Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2017., 22:32   #9421
Koji idioti, nije jedini koji ovako misli ...



https://www.almasdarnews.com/article...attacks-video/
tzipiripi is offline  
Old 17.06.2017., 11:14   #9422
Quote:
Released Thursday, the 1,000-page “Foreign Relations of the United States, Iran, 1951–1954” provides information on the use of covert operations in Iran by the Truman and Eisenhower administrations.
https://www.rt.com/usa/392628-state-...ment-cia-iran/

https://history.state.gov/historical...rus1951-54Iran

https://history.state.gov/historical...n/pressrelease
tzipiripi is offline  
Old 17.06.2017., 19:09   #9423
Dovoljno je samo reći da je Iran imao demokratski izabranog predstavnika vlasti, kojeg su zapadne države na nagovor multinacionalnh kompanija srušile s vlasti. Više od toga ne treba ništa dodati niti oduzeti.

A nakon toga su postavile na vlast svoju marionetu.

Iza toga je poznato sve dalje kako je išlo od dolaska Homeinija do okretanja vjeri, podržavanja Iraka i njegovog dikatatora u napadu na Iran, sankcija i stalnog ucjenjivanja međunarodne zajednice prema toj državi.
krekre is offline  
Old 18.06.2017., 09:35   #9424
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Dovoljno je samo reći da je Iran imao demokratski izabranog predstavnika vlasti, kojeg su zapadne države na nagovor multinacionalnh kompanija srušile s vlasti. Više od toga ne treba ništa dodati niti oduzeti.

A nakon toga su postavile na vlast svoju marionetu.

Iza toga je poznato sve dalje kako je išlo od dolaska Homeinija do okretanja vjeri, podržavanja Iraka i njegovog dikatatora u napadu na Iran, sankcija i stalnog ucjenjivanja međunarodne zajednice prema toj državi.
podrška iranu kao zemlji koja je svrgnula americkog slugana Pahlavia,pobjedila iracku vojsku kojoj je cijeli svijet dao najbolje i najnovije oružje i logistiku na raspolaganje te dozvolio uporabu kemijskog oruzja,zemlji sa autonomnom vojnom i inom industrijom,zemlji sa prebogatom kulturom i izvornom tradicijom koju poštuju i najveci neprijatelji,te jedinoj svijetloj tocki u toj septickoj jami od regije.Vidjet cemo hoce li se Adelsonov momak Trump dat navuc na eskalaciju prema Iranu,valjda ima dva zrnca soli u glavi
__________________
Consider, if you will, the path your life-experience complex has taken. Consider the coincidences and odd circumstances by which one thing flowed to the next. Consider this well.
albtraum is offline  
Old 22.06.2017., 21:32   #9425
Vidjećemo hoće li biti šta konkretno "Tehran to Release Evidence of US Backing of Daesh Terrorists - Iranian Official"

https://sputniknews.com/middleeast/2...rt-terrorists/
tzipiripi is offline  
Old 23.06.2017., 02:06   #9426
Dragi moj usaisfreedom, rađe se ti vrati na staro jer ovako si, da budem iskren, pomalo dosadan.
Alfa Romeo is offline  
Old 23.06.2017., 02:23   #9427
Quote:
Ashok kaže: Pogledaj post
Iran je jedna velika zemlja koja ima proglasenu islamsku republiku. Iranci su ponosni na svoju zemlju i oni teze da prosire svoje interese prema cijelom Bliskom Istoku. Iran je znaci serijatska zemlja u kojoj se pazi na Islam i u kojoj moze da se klanja i da se pridrzava vjere Islama. Muslimani su ponosni na Iran koji moze zastiti svaku drzavu Bliskog Istoka. Inace glavni grad Irana je Teheran koji sve vise lici na Sarajevo. Dodik je primjetio da Sarajevo ima vise Dzamija nego Teheran i zato svi apeluju da se Sarajevo pobratimi sa Teheranom i da tako postanu bratski narodi.
Dodik priča gluposti. Upoređuje kruške i jabuke. Teheran ima preko 12 milijuna stanovnika a Sarajevo cca 500000, dakle Sarajevo je jedna četvrt u Teheranu.

Ja sam bio tamo neposredno nakon završetka rata i već je onda grad bio lijepo uređen a danas imaju metro koji se onda tek počeo graditi. Teheran je također bombardiran od strane Iračke avijacije, jer avioni koje je Iran iamo nisu imali rezervene djelove, jer su im Ameri uveli embargo, tako da su se irački avioni prešetavali nad Teheranom iako je udaljen više od 1000 km od Iračke granice.

Ono što me iznenadilo koliko je grad čist i uredan, puno zelenila i cvijeća. A sigurnost je na visini, bez problema sam se šetao pješke i u pola noći bez ikakvog straha da će mi se bilo što dogoditi.

Imao sam prilike ući u više đamija bez ikakvog problema, mnoge od njih su vrlo stare i predstavljaju prava grraditeljska remekdjela. Bio sam i u južnom djelu Teherana u đamiji u kojoj počiva Homeini, to je u stvari velika hala i u sredini đamije je staklena kocka 10x10 m i u njoj je izloženo Homeinijevo tijelo. Nisam imao nikakvih problema u kretanju, naravno ne u vrijeme molitve, ali izvan toga vremena ulaz je slobodan za sve posjetitelje. Isto tako se može slobodno razgledati i palača u kojoj je živio Reza Pahlavi, to je danas muzej koji je otvoren za posjetioce.

Ljudi s kojima sam radio i surađivao su bili prilično ljubazni, a sa nekima sam mogao i otvoreno razgovarati o čemu sam god htio. Nema tu nekog pretjeranog vjerskog fanatizma kod običnih ljudi. S druge strane vrhovni vjerski vođa praktično ima odlučujuću riječ iako postoji legalno izabrani parlament, ali njegova je zadnja. Naravno vlast se drži uz pomoć čuvara revolucije.

No kada se ima na umu što se događa u drugim muslimanskim državama kada se makne autoritativna vlast, onda se može reći da je bolja i takva vlast nego nikakva i anarhija. Ako maknemo u stranu to što zadnju riječ ima vjerski poglavar, u normalnom životu je to jedna sasvim obična država kao i bilo koja druga i obični ljudi zaokupljeni su istim problemima kao i svi ljudi drugdje u svijetu. Tko se ne petlja u politiku isto mu je kao i bilo gdje drugdje. Naravno imaju svoje regule ponašanja u javnosti, od dress koda do nekih stvari koje su nama čudne, ali nisu pretjerane i svatko iako nije musliman i vjernik bez problema tamo može normalno živjeti.

To što kada se ukuca u tražilicu odmah izlijeću slike žena zakrabuljenih u crno nema veze s realnošću, kao ni prikazivanje vjerskih fanatika. Da nema embarga i političke propagande Iran bi danas bio daleko naprednija država.

A to što razvijaju nuklearni program ne znači da su fanatici pa da bi sipali bombe po svima, nisu ni oni toliko ludi i ne bi im država postojala više od 2500 godina. Narod sa takvom kulturom i tolikim spomenicima nije destruktivan sam po sebi niti je to vjera kao takva.

Iran vodi vrlo principjelnu politiku, za razliku od zapada koji je u svom ponašanju vrlo čudljiv i nestabilan.

A da mogu reći da je vjera jedno, službenno ponašanje drugo, a mali ljudi nešto treće, mogu samo reći da sam više puta doživio zviždanje iza sebe i to od mladih Iranki, što je za jedan islamski svijet gotovo nezamislivo. Takvo ponašanje je za vjerske fanatike nezamislivo, a ja sam to doživio par puta šetajući Teheranom. Naravo dobro paze da nema nekog drugog od domaćih u blizini kada to rade. No to pokazuje da je vjera jedno, a obični ljudi su isti kao i svugdje u svijetu.

I na kraju radi se o načinu razmišljanja, običajima i svemu onome što čini jednu kulturu, nama je to strano i čudno i mislimo da je samo ovo što poznajemo jedino ispravno i mislimo da se onda svi trebaju držati onoga što mi mislimo da je ispravno, a tko kaže da smo u pravu i obratno? I zašto bi oblik demokracije kakav mi poznajemo bio jedini ispravan. Oni imaju demokraciju, ali iznad nje je vjerski vođa, a u nekim državama zapada je to kralj ili kraljica koja je i vjerski poglavar. Zašto bi svugdje moralo biti isto?

Dok postoje zakoni, a ne anarhija i bezvlašće bilo kakav zakon i sistem je bolji od toga imamo primjer Libije, Iraka, Afganistana i mnogih drugih država. Ako samim ljudima u toj državi to nije dobro promjenit će kada im bude dosta toga, tko smo mi da se miješamo u tuđe stvari?
krekre is offline  
Old 25.06.2017., 11:26   #9428
mislio je rouhani da će nesmetano nastavit s reformama.
ayatollah se ne slaže.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 17.07.2017., 10:00   #9429
Quote:
Iranka Maryam Mirzakhani, 40-godišnja profesorica matematike sa Stanforda, umrla je nakon četverogodišnje borbe s rakom dojke koji je s vremenom metastazirao na kosti. Vijest o njenoj smrti jučer su prenijele sve svjetske agencije jer je Mirzakhani bila prva, i zasad jedina, žena koja je dobila najprestižniju matematičku nagradu, Fields Medal for Mathematics
.

http://www.telegram.hr/zivot/tko-je-...-za-matematku/
tzipiripi is offline  
Old 22.07.2017., 14:20   #9430
ex-muslim Iranci su najbolji aktivisti, nadam se da ce uspijeti pridobit Iran od islamske vlade!
BlaireWhiteFan is offline  
Old 05.08.2017., 14:00   #9431
The Independetn o hijabu:

- Hijab kao dio policijske uniforme u Škotskoj: briljantno, dokaz multikulturalnosti

- Hijab u Iranu: mizoginija, diskriminacija

Toliko o MSM i multikulti zapadu.
ruka-slave is online now  
Old 18.08.2017., 00:24   #9432
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Dodik priča gluposti. Upoređuje kruške i jabuke. Teheran ima preko 12 milijuna stanovnika a Sarajevo cca 500000, dakle Sarajevo je jedna četvrt u Teheranu.

Ja sam bio tamo neposredno nakon završetka rata i već je onda grad bio lijepo uređen a danas imaju metro koji se onda tek počeo graditi. Teheran je također bombardiran od strane Iračke avijacije, jer avioni koje je Iran iamo nisu imali rezervene djelove, jer su im Ameri uveli embargo, tako da su se irački avioni prešetavali nad Teheranom iako je udaljen više od 1000 km od Iračke granice.

Ono što me iznenadilo koliko je grad čist i uredan, puno zelenila i cvijeća. A sigurnost je na visini, bez problema sam se šetao pješke i u pola noći bez ikakvog straha da će mi se bilo što dogoditi.

Imao sam prilike ući u više đamija bez ikakvog problema, mnoge od njih su vrlo stare i predstavljaju prava grraditeljska remekdjela. Bio sam i u južnom djelu Teherana u đamiji u kojoj počiva Homeini, to je u stvari velika hala i u sredini đamije je staklena kocka 10x10 m i u njoj je izloženo Homeinijevo tijelo. Nisam imao nikakvih problema u kretanju, naravno ne u vrijeme molitve, ali izvan toga vremena ulaz je slobodan za sve posjetitelje. Isto tako se može slobodno razgledati i palača u kojoj je živio Reza Pahlavi, to je danas muzej koji je otvoren za posjetioce.

Ljudi s kojima sam radio i surađivao su bili prilično ljubazni, a sa nekima sam mogao i otvoreno razgovarati o čemu sam god htio. Nema tu nekog pretjeranog vjerskog fanatizma kod običnih ljudi. S druge strane vrhovni vjerski vođa praktično ima odlučujuću riječ iako postoji legalno izabrani parlament, ali njegova je zadnja. Naravno vlast se drži uz pomoć čuvara revolucije.

No kada se ima na umu što se događa u drugim muslimanskim državama kada se makne autoritativna vlast, onda se može reći da je bolja i takva vlast nego nikakva i anarhija. Ako maknemo u stranu to što zadnju riječ ima vjerski poglavar, u normalnom životu je to jedna sasvim obična država kao i bilo koja druga i obični ljudi zaokupljeni su istim problemima kao i svi ljudi drugdje u svijetu. Tko se ne petlja u politiku isto mu je kao i bilo gdje drugdje. Naravno imaju svoje regule ponašanja u javnosti, od dress koda do nekih stvari koje su nama čudne, ali nisu pretjerane i svatko iako nije musliman i vjernik bez problema tamo može normalno živjeti.

To što kada se ukuca u tražilicu odmah izlijeću slike žena zakrabuljenih u crno nema veze s realnošću, kao ni prikazivanje vjerskih fanatika. Da nema embarga i političke propagande Iran bi danas bio daleko naprednija država.

A to što razvijaju nuklearni program ne znači da su fanatici pa da bi sipali bombe po svima, nisu ni oni toliko ludi i ne bi im država postojala više od 2500 godina. Narod sa takvom kulturom i tolikim spomenicima nije destruktivan sam po sebi niti je to vjera kao takva.

Iran vodi vrlo principjelnu politiku, za razliku od zapada koji je u svom ponašanju vrlo čudljiv i nestabilan.

A da mogu reći da je vjera jedno, službenno ponašanje drugo, a mali ljudi nešto treće, mogu samo reći da sam više puta doživio zviždanje iza sebe i to od mladih Iranki, što je za jedan islamski svijet gotovo nezamislivo. Takvo ponašanje je za vjerske fanatike nezamislivo, a ja sam to doživio par puta šetajući Teheranom. Naravo dobro paze da nema nekog drugog od domaćih u blizini kada to rade. No to pokazuje da je vjera jedno, a obični ljudi su isti kao i svugdje u svijetu.

I na kraju radi se o načinu razmišljanja, običajima i svemu onome što čini jednu kulturu, nama je to strano i čudno i mislimo da je samo ovo što poznajemo jedino ispravno i mislimo da se onda svi trebaju držati onoga što mi mislimo da je ispravno, a tko kaže da smo u pravu i obratno? I zašto bi oblik demokracije kakav mi poznajemo bio jedini ispravan. Oni imaju demokraciju, ali iznad nje je vjerski vođa, a u nekim državama zapada je to kralj ili kraljica koja je i vjerski poglavar. Zašto bi svugdje moralo biti isto?

Dok postoje zakoni, a ne anarhija i bezvlašće bilo kakav zakon i sistem je bolji od toga imamo primjer Libije, Iraka, Afganistana i mnogih drugih država. Ako samim ljudima u toj državi to nije dobro promjenit će kada im bude dosta toga, tko smo mi da se miješamo u tuđe stvari?
Iako nisam nikad bio u Iranu, vjerujem da je tako kako pises jer sam upoznao dosta Perzijanaca-uklapa se.
Apsurdno je da Mile Dodik koristi iz opusa one stare "ko krme u teheranu" kada se i on i ti "zakukuljeni i extremni" Iranci nalaze na istoj crnoj listi.....eto tolko nas Michan znade o svijetu oko sebe.
Jedino si pogrijesio da je "zapad cudljiv i nestabilan".
Zapad gura svoju agendu sigurno i dosljedno, a to sto ti vidis kao cudljivost, samo je vanjstina tog djelovanja, dok je sustina nepromjenjena zadnjih 200njak godina i u tom kontextu da dodam, Trump ce naci nacina da napadne ili destabilizira Iran. To se jednostavno mora jer njegovi "hendleri" vec pomalo gube strpljenje.

Zaboravio sam napomenuti da Perzijanki ima jako lijepih.
Morten is offline  
Old 18.08.2017., 03:49   #9433
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
I
Apsurdno je da Mile Dodik koristi iz opusa one stare "ko krme u teheranu"
Vec sam pisao da taj izraz koriste oni koji su studirali ranih '80-ih. To je bio najcesci odgovor na pitanje "kako si prosao na ispitu".
tihobl is offline  
Old 18.08.2017., 14:54   #9434
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Vec sam pisao da taj izraz koriste oni koji su studirali ranih '80-ih. To je bio najcesci odgovor na pitanje "kako si prosao na ispitu".
Jest, i ja sam koristio to jer sam bio mali.
Sta sam ja tad znao o Rezi Pahlaviju, petro dolaru itd. Ja sam tad imao muke kako da nesto povalim i razvijao citave strategije oko toga. Bilo je to vrijeme stabilizacije, Milke Planinc i Azre i Lepe Brene. Tad zene nisu brijale pazuh.
Morten is offline  
Old 18.08.2017., 16:44   #9435
Dio studentske menze u Rijeci se zvao Teheran. I nakon 10tak godina studenskog i poststudenskog života nisam saznao zašto ga tako zovu? Mogu samo nagađati iako nisam bio čest posjetitelj tog dijela osim prve godine dok nisan skužio da postoje i drugi djelovi menze osim Teherana. Ah, nostatalgija...
žerac76 is offline  
Old 26.09.2017., 13:40   #9436
islamska republika, eh.

Match Iran-Syrie : les Syriennes en tribune, les Iraniennes interdites de stade…
(utakmica iran-sirija: sirijke na tribunama, irankama zabranjeno na stadion)

5/09. kad su sirija i iri igrali kvalifikacije za 2018., sirijkama je bilo dozvoljeno uć' na stadion, neke čak i bez marame. irankama zabranjeno.

iako ne postoji zakon koji irankama brani ulaz, ayatollah ne da. on se, valjda, boji da bi se mlade iranke tako napalile na gole muške noge da bi izvele državni udar. te pretvorile islamsku republiku iran u republiku iran, tout court.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Old 28.09.2017., 22:47   #9437
Američki šef združenih snaga trvdi da Iran poštiva nuklearni sporazum. Ups.
Quote:
https://twitter.com/Ian56789/status/913110986411974663
Ian56‏ @Ian56789
US Joint Chiefs Chairman: Iran Honoring Nuclear Deal.
Warns US Withdrawing From Deal Would Hurt Credibility
http://news.antiwar.com/2017/09/26/u...-nuclear-deal/
ruka-slave is online now  
Old 30.09.2017., 17:41   #9438
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
islamska republika, eh.
Da, ljudi uživaju u nogometu i radosno mašu simbolima legitimne sirijske vlade.
A Francuzi i Židi, sponzori "umjerene opozicije", pizde. Kako slatko!
napadide is offline  
Old 30.09.2017., 21:33   #9439
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
islamska republika, eh.

Match Iran-Syrie : les Syriennes en tribune, les Iraniennes interdites de stade…
(utakmica iran-sirija: sirijke na tribunama, irankama zabranjeno na stadion)

5/09. kad su sirija i iri igrali kvalifikacije za 2018., sirijkama je bilo dozvoljeno uć' na stadion, neke čak i bez marame. irankama zabranjeno.

iako ne postoji zakon koji irankama brani ulaz, ayatollah ne da. on se, valjda, boji da bi se mlade iranke tako napalile na gole muške noge da bi izvele državni udar. te pretvorile islamsku republiku iran u republiku iran, tout court.
Nisam znao da su iranke toliko lude za nogometom a Ayatolah je u žešćoj k.rč..i jer nije Siriji poklonio tu utakmicu.
žerac76 is offline  
Old 10.11.2017., 13:41   #9440
EU je uz sporazum sa Iranom.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...m/1006675.aspx
Sad triba čekati što će reći američki kongres i što će Donald i Benjamin izmuljati nakon toga?
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:03.