Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2016., 10:03   #2361
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
računali smo prema stanju brojila, očitavano protekla dva ljeta.

(možda je puno i i zato jer tad ljudi nisu plaćali ništa, pa nisu ni pazili. no kuća i nema drugog energenta osim struje)
Ne znam koliko kosta kubik vode, al ako je kao u Zagrebu, za 20 kn dobijes kubik vode i cca 5kWh el. energije (2kWh jeftinije za 1 kn i 3kwh skuplje za 3 kn). Po osobi i danu. To mi se cini stvarno previse po osobi.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 10:05   #2362
Quote:
sunce kaže: Pogledaj post
nije previše
nek dođe obitelj s djetetom to je 60kn po danu, ostanu 7 dana to je 420kn
jedan dan apartmana dođe više od 420kn u špici sezone
Kako nije previse?? Sto bi ta obitelj trebala raditi tjedan dana da potrose 420kn na struju i vodu?? Eventualno da imaju neki bazen i da klimom hlade i dvoriste inace ne mogu to potrositi nikako..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 10:12   #2363
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Kako nije previse?? Sto bi ta obitelj trebala raditi tjedan dana da potrose 420kn na struju i vodu?? Eventualno da imaju neki bazen i da klimom hlade i dvoriste inace ne mogu to potrositi nikako..
nije previše jer neće oni trošit samo struju i vodu...
neka plate nešto, ako je 420 kuna za tročlanu obitelj za tjedan dana puno, onda neka ni ne idu na more...
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 10:14   #2364
Procitaj cijeli post detaljno. Spominju se troskovi samo za struju i vodu, po osobi. Ne i hrana, sladoled, pivo, tobogan i slicno.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 10:27   #2365
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Procitaj cijeli post detaljno. Spominju se troskovi samo za struju i vodu, po osobi. Ne i hrana, sladoled, pivo, tobogan i slicno.
pročitala sam detaljno, bez brige
i ne mislim da je u tu cifru uračunata hrana, sladoled, pivo, tobogan i slično
ali je uračunato i "trošenje" prostora
habaju se ručnici i posteljina svakim pranjem, isto kao i posuđe
haba se namještaj, podovi... to bi mogli nazvat amortizacijom
ako svako ljeto kroz apartman/kuću prođe velik broj ljudi prostor se istroši, malo po malo
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 11:15   #2366
Ocito nisi detaljno jer opet spominjes troskove koji nisu "samo struja i voda". Spominje se - bez rezervi za popravke, a pod to ide amortizacija svega.
Cak i da se uracuna to tvoje "habanje rucnika, posteljine, posudja, namjestaj, podovi.." (a ne bi se trebalo racunat jer nije spomenuto to nego "samo struja i voda"), opet je previse 20kn po osobi i danu. Bestek kupis za cca 100-200kn, sasvim solidan (i traje godinama pa po danu to ne moze biti ni kuna, za sve clanove), rucnici i posteljina takodjer traju godinama i ako nisi kupila satensku posteljinu i rucnike sa zlatnim nitima, takodjer ne ispada ni kn po danu za sve clanove.
Ukupni troskovi apartmana nisu 20kn po osobi i danu (ako ne racunas troskove gradnje), nisu ni s tvojom amortizacijom toliki troskovi, a kamoli samo struja i voda kako je napomenuto u postu.
Po tebi, ispada da su troskovi apartmana, u jednom mjesecu (ako je za 3 osobe, znaci cca 20-30 m2) 1800kn. To bi znacilo da su svi koji iznajmljuju stanove (u npr. Zagrebu) u debelom minusu samo zato sto iznajmljuju stanove. Za 20, 30 m2 ne mozes dobiti 1800kn (bez rezija). Ok, ak imas srece i vrhunsku nekretninu (kakve apartmani nisu), mozes dobiti..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 12:30   #2367
tako je, nisam računao za popravke i zamjenu stvari, ali ostalo jesam po ispostavljenim računima i obračunima HEPa i vodovoda. neću sad opisivati sve u detalj, nije mi do rasprave o načinu života drugih ljudi.

jasno je meni da je to puno za normalan život - po mojim kriterijima. mi doma ne trošimo toliko. pa upravo zato sam i išao pratiti, jer je bilo pretjerano. sad je to pogotovo jasno kad vidim koliko je ekipa manje potrošila ove godine, kad su vidjeli da im se očitavaju brojila na dolasku i odlasku. no kad trošiš koliko god želiš jer to netko drugi plaća, a recimo vlasnik kuće nije ni blizu da to uopće vidi a kamoli šta kaže, onda im ekologija nije ni na kraj pameti. a bogami je taj sistem i djelovao u smislu naslova ove teme pao je interes osjetno. a nije nam to bio primarni cilj, samo smo htjeli prebaciti baš direktni novčani trośak.

genius one, nemoj se previše uzrujavati, ne tjeram ja tebe da toliko ni plaćaš ni trošiš ni naplaćuješ

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 10.08.2016. at 12:43.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 15:01   #2368
Ne uzrujavam se (niti sam najmodavac niti najmoprimac).

Mozda su ljudi upalili klimu kad su dosli i nisu je gasili dok nisu otisli. Znam i za takve slucajeve. Ako klima radi 24/7, moze se potrositi dosta vise od 5kWh (pogotovo ako je upaljen i bojler pa zatim stalno nesto kuhas/peces, naravno, na struju). A voda.. odvrnes pipe i pustis da tece.. eto.. kako si i sam rekao, kad ne placas ti, bas te briga.. al to definitivno ne spada u normalnu potrosnju, ni blizu toga.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 15:08   #2369
Może se pokuśati na "prirodan" naćin:

Popustiti śarafe na krevetima, zagorjeti svako drugo jelo da se dimi cijela kuća, poslije svake stolice razmazati i ostaviti malo u śkoljki, gledati ili ostaviti jako glasno TV do 3-4 ujutro, ostaviti prozore i vrata odśkrinute da promaja lupa njima, kada su gosti u kući "svadjati" se glasno sa partnerom uz pićkaranje, prvi se okupati poslije ćega ugasiti bojler itd

Ako ne uspije dati gostima medalje i/ili poslati na pregled u Vrapće
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 20:49   #2370
Quote:
belena kaže: Pogledaj post
Nemaju kicmu ni sad a ni u puno drugih stvari, sto nije sad tema, ali njima na stetu. Ja sam mami davno govorila, ali ona kaze:ne mozes nekome ugoditi (a zelis bliskim ljudima ugoditi) a da sebi bar malo ne iskvaris. Meni je takav stav stvarno smijesan i mislim da naustrb svoje obitelji ne bih ugadjala nikome.
A jebiga, tvoji roditelji bi.

Možda bi pristali na to da svi dogovori za ljetovanje idu preko tebe i brata. Draga rodbino, volimo vas i rado se družimo s vama, ali volimo i svoju djecu i rado bi imali vrijeme koje provodimo zajedno kao obitelj, bez vas, i odsad se za termine dogovarajte s belenom i belenkom.

Možda ne bi, ali možeš probati.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 14:48   #2371
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
očito imaš za ljetovanje drugdje.

kada nemaš,
a tu su ti još i djeca
- brata (susjeda, ...) moliš i "tiskaš"
Odnedavno imam. Bilo je godina kad nisam imala pa nisam ni ljetovala izvan mjesta stanovanja pa nisam istraumatizirana. Djecu si nisam delala dok si ih nisam mogla priustiti.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 08:44   #2372
Evo mali primjer:

Prijatelj i mama žive u poznatom turističkom mjestu u kući koja ima dvije skromne sobe i mali studio apartman. Porijeklom su iz unutrašnjosti. Deal je da on mami godišnje sredi kuću i apartman a od najma koji se zaradi da si ona popravi mizernu mirovinu, on nema ništa s naplatom i tko će biti unutra.
No, ona ne zna reći ne pa im se 4 udarna tjedna (od 15.7. do 15.8.) uvali rodbina iz bivšeg mjesta stanovanja. I tako već 7-8 godina unatrag. I tako ona i dalje kuka o lošim mirovinama a on nema druge pa je okrenuo na zezanje, peče roštilj svaku večer i pravi feštice
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 09:25   #2373
E sorry, to je drugo. On se pretrgne od posla da bi ona to potratila ugošćavajući parazite, tu on itekako sudjeluje, bude nasamaren svake godine i ima uporište da odbije sudjelovati.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 09:36   #2374
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
E sorry, to je drugo. On se pretrgne od posla da bi ona to potratila ugošćavajući parazite, tu on itekako sudjeluje, bude nasamaren svake godine i ima uporište da odbije sudjelovati.
Baš

Nego kaj radiš sutra, u prolazu smo
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 09:49   #2375
Kosu perem.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 19:35   #2376
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Evo mali primjer:

Prijatelj i mama žive u poznatom turističkom mjestu u kući koja ima dvije skromne sobe i mali studio apartman. Porijeklom su iz unutrašnjosti. Deal je da on mami godišnje sredi kuću i apartman a od najma koji se zaradi da si ona popravi mizernu mirovinu, on nema ništa s naplatom i tko će biti unutra.
No, ona ne zna reći ne pa im se 4 udarna tjedna (od 15.7. do 15.8.) uvali rodbina iz bivšeg mjesta stanovanja. I tako već 7-8 godina unatrag. I tako ona i dalje kuka o lošim mirovinama a on nema druge pa je okrenuo na zezanje, peče roštilj svaku večer i pravi feštice
Sama si je kriva, koga briga.

A on ako može to dovest u red, onda neka skupi muda i to napravi.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 10:55   #2377
Jesen stiže, kraj sezone sve je bliže..
Tema stagnira pa da podijelim s vama dio iskustva :

- pozoveš ih jednom, idućih godina sami dolaze

- ostavljaju osobne stvari kao kaparu da ponovno misle doć

- nakon par godina žele dovoditi kumove, prijatelje jer zašto bi njihovi negdje plaćali smještaj

- ne kupuju kreme za sunčanje i druge potrepštine ako zateknu nešto na licu mjesta

- usude se zvat vlasnika da mijenja svoj termin ljetovanja jer eto baš tad njima odgovara

- za sobom ne očiste na odlasku jer ‘oni su došli ljetovat, a ne čistit!'

- nedao Bog da padne kiša! to se ne računa kao dan ljetovanja

- par dana znači 10-14 dana

- kad se nešto potrga ili uništi kaže se : Puklo vam je... a ne Puklo nam je..
angel2406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 06:55   #2378
Quote:
belena kaže: Pogledaj post
A sta rec kad su "paraziti" najbliza rodbina, s kojom se i kad nisi na godisnjem vidjas jako cesto i super smo si svi (a to svi predstavlja veliku rodbinu i s mamine i tatine strane). Oni sve pomazu, druzimo se, kuhamo. I tako mjesec i pol, dva. Oni se izmjenjuju, mi (uglavnom) financiramo.
Nije mi jasno kako je moguce da vi to financirate. Pa zar stvarno ti ljudi nemaju osjecaj da bi makar trebali kupiti namirnice? Koliko god vam bili rodbina.
Jebomepas evo to ne mogu shvatiti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 14:47   #2379
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kako je moguce da vi to financirate. Pa zar stvarno ti ljudi nemaju osjecaj da bi makar trebali kupiti namirnice? Koliko god vam bili rodbina.
Jebomepas evo to ne mogu shvatiti.
Meni je fascinatno da tu netko ne moze povuc crtu i rec 'sorry, mi to vise ne financiramo.'
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 16:36   #2380
pa kad ljudi (opcenito) racunaju da bi im ti rođaci mogli zatrebati, nesto srediti, vratiti uslugu pa se ne bi htjeli svađati :SadomazouHr:
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:25.