Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 14:12   #1
Klistiranje i čišćenje crijeva

molila bih sve one koji se bave ovakvom metodom da podijele svoja iskustva i nacin na koji to rade,citala sam da se moze izvesti i tusem,a da li je to opasno...

da li ste osijetiti kakve promjene??
mini2mi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:37   #2
Sve sam ti opisala na PP.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 23:44   #3
Mozes malo objasnit o cemu se radi?
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 10:15   #4
tko ja ili nicole?
stefi051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 17:05   #5
Quote:
nicole76 kaže: Pogledaj post
Sve sam ti opisala na PP.
Možeš li, molim te, i meni copy-paste te iste upute na PP?
Bit ću ti zahvalna.
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 23:19   #6
Quote:
stefi051 kaže: Pogledaj post
tko ja ili nicole?
ti,nicole.,bilo tko..ako nije neka tajna
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 10:55   #7
lola7, viridiana
poslala sam vam detaljan opis tehnike u PP.
nicole76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 11:09   #8
Quote:
mini2mi kaže: Pogledaj post
molila bih sve one koji se bave ovakvom metodom da podijele svoja iskustva i nacin na koji to rade,citala sam da se moze izvesti i tusem,a da li je to opasno...

da li ste osijetiti kakve promjene??
ne znam točno o kojoj se metodi radi, ali i ja svake godine u proljeće napravim jednu kuru čišćenja vodom, koja traje osam dana, s time da kura nema smisla ako se svaki drugi dan ne očiste i crijeva naravno..

moguće je klistirati se običnom vodom ili kamilicom, ili kako bi se izbjegao klistir, može se dvako drugo jutro u čaši tople vode razmutiti dvije do tri žlice gorke soli i to popiti. slobodno računajte da taj dan ne izlazite iz kuće. gorka sol jako dobro čisti crijeva, ali mora se oprezno dozirati, kako ne bi oštetila želudac.

ja imam samo dobra iskustva..
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:29   #9
Quote:
florine kaže: Pogledaj post
ne znam točno o kojoj se metodi radi, ali i ja svake godine u proljeće napravim jednu kuru čišćenja vodom, koja traje osam dana, s time da kura nema smisla ako se svaki drugi dan ne očiste i crijeva naravno..

moguće je klistirati se običnom vodom ili kamilicom, ili kako bi se izbjegao klistir, može se dvako drugo jutro u čaši tople vode razmutiti dvije do tri žlice gorke soli i to popiti. slobodno računajte da taj dan ne izlazite iz kuće. gorka sol jako dobro čisti crijeva, ali mora se oprezno dozirati, kako ne bi oštetila želudac.

ja imam samo dobra iskustva..
znaci pijes samo vodu 8 dana ako sam dobro shvatila?

bolje mi zvuci ovo sa izbjegavanjem klistira,jos me samo zanima kako se osjecas poslje te kure?

ja sam pred par dana probala klistiranje i nakon toga sam se osjecala malo iscrpljeno,ali lagana ko perce,bas mi je nekako trebao odmor,da li je to pozitivno,mislim taj umor?
stefi051 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:38   #10
Quote:
stefi051 kaže: Pogledaj post
znaci pijes samo vodu 8 dana ako sam dobro shvatila?

bolje mi zvuci ovo sa izbjegavanjem klistira,jos me samo zanima kako se osjecas poslje te kure?
Dakle, kura izgleda otprilike ovako:

Podijeljena je na tri dijela pripremu, čišćenje, privikavanje na čvrstu hranu.
Prvi dio traje jedan dan, u kojem samo za ručak jedeš skuhanu rižu ili krumpir - nezačinjeno,

2. dan počinje kura i traje do 7. - og dana.

Za nju je potrebno skuhati gustu juhu od raznog povrća (mrkva, celer, poriluk, kupus) bez začina i soli. Ona se jede svakog dana u podne i kasno popodne (do 17h)

Kao jutarnji obrok možeš uzeti bilo kakav sok od povrća ili voća, ali da nema šećera, konzarvansa i sličnog.

Meni je najdraži sok od cikle ili svježe iscjeđena naranča

Tih dana potrebno je piti što je moguće više tekućine (ne zaboravimo! to je čišćenje vodom), te raznih čajeva, zelenih i voćnih.

Moji favoriti su kopriva, bijeli čaj, čaj od korjena ljubičice, šipak, lipa

7. i 8. dan traje vraćanje na krutu hranu.

Potrebno je više puta dnevno, u što manjim obrocima jesti kuhani nezačinjeni krumpir ili rižu.

8. - og dana ujutro je potrebno uzeti nešto što će nam olakšati posljednje čišćenje, dakle ujutro se popije sok od kiselog kupusa, sirutka ili kiselo mlijeko.


Čiščenje klistirom ili gorkom solju radi se svako drugo jutro, dakle, 2., 4., 6. i 8. dan.

Zabranjen je unos začina, posebno soli jer zadržava vodu u tijelu, šećera i kofeina.

Kriza počinje u drugom danu nejedenja, ali u pravilu do kraja trećeg dana prođe.

Najbolje je ovo provoditi u toplijem dijelu godine, jer je tlak vrlo nizak i pada temperatura tijela. Povremeno se može računati sa blagom vrtoglavicom. umorom i neugodnim zadahom.

Osim toga, uz ovako oskudnu prehranu, nije moguće raditi, stoga je najbolje uzeti jedan tjedan odmora i posvetiti se sebi. Jutarnje i večerlje šetnje su dobrodošle, isto kao i masaža, mirišljave kupke, te nešto redovitija higijena usta.

Poslije ove kure, čovjek se osjeća lagano, poletno - čisto. Koža se pročisti i omekša, kosa sjaji.

Nije preporučljivo za osobe koje pate od depresije, niskog tlaka, problema sa bubrezima i srcem.

Dakle, bez nadzora stručne osobe ovo smiju raditi samo ljudi koji nemaju narušeno psiho-fizičko zdravlje.

Quote:
ja sam pred par dana probala klistiranje i nakon toga sam se osjecala malo iscrpljeno,ali lagana ko perce,bas mi je nekako trebao odmor,da li je to pozitivno,mislim taj umor?
Nije važno jeli to pozitivno ili negaivno, nastaje kao nusprodukt procesa u tijelu. Ako te tijelo vuče u horizontalu - odmori se.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 16:38   #11
Ispiranje crijeva

je li netko bio?
ispričavam se ako se već pisalo o ovome, nisam naletjela na tu temu. možda ne bi ni trebala biti pod alternativom, ali čitala sam i o nekim (extra skupim!) biljnim mješavinama čiji čaj ima isti efekt, svakakve gadosti izlaze iz ljudi...

molim vas da podijelite iskustva!

koliko bi to došlo ako odem privatno?

hvala!
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 20:14   #12
baš super da si otvorila tu temu. moja teta je oduševljenja ispiranjem crijeva otkako je bila u americi u nekoj ayurvedskoj klinici gdje su joj to radili. kaže da je opuštajuće i da se nakon toga super osjećaš. čak si je i kupila nekakav kućni pribor za ispiranje u nekoj ljekarni. više o tome ne znam, ali sam sigurna da ću i to napraviti prije čišćenja jetre.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 14:16   #13
to sam i ja čula, tj. pročitala! ljudi imaju energije na bacanje nakon tog čišćenja! ja također to planiram napraviti prije čišćenja jetre pa me zanimaju konkretna iskustva. znaš možda koliko je pljunula za taj uređaj? to je kupila u hrvatskoj ili vani? sigurno ne bih radila ispiranje prvi puta po principu 'uradi sam', ali za ubuduće, kad se 'ufuraš', dobro bi došlo
kada planiraš na ispiranje? možda da pričekam da obaviš pa da me upoznaš sa svim prljavim detaljima
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 19:21   #14
ej! mislim da ga je kupila u americi, nemam pojma koliko kosta ali vjerovatno nije puno. da, ja bih isto to radila pod nekakvim strucnim nadzorom (iako teta kaze da je to ful jednostavno).
planiram to raditi u sedmom mjesecu nakon ispitnih rokova (veliko ljetno ciscenje ). obavezno cu ti javiti detalje.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 19:43   #15
..ja imam iskustva tj rađeno mi je čiščenje irigatorom kroz 7 dana,postupak nije bolan samo neobičnog osjećaja tj ja sam ga tako osjetila,rektalno se unosi 2l tekućine pomiješane s glinom što provocira čiščenje,irigator sam po sebi nije skup u ljekarnama košta do maksimalno 80kn ali ne bi preporučila laiku unošenje gline eventualno čaja(kamilica) u istoj količini,u vrijeme trajanja se drži stroga dijeta jedu se isključivo juhe korjenastog povrća,biotta sok mješavina cikla,krumpir,mrkva do 1dcl dnevno,voda s jednim iscjeđenim limunom ili narančom nije prihvatljivo mješanje,čaj od koprive,izbjegavaju se fizički napori..
__________________
profil
yin9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 12:08   #16
yin, tko ti je radio čišćenje? razmišljala sam da pitam doktora o tome (konvencionalne medicine, ne poznajem ni jednog alternativca koji to radi), no osjećam se blesavo, bojim se da će me gledat ko luđaka...
aiko, želim ti svu sreću!
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 13:11   #17
..centar za aromaterapiju............,Sesvete..
__________________
profil

Zadnje uređivanje luiz : 31.05.2009. at 04:43. Reason: edit post: obrisano ime centra
yin9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 13:18   #18
jel ovo jednako - klistiranju?


ne znam kakav učinak ima to "profesionalno" ispiranje crijeva.

ali znam da je klistiranje zakon stvar što se tiče zdravlja (naravno, ukoliko se ne pretjeruje).
i zbilja se osjećaš puno lakše makar je sam proces neugodan prilično... grčenje crijeva, pa moraš zadržavati tekućinu crijevima, pa skakutati tako da voda što bolje dopre do svih dijelova debelog crijeva.


radila sam to doma nekoliko puta prije nego što bih započela post od tjedan dana u svrhu detoksikacije organizma.

i obično kad osjetim simptome prehlade ili gripe... klistiram se temeljito, otuširam se vrućom vodom i samo taj jedan dan odležim, već iduće jutro sam ko nova.

al ako je to "profesionalno" ispiranje crijeva , ha ha, ... temeljitije i bolje od klistiranja, a vjerujem da je...definitivno ću ga isprobati.
ako ga ima zbilja u hrvatskoj dakako.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 21:14   #19
..ja nisam sada više sigurna jesam li smjela ostaviti adresu..tj reklamirala sam jedno mjesto a zapravo ima više mjesta u Zagrebu gdje je tako nešto moguće izvesti..ne znam koliko sada vrijedi moja isprika..makar nemam previše koristi od tog reklamiranja ipak mislim kako sam pogriješila..
__________________
profil
yin9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 22:51   #20
klistiranje uopste nije neugodno niti ista boli ... ja se u okviru ciscenja organizma po indijskoj metodi klistiram svaki dan sopstvenim prokuvanim urinom(pogledajte pod urinoterapija) i osecaj je preleeep ... kada se tecnost unese najobicnijim irigatorom (moze i obicna prokuvana voda ili blaga kamilica) treba obavezno doci do kreveta i lezati bar 15 min da tecnost dopre svuda u creva ... zatim na wc i tako ponoviti jos dva puta recimo sve dok se ne unese bar 1,5 litra tecnost (moj irigitor je onaj stari klasicni i najboljiii ; posuda crevo i ulazni deo kao neka mala sonda od 0,5 l tako da ja to uradim 3 puta ) ali pre ciscenja creva treba bar 3 dana jesti sto tecniju hranu,laganu itd. ...ja recimo ne jedem nista po 15 dana samo sok od limuna sa malteksom i onda je svaki dan obavezno ciscenje creva - nakon toga imas osecaj da ces da poletis kao ptica

... po meni ovo klistiranje treba raditi bar jedanput mesecno !!!
menora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.