Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2010., 20:36   #461
Quote:
sekretar dvd kaže: Pogledaj post
Da li mi netko može preporučiti koju pumpu da kupim i koliko ista cca košta za povremenu crpnju vode iz 12 metara dubokog bunara.
Ako se radi o širkom bunaru, tada bilo koju potopnu pumpu. Ako se radi o uskom promjeru, tada isto potopnu, ali promjera 2",a pumpa može biti Pedrolo ili Grundfos
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 20:14   #462
Hvala na odgovorima po pitanju pumpe. Još me zanima, možda je već negdje pisalo da nisam vidio, da li netko zna koliko novaca bi moglo koštati da mi netko očisti bunar dubok 12 metara. znači da iz njega očisti sve moguće predmete-daske,itd. koji su možda pali tokom godina i da ga se ispumpa.
sekretar dvd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 19:07   #463
Najbliži DVD! mislio sam na Dobrovoljno vatrogasno društvo
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 22:17   #464
Zanima mene, na koji način bušiš i do koliko metara?

Zadnje uređivanje Majstor : 09.03.2015. at 18:11. Reason: Obrisana reklama
genero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 22:39   #465
pozz svima posebno hrvoju,,,
eto i ja nudim bušenje bunara do 80 metara,, nudim bušenje za osijek i širu okolicu,,,a ostatak države nek se obrati hrvoju,,,
brkson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 19:50   #466
Da li neko zna kako se ovo zove?

http://grab.by/8QcF
Saleurbano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:03   #467
Question

Quote:
Saleurbano kaže: Pogledaj post
Da li neko zna kako se ovo zove?

http://grab.by/8QcF
kamen
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 22:51   #468
hitno kopanje bunara cijena

Evo dragi forumaši i kopači bunara..!!
hitno mi treba kopanje bunara na cca 20 metara dubine(na tom području gdje kupujem kuću voda se nalazi na 18-20m)
Sada zanima me od onih malo pametnijih i iskusnijih forumaša što da radim
Znaci cijena me zanima da bude što niža
plačanje je kešom pa me zanima da li tko daje kakve popuste na kopanje materijal itd?
1.išao bih najprije na zabijanje pumpe ali prvo bih zabio jaci tu pumpu u glavu ako me pitate
zanima me prvenstveno dugoročnije rješenje a ovo je rješenje po meni kako i jacino s ovcama
zanima me da li bi se uopče moglo s time i koliko bi me koštala pumpa hidrofor motor i sve ostalo da dodjem do vode i koliko bi mi to bilo na duži preriod isplativo.jer gledam na dugoročnost dobivanja vode
2.zatim kao drugi izbor me zanima arteški bunar
čuo sam da ide s plastičnim cijevima fi 400 ili manje bog si ga pitaj i jedan puta dok voda padne mozes ga samo zatrpati i iskopati novi ili se varam ili dok se zamulji ne mozes ga ocistiti
a cijena mu je cca preko 10k kuna što je uzalud bačen novac po meni ako nije rješenje dugoročno
3..zadnja opcija išao bih na klasični bunar..tuneli fi 800 naravno moji jer kod nas rade najbolje tunele za to
treba uzeti u obzir da je to na 20 m
znači 20 tunela svaki 350 kg pa je na najdoljenjega največi pritisak(težina)
okvirno 350kg*19kom 66 5000N ili ti 6650 kg na donjem tunelu
prilikom kopanja dolazi do pucanja rubova tunela i naravno mogučnost da u bunar ulaze oborinske iliti fekalne vode što svakako ne želim
pumpa za bunar naravno na frigle jer ima veči vijek trajanja ili se varam
ili ako u 21 stoljču ima nešto bolje od toga

__________________________________________________ _______________
znači dok sve zbrojim i oduzmem želim info ili samog izvodjaca
želim da mi kažete iz iskustva
najniža cijena na uloženo dobiveno na dulji period
najbolje rješenje za moju situaciju na duži period
covjeka koji če taj bunar kopati i naravno covjeka koji me nece oderati u ovo krizno doba da ne pretplatim posao
i naravno strojno busenje me zanima i covjek s iskustvom
nikakvi stari djeda s štih lopatom ne dolazi u obzir pa da mi i badava kopa
naravno prilikom iskopa bunara da mi s muljaricom povuče mulj s dna i da mi da kakvu garanciju na posao

investicija do koje sam spreman ulaziti je maksimalno 20 000kn s tunelima s pumpom i hidroforom
znaci sve do kupaone..priključak
najbolje rjesenjekoj htio "kljuc u ruke" platim dobim

mjesto iskopa je grad koprivnica
Starigrad lipanjska ulica
sada cuo sam preporuke za lika iz Ivaniča- Mikulić za bunar
Mehkek neznam gdi zivi za arteški bunar itd

za pumpu kada bi isao na bunar uzeo bih od elektrokovine jer sam cuo da je dugovjecna cca 15 god ili se opet varam

sada dragi forumaši pomozite da mi nadjete optimalnog izvodjaca za kopanje bunara na toj dubini ili neku jeftiniju opciju osim bunara
nebih naravno htio svih 20 000 kn iskesirati i potrositi ali ako cu morati to je krajnja granica do koje cu ici sa svime
naravno lova je iz kredita i platio bih pola odmah dok se skopa bunar isti dan
a drugu polovicu nakon što popijem prvu casu vode(nakon analize i nakon vadjenja mulja iz svog novo iskopanog bunara)
sada mislite da sam lud
racuni i to mi ne trebaju voda ce koristiti iskljucivo za upotrebu u kucanstvu kuhanje pranje piće..
zakoni i to me ne zanimaju gdje sto kako smijem vodu koristi na mojoj parceli za osobnu upotrebu

naravno opcija bunar favoriziram ali ako netko nadje ili zna za povoljnije rješenje neka mi se javi s povjerenjem
hvala
Reklama

Zadnje uređivanje Majstor : 09.03.2015. at 18:12. Reason: Obrisana reklama
horvativ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 23:59   #469
trebam vodu

Evo dragi forumaši i kopači bunara..!!
hitno mi treba kopanje bunara na cca 20 metara dubine(na tom području gdje kupujem kuću voda se nalazi na 18-20m)
Sada zanima me od onih malo pametnijih i iskusnijih forumaša što da radim
Znaci cijena me zanima da bude što niža
plačanje je kešom pa me zanima da li tko daje kakve popuste na kopanje materijal itd?
1.išao bih najprije na zabijanje pumpe ali prvo bih zabio jaci tu pumpu u glavu ako me pitate
zanima me prvenstveno dugoročnije rješenje a ovo je rješenje po meni kako i jacino s ovcama
zanima me da li bi se uopče moglo s time i koliko bi me koštala pumpa hidrofor motor i sve ostalo da dodjem do vode i koliko bi mi to bilo na duži preriod isplativo.jer gledam na dugoročnost dobivanja vode
2.zatim kao drugi izbor me zanima arteški bunar
čuo sam da ide s plastičnim cijevima fi 400 ili manje bog si ga pitaj i jedan puta dok voda padne mozes ga samo zatrpati i iskopati novi ili se varam ili dok se zamulji ne mozes ga ocistiti
a cijena mu je cca preko 10k kuna što je uzalud bačen novac po meni ako nije rješenje dugoročno
3..zadnja opcija išao bih na klasični bunar..tuneli fi 800 naravno moji jer kod nas rade najbolje tunele za to
treba uzeti u obzir da je to na 20 m
znači 20 tunela svaki 350 kg pa je na najdoljenjega največi pritisak(težina)
okvirno 350kg*19kom 66 5000N ili ti 6650 kg na donjem tunelu
prilikom kopanja dolazi do pucanja rubova tunela i naravno mogučnost da u bunar ulaze oborinske iliti fekalne vode što svakako ne želim
pumpa za bunar naravno na frigle jer ima veči vijek trajanja ili se varam
ili ako u 21 stoljču ima nešto bolje od toga

__________________________________________________ _______________
znači dok sve zbrojim i oduzmem želim info ili samog izvodjaca
želim da mi kažete iz iskustva
najniža cijena na uloženo dobiveno na dulji period
najbolje rješenje za moju situaciju na duži period
covjeka koji če taj bunar kopati i naravno covjeka koji me nece oderati u ovo krizno doba da ne pretplatim posao
i naravno strojno busenje me zanima i covjek s iskustvom
nikakvi stari djeda s štih lopatom ne dolazi u obzir pa da mi i badava kopa
naravno prilikom iskopa bunara da mi s muljaricom povuče mulj s dna i da mi da kakvu garanciju na posao

investicija do koje sam spreman ulaziti je maksimalno 20 000kn s tunelima s pumpom i hidroforom
znaci sve do kupaone..priključak
najbolje rjesenjekoj htio "kljuc u ruke" platim dobim

mjesto iskopa je grad koprivnica
Starigrad lipanjska ulica
sada cuo sam preporuke za lika iz Ivaniča- Mikulić za bunar
Mehkek neznam gdi zivi za arteški bunar itd

za pumpu kada bi isao na bunar uzeo bih od elektrokovine jer sam cuo da je dugovjecna cca 15 god ili se opet varam

sada dragi forumaši pomozite da mi nadjete optimalnog izvodjaca za kopanje bunara na toj dubini ili neku jeftiniju opciju osim bunara
nebih naravno htio svih 20 000 kn iskesirati i potrositi ali ako cu morati to je krajnja granica do koje cu ici sa svime
naravno lova je iz kredita i platio bih pola odmah dok se skopa bunar isti dan
a drugu polovicu nakon što popijem prvu casu vode(nakon analize i nakon vadjenja mulja iz svog novo iskopanog bunara)
sada mislite da sam lud
racuni i to mi ne trebaju voda ce koristiti iskljucivo za upotrebu u kucanstvu kuhanje pranje piće..
zakoni i to me ne zanimaju gdje sto kako smijem vodu koristi na mojoj parceli za osobnu upotrebu

naravno opcija bunar favoriziram ali ako netko nadje ili zna za povoljnije rješenje neka mi se javi s povjerenjem
hvala
Ivan Horvat
mob:091izbrisi584iovo0645
horvativ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 08:31   #470
Quote:
horvativ kaže: Pogledaj post
1.išao bih najprije na zabijanje pumpe ali prvo bih zabio jaci tu pumpu u glavu ako me pitate
[/B]
Je li riječ o fekalnoj vodi?
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 09:30   #471
Quote:
horvativ kaže: Pogledaj post
Evo dragi forumaši i kopači bunara..!!
hitno mi treba kopanje bunara na cca 20 metara dubine(na tom području gdje kupujem kuću voda se nalazi na 18-20m).........
Mislim da jedino ostaje bušenje i ugradnja neprekinutih cijevi (3kom po 6 m)
Pumpu nečeš moći zabiti na tu dubinu
Arteški ne ovisi o tvojoj volji i lovi, več o konfiguraciji terena
Klasični bunar, tko bi ga bušio na toj dubini i garantirao da cijevi "betonske pajpe neće pobjeći"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 15:30   #472
Horvativ.

Pa netreba vam bunar, trebate dati zabiti pumpu i problem riješen. Osobno sam imao prilike vidjeti kako mucko kopa. Dođe s kamionom, na čijem je stražnjem dijelu jedna
bušilica. Podigne jedan toranj s kamiona, bušilicu prvo spusti na najnižu točku i stavi na nju borer- svrdlo (cca fi 20cm) , zatim se pokrene bušilica i ugura tog borera
2metra dugog u zemlju, zatim štuka jednog na drugog, tako sve do vode. Pošto je borer spiralonog oblika, svu zemlju baca van. Kad se dođe do vode, izvade se svi boreri van i
ugura cijev u tu rupu.
Sad neznam dali mucko ima mogučnost bušiti na 20m, ali mislim da ima.
Što se tiče pumpe, svakako treba uzeti hidrofor (ili ekspanzivnu posudu umjesto hidrofora cca 80L), pumpu- elektrokovina-peterostepena, i to radi bombastično.
Ako vam je malo problem s lovom, onda si sami nabavite materijal i nek vam mucko izbuši
Znači trebaju vam za cca18m: 3cijevi po 6m, 2 mufa- spojnice, špica i to je to.

E sad neka se na ovo netko nadoveže, mucko ili već netko.
Eventualno dali bi bila cijev premalog promjera, u to nisam siguran jer se ipak radi o 20m.
Možda bi bilo dobro staviti 2" umjesto 5/4. Napominjem da za ovo nisam siguran.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 18:07   #473
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Je li riječ o fekalnoj vodi?
da
ispravio sam svoj tekst da ne budem vulgaran ipak meni treba pomoć oko bunara..
ili ti vodovoda pa da vidim s forumašima
Brisana reklama
razmatram i daljnje opcije naravno
horvativ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 18:18   #474
Quote:
horvativ kaže: Pogledaj post
da
ispravio sam svoj tekst da ne budem vulgaran ipak meni treba pomoć oko bunara..
ili ti vodovoda pa da vidim s forumašima
Brisana reklama
razmatram i daljnje opcije naravno
Zbog čega bi baš morao biti bunar . Zašto nebi samo pocinčane cijevi i el. pumpa na kraju . Pa tako vas puno jeftinije ispadne.
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 18:39   #475
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Horvativ.

Pa netreba vam bunar, trebate dati zabiti pumpu i problem riješen. Osobno sam imao prilike vidjeti kako mucko kopa. Dođe s kamionom, na čijem je stražnjem dijelu jedna
bušilica. Podigne jedan toranj s kamiona, bušilicu prvo spusti na najnižu točku i stavi na nju borer- svrdlo (cca fi 20cm) , zatim se pokrene bušilica i ugura tog borera
2metra dugog u zemlju, zatim štuka jednog na drugog, tako sve do vode. Pošto je borer spiralonog oblika, svu zemlju baca van. Kad se dođe do vode, izvade se svi boreri van i
ugura cijev u tu rupu.
Sad neznam dali mucko ima mogučnost bušiti na 20m, ali mislim da ima.
Što se tiče pumpe, svakako treba uzeti hidrofor (ili ekspanzivnu posudu umjesto hidrofora cca 80L), pumpu- elektrokovina-peterostepena, i to radi bombastično.
Ako vam je malo problem s lovom, onda si sami nabavite materijal i nek vam mucko izbuši
Znači trebaju vam za cca18m: 3cijevi po 6m, 2 mufa- spojnice, špica i to je to.

E sad neka se na ovo netko nadoveže, mucko ili već netko.
Eventualno dali bi bila cijev premalog promjera, u to nisam siguran jer se ipak radi o 20m.
Možda bi bilo dobro staviti 2" umjesto 5/4. Napominjem da za ovo nisam siguran.
car si i to me zanima dakako da mi9 se netko javi..
papiri za kucu mi budu gotovi sljedevi tjedan..znaci za 2 tjedna kica ce biti u mom vlasnistvu..
za kucu dizem kredu i naravno gledam dugorocno da sam miran s vodom najmanje 15g
Brisana reklama
za vodu do kupaone imam u rezervi osigurano(proracun 20000kn)znaci hodrofor sve cijevi do kupaone koja ce biti 5 metara od bunara
i mihalic mi ulazi u plan
dakako da bih htio cuti i za jeftinije rjesenje
danas me zvao forumaš i preporucio mi je Mihalica i ja sam ga zvao jer mi ga je i moj ortak preporučio
znaci u slucaju bunara on je izvodjac

idem i na daljnja rjesenja
voda je kod mene tamo na 18-25m
od susjeda je bunar na 18m i ima 7m vode on je na visem polozaju(bunar 1)

stari bunar je na cesti i on je na 20m i on je nizem polozaju od moje parcele(bunar 2). 10 m udaljenosti od moje parcele..znaci

bunar 1 nizi od moje parcele za 2m i dubok je 20 metara a vode ima skoro 3m
bunar 2 visi od moje parcele za 1m dubok je 18m i ima 7m vode

naravno pogubiti cete se u ovim brojkama o objasnjenjima sve je moguce
moguce je da je na mojoj parceli bunar izmedju 18m i 25m

bunar1 je bunar od susjeda
bunar2 je bunar na kojeg je priključena moja parcela..
trenutno rjesenje nije nikakvo jer je bunar star 50 godina i napravljen je od cigle sada u tom bunaru ima i slivnih voda i fektalnih voda i paučina i dno je muljevito o bog si ga pitaj koliko bi mi bilo isplativo ikakvo ulaganje u njega jer nije moj
bunar od susjeda je novije gradnje i dobar je ali sada
mi se ne isplati ni jedno ni drugo rješenje nego da napravim svoju vodu
bunari jedn od drugogas su udaljeni svega 20m ako i toliko
sta mi je ciniti
sta mi je najpovoljnije na duze vrijeme jer je kreda na duzi period i nedaj boze da nakon 2-3 godine ostanem bez vode a kredu dizem na 10g..
tako sagledajte moj problem uz potpunosti
bolje platiti vise za kvalitetnije rjesenje nego se sjebati u startu i napraviti sranje od ovce
stoga ajmo ljudi pomagajte..broj telefona sam ostavio..mozete mi se jeviti s rjesenjem situacije i na pm
ili ako ima koji majstor
za druge solucije
s cijenom na pm pa da o svemu dobro promislim
dok se pogleda 20000kn i nije bas mala investicija za kopanje bunara ako me razumijete
naravno stari deda s stih lopatom ne dolazi u obzir
hvala ivan
opcija cijev mi se isto tako svidja
sada da vidimo
horvativ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 19:12   #476
Uredu, pogledajte post od mucka, tu malo gore, pošaljjite mu poruku i javit će vam se, sad su još i popusti ako se ne varam kao zimski popust.
Brisana reklama. S bunarom niste posebno ništa dobili, osim ponovnoe investicije. Bunara treba i održavati, treba ga dezinficirati, i puno ga je teže dovesti u stanje za konstantnu pitku vodu. Ako se kakvih 1/2 redovito ne ispumpava treba ga ponovno očistiti itd.
S pumpom je to puno elegantnije, nikakvih kasnije investicija nema. Pa si proračunajte koliko vas pumpa jefinijte dođe.
Što se pak tiče količine vode. Ako je ima u bunaru ima je i u cijevi od pumpe.

Što sam mislio reči da s bunarom niste dobili ništa posebno. Fora je u tome da u njega svakako opet treba doći ta ista cijev preko koje će dolaziti voda.
Bunari su ne kada radili samo zbog bržeg dobivanja vode, koju je moglo nekoliko ljudi vući s kantama gore, danas bunar nema smisla(što se mene tiče).
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 09:45   #477
Ako nema druge mogućnosti za dobavu vode, najbolje i najsigurnije rješenje je bušenje bunara.
Bunar se izbuši i u njega se stavljaju Pvc cijevi promjera 125 mm, jer u taj se promjer bez problema može spustiti injektor.
Dubinu bunara bi prema izbušenim slojevima trebao odrediti onaj koji buši taj bunar.
Zbog same dubine bušotine u takav se bunar treba instalirati injektor ili dubinska pumpa.
Zašto injektor?
Poznato je da se sa centrifugalnim pumpama dobava vode može ostvariti do najviše 8 met dubine. Za veće usisne dubine treba se ugraditi injektor.
Za ugradbu injektora treba u bunar spuštati dvije cijevi od same pumpe . Bolja i jednostavnija varijanta je ugradnja dubinske pumpe , koja se sa jednom cijevi spušta u bunar . Dubinska pumpa ima ujednačeni stalni pritisak, dok kod hidrofora sa ijnektorom taj pritisak varira, posebno kada se troši veća količina vode (pranje automobila, zalijevanje vrta i slično). Uostalom ovdje su već ranije napisane prednosti dubinskih pumpi pa malo pogledaj tu temu.
Osobno mogu preporučiti dubinsku pumpu, jer je ipak jednostavnije , sigurnije i dugotrajnije rješenje.
Naravno za dubinsku pumpu treba instalirati spremnik za vodu kao i za druge pumpe.

http://www.dsk.hr/pumpe-cirkulacijsk...-grundfos.html
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 09:49   #478
zasto bunar

pa moze i pumpa i samo cijev..
zato sam i otvorio post da vidim..sve opcije dolaze u obzir..
za sada mi pumpa i cijev recimo bojim se zbog dubine ici da cijev zabijam u zemlju.. i sto tako me brijne usis ..i ostala oprema...
dajte ljudi sto da radim
naravno cijena je isto tako bitna..
imam u proracunu 20 k kuna za vodu...ali nebih htio spiskati sav novac naravno ako ima kakvo jeftinije rješenje naravno da cemo da idemo na jeftinije...
hvala ti na savjetima..
isto tako mi igra i kvaliteta ulogu jer ako ostanem bez vode za kojih 2 godine napravio sam pic...k..n. posao..
i to treba uzeti u obzir
naravno gradska voda priključak je 7000 kn + šaht 1000 i da sam radim to mi je 8000 i nema jebe,...
treba i drugu stranu uzeti u obzir..
znaci hebati se s pumpom bunarom itd.. platiti kopanje i ostatak svega a onda se pitati jer cu imati vode ili ne..
20000 kn sam spreman maksimalno potrositi ako ce biti potrebno ali za tu lovu zelim recimo sve s time da se ne brinem oko toga kojih 15 godina..
znaci za bunar i tunele oko 120000 max ostatak na saht i hidrofor poklopac max 8000..
naravno ovo za pumpu i cijev mi se sviđa ali mi se još do dans nitko nije javio..
pa da razmotrim i tu opciju...
samo mora da napomenem da ima 20 m do vode..treba i to uzeti u obzir..
zelim i malo konstantniji pritisak naravno peterostepena pumpa dolazi u obzir..
imam samo monofaznu struju i to treba uzeti u obzir..jer bog si ga pitaj da li uopce imama kakve pumpe monofazne i da je peterostepena pa da daje koliko toliko stalan pritisak...hvala
horvativ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 19:06   #479
Thumbs up caar si

Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Ako nema druge mogućnosti za dobavu vode, najbolje i najsigurnije rješenje je bušenje bunara.
Bunar se izbuši i u njega se stavljaju Pvc cijevi promjera 125 mm, jer u taj se promjer bez problema može spustiti injektor.
Dubinu bunara bi prema izbušenim slojevima trebao odrediti onaj koji buši taj bunar.
Zbog same dubine bušotine u takav se bunar treba instalirati injektor ili dubinska pumpa.
Zašto injektor?
Poznato je da se sa centrifugalnim pumpama dobava vode može ostvariti do najviše 8 met dubine. Za veće usisne dubine treba se ugraditi injektor.
Za ugradbu injektora treba u bunar spuštati dvije cijevi od same pumpe . Bolja i jednostavnija varijanta je ugradnja dubinske pumpe , koja se sa jednom cijevi spušta u bunar . Dubinska pumpa ima ujednačeni stalni pritisak, dok kod hidrofora sa ijnektorom taj pritisak varira, posebno kada se troši veća količina vode (pranje automobila, zalijevanje vrta i slično). Uostalom ovdje su već ranije napisane prednosti dubinskih pumpi pa malo pogledaj tu temu.
Osobno mogu preporučiti dubinsku pumpu, jer je ipak jednostavnije , sigurnije i dugotrajnije rješenje.
Naravno za dubinsku pumpu treba instalirati spremnik za vodu kao i za druge pumpe.

http://www.dsk.hr/pumpe-cirkulacijsk...-grundfos.html
ovo mi se cak i najvise svidja od rješenja...ali i pumpa je super rješenje dok se pogleda
sada mi samo reci tko kopa to..znaci taj fi
za bunar sam cuo da je lakše da se dolje na dnu talog ocisti..
jedan puta dok se iskopa da nema nikakve specijalne investicije osim produbljivanja i osim..čišćenja..
ako ta cijev pvc recimo na dnu ima pjeska šodra i nakon nekoliko godina napravise talog kojeg treba cistiti ili ako ce biti potrebno produbljivanja sta da se onda radi to je naravno nka vrsta dugoročnog rješenja
e to je pitanja koje me zanima i kolika je to investicija na i 20 m
kazem da bih na dugorocno rješenja e isao...
ali pitati cu kolegu kog mi je kolega preporučio za bušenje cijevi pa da vidim i to rješenje..
sve više mi se sviđa i alternativa..
hvala vam
naravno ako alternativa zakaže kopati cu bunar i ta opcija nije na odmet..jebiga..je 20 000kn velika investicija dok se pogleda gradski vodovod 8000kn ali na gradskom ne plačaš struju kao što plačaš kod bunara ili pumpe ali plačaš vodu
tako da ti na isto dodje struju platiš ili vodu
što se tog djela tiče

sada samo ostaje na djelu investicije baciti 8000 kn i imati vodu ili baciti 20000 i ne biti siguran da l
i cu je imati
ili pronaci alternativu koja je nesto izmedju toga u cijeni
naravno da se razumijemo gradska voda ne dolazi u obzir!ljudi hvala Vam
može još rješenja s cijenom ako tko ima da se nadoveže
tako da mogu bar imati neki izbor oko svega hvala
tako da
horvativ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 17:55   #480
Dubinska pumpa košta 2500,00 kn, spremnik pocinćani oko 900,00 kn 180 litara, sklopka i manometar oko 200,00kn, okiten cijev fi 5/4" metar dužni 12,00 kn.
Ovo dodaj k ostalim troškovima.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.