skoro istoj(samo šta sam ja malo poduže u vezi)....
Moj savjet, ne odrići se frendova zbog dečkiju....jer ako te on cijeni i poštuje, ako imate neko povjerenje jedno prema drugome razumit će te.....
Anđel zvan Dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 10:58   #3
objasni mu. svi imamo takvih. ako upozna te tvoje, možda vidi da to neće smetati. a očito i on kuži da te ne može gnjaviti zbog toga kad nije ni pokušao, možda samo treba vremena da to prihvati.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 11:44   #4
objasni frendu da te stavlja u neugodnu situaciju
nema razloga da ne budete frendovi , ali ipak bi i on trebao imati neki osjecaj za autocenzuru
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 11:47   #5
Upoznaj ih. Kad vidi da između vas nema kemije smirit će se. Već time što si mu samo po licu mogla pročitati da mu nije baš pravo umjesto ljubomorne scene, govori mi da je momak ok i da zna da je normalno da imaš frendove i da su isti bili prije njega i da se imalo što dogoditi među vama već bi se dogodilo, ali malo ga je ipak taklo. Vi ste ako sam dobro shvatila u vezi od nedavno. Treba ipak određeno vrijeme da se između dvoje ljudi stvori povjerenje. Naravno mora biti obostrano.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 11:56   #6
Quote:
Anđel zvan Dora kaže: Pogledaj post
Moj savjet, ne odrići se frendova zbog dečkiju....jer ako te on cijeni i poštuje, ako imate neko povjerenje jedno prema drugome razumit će te.....
brijem da su m-ž "prijateljstva" dosta labava (pogotovo na faxu), i rijetko koja traju malo duže vremena, tak da neznam baš koliko je ovo pametan savjet. naravno da ne mislim da se sad ti nesmiješ družit s nikim osim dečka, ali treba i dugoročno razmišljati..
t-groove is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 12:42   #7
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
objasni mu. svi imamo takvih. ako upozna te tvoje, možda vidi da to neće smetati. a očito i on kuži da te ne može gnjaviti zbog toga kad nije ni pokušao, možda samo treba vremena da to prihvati.
ovo potpisujem... ne postoji razlog zbog kojeg bi morala "birati"
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 12:52   #8
Quote:
otom potom kaže:
sad si mislim dal bi trebala frendu rec da je proslo vrijeme takvih zezancija i na neki nacin birati ( ne doslovno) izmedju decka i prijatelja?
ma ajde..

nije zezancija takva da ti isprepipa sise kad te vidi, smiri se.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 08:49   #9
Hajdemo redom o nečemu što bi svaka osoba trebala naučiti odrastanjem: roditelji su roditelji, partner je partner, dijete je dijete, frendovi su frendovi. Počneš li ih sve voljeti na isti način, prema njima se odnositi na isti način, jednako doživljavati autoritativnost ili nešto treće onda imaš probleme i s njima i najviše sa sobom.

"Obuzdaj" frenda i objasni dečku, ili obrnuto... kako god. Vrlo jednostavno.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 09:32   #10
ako želiš da ti dečko prihvati prijateljevanje s muškima, prvo svedi odnos s frendom na frendovski. ovak mi se čini da ste vas dvoje na granici flertanja.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:41   #11
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
objasni frendu da te stavlja u neugodnu situaciju
nema razloga da ne budete frendovi , ali ipak bi i on trebao imati neki osjecaj za autocenzuru
ne znam kako ni zašto, ali sa razmišljanjem ovog čovjeka se gotovo uvijek slažem

još da nadodam, to izvedi malo pažljivije, jer ipak frend je frend, a dečko je možda samo trenutni.
ne bi bilo lijepo ostati bez prijatelja radi dečka...
__________________
advertising space
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:11   #12
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ako želiš da ti dečko prihvati prijateljevanje s muškima, prvo svedi odnos s frendom na frendovski. ovak mi se čini da ste vas dvoje na granici flertanja.
meni se isto čini. Pogotovo štp je njoj bilo neugodno dok je čitao on poruke.

Ona smatra da je tu nešto šta nije skroz prijateljski.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:16   #13
ne, ne..meni se čini da je to jedno od onih m-ž prijateljstava u kojem se ona zapravo sviđa prijatelju, odnos je na rubu očijukanja, a ona uživa u tome što joj on tepa, guguće i daje komplimente

inače nam razloga zašto bi ti se prijatelj obraćao tepanjem koje bi se moglo protumačiti drugačije

imala sam i ja takvih prijateljstava, zato znam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:35   #14
da, da.

Mislim da ona to osjeća-zna i zato joj je bilo neugodno.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 14:03   #15
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne, ne..meni se čini da je to jedno od onih m-ž prijateljstava u kojem se ona zapravo sviđa prijatelju, odnos je na rubu očijukanja, a ona uživa u tome što joj on tepa, guguće i daje komplimente

inače nam razloga zašto bi ti se prijatelj obraćao tepanjem koje bi se moglo protumačiti drugačije

imala sam i ja takvih prijateljstava, zato znam
Evo, da se i ja jednom s Lali složim
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 17:10   #16
Quote:
otom_potom kaže: Pogledaj post
jer znam da mi ne bi bilo svejedno da njemu neka frendica salje takve poruke..
U ovome je bit.
Ako bi ti smetalo da njemu nesto slicno salje prijateljica, onda prestani to raditi.
Biranje - predramaticna rijec. Dovoljno je prekinuti flertanje.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.