Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2010., 09:05   #121
Quote:
simens kaže: Pogledaj post
pozdrav
ovakva je moja situacija
malo sam temperamentna i teško se mogu kontrolirati kada popizdim, ali se stvarno ne volim ni svađati ni tući
u vezi sam skoro 4 godine i popizdila sam si na goru polovicu jer mi se nije sviđalo kako je nešto napravio
počeli smo se svađati, sve sam u skinula po spisku (on meni nije) i kak nije kogao začepiti odvalila sam mu šamar, udjelila još nekoliko udaraca (priznajem malo jačih- ima šljive) i nakon što sam sve to napravila ona je mene lupio po ramenu (priznajem nije bilo jako)
mlada sam i nema predodžbu o nasilju stoga vas molim da me netko prosviijetli
O čemu te, točno, treba prosvijetliti?
- da si nasilnica
- da taj tvoj, ako ima i malo soli u glavi, već pakira kofere
- da se toplo nadam da nećeš imati djecu ili barem ne dok ne prođeš liječenje
.
.
.
što te još zanima?


Quote:
simens kaže: Pogledaj post
vjerujem da je ovo pizdarija s obzirom na neke situacije koje sam čitala, ali moram to znati
hvala
Pa i Hitler je mislio da je pizdarija to što on radi
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 11:13   #122
Quote:
simens kaže: Pogledaj post
...malo sam temperamentna i teško se mogu kontrolirati kada popizdim, ali se stvarno ne volim ni svađati ni tući...
pa slijedi...

Quote:
u vezi sam skoro 4 godine i popizdila sam si na goru polovicu jer mi se nije sviđalo kako je nešto napravio
počeli smo se svađati, sve sam u skinula po spisku (on meni nije) i kak nije kogao začepiti odvalila sam mu šamar, udjelila još nekoliko udaraca (priznajem malo jačih- ima šljive) i nakon što sam sve to napravila ona je mene lupio po ramenu (priznajem nije bilo jako)
mlada sam i nema predodžbu o nasilju stoga vas molim da me netko prosviijetli

vjerujem da je ovo pizdarija s obzirom na neke situacije koje sam čitala, ali moram to znati
hvala
Zaista, radi ovakvih bisera se isplati doći na Forum, čitati... i ostati živ... od smijeha...

A što bi tek ostalo od tvog dragog da ti je "nasilje" u krvi?
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 13:35   #123
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Skupila sam hrabrosti ne znam ni ja odakle i uzela sam dijete i otišla...
Valjda je u meni nešto proradilo nakon što je razbio čašu od pod ispred male, jer mu nisam htjela dati 300 kn....
Umirem, ne znam uopće kako bih opisala svoje trenutno stanje....ne znam gdje sam pogriješila, znam da nisam savršena, ali sam se uvijek trudila da nam bude bolje, da njemu bude bolje...i da na kraju ne dobijem niti malo zahvalnosti, nego na moje da ću ići ća i da će se on pokajati, on mi odgovara da neka idem šta se njega tiče odmah, da ga zaboli ona stvar i slobodno neka idem pa ćemo vidjeti koliko će on žaliti...

Nemogu disat, povraća mi se, glava samo šta mi ne pukne....raspadam se u 10000000 komadića....malo razmišljajuć, došla sam do zaključka, da je postao još gori otkako sam ja znala reći dosta i ne. Znači bila sam mu dobra dok me iskoritavao i dok je sa menom radio što je htio a ja mučala, a sad mu ne valjam, sad glumim neku ženu sa stavom....

Malena ga uopće ne doživljava.....od subote joj se nije obratio...još mi je jutros rekla jeli mi idemo u bake jer je tata divlji i jer ti svašta govori ružno, bez iti malo negodovanja...

Ne znam psihički kako ovo izgurati...najradije bih da zaspem i da se ne dignem više, nakon ovoliko truda i svega, da mi se ovako vrati...
Hvala dragom bogu da si skupila hrabrost i otisla.....
da sam na tvom mjestu nebi mu se vise nikad vratila, jer previse te je iskoristavao, nije te nimalo cijenio, i samo te ponizavao, ponizavao.....
toga je bilo i previse, ne vracaj mu se,
nego glavu gore i u novi zivot.......
sretno!!!!!
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 17:06   #124
Quote:
simens kaže: Pogledaj post
pozdrav
ovakva je moja situacija
malo sam temperamentna i teško se mogu kontrolirati kada popizdim, ali se stvarno ne volim ni svađati ni tući
u vezi sam skoro 4 godine i popizdila sam si na goru polovicu jer mi se nije sviđalo kako je nešto napravio
počeli smo se svađati, sve sam u skinula po spisku (on meni nije) i kak nije kogao začepiti odvalila sam mu šamar, udjelila još nekoliko udaraca (priznajem malo jačih- ima šljive) i nakon što sam sve to napravila ona je mene lupio po ramenu (priznajem nije bilo jako)
mlada sam i nema predodžbu o nasilju stoga vas molim da me netko prosviijetli

vjerujem da je ovo pizdarija s obzirom na neke situacije koje sam čitala, ali moram to znati
hvala

Evo kaj ja mislim pa da te prosvijetlimZbog boldanog koje je namjerna provokacija ne u svrhu izvlačenja pravih odgovora nego u svrhu glupiranja i dokazivanja da su eto i žene bezosjećajni nasilnici.Priča ti je fejkerska.

-mislim da si muško ili neko veselo glupo društvo kome je guba ismijavati ozbiljnu temu..pa da vidimo kaj će žene reći...i da mislim da izmišljaš priču.
-mislim da trolaš u svrhu zabave na zadnjoj temi na Forumu gdje se treba trolatiili u svrhu da se prikaže da su i žene teški nasilnici.Ima toga no te se ne javljaju na ovu temu.
-mislim da si zaslužio /la ban kao neboder
-mislim da mi nije jasno zašto te već nisu banirali jer nema ničega što bi bilo za zafrkanciju u nasilju nad ženama i djecom.
-mislim da imaš LJES pa bi možda tamo trebalo zekati ekipu...
Ako su svemu griješim onda mislim da si obična nasilnica koju treba prijaviti policiji i strpati par dana u buksu.Tako..
To je samo moje mišljenje a na moderatorima je da uvide da li je ispravno ili ne.

Zadnje uređivanje pozitivax : 30.05.2010. at 17:11.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.05.2010., 17:23   #125
Quote:
Žena kaže: Pogledaj post
Skupila sam hrabrosti ne znam ni ja odakle i uzela sam dijete i otišla...
Valjda je u meni nešto proradilo nakon što je razbio čašu od pod ispred male, jer mu nisam htjela dati 300 kn....
Umirem, ne znam uopće kako bih opisala svoje trenutno stanje....ne znam gdje sam pogriješila, znam da nisam savršena, ali sam se uvijek trudila da nam bude bolje, da njemu bude bolje...i da na kraju ne dobijem niti malo zahvalnosti, nego na moje da ću ići ća i da će se on pokajati, on mi odgovara da neka idem šta se njega tiče odmah, da ga zaboli ona stvar i slobodno neka idem pa ćemo vidjeti koliko će on žaliti...

Nemogu disat, povraća mi se, glava samo šta mi ne pukne....raspadam se u 10000000 komadića....malo razmišljajuć, došla sam do zaključka, da je postao još gori otkako sam ja znala reći dosta i ne. Znači bila sam mu dobra dok me iskoritavao i dok je sa menom radio što je htio a ja mučala, a sad mu ne valjam, sad glumim neku ženu sa stavom....

Malena ga uopće ne doživljava.....od subote joj se nije obratio...još mi je jutros rekla jeli mi idemo u bake jer je tata divlji i jer ti svašta govori ružno, bez iti malo negodovanja...

Ne znam psihički kako ovo izgurati...najradije bih da zaspem i da se ne dignem više, nakon ovoliko truda i svega, da mi se ovako vrati...
Ajme, sva sam se naježila... Znaš li što će se dogoditi kad vam se ohlade glave? Molit će te da se vratiš! A ja te molim, ne čini to, znam što ti govorim, vjeruj mi.
Možda bi se s vremenom i promjenio ali nije vrijedno tvog vremena ni zdravlja.
Znam da ti se situacija čini bezizlaznom, ali nije.
Pronađi u sebi snagu, radi sebe i radi tog djeteta i kreni dalje.
Sve se da učiniti ako stvarno želiš i vjerujem da ćeš uspjeti!
Sretno,draga!
Valerija79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 23:47   #126
evo ovako. nadam se da nisam falila temu, ako jesam, ne zamjerite

moj mlađi brat ima curu koja je tj. sad završava treći srednje. njoj je 17, njemu su 23 godine.

problem je njen otac - ne dozvoljava joj da uopće ima momka, nema konkretno ništa protiv mog brata, nego želi da ona ''završi školu, zaposli se i nek onda radi šta ju je volja''. njen otac je onaj zatucani seoski tip, ako me razumijete šta želim reći, ne želim nikoga uvrijediti.

neki dan ona je obojala kosu, jedva primjetna smeđa boja na ionako smeđoj kosi i otac je poludio - prebio ju je tako da ima masnice po cijelom tijelu, tukao ju je čak i šakom u glavu ugl., mala je puna masnica uz to joj je govorio sve i svašta, da je kurva, narkomanka, ološ, propalica, uspoređuje ju sa kćeri nekog svog kolege koja je naoko uzor kćer i govori joj kako ona ništa ne vrijedi itd... nakon batina, izbacio ju je iz kuće i tada je zvala mog brata koji ju je odveo kod sebe doma, a kasnije kod neke prijateljice u grad

zapravo ne znam šta sam vas htjela pitat, možda netko ima neki savjet ili nešto...

ona i moj brat se vole, barem mi tako izgleda...

Zadnje uređivanje kopčica 81 : 31.05.2010. at 00:18.
kopčica 81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 02:04   #127
Najbolje bi bilo da ga prijavi policiji i skloni se u sigurnu kucu ili kod vas ako je zasad moguce.

Evo, ovo ne bi bilo lose procitati:

http://www.mup.hr/1138.aspx

Zadnje uređivanje Chris Blue : 31.05.2010. at 02:11.
Chris Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 08:23   #128
Dugo sam razmišljala da li da se javim, da li nekome da isprićam priću teško zlostavljane žene godinama- da upravo ste dobro pročitali dugi niz godina.
Udala sam se odmah nakon završene više škole (prosvjetni djelatnik u OŠ),i sve je u poćetku izgledalo savršeno ali ubrzo su poćeli problemi još u trudnoći kada sam dobila prve batine ali neznam niti danas zbog čega a onda njegove molbe da mu oprostim jer i on sam nezna što mu se dogodilo.Bila sam šokirana ali eto oprostila i nakon poroda poćeo je sve ćešće izlaziti vani i dolaziti nezadovoljan i namršten a na bilo kakav moj komentar slijedile su batine , tukao me po glavi šakam, lupao nogama i istresao bijes na sve moguće načine, a nakon toga bio me pitao - da da li vidim što nam radim i tražio da se isprićam. Nisam to mogla napraviti jer sam svjesna da nisam pogriješila a onda bi me uhvatio za kosu i glavom od zid sve dok ne zamolim oprost.
Skrivala sam modrice na sve moguće naćine robom , šminkom i naočalama jer sam se sramila da netko vidi a tek nekome da kažem i da on to čuje mislim da bi za mene bio kraj.
Na moju želju da se rastanemo ucjenjivao me je da mi neda dijete i da mogu samo se pokupiti i otići a ja sam dijete voljela i nikada ga ne bih napustila.
Sve njegove prolazne avanture sa ženama sam nekako podnosila mada su me iskreno jako boljele.
A onda se malo primirio i pomislila sam da je vrijeme lošeg života iza nas, bili smo materijalno jako dobro stojali a i mir se uselio pa eto ostala sam ponovno trudna i normalno sve do poslije poroda kada je opet poćeo lutati okolo sa drugim ženama, sve dok nije sreo nju i sa njom skupa krenulo je kako psihičko tako i fizičko zlostavljanje, tukao me da sam znala biti cijela u krvi , navodno da sam ja nju zvala- nisam a niti bi ali zato je ona redovito zvala mene i obavještavala di su bili i što su radili . Zvala je i dijecu dok sam ja na poslu i govorilaq im svega ružnog. Ostala je trudna i kada je rodila pokupio je dijecu i odveo kod nje da se upoznaju sa sestrom, djeca su doživjela šok , ali niti oni nisu bili pošteđeni batina za bilo kakve gluposti.
A ja iz straha od nasilnika nisam znala naći put i rješenje i spasiti se , nisam znala trezveno razmišljati, a satrah koji sam nekada osjećala prisutan je i danas.
Ako bi ga pitala gdje je i skim bio dobila bih odgovor što to mene briga i tko sam ja da mu određujem sa kojom ženom će on izlaziti te da ja nikada neću biti kao ona, te da sam kurva, glupaća i psovke moje mrtve majke ma strašno.
Djeci je govorio da sam luda a meni da će na sudu dokazati da sam luda jer sam posjećivala psihijatra zbog teške depresijeb i pila antidepresive.
Sve ucjene su se odnosile na djecu koja su danas odrasla i ja ne dobivam batine ali ne što se on promjenio nego što živi u drugom gradu zbog posla ali zato psihičko zlostavljanje nema kraja, ja sam kriva jer ga djeca ne vole jer nisam znala ugraditi ljubav prema ocu, ja sam kriva jer je on materijalno propao, pošto je okolo posuđivao novce i dizao ljudima kredite a ja nisam dozvolila da on digne hipotekarni kredit na stan i ostanemo bez stana kako bi on vratio puste dugove, ja sam i nadalje redovito kurva, ja sam djubre ja sam gad, a on je dobar i pošten čovjek te nema pogrešaka.
Nemam snage , nemam zdravlja, rane otvorene i nas dva skupa na papiru.
Sada ovaj čas bi podnijela papire za rastavu ali se bojim da to kod njega ne izazove revolt te da opet ne dobijem po sebi a to više ne bih mogla podnijet , mislim da bih umrla s obzirom na dijagnoze od kojih boluje.
Neznam, neznam ali se gušim u svojoj tuzi u žalu za izgubljenom mladošću i u ćinjenici da sam zlostavljana na sve moguće naćine a ja to trpim-pa kao najveća glupaća što će vas puno reči ali ........ nemojte me osuđivati dovoljno sudim sama sebi.

Zadnje uređivanje valerija@ : 31.05.2010. at 08:29.
valerija@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 08:49   #129
Valerija

Nitko te neće osuđivati.

Ali ne čekaj više. Pametna si žena, sve ti je tako jasno... Imaš još lijep komad života pred sobom, nemoj dati da ti i to uništi.

Imaš među prvim postovima adrese i brojeve na kojima možeš potražiti pomoć, javi se ženskoj mreži najbližoj tvom mjestu stanovanja, sve im objasni, dobit ćeš podršku i pravni savjet. Ne čekaj i ne premišljaj se.

Želim ti sreću i da nađeš snage za prvi korak da se riješiš nasilnika. Vjerujem da će dalje biti sve lakše. Drži se

I javljaj nam se!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 09:24   #130
Valerija...djeluješ kao inteligentna žena.Znaš i sama kako dugoročno nasilje utječe na osobu.Učini je pokornim zombijem.Djeca znaju a vjerujem da znaju i kolege.Teško se skriva dugogodišnje nasilje.
Ti ga očigledno ne voliš on tebe iskorištava i prezire a on je običan nasilnik sa kim imaš djecu.Ni ljubav života.ni plemeniti suprug i otac.Nego samoživa i poremećena životinja...žao mi je ali tako mi djeluje.Ni za kotac za svinje a kamoli za ženu taj nije.
Prvo ga prijavi policiji za modrice slijedeći puta ako ostaneš.Napravi pravu malu dramu oko toga jer ti trebaš dokaze o zlostavljanju a on treba realnost da ti više nećeš to trpjeti.Postao je bahat i pitanje je dana kada će te tako ozlijediti da će tvoja djeca ostati bez majke.Želiš li to?Da taj nasilnik odgaja djecu?
On sve to radi jer vidi da ti ne tražiš zaštitu.Traži zaštitu i u školi se pa i na cesti pojavi bez prikrivenih modrica.To čuda čini u soosjećanju ljudi i otkrivanju te preziranju nasilnika..
On prijeti glupostima,ti si prosvjetni djelatnik i svima je očito da si dobra majka .Nema on šanse da dobije djecu i on to zna.Prijeti jer je svjestan da si od godina zlostavljanja u tolikom strahu da ćeš u sve povjerovati.Ma kakvi psihijatri i ludnice.Otiđi ti doktoru ,psihijatru i odvjetniku i ispričaj priču.Pokupi djecu i u sigurnu kuću .Podnesi zahtjev za razvod jer živiš sa mentalno poremećenom osobom.Na psihološkom testiranju on nikada ne bi prošao pod oca i skrbnika.Vjerojatno bi njega smjestili u ludaru..Nije to samo tako.
Danas sutra njegovo će se nasilje okrenuti prema djeci a kaj onda ??Nije važno što si sve pretrpjela i što ta budala priča.Samo hrabro kreni.Ako i oteža sa papirima za razvod nije važno.Od njega si rastavljena čim odeš iz te kuće.Materijalne stvari se lako ostavljaju ako spašavaš goli život.Ti nisi otišla odavno jer ti je nagon za samozaštitom slomljen .Odgoj ..sačuvaj brak pod svaku cijenu ,sram i strah učinio ti je veliku štetu.Užasnu i nepravednu .Nemoj sada do kraja biti slomljena.

Imaš siguran posao..to je veliki blagoslov..ako bi se on tamo i pojavio policija bi to sredila bez brige ako prikažeš da je htio ugroziti i školsku djecu.
Iskreno...igraj podlo.Ništa bolje nije ni zaslužio i bori se svim sredstvima koje imaš.Svaka prijetnja,ne daj Bože udarac ili slično prijava policiji.Sada si već izgubila snagu za borbu za sebe.Složi stvari ,nazovi neku prijateljicu ,nazovi sigurnu kuću i idi.
On nije Bog i gospodar svijeta...već jadni iskompleksirani ništkoristi varalica i papak.Ima vanbračno dijete i razvod ćeš lako dobiti.Hajde sada...tko istrpi takvu torturu može i vrijeme do mira i slobode.Mlada si još te čeka predivan život.Uvijek te mogu prebaciti u drugu školu u drugi kvart ili grad glavno da imaš posao...zato ne brini.Ne može on tebi ništasmjestiti jer je idiot a to ljudi odmah shvate.Znaju i kakve posljedice takav ostavlja na ženi.Fizičke i psihičke.Nisu glupi ni policija a ni socijalni radnici da ne bi prozreli nasilnika i budalu.
Imaš još vremena za sreću.mir i radost ali i za zdravu ljubav.Ne daj gadu da ubije ono najbolje u tebi.Nije brak patnja i to mu nije smisao.Hajde samo hrabro.Mnogo je njih prošlo kroz sve to .Danas su to slobodne i sretne žene.Tako ćeš i ti.Djeca će ti jednom biti zahvalna.Ne želiš na kraju toga lošega života njihov prezir da si bila slaba i pustila nad sobom i nad njima takvu torturu.
Briga te za cijeli svijet.Idi i spasi se.To odavno nije brak.Kolege na poslu i familija će ti uvijek dati podršku jer svi mi imamo neke probleme u životu.Onaj tko te ne podrži i nije čovjek.No najbitnije je da ti podržiš sebe i da ne odustaješ izaći iz toga zatvora.Sudbina te želi naučiti da je najvažnija ljudska odgovornost briga i odgovornost prema sebi.Onaj tko ne štiti sebe ne može ni druge.Možeš ti to.Predugo si bila u lošem filmu o braku.
Želim ti sve najbolje!

Život je dug .Ima još vremena za smijeh i sreću.To ti je suđeno.

Zadnje uređivanje pozitivax : 31.05.2010. at 09:39.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 13:09   #131
hvala lijepa na svakoj riječi jer mi trenutno jako puno vrijedi kao i ukazana podrška.

Svjesna sam činjenice da me on ne voli kao niti ja njega a tko bi mogao voljeti takvog čovjeka?????
Ja trenutno žudim za slobodom i panično želim mir a znam da se trebam uhvatiti u tešku borbu do toga, vjerujte jako ,jako teško je živjeti sa zlostavljaćem još pamtim sve puste udarce koji bole kao otvorena rana koja nikako da zacijeli, a psihičko zlostavljanje još trpim jer kažem veže nas taj papir koji mu po njegovom mišljenju to dozvoljava.

Da krivim sebe jer sam bila slaba i u strahu, te sam dozvolila poniženja svih mogućih razmjera, jer tukao me u kući u autu u hotelskoj sobi , pred njegovim roditeljima koji su bili više puta samo njemi promatraći jer je tako njegov tata mislio da je najbolje.
Neznam što reći vi ste prvi kojima sam otvorila dušu punu bola i želje da me netko razumije i na taj naćin mi pomogne a očito i to je jedan moj poćetak koji znaći da je vrijeme da se pokrenem i moram.
Neću vas previše zamarati ali treba mi da kažem ,moram jer ću se raspasti doslovice od tuge.
Hvala na razumjevanju.
valerija@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 13:20   #132
Nemoj kriviti sebe. Od toga nikakve koristi. Tako je bilo kako je bilo. Sada je vrijeme da svu energiju usmjeriš na to da odeš, da promijeniš život, da ga ostaviš, da konačno ti i tvoja djeca (nisi napisala kolika su, imam dojam da su velika) nađete mir.

Na forumu će uvijek biti nekoga da te sasluša, razumije, ponudi savjet, podršku, ali ono što ti zaista trebaš je konkretna akcija.

Za početak se javi nekome u ženskoj mreži. Saslušat će te, osuđivati te sigurno neće, ali će ti zato ponuditi stvarne, konkretne načine da prekineš to zlostavljanje, da ga se rješiš jednom zauvijek. Nemoj više čekati, i ovako si previše svog i vremena svoje djece potrošila, učini nešto da konačno počneš živjeti normalan život kakav zaslužuješ.

Drži se, draga, i javljaj nam se!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 15:13   #133
Quote:
valerija@ kaže: Pogledaj post
hvala lijepa na svakoj riječi jer mi trenutno jako puno vrijedi kao i ukazana podrška.

Svjesna sam činjenice da me on ne voli kao niti ja njega a tko bi mogao voljeti takvog čovjeka?????
Ja trenutno žudim za slobodom i panično želim mir a znam da se trebam uhvatiti u tešku borbu do toga, vjerujte jako ,jako teško je živjeti sa zlostavljaćem još pamtim sve puste udarce koji bole kao otvorena rana koja nikako da zacijeli, a psihičko zlostavljanje još trpim jer kažem veže nas taj papir koji mu po njegovom mišljenju to dozvoljava.

Da krivim sebe jer sam bila slaba i u strahu, te sam dozvolila poniženja svih mogućih razmjera, jer tukao me u kući u autu u hotelskoj sobi , pred njegovim roditeljima koji su bili više puta samo njemi promatraći jer je tako njegov tata mislio da je najbolje.
Neznam što reći vi ste prvi kojima sam otvorila dušu punu bola i želje da me netko razumije i na taj naćin mi pomogne a očito i to je jedan moj poćetak koji znaći da je vrijeme da se pokrenem i moram.
Neću vas previše zamarati ali treba mi da kažem ,moram jer ću se raspasti doslovice od tuge.
Hvala na razumjevanju.

Ne zamaraš nikoga, samo piši

Probaj ovdje naći neke odgovore http://www.zenska-mreza.hr/ , vjerujem da ti mogu pomoći, ako ništa drugo uputiti te na prava vrata.

Ne znam iz kojeg si grada, pa ne znam ni detaljnije gdje da te "pošaljem", ali mislim da oni znaju za svaki grad.

Što je bilo, bilo je, ne krivi se za ništa. Glavu gore i gledaj da se izvučeš što prije.
Pred tobom je život - lijep, sunčan i bez straha
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 20:43   #134
Zapravo moje javljanje ovdje je potaknuto prevelikom željom za odlaskom i to je u meni već prelomljeno a vaša potpora i razumjevanje mi trebaju jer nemam roditelje a niti brata niti sestru a nikoga pa je time još teže nositi se sa svim ovim.

Željela sam vam malo opisati tog mom muža kojemu ja ništa osobno ne želim loše, samo da se u miru rastanemo.
On je obrazovan čovjek, sa jednim izgledom koji govori u prilog jednog mirnog i staloženog čiovjeka, u društvu voli da se istiće a ponajviše kao ljubavnik i dobar suprug , kao on može biti i jedno i drugo,voli da se prikazuje u svjetlu dobročinitelja pa makar njegova obitelj bila i oštećena, a kada je u drštvu bez mene se prikazuje brižnim mužem jer eto bolujem od par teških bolesti pa ga to jako brine itd........
A sa druge strane kada je u fazi divljačkog ludila dobija izgled od kojega se ledi krv u žilama i zato znam da moram otići jer moj plač može lako prijeći i u vječnu tišinu-možda i griješim ali ipak se bojim da ne.
Ipak već sutra ću napraviti prve korake pa ......nadam se uspješnom okončanju ove more i što bezbolnije koliko je to moguće.
valerija@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 20:47   #135
O,Bože dragi,zar je ovo moguće,ma znam da je moguće,ali stvarno me rasplakalo i užasnulo.Pa draga Valerija,nastoj nekako sad kad su djeca odraslija imati malo mira,nikad nije kasno dok je čovjek živ.U prošlosti ne možemo ništa promijeniti,ali moramo se truditi da popravimo sadašnjost i budućnost!Puno sreće!
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!

Zadnje uređivanje naomi.petric : 31.05.2010. at 21:05.
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:18   #136
Valerija vjeruj mi da te jako dobro razumijem ma sve što si napisala.Ja nemam muža takvoga a ni djecu ali sam bila u vezi sa takvim.Joj kako te dobro razumijem,sav tvoj strah,grč i nervozu u želudcu i osječaj da za tebe više nema života.Tako mi je.Dok sam bila s njim sve bi bilo donekle dobro dok se nebi napio a kad bi se napio bježi kud te noge nose.Kurvo,majku ti...,nožom ću te rasparati,ubiću tebe i tvoje,zapaliću ti auto,digniću ti cijelu zgradu u zrak.........Ni slučajno nisam smjela imati prijateljice a kamoli prijatelje jer navodno me oni odvajaju od njega.Na posao i kući i čekati njega ,ali pitanje kakvog???Udarci,krvavi,moje sakrivanje od ljudi sutradan,a njegovo hvaljenje kako me udario.Oprosti ,neču više pa za koji dan opet.Sve moje je postalo njegovo.Mobitel kontrolirao,auto,praćenje ,nazivanje....a ja da bi bila u miru kako si i ti rekla sve sam trpila .Ali moram ti reći da je to velika greška.Kada sam odlučila maknuti se od njega prijavila sam ga policiji jednu večer.Skupila svu svoju snagu i počela se boriti.Postao je još gori jer je shvatio da me gubi.Prijetio i dalje i sačekivao.Prijavila sam ga nekolko puta ,prestao bi na par dana pa opet .I tako već godinu dana.Prije par mjeseci podigla sam kaznenu prijavu protiv njega i dala ga na sud.Otada se malo povukao jer se boji za svoju guzicu.Ali i dan danas imam svakodnevna njegova maltretiranja.Dolazi mi na posao,pravi nerede oko moje kuće,poručuje po drugima svašta,naziva sa skrivenog broja .Ali ja na dane imam osječaj da nemogu više.Legnem navečer sa strahom da mi ne provali u kuću i ubije ,dignem se sa strahom da me ne dočeka negdje.Sakrivam auto,neizlazim navečer vani a mlada sam imam 30 god,povukla sam se.Neke stvari u mojoj glavi su se posložile.Bolje mi je itako nego onako.Pa nisu meme moji roditelji napravili za njega .A zbog sebe i mojih roditelja to više nikad neču dopustiti pa makar me života koštalo.Očekujem poziv od suda i nadam se da će to rješiti stvar jer ću tražiti zabranu prilaza i vidječemo što odluči sudkinja kada sve čuje.Neboj se ,skupi hrabrosti i napravi nešto za sebe,biće boljih dana i gorih .A ja sam ostala sama u tome svemu i jednostavno sam bacila apaurine koje sam pila zbog njega ,prešla sramotu i borim se i dalje.Veliki pozdrav od mene i sve te razumijem.....
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:51   #137
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
O,Bože dragi,zar je ovo moguće,ma znam da je moguće,ali stvarno me rasplakalo i užasnulo.Pa draga Valerija,nastoj nekako sad kad su djeca odraslija imati malo mira,nikad nije kasno dok je čovjek živ.U prošlosti ne možemo ništa promijeniti,ali moramo se truditi da popravimo sadašnjost i budućnost!Puno sreće!
Da nažalost moguće i to su samo mali dijelovi jer bi se toga imalo za pisati ali ćemu, ćemu sve to kada je i u to malo puno rečeno.
Pokušat ću to riješiti jer moram, stvarno moram nemam pojma odakle crpim snagu da normalno funkcioniram, obavljam sve što je nužno a vjerujte da bih pobjegla tamo negdje daleko sama od sebe.

Quote:
ella100 kaže: Pogledaj post
Valerija vjeruj mi da te jako dobro razumijem ma sve što si napisala.Ja nemam muža takvoga a ni djecu ali sam bila u vezi sa takvim.Joj kako te dobro razumijem,sav tvoj strah,grč i nervozu u želudcu i osječaj da za tebe više nema života.Tako mi je.Dok sam bila s njim sve bi bilo donekle dobro dok se nebi napio a kad bi se napio bježi kud te noge nose.Kurvo,majku ti...,nožom ću te rasparati,ubiću tebe i tvoje,zapaliću ti auto,digniću ti cijelu zgradu u zrak.........Ni slučajno nisam smjela imati prijateljice a kamoli prijatelje jer navodno me oni odvajaju od njega.Na posao i kući i čekati njega ,ali pitanje kakvog???Udarci,krvavi,moje sakrivanje od ljudi sutradan,a njegovo hvaljenje kako me udario.Oprosti ,neču više pa za koji dan opet.Sve moje je postalo njegovo.Mobitel kontrolirao,auto,praćenje ,nazivanje....a ja da bi bila u miru kako si i ti rekla sve sam trpila .Ali moram ti reći da je to velika greška.Kada sam odlučila maknuti se od njega prijavila sam ga policiji jednu večer.Skupila svu svoju snagu i počela se boriti.Postao je još gori jer je shvatio da me gubi.Prijetio i dalje i sačekivao.Prijavila sam ga nekolko puta ,prestao bi na par dana pa opet .I tako već godinu dana.Prije par mjeseci podigla sam kaznenu prijavu protiv njega i dala ga na sud.Otada se malo povukao jer se boji za svoju guzicu.Ali i dan danas imam svakodnevna njegova maltretiranja.Dolazi mi na posao,pravi nerede oko moje kuće,poručuje po drugima svašta,naziva sa skrivenog broja .Ali ja na dane imam osječaj da nemogu više.Legnem navečer sa strahom da mi ne provali u kuću i ubije ,dignem se sa strahom da me ne dočeka negdje.Sakrivam auto,neizlazim navečer vani a mlada sam imam 30 god,povukla sam se.Neke stvari u mojoj glavi su se posložile.Bolje mi je itako nego onako.Pa nisu meme moji roditelji napravili za njega .A zbog sebe i mojih roditelja to više nikad neču dopustiti pa makar me života koštalo.Očekujem poziv od suda i nadam se da će to rješiti stvar jer ću tražiti zabranu prilaza i vidječemo što odluči sudkinja kada sve čuje.Neboj se ,skupi hrabrosti i napravi nešto za sebe,biće boljih dana i gorih .A ja sam ostala sama u tome svemu i jednostavno sam bacila apaurine koje sam pila zbog njega ,prešla sramotu i borim se i dalje.Veliki pozdrav od mene i sve te razumijem.....
Žao mi je da si i sama prošla to što i ja i jedna je stvar ista , ta rečenica neću nikada više a znaju da hoće opet jer to je njihovo dokazivanje muškosti i liječenje kompleksa bolesnog uma.
lako ih je pronaći ali kada dobiješ takvog teško ,jako teško se riješiti sramota da tu mora biti uključena i policija, sudstvo i razne ustanove za spas od njih, pa zar ni tada ne mogu pokazati kap ljudskosti?Nije njima žao što su nas izgubili a niti nas vole , jer svaka od nas koja je zklostavljana nije voljena, nego gube vlast nad nama, gube tu mogućnost koju smo im dozvoljavale da istresu svoj ludi bijes i sretni su kada nas vide tako jadne i bespomoćne. UŽAS , to je sramota njihova a ne naša a mi je same preuzmemo a zašto neznam i nikada mi neće biti jasno....

Evo već sada osjećam se malo mirnije , malo sam razmišljala na drugačiji naćin , pokušavajući bar na trenutak izbaciti strah koji je postao moja tamna vodilja.Uz vas ću biti svo ovo vrijeme jer trebam nekoga bar da mu mogu reći a da se ne bojim da slućajno dođe do njega jer ajme meni da zna i za ovo !!!!
valerija@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:16   #138
Quote:
valerija@ kaže: Pogledaj post
Da nažalost moguće i to su samo mali dijelovi jer bi se toga imalo za pisati ali ćemu, ćemu sve to kada je i u to malo puno rečeno.
Pokušat ću to riješiti jer moram, stvarno moram nemam pojma odakle crpim snagu da normalno funkcioniram, obavljam sve što je nužno a vjerujte da bih pobjegla tamo negdje daleko sama od sebe.



Žao mi je da si i sama prošla to što i ja i jedna je stvar ista , ta rečenica neću nikada više a znaju da hoće opet jer to je njihovo dokazivanje muškosti i liječenje kompleksa bolesnog uma.
lako ih je pronaći ali kada dobiješ takvog teško ,jako teško se riješiti sramota da tu mora biti uključena i policija, sudstvo i razne ustanove za spas od njih, pa zar ni tada ne mogu pokazati kap ljudskosti?Nije njima žao što su nas izgubili a niti nas vole , jer svaka od nas koja je zklostavljana nije voljena, nego gube vlast nad nama, gube tu mogućnost koju smo im dozvoljavale da istresu svoj ludi bijes i sretni su kada nas vide tako jadne i bespomoćne. UŽAS , to je sramota njihova a ne naša a mi je same preuzmemo a zašto neznam i nikada mi neće biti jasno....

Evo već sada osjećam se malo mirnije , malo sam razmišljala na drugačiji naćin , pokušavajući bar na trenutak izbaciti strah koji je postao moja tamna vodilja.Uz vas ću biti svo ovo vrijeme jer trebam nekoga bar da mu mogu reći a da se ne bojim da slućajno dođe do njega jer ajme meni da zna i za ovo !!!!
Evo smijem se na svu muku na ovu rečenicu ajme meni da zna i za ovo.Jer sam tako i ja razmišljala za puno toga da zna ovo da zna ono.Onda sam skužila da on cvate kada mene vidi uplakanu sada,umornu od njega i njegovih prijetnji.On čeka da ja sada pogriješim da me izludi pa da me napravi na sudu ludom.Ali baš zato sam se digla kad ga vidim tresem se sva vjeruj mi,noge mi otkažu ali nesmijem to raditi radi sebe.Sada kada sam sve ovo napravila moram ostati zdravog razuma i obraniti se od njega na sudu.Pa bar ta zabrana će mi bar neku sigurnost dati,pa ako prekrši i to zna gdje će.Iza rešetaka.Probaj.Ali bar probaj razmišljati da ti nema to pravo raditi,da ti u biti neče ništa ,prvo zbog sebe.Budi među ljudima,neče ti pred njima ništa,može te jedino sramotiti pa na kraju krajeva to je njegova sramota.Eto tako ja razmišljam.Pa neka mi se voza svaki dan pred poslom,ja se pravim da ga nevidim,pa neka zove sa skrivenog broja ma da javiću mu se,pa koliki idiot mora biti da nakon puste policije,i svega on i dalje.Pa vidićemo dokle ,neka do suda još ludi.Bolestan čovjek.A ljudi,moja valerija budi spremna i na to da nisu svi za pomoći.Neče niko da upada u problem s luđakom.Policajci neki isto smijali su mi se i pitali me da gdje mi je bila pamet???glavna tema ja.Onda ima ljudi koji to i nemogu razumjeti.Ali nedaj da te išta smete ,jer će biti i takvih dana,skupi snage ,stavi si u glavu da imaš samo jedan život.Eto to sam ja sve napravila.Nadam se da ti znače nešto moje riječi.
ella100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 07:48   #139
Quote:
valerija@ kaže: Pogledaj post
Žao mi je da si i sama prošla to što i ja i jedna je stvar ista , ta rečenica neću nikada više a znaju da hoće opet jer to je njihovo dokazivanje muškosti i liječenje kompleksa bolesnog uma.
lako ih je pronaći ali kada dobiješ takvog teško ,jako teško se riješiti sramota da tu mora biti uključena i policija, sudstvo i razne ustanove za spas od njih, pa zar ni tada ne mogu pokazati kap ljudskosti?Nije njima žao što su nas izgubili a niti nas vole , jer svaka od nas koja je zklostavljana nije voljena, nego gube vlast nad nama, gube tu mogućnost koju smo im dozvoljavale da istresu svoj ludi bijes i sretni su kada nas vide tako jadne i bespomoćne. UŽAS , to je sramota njihova a ne naša a mi je same preuzmemo a zašto neznam i nikada mi neće biti jasno....

Evo već sada osjećam se malo mirnije , malo sam razmišljala na drugačiji naćin , pokušavajući bar na trenutak izbaciti strah koji je postao moja tamna vodilja.Uz vas ću biti svo ovo vrijeme jer trebam nekoga bar da mu mogu reći a da se ne bojim da slućajno dođe do njega jer ajme meni da zna i za ovo !!!!
Ne smiješ razmišljati na boldani način. Nije nikakva sramota uključiti policiju i sudstvo. To su institucije koje mi plaćamo da nama služe, oni su tu da pomognu kad nam je pomoć potrebna. Ništa nije sramota, jedina sramota je kada se odrastao čovjek ponaša kao tvoj muž (i tisuće drugih takvih).

A što će reći susjedi, prijatelji, rodbina? Ako itko od njih bude smatrao da je sramota tražiti pomoć, takvi ionako ne zaslužuju da se na njih uopće obraća pažnja.

Gore na Rastavama ćeš sigurno naći ili dobiti dobrih savjeta kako funkcionira CZSS, i na Pravu možda možeš saznati nešto korisno... Ali prvenstveno će ti pomoći Ženska mreža. Očito je u tebi sazrila odluka da staneš na kraj tom zlostavljanju, sad samo idi naprijed i ne daj se pokolebati. Jer kako kažeš, puno, previše takvih slučajeva završava u Crnoj kronici. Nemoj biti jedan od njih, nemoj to napraviti ni sebi ni svojoj djeci. Ako već nemaš roditelje ni braću, ali imaš djecu. Oni će ti sigurno biti velika podrška, oni neka ti budu ono što te treba pokretati da se izvučeš iz svega toga.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 14:00   #140
Quote:
ella100 kaže: Pogledaj post
Valerija vjeruj mi da te jako dobro razumijem ma sve što si napisala.Ja nemam muža takvoga a ni djecu ali sam bila u vezi sa takvim.Joj kako te dobro razumijem,sav tvoj strah,grč i nervozu u želudcu i osječaj da za tebe više nema života.Tako mi je.Dok sam bila s njim sve bi bilo donekle dobro dok se nebi napio a kad bi se napio bježi kud te noge nose.Kurvo,majku ti...,nožom ću te rasparati,ubiću tebe i tvoje,zapaliću ti auto,digniću ti cijelu zgradu u zrak.........Ni slučajno nisam smjela imati prijateljice a kamoli prijatelje jer navodno me oni odvajaju od njega.Na posao i kući i čekati njega ,ali pitanje kakvog???Udarci,krvavi,moje sakrivanje od ljudi sutradan,a njegovo hvaljenje kako me udario.Oprosti ,neču više pa za koji dan opet.Sve moje je postalo njegovo.Mobitel kontrolirao,auto,praćenje ,nazivanje....a ja da bi bila u miru kako si i ti rekla sve sam trpila .Ali moram ti reći da je to velika greška.Kada sam odlučila maknuti se od njega prijavila sam ga policiji jednu večer.Skupila svu svoju snagu i počela se boriti.Postao je još gori jer je shvatio da me gubi.Prijetio i dalje i sačekivao.Prijavila sam ga nekolko puta ,prestao bi na par dana pa opet .I tako već godinu dana.Prije par mjeseci podigla sam kaznenu prijavu protiv njega i dala ga na sud.Otada se malo povukao jer se boji za svoju guzicu.Ali i dan danas imam svakodnevna njegova maltretiranja.Dolazi mi na posao,pravi nerede oko moje kuće,poručuje po drugima svašta,naziva sa skrivenog broja .Ali ja na dane imam osječaj da nemogu više.Legnem navečer sa strahom da mi ne provali u kuću i ubije ,dignem se sa strahom da me ne dočeka negdje.Sakrivam auto,neizlazim navečer vani a mlada sam imam 30 god,povukla sam se.Neke stvari u mojoj glavi su se posložile.Bolje mi je itako nego onako.Pa nisu meme moji roditelji napravili za njega .A zbog sebe i mojih roditelja to više nikad neču dopustiti pa makar me života koštalo.Očekujem poziv od suda i nadam se da će to rješiti stvar jer ću tražiti zabranu prilaza i vidječemo što odluči sudkinja kada sve čuje.Neboj se ,skupi hrabrosti i napravi nešto za sebe,biće boljih dana i gorih .A ja sam ostala sama u tome svemu i jednostavno sam bacila apaurine koje sam pila zbog njega ,prešla sramotu i borim se i dalje.Veliki pozdrav od mene i sve te razumijem.....
drage moje ella i valerija...ja sam relativno mlada osoba 28godina...i moja prva veza je bila sa takvom osobom kao sto je ellin bivsi....
sve sa prolazila....cak mi je u najgoroj fazi prislonio pistolj na glavu (sva sreca da su bili njegovi roditelji tu i maknuli ga).....pratio me na fax.....jednom prilikom sam ga prijavila policiji zbog uznemiravanja(nasli su noz kod njeg) ali mu opet nisu nista mogli (jer nemam ljecnicku potvrdu da me udari)
tada mi je bilo samo 19 godina

ipak...moja mama je bila uz mene, kad sam bila sama doma, ona je pricala sa mnom..zatvarala sam se u kucu...strahovala da me ne dode ubiti...
ali, proslo je sve.....

@valerija bori se...ta osoba ne zasluzuje da joj se javis, a kamoli da trpis...
policija, udruge za zlostavljane.....sve digni na noge...ni minutu vise nemoj dopustiti da si "zlostavljana"!!!!!!!!!!!!!

ako ti triba bilo sta....reci, pitaj, pomocu ti koliko mogu....

@ella...ja sam prosla sve.......i kad kazem proci ce, hoc, jer to znam.....
uz tebe sam...slobodno, ako ti bilo sto treba javi se...
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.