Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2008., 20:38   #81
Quote:
me in honey kaže: Pogledaj post
e vidiš
njemu je pisalo 69 kao broj, a ne logo od guccija, ako sam dobro skužila?
a tvojoj frendici piše prada na torbi, je li tako?

po meni je ona veći "grešnik"
guccijev logo je slican 69 i ovo je svakako trebao biti laznjak... samo je problem sto je toliko lose izveden da ne moras biti sherlock da uocis o cemu se radi

frendici ne samo da pise prada, nego i logo savrseno stima i unutarnje etikete... ma sve zivo osim tog famoznog serijskog broja
ali onda tako dobre kopije ne kostaju 60kn ili kolikovec kao s placa nego puno vise

cura ne pati na marke i stvarno je kupila torbu zato sto joj se svidjao dizajn, mislim da je cak tek poslije shvatila o cemu se radi
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 20:53   #82
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
zato sto joj se svidjao dizajn
svi mi kupujemo prvenstveno iz tog razloga, zar ne?

Ja nikad ne bih kupila lažnjak, bez obzira koliko kvalitetan bio, radije ću otići u Zaru i kupiti neku kopiranu verziju (npr.) te Pradine torbe, jer će i Miuccia imati neke koristi od toga .
A i kako ono bijaše u SATCu - bez obzira što izgleda točno kao original Fendi, JA ću znati da je to samo fake Fendi.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 17:17   #83
Obišao sam Zaru i još par trgovina,i fakat su pune kopirane robe...
primjerice:
Gotovo pola modela tenisica u Zari su kopiran dizajn Prada i Gucci tenisica i cijene su im 450 kn,a iste su kvalitete kao u Robertu za 140 kn..naisao sam cak na jedan remen i tenisice sa Guccijevim green-red-green logom...ne znam jesu li od umjetne kože ili neke jako loše prave kože, ali lagani modeli,sa pola kožnim,pola gumenim džonom su katastrofalno loši...ta guma je gotovo gumica za brisanje olovaka i može se prstima lomit,doslovno bez karikiranja...mogu zamislit kako bi izgledala nakon dva dana hodanja po betonu..i 450 kn za nešto što će izgledat novo par dana i nakon mjesec dana može u smeće je bacanje para...plaćanje isključivo dizajna je uvijek bacanje para u smeće..pa radije sačekat rasprodaju i kupit prave Prada tenisice za soma kuna..barem će nakon tri godine izgledat kao nove i nećeš morat promijenit 15 pari u medjuvremenu...ali trgovci najviše trljaju ruke prodajom tih loših kopija...
Još sam uočio par kopija Dsquared košulja...ajd to se još može kupit pod 'dizajn' i 300njak kuna nije puno ....sviđa ti se dizajn košulje i kupiš je,barem se neće kao tenisice izlizat...ali sve što plaćaš je dizajn,niti je materijal dobar,niti kroj,niti detalji...jednostavno je na daljinu i prvi pogled košulja fora...ali osjećaj u njoj i na blizinu ništa ekskluzivno...svatko tko je nosio original Dsquared,radije će platit jedan original na sniženju za 700-1000 kn,nego kupiti dvije u Zari za 350 kn...
Majice kratkih i dugih rukava, 0'neill, Zara su totalno bezveze i loše kvalitete..neke se čak prodaju za 400 kn u Lacoste ima nekih bijelih pamučnih za 600 kn, mislim da ih se i na placu može nać sličnih..mada je jedan dio asortimana u Lacoste prilično dobre kvalitete..

generalan komentar je da nikad ne bih kupovao nešto isključivo zbog fora dizajna,a pogotovo ako je dizajn kopiran..jer tad bar znam da to što mi se sviđa mogu nać puno bolje i kvalitetnije...i na kraju se uvijek prođe bolje,a na duži period i jeftinije kupnjom kvalitete.
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 18:39   #84
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
generalan komentar je da nikad ne bih kupovao nešto isključivo zbog fora dizajna,a pogotovo ako je dizajn kopiran..jer tad bar znam da to što mi se sviđa mogu nać puno bolje i kvalitetnije...i na kraju se uvijek prođe bolje,a na duži period i jeftinije kupnjom kvalitete.
Evo opet njega s kupama, a mi cijelo vrijeme tučemo špade

Vidi, Zara NE KOPIRA U SMISLU KRAĐE I LAŽIRANJA, Zara ima dil s velikim modnim kućama baš zato što te velike modne kuće ne žele da se njihov dizajn doslovno kopira, već da se ponude inačice koje formom podsjećaju na "original".

Još jednom svima po 505. put sa crtom, koji nisu skužili i kojima se već u par navrata od par ljudi pokušalo objasniti:
ovo je topic o kopijama, a ne lažnjacima
đizus

p.s. to što je nešto dolce gabbana ne znači nužno da je puno kvalitetnije čak i od lažnjaka. Znaš, to što tebe zapravo muči se zapravo zove "snobizam", a od toga boluje većina naše nacije. Marka vam je uvijek ispred dizajna i nemrete si pomoć

Ajde mi sad objasni jeli linija koju je radio Karl Lagerfeld za H@M i koji je markiran markicom H@M kopija ili original?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 19:16   #85
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Evo opet njega s kupama, a mi cijelo vrijeme tučemo špade

Vidi, Zara NE KOPIRA U SMISLU KRAĐE I LAŽIRANJA, Zara ima dil s velikim modnim kućama baš zato što te velike modne kuće ne žele da se njihov dizajn doslovno kopira, već da se ponude inačice koje formom podsjećaju na "original".

Još jednom svima po 505. put sa crtom, koji nisu skužili i kojima se već u par navrata od par ljudi pokušalo objasniti:
ovo je topic o kopijama, a ne lažnjacima
đizus

p.s. to što je nešto dolce gabbana ne znači nužno da je puno kvalitetnije čak i od lažnjaka. Znaš, to što tebe zapravo muči se zapravo zove "snobizam", a od toga boluje većina naše nacije. Marka vam je uvijek ispred dizajna i nemrete si pomoć

Ajde mi sad objasni jeli linija koju je radio Karl Lagerfeld za H@M i koji je markiran markicom H@M kopija ili original?

ne trudi se dzaba, neki ljudi jednostavno ne razumiju
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 19:47   #86
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
radije će platit jedan original na sniženju za 700-1000 kn,nego kupiti dvije u Zari za 350 kn...
ovo sto si napisao, jako je

ok ak si ti to mos priustiti, al fulao si temu. 2000 i 350 nije niiiiiikako isto.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:04   #87
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Evo opet njega s kupama, a mi cijelo vrijeme tučemo špade

Vidi, Zara NE KOPIRA U SMISLU KRAĐE I LAŽIRANJA, Zara ima dil s velikim modnim kućama baš zato što te velike modne kuće ne žele da se njihov dizajn doslovno kopira, već da se ponude inačice koje formom podsjećaju na "original".
Još jednom svima po 505. put sa crtom, koji nisu skužili i kojima se već u par navrata od par ljudi pokušalo objasniti:
ovo je topic o kopijama, a ne lažnjacima
đizus

p.s. to što je nešto dolce gabbana ne znači nužno da je puno kvalitetnije čak i od lažnjaka. Znaš, to što tebe zapravo muči se zapravo zove "snobizam", a od toga boluje većina naše nacije. Marka vam je uvijek ispred dizajna i nemrete si pomoć

Ajde mi sad objasni jeli linija koju je radio Karl Lagerfeld za H@M i koji je markiran markicom H@M kopija ili original?
ovo je totalno debilan komentar!!!!!!!!
netko ide objasnjavat razliku,a ne kuzi u tudjem komentaru o cemu prica i non stop ponavlja kao papiga..
hehe

nigdje nisam napisao lažnjak,nego lijepo 'kopiran dizajn'
znam dobro razliku
komentar je bio usporedba,čemu plaćat nešto 450 kn zbog toga što je kopija poznate dizajnerske marke i pare idu objema dizajnerskim kućama,kad fakat vrijedi koliko i one u Robertu i raspadnu se za mjesec dana...

snobizam neću komentirat...većina kupuje takve stvari po Zari baš zato što podsjećaju na poznate modne marke,a ne zato što im je nešto jako lijepo...ne znam tko bi kupio bezvezni remen u Zari da nema green-red-green trakicu...naravno nije lažnjak,kopiran je dizajn...ali ne vidim kome se može svidjet nešto tako plastično?htjeli to priznat ili ne,ljudi kupuju takve stvari jer žele barem u neku ruku furat nešto barem naizgled slično stilu koji si ne mogu priuštit...a to je najveći snobizam!
osobno kupujem marke s izrazitom kvalitetom i luksuzom,nikada ne mora imat nikakav vidljiv logo,ni prepoznatljiv dizajn...više cijenim jednostavnost!..a to je najmanje snobizam...nikakav lijep dizajn me neće privuć ako ne vidim neki luksuz i kvalitetu u tome...ipak je ljepota u finoći i odabiru materijala i osjećaju dpk nešto nosiš...to se ne može kopirat i ono je što stvarno vrijedi
neki se neće složit
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:28   #88
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
većina kupuje takve stvari po Zari baš zato što podsjećaju na poznate modne marke,a ne zato što im je nešto jako lijepo...
snobizam je ovako s visoka gledati ljude koji kupuju u Zari.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:05   #89
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
snobizam je ovako s visoka gledati ljude koji kupuju u Zari.
slažem se s tim..
ali ja obično mislim da sam ironičan...svatko neka kupuje prema svom guštu..
ali činjenica je da su neke žene tu toliko zaluđene krpicama da će kupiti neku torbicu samo zato jer je nalik nekoj Hermesa ili koje već najpopularnije marke,ni ne znam...to kritiziram!!..i onda će tvrdit kako ona ne pati na marke,kako joj se sviđa dizajn i kako je kupila to jer je lijepo i jer si može priuštit...
jedna je krajnost kupit lažnjak i to je bezveze...jednako je loše kupit i kopiju ukoliko je sa stavom: neću kupit lažnjak jer će svi primjetit da je lažnjak,ali ću kupit nešto kopiranog dizajna neke poznate marke jer je to u trendu i furat ću se da mi marke nisu bitne,nego se meni to baš sviđa...da se razumimo,i to se plaća i za danu kvalitetu i ljepših se stvari sigurno može naći po manjim cijenama...zašto kupiti neku jeftinu kopiju nečega,kad se recimo može nać 'no name' torba od prave kože koja puno ukusnije izgleda...
znam puno cura koje se furaju da im nisu bitne ni marke ni trendovi,kupuju iskljucivo ono što im se sviđa...nikad ne bi kupile lažnjak...a opet kupe bas nesto nalik necemu sto si vidjele na nekoj glumici i uopce ne kuze koliko je to na njima jeftino i iskopirano izgleda,a one si misle da izgledaju kao neke zvijezde...to mi nije nikakav stil...i to mi je snobovski...pokusavaju bit nesto sto nisu...
e to me fakat nasmijava i to kritiziram
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:05   #90
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
ovo je totalno debilan komentar!!!!!!!!
netko ide objasnjavat razliku,a ne kuzi u tudjem komentaru o cemu prica i non stop ponavlja kao papiga..
hehe


Quote:
nigdje nisam napisao lažnjak,nego lijepo 'kopiran dizajn'
znam dobro razliku
komentar je bio usporedba,čemu plaćat nešto 450 kn zbog toga što je kopija poznate dizajnerske marke i pare idu objema dizajnerskim kućama,kad fakat vrijedi koliko i one u Robertu i raspadnu se za mjesec dana...
A ti si toliko kompetentan da generalno možeš tvrditi kako si u pravu
Quote:
snobizam neću komentirat...većina kupuje takve stvari po Zari baš zato što podsjećaju na poznate modne marke,a ne zato što im je nešto jako lijepo...ne znam tko bi kupio bezvezni remen u Zari da nema green-red-green trakicu...naravno nije lažnjak,kopiran je dizajn...ali ne vidim kome se može svidjet nešto tako plastično?htjeli to priznat ili ne,ljudi kupuju takve stvari jer žele barem u neku ruku furat nešto barem naizgled slično stilu koji si ne mogu priuštit...a to je najveći snobizam!
osobno kupujem marke s izrazitom kvalitetom i luksuzom,nikada ne mora imat nikakav vidljiv logo,ni prepoznatljiv dizajn...više cijenim jednostavnost!..a to je najmanje snobizam...nikakav lijep dizajn me neće privuć ako ne vidim neki luksuz i kvalitetu u tome...ipak je ljepota u finoći i odabiru materijala i osjećaju dpk nešto nosiš...to se ne može kopirat i ono je što stvarno vrijedi
neki se neće složit
Ne mogu ulaziti u tuđe ambicije i inhibicije, ali ti si više nego jasno napisao da ti dizajn nije toliko važan, već jeli nešto kopija ili nije. Sorry, to je snobizam u mom rječniku, po dijagnozi. Ak nemreš s tim živit, a kaj da ti kažem, ne znam kak da ti pomognem

nisi odgovorio na moje p.s. pitanje.

Dušo, nemaju svi ljudi novaca za luksuz i "kavilitetu" koje tvoje profinjeno oko prepoznat umije, ali dozvoli da i drugi imaju profinjeno oko za dizajn i imaju pravo da kupe to što im se sviđa i samo radi toga. Nažalost morat ću te pogoditi u ranu, ali to nije snobizam. To je zapravo ono nešto što sanja svaki modni dizajner, a to je da se cijeni njegov rad, a ne etiketa. Bar ja to sanjam.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:08   #91
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
slažem se s tim..
ali ja obično mislim da sam ironičan...svatko neka kupuje prema svom guštu..
ali činjenica je da su neke žene tu toliko zaluđene krpicama da će kupiti neku torbicu samo zato jer je nalik nekoj Hermesa ili koje već najpopularnije marke,ni ne znam...to kritiziram!!..i onda će tvrdit kako ona ne pati na marke,kako joj se sviđa dizajn i kako je kupila to jer je lijepo i jer si može priuštit...
jedna je krajnost kupit lažnjak i to je bezveze...jednako je loše kupit i kopiju ukoliko je sa stavom: neću kupit lažnjak jer će svi primjetit da je lažnjak,ali ću kupit nešto kopiranog dizajna neke poznate marke jer je to u trendu i furat ću se da mi marke nisu bitne,nego se meni to baš sviđa...da se razumimo,i to se plaća i za danu kvalitetu i ljepših se stvari sigurno može naći po manjim cijenama...zašto kupiti neku jeftinu kopiju nečega,kad se recimo može nać 'no name' torba od prave kože koja puno ukusnije izgleda..
1. bold: Čekaj, hoćeš reći da žene koje kupuju nešto što je dozvoljena "inačica" zato što im se iz ovog ili onog razloga sviđa ili bar podsjeća na original čiji dizajner će i od toga dobiti novac,su snobovi? Od kud ti moralno pravo prije svega da takvo što tvrdiš?

2. bold: zato što je to stvar ukusa, a o tome se ne raspravlja
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:28   #92
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
1. bold: Čekaj, hoćeš reći da žene koje kupuju nešto što je dozvoljena "inačica" zato što im se iz ovog ili onog razloga sviđa ili bar podsjeća na original čiji dizajner će i od toga dobiti novac,su snobovi? Od kud ti moralno pravo prije svega da takvo što tvrdiš?

2. bold: zato što je to stvar ukusa, a o tome se ne raspravlja
da,mislim upravo tako jer u prvom redu kupuju nešto jer je kopija dizajna neke poznate marke i podsjeća na nešto što su vidjele na nekom poznatom,a ne zato što se njima to izvorno sviđa...sviđa im se marka od koje je kopirano i stil zvijezda koje to nose i onda još sebe uvjere da im se baš to sviđa...eto to mi je bezveze

a i ne znam što se može sviđat na nekoj kopiranoj torbi? ne kužim taj ženski mozak...ok neka dobra koža,od pitona,krokodila izgleda jebacki...neke srebrno-zlatne zakovice,ručke...ok,iako mislim da dizajnerske torbe ne vrijede pare po kojima se prodaju, ali mogu skužit da žena padne na takav izgled...ali ne znam što se može sviđat na nekoj sličnog izgleda od umjetne kože i plastičnih kopči...kad je sva ljepota i one prve samo u materijalima??
možda je to samo moje muško stajalište,ali nikako ne kužim te pomane za nekim bezveznim torbama

a glede snobizma...ne smatram da to što ne gledam dizajn,sam snob..zašto? po kojoj to definiciji?
pa kupim ono u čemu se osjećam ugodno,sa nekom dozom luksuza,kvalitetno...neovisno o marki,ali činjenica je da je markirana roba generalno kvalitetnija i bolja pa češće kupim marke...
prihvaćam da netko kupuje odjeću zbog dizajna...ok to cijenim...ali me živciraju oni koji u sebi znaju da nešto kupuju jer je 'kopiranog' dizajna,a okolo svima tvrde da su to kupili jer im se baš sviđa..a iz iskustva takvih je mnogo
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:42   #93
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
..
Vidi, Zara NE KOPIRA U SMISLU KRAĐE I LAŽIRANJA, Zara ima dil s velikim modnim kućama baš zato što te velike modne kuće ne žele da se njihov dizajn doslovno kopira, već da se ponude inačice koje formom podsjećaju na "original".
Ne mogu naci niti jedan link koji bi potvrdio tvrdnju da Zara suradjuje s velikim modnim kucama.
Mozes li staviti link?
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:44   #94
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
a i ne znam što se može sviđat na nekoj kopiranoj torbi? ne kužim taj ženski mozak...ok neka dobra koža,od pitona,krokodila izgleda jebacki...neke srebrno-zlatne zakovice,ručke...ok,iako mislim da dizajnerske torbe ne vrijede pare po kojima se prodaju, ali mogu skužit da žena padne na takav izgled...ali ne znam što se može sviđat na nekoj sličnog izgleda od umjetne kože i plastičnih kopči...kad je sva ljepota i one prve samo u materijalima??
možda je to samo moje muško stajalište,ali nikako ne kužim te pomane za nekim bezveznim torbama
Ovo zvuci malo brutalno: kao generalno, zene su blesave jer trose na stvari koje im se svidjaju?!? Iako ja osobno ne kupujem robu&torbe samo radi dizajna, jer mi je bitno da one budu nosive dulje vrijeme, zasto osudjivati zene koje ne misle te stvari nositi dulje od jedne sezone?!? Ako nju veseli svaku sezonu furati nove stvari slicne onima koje hodaju na pisti (i koje cesto nosi pola grada), onda joj je Zara i slicni najbolji izbor. Iako se i inventar tih trgovina znatno razlikuje od drzave do drzave (ne znam koliko kostaju stvari u Zagrebu, ali u Stockholmu su cijene bluzi u Zari i preko 600 kuna, ali je matrijal cista svila).
Aggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 22:04   #95
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
ne kužim taj ženski mozak...
Srecom nisi napisao 'ne kuzim te zene bez mozga'...doslo bi do prvog javnog lincovanja na modi
__________________
No less than 3"
uskasuknjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 01:01   #96
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
osobno kupujem marke s izrazitom kvalitetom i luksuzom
Aha, a to savršeno možeš vidjeti preko ekrana svoga PC-a.

Quote:
nikada ne mora imat nikakav vidljiv logo,ni prepoznatljiv dizajn...više cijenim jednostavnost!..
Daj molim te, mogu "iskvotat" barem 20 stvari koje si stavio na topic "Hoću ovo" a da imaju ogroman logo (zadnje mi padaju na pamet one torbe).

Quote:
...ipak je ljepota u finoći i odabiru materijala i osjećaju dok nešto nosiš...to se ne može kopirat i ono je što stvarno vrijedi
I opet, daj mi objasni kak ti to vidiš preko kompa?

P.S. Kak znaš da je Roberto nekvalitetan? Kaj ga nosiš? I da, tolko se protiviš Zari i inim dućanima, a kolko se sjećam prodavao si jaknu iz Bershke.

Quote:
ok neka dobra koža,od pitona,krokodila izgleda jebacki...neke srebrno-zlatne zakovice,ručke...
I to je tebi luksuz?! Meni je to neukus, a ne dal cura fura komad iz Zare koji liči na dizajnersku robu.

Quote:
a glede snobizma...ne smatram da to što ne gledam dizajn,sam snob..zašto? po kojoj to definiciji?
Pogledaj od čega dolazi riječ snob pa će ti biti jasno (hint: s. nob.).

Quote:
pa kupim ono u čemu se osjećam ugodno,sa nekom dozom luksuza,kvalitetno...
Evo opet... Pa daj mi objasni zakaj onda kupuješ preko neta?!
Ili napokon priznaj da se ugodno osjećaš kad znaš da nosiš markiranu robu.

Ja priznam - obožavam nosit brandiranu robu.

E da, i tko bi, molim te, htio 3 godine nositi iste tenisice?! Onaj tko drži do luksuza i kvalitete sigurno ne. Da su ne znam kakve, nakon 3 god. stajanja u ormaru tenisice ne bi bile kao nove.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 01:52   #97
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Aha, a to savršeno možeš vidjeti preko ekrana svoga PC-a.

Daj molim te, mogu "iskvotat" barem 20 stvari koje si stavio na topic "Hoću ovo" a da imaju ogroman logo (zadnje mi padaju na pamet one torbe).

I opet, daj mi objasni kak ti to vidiš preko kompa?

P.S. Kak znaš da je Roberto nekvalitetan? Kaj ga nosiš? I da, tolko se protiviš Zari i inim dućanima, a kolko se sjećam prodavao si jaknu iz Bershke.

I to je tebi luksuz?! Meni je to neukus, a ne dal cura fura komad iz Zare koji liči na dizajnersku robu.

Pogledaj od čega dolazi riječ snob pa će ti biti jasno (hint: s. nob.).

Evo opet... Pa daj mi objasni zakaj onda kupuješ preko neta?!
Ili napokon priznaj da se ugodno osjećaš kad znaš da nosiš markiranu robu.

Ja priznam - obožavam nosit brandiranu robu.

E da, i tko bi, molim te, htio 3 godine nositi iste tenisice?! Onaj tko drži do luksuza i kvalitete sigurno ne. Da su ne znam kakve, nakon 3 god. stajanja u ormaru tenisice ne bi bile kao nove.
Pa neka procjena se može napraviti i preko neta,ako je roba uslikana iz bliže perspektive i ako se prouče materijali,proizvodnja..bla bla...ali recimo da tu igram na sigurno...kupujem samo dvije marke gdje znam da se neće dogodit nikakav propust..sve što mogu falit je veličina,ali luksuz materijala,udobnost,kvaliteta je zajamčena..još se nisam razočarao
Pa naravno da guštam nosit brandiranu odjeću,ali ne zato što je brandirana...izbirljiv sam...i ne smeta mi logo na nekim stvarima ako vidim da su nekako posebne,ne volim recimo kratke pamučne majice okruglog ovratnika sa nekim vidljivim logom..to mi je bezveze,obično...na nekoj lijepoj kožnoj torbi ne bih imao ništa protiv Guccijevog loga..
inače jakna iz Bershke nije bila moja,kad već ja prodajem frend mi ju je uvalio...hehe...ali tko kaže da nemam i ja komada iz Zare,Gasa...volim imat koji ležerniji komad za po brodu,plaži,teretani...ali generalno kako bih drukcije i vidio razliku? pa prije sam većinom te stvari kupovao i svaku godinu mijenjao, s vremenom bi bio pun ormar nenosive robe...sad mi je zakon kad mogu izvuc neke stvari od prije tri godine koje izgledaju nenoseno..što mi se jednom svidilo i kupio sam,a jos je kvalitetno..pa svidjat ce mi se dugo i mogu nosit danas i za 5 god ako me pukne...barem ja tako volim..
i za cipele i tenisice volim da traju...ne bih ni za sto kupio neke da nakon dva mjeseca upiju prljavstinu i da im se raspadne džon,ali ne zato što mislim da imam puno para i mogu si priuštit skupe,već zato što je kupovina smeća isto kao i bacat novac u smeće..kupim nešto što će i nakon godinu dana izgledat novo...ok neka mi se za dvije godine svide neke druge i kupim ih,pa treće...ok..ali nemam ništa protiv da sve troje budu kvalitetne i izgledaju dobro..onda barem mozes kombinirat..i nikad ne dodjes u situaciju 'raspale su mi se tenisice..nemam sto nosit..idem kupit nove'...ovako kupujes samo kad ti se nesto bas jako svidja i moras bas to imat,a inace nemas potrebu...ja tako funkcioniram
dosta,odoh s teme
black_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 09:04   #98
Quote:
black_man kaže: Pogledaj post
da,mislim upravo tako jer u prvom redu kupuju nešto jer je kopija dizajna neke poznate marke i podsjeća na nešto što su vidjele na nekom poznatom,a ne zato što se njima to izvorno sviđa...sviđa im se marka od koje je kopirano i stil zvijezda koje to nose i onda još sebe uvjere da im se baš to sviđa...eto to mi je bezveze

a i ne znam što se može sviđat na nekoj kopiranoj torbi? ne kužim taj ženski mozak...ok neka dobra koža,od pitona,krokodila izgleda jebacki...neke srebrno-zlatne zakovice,ručke...ok,iako mislim da dizajnerske torbe ne vrijede pare po kojima se prodaju, ali mogu skužit da žena padne na takav izgled...ali ne znam što se može sviđat na nekoj sličnog izgleda od umjetne kože i plastičnih kopči...kad je sva ljepota i one prve samo u materijalima??
možda je to samo moje muško stajalište,ali nikako ne kužim te pomane za nekim bezveznim torbama

a glede snobizma...ne smatram da to što ne gledam dizajn,sam snob..zašto? po kojoj to definiciji?
pa kupim ono u čemu se osjećam ugodno,sa nekom dozom luksuza,kvalitetno...neovisno o marki,ali činjenica je da je markirana roba generalno kvalitetnija i bolja pa češće kupim marke...
prihvaćam da netko kupuje odjeću zbog dizajna...ok to cijenim...ali me živciraju oni koji u sebi znaju da nešto kupuju jer je 'kopiranog' dizajna,a okolo svima tvrde da su to kupili jer im se baš sviđa..a iz iskustva takvih je mnogo
E vidiš, upravo je u tome problem. Ti ne kužiš. Zato nemoj mlatit praznu slamu i skakat si u usta. Fakat bi mogao reć ponešto što bi moglo povrijediti neku osjetljiviju dušu.

Just for the record. Imam diplomu modnog dizajna. Jedna sam od mase koja kupuje u Zari ono što mi se sviđa. Kasnije se ispostavi da je to što sam kupila Zarina inačica Prade.(uglavnom mi se to sasvim slučajno događa, nikad ne provjeravam, nemam vremena za to i ne vidim neki smisao u tome). Mislim da sam dovoljno kompetentna da tvrdim da ono što sam kupila je dobar i kvalitetni dizajn i da se ne opterećujem s tim jesam li mogla pljunut još puno više love i imat oriđiđi Pradu. Sorry, al moj život je raznovrsniji i širi i bavim se puno većim problemima da bi si s tim razbijala glavu. Taman da sam ubola i "lažnjak" koji je kvalitetan, to nije moj problem, nego dizajnera koji je pokraden, kao što sam to već opisala negdje na početku topica.
Isto tako ako vidim u Pradinom izlogu nešto što mi se očajno sviđa svojom formom i dizajnom, kupit ću, naravno, ako to financijski mogu podnijeti. Ako ne, potražiti ću nešto slično i to nešto slično može biti i Zarina inačica, naravno ako je ima. Ipak, to nešto slično ne mora mi se nužno svidjeti jer su neki detalji izmijenjeni pa mi se ukupan izgled ne mora slagati s onim što sam htjela.
Mislim da ovakav pristup ima većina žena. One druge su sponzoriše koje mogu i do originala vrlo lako. Tak da se ne salžem s tobom oko tvoje stavke o "većini". To je možda "većina" koju ti poznaješ, e, a to je problematika druge vrste.
Što ti ovdje još nije jasno?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 09:19   #99
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Ne mogu naci niti jedan link koji bi potvrdio tvrdnju da Zara suradjuje s velikim modnim kucama.
Mozes li staviti link?
O takvim dilovima se ne priča previše javno, ali da ne postoje, vjeruj mi, pisalo bi se o milijunskim tužbama protiv robnih kuća koje se usuđuju kopirat, preinačiti i prodati tuđi dizajn. H@M je tako objavio suradnju s K.Lagerfeldom pa mu se dogodilo da mu je pala prodaja markirane odjeće s njegovim imenom, jer su kupci skužili da po cijeni H@M mogu dobiti dizajn osobe koji puno više košta, ako je markirana njegovim imenom i kupljena u njegovom ekskluzivnom dućanu. Vrlo brzo je "raskinuo suradnju" s H@M. Sad su to sve male serije u nekim kratkim razdobljima.
Sad to funkcionira i na način da imaju te ugovore o preinačenim inačicama (sve pod budnim okom dizajnera originala i njegovim blagoslovom), koje i dalje formom ili detaljom podsjećaju na original konkretnog brenda.
Uglavnom, to je jedini način da njihov dizajn, pomalo izmijenjen (radi onih koji ipak izdvajaju više love za exkluzivu), ali prepoznatljiv, bude pristupačan i tim, uvjetno rečeno, nižim slojevima, te da dobiju taj novac, koji bi u suprotnom ipak otišao u vjetar tj. u džepove lopova s lažnjacima.

Uglavnom, postoje neke cakice po kojima se da skužiti s kim su u dilu, barem u najvećoj mjeri. Tak naprimjer angažiraju istog celebretija da im radi kampanju.

Tako da ne bude zabune za one koje vole kupovati markice:
plaćate ekskluzivu. Dizajn i kvalitetu možete dobiti i po nižoj cijeni. That's the way thing goes.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 10:28   #100
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Sorry, al moj život je raznovrsniji i širi i bavim se puno većim problemima da bi si s tim razbijala glavu.
Potpis.

Quote:
plaćate ekskluzivu. Dizajn i kvalitetu možete dobiti i po nižoj cijeni. That's the way thing goes.
Potpis. Ali kaj ćeš, neki se ne daju uvjeriti.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.