Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2006., 17:52   #21
Quote:
smjeskica kaže:
Dakle po stajalistu jednog agnostika ateista i vjernik polaze sa slicnih polazista, samo sa razlicitim predznakom?
pa to je stara fora - oboje vjeruju, samo jedan vjeruje da ima, a drugi da nema
u biti bitova nema neke velike razlike - ateista je isto vjernik

jedini istinski nevjernici su agnostici
fico_TDI_GTI is offline  
Old 07.05.2006., 17:52   #22
Quote:
-Daniel- kaže:
pusti moje odgovore...

ajd pročitaj i odgovori na pitanja, pa pošalji odgovore...

http://www.drdino.com/articles.php?spec=76
Pitanja su od "Dr." Kenta Hovinda. Kent Hovind je sprdnja. Cak se Answersingenesis distanciraju od njega.

Odgovoriti na pitanja bi se moglo, ali ne vidim smisla. Mislim, gdje je smisao u tome da ja odgovaram na hrpu pitanja sa neke web stranice? Isto tako ne da mi se gubiti vrijeme na evangelizaciju.

Pitanje tebi je jednostavno. Na koji nacin te postavljanje Boga kao ne-materijalnog rjesava problema temporalnosti? Ili zelis da ti nadjem neku web stranicu sa hrpom pitanja o ovom problemu pa da trosis dane odgovarajuci?

Opet, ne vidim kakve veze ovo pitanje ima sa ateizmom? Mislio sam da su ovi topici namjenjeni da se postave pitanja i dobiju odgovori od ljudi koji pripadaju toj grupi. Ja se nisam isao raspravljati na niti jednom od ostalih 3 topika. Postavis pitanje odredjenoj grupi i citas njihov odgovor.

Postavljeno je pitanje sto je postojalo prije svemira. Moj odgovor (mislim da se puno ateista slaze sa odgovorom) jest taj da nemamo pojma niti takvo pitanje ima puno smisla ako Bog treba biti atemporalan. Ne treba biti sramota priznati da se nesto ne zna.
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Old 07.05.2006., 17:55   #23
Quote:
-Daniel- kaže:
Duh nije materija...

Svemir je materija, prolazna, raspadljiva

ovo pitanje ne bih očekivao od tebe...

Sto je duh?
Ne mozes ga samo tako nazvati, bez objasnjenja.
To je mistika. To nije odgovor koji zadovoljava agnostika!
Dakle, sto je duh?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 07.05.2006., 17:55   #24
Quote:
fico_TDI_GTI kaže:
pa to je stara fora - oboje vjeruju, samo jedan vjeruje da ima, a drugi da nema
u biti bitova nema neke velike razlike - ateista je isto vjernik

jedini istinski nevjernici su agnostici
Jesi li ti agnostik sto se tice salice caja u orbiti Marsa? Naravno da nisi. Nemas razloga uopce vjerovati u takvo nesto. Ja nemam razloga vjerovati da postoji Bog.

Teret dokaza je na vjernicima.
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Old 07.05.2006., 17:55   #25
Mene zanima koje su osobe nosioci teme tako kad pitam da znam koji odgovor službeno važi.
Musliman.hr is offline  
Old 07.05.2006., 17:57   #26
Quote:
blue bird kaže:
Sto je duh?
Ne mozes ga samo tako nazvati, bez objasnjenja.
To je mistika. To nije odgovor koji zadovoljava agnostika!
Dakle, sto je duh?
Ovdje on upada u puno veci problem. No zanima me njegov odgovor kako bi postavljanje Boga kao nematerijalnog rjesilo problem njegovog nastanka.
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Old 07.05.2006., 17:58   #27
Quote:
Musliman.hr kaže:
Mene zanima koje su osobe nosioci teme tako kad pitam da znam koji odgovor službeno važi.
Mislim da nema sluzbenog ateistickog odgovora. Ateisti nemaj nekakav "kredo" koji ispovjedaju.
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Old 07.05.2006., 18:00   #28
Quote:
fico_TDI_GTI kaže:
pa to je stara fora - oboje vjeruju, samo jedan vjeruje da ima, a drugi da nema
u biti bitova nema neke velike razlike - ateista je isto vjernik

jedini istinski nevjernici su agnostici
Hmmm... onda agnostici imaju zajednicko sa ateistima koliko i sa teistima.
Kako onda ova tema da funkcionise
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Old 07.05.2006., 18:18   #29
Quote:
-Daniel- kaže:
pusti moje odgovore...

ajd pročitaj i odgovori na pitanja, pa pošalji odgovore...

http://www.drdino.com/articles.php?spec=76
Na ta pitanja se manje vise moze odgovoriti.
Ali, mmi i dalje ne znamo odgovor na temeljno pitanje - sto je , primjerice bilo prije Big Banga ( ako uzmemo tu teoriju kao relativno razumnu)?
Ti ces imati jednostavan odgovor - Bog....ali to je bez ikakvih dokaza - osim vjere i po njoj tvoje dogme! Mozada je istinito - a mozda nije!

Uzmimo neka pitanja:
-onoi sto je postojalo prije BB je potpuno nepoznato i stvar je samo puke spekulacije - o njon spekuliraju znanstvenici, dok su vjernici uvjereni da znaju odgovor
- prostor kao i vrijeme naseg Univerzuma nastaje zajedno s Velikim Praskom prije cca 15 milijardi svijetlosnih godina
-materija , gravitacija,energija, ostali zakoni fizike - sabijeni su u jednu tocku singulariteta
- eksplozija nije neka obicna eksplozija, nego dogadaj koji stvara prostor sireci se sa svim cesticama embrijonskog univerzuma - odvajajuci se jedan od drugog
-galaksije nisu bile nesto spojeno ujednu cjelinu - nego je BB osnova za Univerzum
-kreirao ju je E. Hubble - videci da se univerzum neprestano siri i tako je otkrio da je brzina galaksija proporcionalna njihovoj udaljenosti...galaksije koje su dvostruko udaljene od nas, krecu se i dvostrukom brzinom
- Univerzum se siri na sve strane
- u pocetku, trenutno nakon BB, Univerzum je bio vruca juha cestica materije i antimaterije - koje su se udaljavale jedna od druge u svim smjerovima
-Svemit se poceo hladiti, otprilike na 10-43 sekunde poslije BB i tada je postojala ista kolicija materije i antimaterije...kako se Univerzum sirio tako je taj odnos postajao veci - pocele su dominirati cestice materije,,
-kako se Svemir sve vise hladio - poceli su se formirati baironi, koji ukljucuju fotone, neutrine, elektrone i kvarkove - koji ce postati building block materije i zivota, kako ga mi znamo...

itd...itd....itd...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 07.05.2006., 18:19   #30
Quote:
Slartibartfast kaže:
Jesi li ti agnostik sto se tice salice caja u orbiti Marsa? Naravno da nisi. Nemas razloga uopce vjerovati u takvo nesto. Ja nemam razloga vjerovati da postoji Bog.

Teret dokaza je na vjernicima.
pa isto je tako teret dokaza da bog ne postoji na ateistima, obje izjave imaju istu tezinu i podjednako su dokazive

samo na agnosticima nema nikakvog tereta, oni su laki poput perca
fico_TDI_GTI is offline  
Old 07.05.2006., 18:22   #31
Quote:
Mislim da nema sluzbenog ateistickog odgovora. Ateisti nemaj nekakav "kredo" koji ispovjedaju.
Pitam to jer je tema uvrštena zajedno sa "službenim" temama.Pa da ovo nebi bila parodija na temu,lijepo bi bilo znati vodeće umove.Ili možda ne bi,ako ne,znači dozvoljeno je raspravljanje.Ako je dozvoljeno raspravljanje i pobijanje eto mene i mojih pajdaša raznoraznih očenaša.
Musliman.hr is offline  
Old 07.05.2006., 18:26   #32
Quote:
Slartibartfast kaže:
Jesi li ti agnostik sto se tice salice caja u orbiti Marsa? Naravno da nisi. Nemas razloga uopce vjerovati u takvo nesto. Ja nemam razloga vjerovati da postoji Bog.

Teret dokaza je na vjernicima.
Upravo tako - teret je na onom koji tvrdi!

Ono sto znanost zna objasniti - objasnila je i tu nema dvojbe...nemam razloga vjerova ti drugacije, jer orbite su definitivno utvrdene, kada sad govorimo konkretno!
Takoder nemam ni jednog znanstvenog ni racionalnog dokaza da Bog postoji - tako da u to ne mogu vjerovati!To bi bila puka nagadanja, dogma, vjera, mistika....na taj nacin je svaki scenarij moguc - ali koliko je utemeljen?
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 07.05.2006., 18:27   #33
Quote:
Musliman.hr kaže:
Mene zanima koje su osobe nosioci teme tako kad pitam da znam koji odgovor službeno važi.
Kakav službeni odgovor?
Pa agnosticizam nije neka vjera sa dogmama, barem ja tako gledam na tu stvar
svatko odgovara za sebe.....
možda ti svaki agnostik odgovori nešto drugo, ali to je OK
DrSigmundFreud is online now  
Old 07.05.2006., 18:28   #34
Quote:
Teret dokaza je na vjernicima.
Možda,ali ne na ovoj temi.Ovdje vi trebate dokazati svoje nevjerovanje.
Musliman.hr is offline  
Old 07.05.2006., 18:31   #35
Quote:
Musliman.hr kaže:
Možda,ali ne na ovoj temi.Ovdje vi trebate dokazati svoje nevjerovanje.
Upravo toga sam se i bojala - da mnogima nece biti jasno da unutar rasprave je dokaz na onima koji tvrde da nesto postoji! Dakle, dokazite postojanje Boga!
Dogma i vjera nije dokaz!
Cekam!
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 07.05.2006., 18:34   #36
Quote:
smjeskica kaže:
Hmmm... onda agnostici imaju zajednicko sa ateistima koliko i sa teistima.
Kako onda ova tema da funkcionise
Tema je tako postavljena jer "vjernici" agnostičare i ateiste uvijek trpaju u isti koš
...zajedničko im je da ne vjeruju u boga, ali iz različitih motiva
DrSigmundFreud is online now  
Old 07.05.2006., 18:38   #37
Quote:
Teret dokaza je na vjernicima.
Uostalom dosta mi je tereta na ovom forumu sad hoću malo da se rasteretim.
Pa pitam.Da li je agnosticizam odbijanje vjerovanja ili nevjerovanje ili neodlučnost.Ili odgođeno vjerovanje ili nedogođeno nevjerovanje.Ili odgođeno nevjerovanje ili nedogođeno vjerovanje.Šta bi od toga bilo najbliže?
Musliman.hr is offline  
Old 07.05.2006., 18:38   #38
Quote:
blue bird kaže:
Upravo tako - teret je na onom koji tvrdi!

Ono sto znanost zna objasniti - objasnila je i tu nema dvojbe...nemam razloga vjerova ti drugacije, jer orbite su definitivno utvrdene, kada sad govorimo konkretno!
Takoder nemam ni jednog znanstvenog ni racionalnog dokaza da Bog postoji - tako da u to ne mogu vjerovati!To bi bila puka nagadanja, dogma, vjera, mistika....na taj nacin je svaki scenarij moguc - ali koliko je utemeljen?
pa da ali i ateista nesto tvrdi, znaci i on ima svoj teret dokaza, samo suprotnog predznaka - isto tako nema niti jednog znanstvenog ili racionalnog razloga da bog ne postoji - pa tako da ni u to ne mozes vjerovati

zar nije puko nagadanje i mistika da je svemir sam sebe stvorio iz nicega
ili ekvivalentno da je u ovoj ili onoj formi oduvijek postojao

to su stvari koje znanost nece NIKADA moci objasniti te zato svatko ima pravo tvrditi sta mu srce zeli
fico_TDI_GTI is offline  
Old 07.05.2006., 18:39   #39
Quote:
fico_TDI_GTI kaže:
pa isto je tako teret dokaza da bog ne postoji na ateistima, obje izjave imaju istu tezinu i podjednako su dokazive

samo na agnosticima nema nikakvog tereta, oni su laki poput perca
Ako ti netko kaze da u orbiti Marsa postoji salica puna caja, da li ces ici obarati tako nesto ili ces prvo cekati da ti se podastre nekakav dokaz o tom postojanju?
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Old 07.05.2006., 18:39   #40
Quote:
Musliman.hr kaže:
Možda,ali ne na ovoj temi.Ovdje vi trebate dokazati svoje nevjerovanje.
...ne vjerujem

s tim sa dokazao ne vjerujem
i što sad?
DrSigmundFreud is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.