Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2015., 16:43   #81
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post
To je alijah, useljenje tj povratak u Izrael.

Isto pravo povratkau RH može ostvariti bilo koji potomak Hrvata koji su

emigrirali u bilo koju zemlju.

Samo u RH ih se vraća 10 puta manje nego šta odlazi.

Razlika je naravno i u tome da je narod Izraela -proganjan- iz

svoje zemlje...... ( i to tisućama godina ) grubom silom i represijom.

Dok su domoljubni Hrvati sami bižali iz svoje zemlje.
Po facama ne bih rekao da imaju ikakve veze s tim podrucjem, a kamoli da su istjerani.
Koem is offline  
Old 29.04.2015., 03:34   #82
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post
Štoviše, treća palestinska država postala bi snažno uporište najveće prijetnje s kojom se Bliski istok i svijet susreo posljednjih godina: Islamske države.
Hajd ba ne palamudi ...

Wesley Clark: "Our friends and allies funded ISIS ..."
Balkanos is offline  
Old 29.04.2015., 03:41   #83
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post
Nemoj samo da te čuju frendovi "palestinci"

Ne reci da ne znaš da se po Gazi masovno slave -isis- podvizi i

da se mlatara njihovim zastavama.
Turkey and Israel Are Directly Supporting ISIS and Al Qaeda Terrorists In Syria

Psss Koliko puta do sada je izraelska avijacija bombardovala polozaje ISIL-a u Siriji a koliko polozaje Sirijske armije koji se bore protiv ISIL-a ??

Saudijska Arabija je majka-hraniteljica ISIL-a, poslusaj sta Natanjahu kaze
izraelskoj vezi sa S:Arabijom:
Balkanos is offline  
Old 29.04.2015., 03:58   #84
Quote:
Yehudi du Nuvas kaže: Pogledaj post
To je alijah, useljenje tj povratak u Izrael.

Isto pravo povratkau RH može ostvariti bilo koji potomak Hrvata koji su

emigrirali u bilo koju zemlju.
Izgleda mi da se ovdje brka pojam religije i pojam nacije. Hrvat je nacionalnost i oznacava pripadnost jednoj drzavi i teritoriji. Jevrej je religija i sastoji se od vise rasa, nacija, kultura itd. Evropski i jevreji iz bivseg CCCP-a nemaju nikakve ni historijske a ni genetske veze sa bliskim istokom. Ako bi se rukovodili cionistickom teorijom, onda bi svi krscani i svi muslimani svijeta imali pravo da se nasele u danasnji Izrael i na palestinska podrucja zato sto su to kolijevke njihovih religija.
Balkanos is offline  
Old 29.04.2015., 09:08   #85
Quote:
Balkanos kaže: Pogledaj post
Izgleda mi da se ovdje brka pojam religije i pojam nacije. Hrvat je nacionalnost i oznacava pripadnost jednoj drzavi i teritoriji. Jevrej je religija i sastoji se od vise rasa, nacija, kultura itd. Evropski i jevreji iz bivseg CCCP-a nemaju nikakve ni historijske a ni genetske veze sa bliskim istokom. Ako bi se rukovodili cionistickom teorijom, onda bi svi krscani i svi muslimani svijeta imali pravo da se nasele u danasnji Izrael i na palestinska podrucja zato sto su to kolijevke njihovih religija.
Nije. Jevrej/ Zidov je nacionalnost. Judaizam je religija.
Provjeri kod sljedeceg popisa stanovnistva. Zidov se pise pod nacionalnost jer to i je.
Mozes biti Zidov ateist i bilo ih je kod popisa.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 29.04.2015., 09:35   #86
Quote:
Balkanos kaže: Pogledaj post
Turkey and Israel Are Directly Supporting ISIS and Al Qaeda Terrorists In Syria

Psss Koliko puta do sada je izraelska avijacija bombardovala polozaje ISIL-a u Siriji a koliko polozaje Sirijske armije koji se bore protiv ISIL-a ??

Saudijska Arabija je majka-hraniteljica ISIL-a, poslusaj sta Natanjahu kaze
izraelskoj vezi sa S:Arabijom:
Da, interesantno je kako Izrael bombardira položaje SAA bez obzira na to tko ispali raketu na njegov teritorij. Da sam alkajedaš, kad me stisne SAA ispalio bih koji metak prema Izraelu jer znam da će Izrael jedva dočekat da na to bombardira SAA.

Dakle, nikad nisu bombardirali ni al Nusru ni ostale islamističke izrode, nego samo regularnu vojsku. Štoviše, liječe izrode iz islamističkih brigada i pomažu njih na sve načine. Rekao bih da je to vrlo kratkovidna i glupa politika Izraela kojem je pljuska od 2006e očito toliko povrijedila ego i pomutila moć rasuđivanja da od manične fiksacije na Hezbollah više ne vidi gore prijetnje po svoju sigurnost.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 29.04.2015., 18:24   #87
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nije. Jevrej/ Zidov je nacionalnost. Judaizam je religija.
Provjeri kod sljedeceg popisa stanovnistva. Zidov se pise pod nacionalnost jer to i je.
Mozes biti Zidov ateist i bilo ih je kod popisa.
Ne znam bas, prije bi se reklo da se radi o dvostrukom identitetu (religijsko-nacionalnom) nesto kao kopti (ujedno nacionalnost ali religijski identitet koptske crkve). Osim toga ako je pripadnik krscanstva krscanin, kako se kaze za pripadnika judaizma i zar im nacionalnost nije izraelac ili im je to ipak samo drzavni identitet?


Ekipi koja ovdje lazira istinu o etiopskim zidovima koji su sterilizirani a o tome ima na tone vijesti po netu, pogotovo kad je neki od politicara to priznao pa je bilo i na tv vijestima mislim sad to poricati

iznenadila me guns_of_brixton buduci da je ona bar do sad bila olicenje objektivnosti
njami njami is offline  
Old 29.04.2015., 21:09   #88
židov je nacionalnost,netko moze reci da je židov a pritom i ateist

izraelac je nesto sasvim drugo,izraelac je svaki gradjanin izraela,bio on arapin,armenac,druz,židov ili nesto drugo
balkanunited is offline  
Old 29.04.2015., 22:43   #89
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Ekipi koja ovdje lazira istinu o etiopskim zidovima koji su sterilizirani a o tome ima na tone vijesti po netu, pogotovo kad je neki od politicara to priznao pa je bilo i na tv vijestima mislim sad to poricati

iznenadila me guns_of_brixton buduci da je ona bar do sad bila olicenje objektivnosti
Prvo, da odma riješimo- nisam objektivna (nisam se nikad ni pretvarala da jesam). Drugo, svjesno ne bih lagala i nisam to radila.
Ova priča s etiopskim Židovima nije bila lijepa ali nemojmo je zlonamjerno iskrivljavat (ovdje mislim na to kako je u medijima tretirana, ti si čini mi se samo neprecizan).
Nije se radilo o sterilizaciji već o kontracepciji koja im je dana bez da su informirane o čemu se radi.
Depo provera je hormonski kontraceptiv koji traje tri mjeseca, mislile su da primaju cjepivo i da su odbile ne bi mogle emigrirat u Izrael. Nakon skandala je njihovo Ministarstvo zdravstva zabranilo davanje ovakvih injekcija ženama za koje postoji sumnja da ne razumiju koje su posljedice tretmana. Ako su pametne, organizirat će se i nać dobrog odvjetika i tužit koga god treba za poniženje koje su pretrpjele. Da ne govorim o povećanoj šansi za osteoporozu i simptomima odvikavanja kad ga prestanu uzimat. Dobro bi ja to naplatila, nadam se da će i one.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.

Zadnje uređivanje Guns of Brixton : 29.04.2015. at 22:54.
Guns of Brixton is offline  
Old 30.04.2015., 01:00   #90
Quote:
Guns of Brixton kaže: Pogledaj post
Prvo, da odma riješimo- nisam objektivna (nisam se nikad ni pretvarala da jesam). Drugo, svjesno ne bih lagala i nisam to radila.
Ova priča s etiopskim Židovima nije bila lijepa ali nemojmo je zlonamjerno iskrivljavat (ovdje mislim na to kako je u medijima tretirana, ti si čini mi se samo neprecizan).
Nije se radilo o sterilizaciji već o kontracepciji koja im je dana bez da su informirane o čemu se radi.
Depo provera je hormonski kontraceptiv koji traje tri mjeseca, mislile su da primaju cjepivo i da su odbile ne bi mogle emigrirat u Izrael. Nakon skandala je njihovo Ministarstvo zdravstva zabranilo davanje ovakvih injekcija ženama za koje postoji sumnja da ne razumiju koje su posljedice tretmana. Ako su pametne, organizirat će se i nać dobrog odvjetika i tužit koga god treba za poniženje koje su pretrpjele. Da ne govorim o povećanoj šansi za osteoporozu i simptomima odvikavanja kad ga prestanu uzimat. Dobro bi ja to naplatila, nadam se da će i one.

Da bio sam neprecizan radilo se o kontracepcijskim injekcijama. Svejedno to sto je radeno je na rubu rasizma

Stoga nema potrebe da neko spociva stanovnicima balkana rasizam i ksenofobiju kada toga ima svugdje pa i u izraelu (referiram se na drugog forumasa, ne na tebe da ne dode do zabune).

Zadnje uređivanje njami njami : 30.04.2015. at 01:26.
njami njami is offline  
Old 30.04.2015., 01:02   #91
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
židov je nacionalnost,netko moze reci da je židov a pritom i ateist
Perzijski Židovi se nebi složili
Brundlefly is offline  
Old 30.04.2015., 01:14   #92
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
židov je nacionalnost,netko moze reci da je židov a pritom i ateist

izraelac je nesto sasvim drugo,izraelac je svaki gradjanin izraela,bio on arapin,armenac,druz,židov ili nesto drugo
Sto kaze Izvor (na vama je ocjena kvalitete izvora)
Quote:
Židovstvo kao religija i kao  narod pojavilo se prije 4000 godina u zemlji između rijeke Jordana i Sredozemnog mora. Ta se zemlja tada zvala Kanaan, a kasnije Judeja i Samarija, Palestina, Erec Izrael. O tom najstarijem razdoblju jedini izvor nam je Biblija (odnosno pet knjiga Mojsijevih) – one nisu povijesne, ali im se mogu naći povijesni oslonci.
Prema tim izvorima rodonačelnik, praotaca Židova je nomadski glavar Abraham. On je zbog ratnih razaranja napustio prapostojbinu  u Uru (Sumer), nekad bogatom kraju . U brdima današnje Judeje ukazao mu se Bog i obećao mu zemlju Kaanansku (“kojom će teći med i mlijeko”). Abraham je dakle postao praotac naroda Ivrim ili Hebreji. Taj narod (i Abrahomovo potomstvo) postat će odabrani Božji narod koji će poštivati jednog Boga. Na taj način je sklopljen prvi savez između Boga i ljudi (savez = zavjet). To su začeci monoteizma i stari Židovi su taj monoteizam prvi razvili.
Židovstvo se nužno povezuje s religijom. Židovski govorni jezik je aramejski, a upotrebljavali su i asirsko (kvadratno) pismo. Njega i danas koriste u pisanju svitaka Tore (tora=hebr. znanost, knjiga). Tora je i naziv za 5 knjiga Mojsijevih.
evo jos

Quote:
Judaizam kao religija i kao pripadnost jednom narodu je nedjeljivo. To je jedinstven identitet ako Židov želi biti i ostati Židov. To i razlikuje židovstvo bitno od drugih religija. Židov ne može biti član niti jedne druge vjerske zajednice, a da pritom ostane Židov, i niti pripadnici drugih naroda mogu biti židovske vjere, oni mogu preobraćenjem postati Židovi i članovi židovske vjerske zajednice.
 

Zadnje uređivanje njami njami : 30.04.2015. at 01:27.
njami njami is offline  
Old 30.04.2015., 10:46   #93
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Ne znam bas, prije bi se reklo da se radi o dvostrukom identitetu (religijsko-nacionalnom) nesto kao kopti (ujedno nacionalnost ali religijski identitet koptske crkve). Osim toga ako je pripadnik krscanstva krscanin, kako se kaze za pripadnika judaizma i zar im nacionalnost nije izraelac ili im je to ipak samo drzavni identitet?


Ekipi koja ovdje lazira istinu o etiopskim zidovima koji su sterilizirani a o tome ima na tone vijesti po netu, pogotovo kad je neki od politicara to priznao pa je bilo i na tv vijestima mislim sad to poricati

iznenadila me guns_of_brixton buduci da je ona bar do sad bila olicenje objektivnosti
Zidovstvo je usko povezano sa judaizmom, no u novije doba postoje Zidovi ateisti i kod nas se par njih tako izjasnilo. Govorim o svjetovnim zakonima, nisam siguran kako ortodoksni i ultraortodoksni na njih gledaju. Osoba koja konvertira na judaizam odmah postaje Zidov i tu je ta caka i zato je konverzija na judaizam nesto toliko zahtjevno i dugotrajno i nesto sto oni u principu ne vole raditi. Dakle vjernik judaizma ne moze biti nego Zidov, ali Zidov ( po svjetovnom ) ne mora biti vjernik.
Izraelac je drzavljanin Izraela, ne mora nuzno biti Zidov.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 30.04.2015., 11:03   #94
Quote:
Judaizam kao religija i kao pripadnost jednom narodu je nedjeljivo. To je jedinstven identitet ako Židov želi biti i ostati Židov. To i razlikuje židovstvo bitno od drugih religija. Židov ne može biti član niti jedne druge vjerske zajednice, a da pritom ostane Židov, i niti pripadnici drugih naroda mogu biti židovske vjere, oni mogu preobraćenjem postati Židovi i članovi židovske vjerske zajednice.
Pa da, ali moze biti ateist i ima ih. Ne znam kako na to gledaju rabin osobito ovi ultraortodoksni jer to je zapravo komplicirano jer judaizam nije monolitan i razni pravci se znaju gadno sukobljavati, ali previse bi otisli u religiju, a religijski i ti ateisti su u biti vjernici jer svi su oni prosli bar mitzva ili bat mitzvu,a neka se izjasnjavaju i kao leteci medvjedici ako hoce. Tak da...
Zato se drzim cisto svjetovnog ( iako je istina da je to u zidovstvu stvarno tesko odijeliti ). Ako si po nacionalnosti Zidov i mozes to dokazati imas pravo izraelskog drzavljanstva. Ne moras biti vjernik, dovoljno je da mozes dokazati kako ti je majka Zidovka.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 03.05.2015., 14:34   #95
Knesset members march in Tel Aviv for pot legalization

prosvjed u tel avivu za legalizaciju marihuane.
zanimljivo da su se prosvjedu priključili i lijevi i desni parlamentarci.
antilles is offline  
Old 03.05.2015., 14:44   #96
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nije. Jevrej/ Zidov je nacionalnost. Judaizam je religija.
Provjeri kod sljedeceg popisa stanovnistva. Zidov se pise pod nacionalnost jer to i je.
Mozes biti Zidov ateist i bilo ih je kod popisa.
To mi je malo bezveze da se etnička pripadnost smatra veže sa religijskom. Što ne bi bilo bolje da su stavili Izraelac umisto Židova jer bi se izbjegla zbunjoza?
Imran is offline  
Old 03.05.2015., 15:13   #97
Quote:
Imran kaže: Pogledaj post
To mi je malo bezveze da se etnička pripadnost smatra veže sa religijskom. Što ne bi bilo bolje da su stavili Izraelac umisto Židova jer bi se izbjegla zbunjoza?
Pa ne bi jer to sto je netko Zidov ne znaci da je i Izraelac. Izraelac je ako je drzavljanin Izraela, a ako nema izraelsko drzavljanstvo, onda nije Izraelac bez obzira sto je Zidov.
Jednako tako nisu svi Izraelci Zidovi.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 03.05.2015., 15:37   #98
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Pa ne bi jer to sto je netko Zidov ne znaci da je i Izraelac. Izraelac je ako je drzavljanin Izraela, a ako nema izraelsko drzavljanstvo, onda nije Izraelac bez obzira sto je Zidov.
Jednako tako nisu svi Izraelci Zidovi.
Izraelce gledam kao narod i kao naciju. A Izraelci nisu sigurno svi židovi. Uostalom, kako bi onda nekih navodno milijun arapa unutar Izraela, a izvan samoupravnog teritorija moglo se vezati s ostalima osim po državljanstvu.
Imran is offline  
Old 03.05.2015., 19:01   #99
Slazem se sa imranom u jednom dijelu, zar izrael nije povjesna drzava iz starih knjiga koja je nazvana po zajednickom imenu sa kojim su se identificirali svih 12 izraelskih plemena prije raskola na dvije drzave

mislio sam da zidovi smatraju svoju drzavu nacionalnom pa onda ako se radi o nacionalnoj drzavi ime dobija po naciji, hrvatska po hrvatima, madarska po madarima, njemacka po njemcima, irska po ircima, izrael po izraelcima. Tako da neki zidov u engleskoj moze po nacionalnosti biti izraelac. Tek sad nastaje problem zidovi su kao stvorili drzavu svoju nacionalnu a dali su joj neutralno ime izrael poput velike britanije, indonezije, obale bjelokosti, ...


Totalna konfuzija.
njami njami is offline  
Old 03.05.2015., 20:17   #100
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
Slazem se sa imranom u jednom dijelu, zar izrael nije povjesna drzava iz starih knjiga koja je nazvana po zajednickom imenu sa kojim su se identificirali svih 12 izraelskih plemena prije raskola na dvije drzave

mislio sam da zidovi smatraju svoju drzavu nacionalnom pa onda ako se radi o nacionalnoj drzavi ime dobija po naciji, hrvatska po hrvatima, madarska po madarima, njemacka po njemcima, irska po ircima, izrael po izraelcima. Tako da neki zidov u engleskoj moze po nacionalnosti biti izraelac. Tek sad nastaje problem zidovi su kao stvorili drzavu svoju nacionalnu a dali su joj neutralno ime izrael poput velike britanije, indonezije, obale bjelokosti, ...


Totalna konfuzija.
A gle...tvorci drzave su smatrali da je primjereno ime Izrael, kako si i sam kazao po 12 izraelskih plemena. Mislim da je to cisto njihova stvar.
Btw, Izrael je domovina Zidova, ali i ostalih koji tamo zive. Evo, bas bi istakao Druze, kao jednu bas ok zajednicu, dosta ih je i u IDF-u i to su i te kako Izraelci.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.