Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 14:55   #41
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Po tko zna koji put se na ovome podforumu suvereno razmećeš svojim znanjem - a lupaš, posve nesvjestan koliku šteti činiš drugima zbog svojih razvodnih frustracija.

Obiteljski zakon u ruke pa uči.

O B I T E L J S K I Z A K O N

ČL93.

ST.(4)
RODITELJI NE SMIJU DIJETE PRETŠKOLSKE DOBI OSTAVITI SAMO BEZ NADZORA OSOBE STARIJE OD ŠESNAEST GODINA
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 15:12   #42
...ako krene u skolu, nije pretskolska dob
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 15:33   #43
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
dijete ne smije biti samo, bez prisustva odrasle osobe, do 8.godine života
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
RODITELJI NE SMIJU DIJETE PRETŠKOLSKE DOBI OSTAVITI SAMO BEZ NADZORA OSOBE STARIJE OD ŠESNAEST GODINA
Svim kokicama i kavama unatoč: o ovome upravo i govorim. Jednako kao i u slučaju pregršt drugih brojki koje pogrešno interpretiraš, ovdje se sramotiš tako što samome sebi "daješ za pravo" izjednačavajući formulaciju "do 8. godine života" s formulacijom "dijete predškolske dobi".

A sve u topicu u kojemu čovjek pita gdje sa svojim prvoškolcem .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 15:40   #44
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Svim kokicama i kavama unatoč: o ovome upravo i govorim. Jednako kao i u slučaju pregršt drugih brojki koje pogrešno interpretiraš, ovdje se sramotiš tako što samome sebi "daješ za pravo" izjednačavajući formulaciju "do 8. godine života" s formulacijom "dijete predškolske dobi".

A sve u topicu u kojemu čovjek pita gdje sa svojim prvoškolcem .
poštovani Lord Byrone

upravo zakon propisuje da dijet do 8.godine života je obavezno postati prvašićem...

kako iz priloženog vidimo, neka djeca kreću u školu i prije navršenih 7 godina života, dakle sa 6,5g...a neka ni sa napunjenih 7 nisu još u stanju bilo psihomotorički bilo radi nekog drugog razloga postati prvašićem

upravo radi tog raspona godina koji zakon definira određivanjem što je pretškolska dob, i spomenuo sam 8.godinu

zahvaljujem na pomoći oko čitanja zakona

bilježim se sa štovanjem

malo više obrazovanja prije komentiranja
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 15:48   #45
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Po tko zna koji put se na ovome podforumu suvereno razmećeš svojim znanjem - a lupaš, posve nesvjestan koliku šteti činiš drugima zbog svojih razvodnih frustracija.

Obiteljski zakon u ruke pa uči.
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
O B I T E L J S K I Z A K O N

ČL93.

ST.(4)
RODITELJI NE SMIJU DIJETE PRETŠKOLSKE DOBI OSTAVITI SAMO BEZ NADZORA OSOBE STARIJE OD ŠESNAEST GODINA

Hm, otkud meni podatak da je granica 12 godina? Cijelo vrijeme sam bila u zabludi.

Ali i ovo što piše u Zakonu je malo rastezljivo, postavlja granicu na 6 do gotovo 8 godina.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 15:54   #46
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Ali i ovo što piše u Zakonu je malo rastezljivo, postavlja granicu na 6 do gotovo 8 godina.
Logično, kao što je logično da polazak u školu nije propisan jednom brojkom, nego kombinacijom brojke i djetetove zrelosti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 17:37   #47
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Samo o mogucnosti pomirenja..
Zaboravi, nasla je drugog, 1/1, zato je i "otisla malo na odmor".
zato se iselila priko noci.

Al, mozda ja grijesim

Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Komuniciram po potrebi.
Ona je sebi zacrtala odlazak,
s tim da djeca žive s njom, tomu sve prilagođava.
Sve ostalo je njoj potpuno nebitno. Osijećaji, dječje želje, njihovo emocionalno stanje koje ona ne primjećuje.
U smislu, povratka nema, djeca moraju proživit što moraju proživit i tako mora bit. Kako druga djeca koja nemaju baku kod kuće i sl..
Ona trenutno gleda iskljucivo i iskljucivo SAMO SEBE, za tebe i tvoje misljenje je boli k. Istinski.
Djeca su joj odma na drugom mistu, iza SEBE.

Al, mozda ja grijesim

Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Ma kakva manipulacija..
Nema manipulacije.
Razmisljam o kćeri, koja bi najednom morala ostajat cijelo dopodne kod kuce.
Nisu tako, tj. nije tako odgojena. Nije samostalna. Nije pripremljena za to.
Nije spremna.
Čitajuć po netu, naucio sam kako sam razvod utjece na djecu, skolovanje.
A moja mica još nije ni krenula. Najednom tako ogromne promjene.
To nije dobro za nju, nikako.
Znam da to sjebe posteno, kako ce njihove male glavice to sve probavit. Samo polako s njima.
Ti nemos nikako utjecat sta ce im ona govorit, al kontroliraj sebe. Ne govori im nista kontra mame.
Tribas im to skroz jednostavno pojasnit, bez puno filozofije.
Reci im da ce tata i mama sad zivit odvojeno, da se nekad odrasli ljudi ne slazu u neki stvarima, da se svadjaju i da je bolje da zive odvojeno...
I obavezno naglasi, al obavezno, da to nema veze s njima (dicom).
Vise puta ako triba, kroz par dana, al nemoj navaljivat.

Ja se i dan danas sican svakog momenta kad smo ona i ja to dici objasnjavali...uzas zivi i neopisivi grc u zeludcu

Al to moras odradit, s njima popricat...i nastavit pricat...stalno.
Pricat bez nametanja na silu te teme.
Pitat ce i oni sami.

Zacudit ces se s vrimenom kako se dica prilagode na novo stanje.
I odustani od cinjenice da ce se ona vratit.

Fokusiraj se na borbu za to da dokazes da je bolje da djete ide u skolu kraj tebe, ako je to tako realno.
Al ne koristi dicu za neke druge stvari

Drzi se!

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Logično, kao što je logično da polazak u školu nije propisan jednom brojkom, nego kombinacijom brojke i djetetove zrelosti.
I odlukom roditelja kad da ih se posalje.
__________________
“Sleep late, have fun, get wild, drink whiskey and drive fast on empty streets with nothing in mind but falling in love and not getting arrested.” H.S.T.

Zadnje uređivanje Jack Daniel : 18.08.2016. at 18:00.
Jack Daniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 17:48   #48
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
sposobna je baka sve (56god), ali to nije opcija, da ide čuvati u tuđu kuću.
Ipak je to kuća njenih roditelja.

A da dijete spava "kod mame", pa ju dovodi svako jutro prije 7 kod mene na čuvanje, to je blesavo. U svakom pogledu.
Zašto točno??
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 17:58   #49
Zasto je blesavo?
Zato sto, ako ide u skolu u koju dosad pripada, ako dolazi svako jutro kod mene i odavde ide u skolu, ako nakon skole dolazi i pise zadacu ovdje, ako ovdje ima prijatelje, onda je logika i da spava ovdje.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:03   #50
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Zasto je blesavo?
Zato sto, ako ide u skolu u koju dosad pripada, ako dolazi svako jutro kod mene i odavde ide u skolu, ako nakon skole dolazi i pise zadacu ovdje, ako ovdje ima prijatelje, onda je logika i da spava ovdje.
Manje koristi logiku više se probaj prilagoditi novonastaloj situaciji.
Ako je supruga voljna dovoziti svako jutro dijete k tebi i tvojoj mami na čuvanje, ne vidim u čemu je problem.
Inače u svijetu je to ustaljena praksa, zajedničko skrbništvo...no u Hr još uvijek SF.
Ona je otišla...i očito se neće vratiti...i to je otišla par km dalje...big deal.
Ja sam recimo u jednom periodu života otišla 500km dalje...i svi su živi.
Smiri se i pokušaj racionalno postaviti stvari...ne inati se. Znaš da ništa od toga.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:24   #51
Hardy
Procitaj ga pazljivije...
Ne inati se on,on i dalje zeli nju...pritom su mu djeca vazna,ali ocito na 2.mjestu,jer jos uvijek misli da ce se ona vratiti

Nece ti se vratit...

Tu ne mozes nista,i odvagnite ako je moguce zajedno koja je opcija za prvoskolca najbolja
Sve dok ne shvatis da je selidba tvoje zene konacna,bit ce ona u prednosti
I ti ces se sloziti sa svim njenim odlukama,sto god one znacile za djecu

Idi u czss...sutra ujutro
Pricaj s njima
Mozda oni mogu majci nesto savjetovati glede te skole i boravka
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 20:13   #52
Ma, djeca su na prvom mjestu.
Mogu prihvatiti "sve", ali kad u to sve ukljucim djecu, to ne ide.
Smatram da njima to nije potrebno, da se s lakocom mogu popraviti stvari, tj vec su popravljene, s moje strane. Ono sto smeta je ona recenica "kasno je sad".
Da supruga odustane od svog nauma, svi problemi rijeseni.
Netko je spomenuo trecu osobu. Nije iskljuceno, ali ne vjerujem u to.
Promjena je dosla gotovo preko noci, iako ona kaze da je dugo razmisljala o tome- nije to pokazala ni na koji nacin.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 20:20   #53
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Ma, djeca su na prvom mjestu.
Jedna jedina riječ: nisu. Barem tebi nisu, za nju ne znamo.

Koristiš djecu ne bi li dobio ženu natrag. Naravno da bi iz tvoje perspektive "svi problemi bili riješeni da supruga odustane od svog nauma". Ali ona neće odustati - iz razloga koje nitko na forumu ne može znati, ali to da si ti "preko noći" promijenio sve što ju je smetalo do razine da je otišla, je potpuno nemoguće.

Ako ti je stalno stalo do djece onoliko koliko to pokušavaš ovdje prikazati, odustat ćeš od nadanja i pokušaja da "ona odustane od svoga nauma" i posvetiti se iznalaženju najboljega rješenja za djecu. A vama kako bude - vas dvoje ste se birali, djeca nisu birala nijednoga od vas.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 20:33   #54
Nisam htio o razlozima eventualne rastave, ali moram odgovorit..
Bio sam pasivan. Često nisam htio pricuvati djecu kada bih dosao s posla da ona ode sama u trgovinu npr, nego je to obavljala s djecom. Na rodjendane sam isao puncu, punici, sogorici iz njene obitelji. Ostale rodjendane daljne rodbine ona je "odradjivala" sama s djecom. To je tako bilo jer je tako islo.. Znala je prigovorit ili pitat zasto ne idem; ne da mi se i to je bilo to. Cesto mi se tako nije dalo ic setat s njima do grada, do igralista u susjedstvu i sl. Kada bi trebalo nesto kupit (meni) sibnem joj sms da kupi to i to kad bude isla s posla. Kada bi sebi kupila npr cipele (kojih ima realno prepun ormar) prigovarao bih. Htjela bi u kino, sto cemo ic u kino ako imam 1500 filmova na hdd..
To su ti i takvi razlozi razvoda. Ima li jos netko da misli kako ja to nisam u stanju popravit doslovno PREKO NOĆI!?
Kupi zeno 5 pari cipela, idemo u setnju, idemo po rodjendanima, idemo nepozvani u svatove ako treba..
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 20:51   #55
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Ima li jos netko da misli kako ja to nisam u stanju popravit doslovno PREKO NOĆI!?
Ima.

Ona.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 21:00   #56
Ne vjerujem ni da ona misli da to ne mogu popraviti.
Ona je promjene vidila jos dok je bila ovdje cca tjedan dana nakon sto mi je saopcila radosnu vijest, no rekla je da je kasno.
Ukoliko ne postoji treca osoba, smatram da je nju nesto ozbiljno puklo u psihu i djeluje tako kako djeluje, razmisljala o svemu kroz jednu noc u pms i vise o tome nije razmisljala nego drzi pravac koji je u jednom trenutku zacrtala.
No, to sad nije tema..
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 21:22   #57
Ne znam Vas ali pazi śta i kako radiś i odlućujeś, jer u slućaju nesuglasnosti roditelja sud odlućuje śto će za dijete biti bolje.
Nerijetko odluke donose po nepisanom pravilu da skrbniśtvo nad dijetetom/djecom daju majci ili event roditelju gdje djeca u trenutku spora/rastave stanuje.

Majke budu svakakve pa poslije rastave/odlaska ne samo da uzmu dijete, nego i oteżavaju djetetu kontakt sa tatom.

Ti imaś prednost u ovoj prići jer su djeca żivjela u toj kući gdje Ti a i otac si im.

Majka opet ima prvenstvo jer je majka a kao drugo najćeśće sudovi djecu koja nisu zavrśila barem 6 godina starosti skoro automatski priznaju majci.
Pośto je jedno dijete ispod te dobne granice onda sud ne dijeli (najćeśće) djecu medju roditeljima nego sve daje majci na skrbniśtvo.

Ako żeliś imati redoviti kontakt s djecom i smatraś da bi mogao njima skrbiti onda bi bilo dobro da nastojiś da djecu budu kod Tebe.

Ako żeliś djecu samo zbog toga da se żena vrati, radi dobra Vaśe djece nemoj to ćiniti ni za śto na svijetu -tzn nemoj kombinirati da bi djeca na stalno bili kod Tebe.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 21:32   #58
Quote:
Focal84 kaže: Pogledaj post
Nisam htio o razlozima eventualne rastave, ali moram odgovorit..
Bio sam pasivan. Često nisam htio pricuvati djecu kada bih dosao s posla da ona ode sama u trgovinu npr, nego je to obavljala s djecom. Na rodjendane sam isao puncu, punici, sogorici iz njene obitelji. Ostale rodjendane daljne rodbine ona je "odradjivala" sama s djecom. To je tako bilo jer je tako islo.. Znala je prigovorit ili pitat zasto ne idem; ne da mi se i to je bilo to. Cesto mi se tako nije dalo ic setat s njima do grada, do igralista u susjedstvu i sl. Kada bi trebalo nesto kupit (meni) sibnem joj sms da kupi to i to kad bude isla s posla. Kada bi sebi kupila npr cipele (kojih ima realno prepun ormar) prigovarao bih. Htjela bi u kino, sto cemo ic u kino ako imam 1500 filmova na hdd..
To su ti i takvi razlozi razvoda. Ima li jos netko da misli kako ja to nisam u stanju popravit doslovno PREKO NOĆI!?
Kupi zeno 5 pari cipela, idemo u setnju, idemo po rodjendanima, idemo nepozvani u svatove ako treba..
Vjerujem da si sposoban promijeniti se preko noći, ali na dulji rok? Mijenjaš se na silu pod prijetnjom razvoda.

Ovo boldano - kako procjenjuješ svoje sposobnosti da se sam brineš za djecu ako budu dodijeljena tebi? Imaš li dovoljno elana za to?

Inače, mislim da je djetetu koje kreće u prvi razred to dovoljna promjena i mogući izvor stresa, a tek još razvod roditelja, promjena prebivališta.... Užas. Samo da se vas dvoje uspijete civilizirano dogovoriti....
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 21:33   #59
sta si ti konkretno radia oko dice?
jel bi s njima isa vanka, pripazia ih priko vikenda?
jel zena ista imala slobodnog vrimena za sebe?
u zadnjih 6 god, koliko si joj puta reka,aj ti negdi malo izadji solo il s prijama, ja cu bit s dicom?
jel se ona bavila vecinom stvari vezanim za dicu?
__________________
“Sleep late, have fun, get wild, drink whiskey and drive fast on empty streets with nothing in mind but falling in love and not getting arrested.” H.S.T.
Jack Daniel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 21:43   #60
Quote:
Jack Daniel kaže: Pogledaj post
sta si ti konkretno radia oko dice?
jel bi s njima isa vanka, pripazia ih priko vikenda?
jel zena ista imala slobodnog vrimena za sebe?
u zadnjih 6 god, koliko si joj puta reka,aj ti negdi malo izadji solo il s prijama, ja cu bit s dicom?
jel se ona bavila vecinom stvari vezanim za dicu?
Negativno po mene.
Da se razumijemo, nisam ni ja izlazio i sl.. Nisam taj tip alkohol, izlasci, zene, nogomet.
U vezi smo od 2001, u braku od 2008.
Ja sam oduvijek bio "takav".
Nikada nisam dobio konstruktivnu kritiku niti smo se znali konstruktivno svađati kada bi do neke svađe došlo, to je bilo čisto međusobno optuživanje, dan šutnje dok netko ne popusti.
Focal84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.