Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2015., 02:23   #1
Question Muž, posao i trudnoća

Drage ,
Trenutno ulazim u 6. Mj trudnoce , i Bogu hvala sve je uredu.
Muz mi radi od 10-17 i od 19:30-23h (nekad malo krace ,nekada duze).
Zivim u gradu di imam samo njega , ali sam stalno sama...
Imama par poznanica s kojima znam otic na kavu (nova sam u gradu).
I danas dodje s idejom da bi iso u 1 mjesecu u jedan restoran uciti mjesec dana -kao jedna vrsta skolovanja(nije me upito za misljenje) . Kontam si ajme super ,zasluzio je. I kaze on: u Ameriku.
I tu ja stajem s odusevljenje, moji razlozi:
- 8mjesec trudnoce ja SAMA !!!! Muz mi miljama daleko od mene ...
Jednostavno imama potrebu za njim i smatram da nije uredu ostaviti trudnu zenu u zadnjem tromjesjecu samu, ajde da ide neznam u Italiju ,Austriju sto je blizu.
On bi tamo bio nedostupan do 23h navecer (po njihovom vremenu) .
Mene zanima dal mene hormoni pucaju pa sma ovako tuzna i nikakva, ili realno razmisljam...
Vase misljenje bi me zanimalo... Opet drukcije gleda netko sastrane.
teate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 02:55   #2
Njemu je to prilika mozda i zivota. Imas li tad gdje otici? Roditeljima, braci, sestrama?
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 03:05   #3
Ako ikako možeš zamisliti mjesec dana bez njega , a da si ti "na sigurnom" -bilo da ti netko od roditelja doseli ,bilo da ti seliš nazad doma- možda bi to bilo moguće, pod uvjetom da to zaista traje mjesec dana, a ne tri ,pa šest...itd.


Ali užas..teška odluka,stvarno..
A može li ikako odgoditi odlazak na 6 mj ?
Makar da je sa tobom prvih par mjeseci dok bebač stigne, mada...stvarno..kako god okreneš,ni to nije dobra kombinacija..sama sa dojenčetom..

Ne znam, stvarno, ali htjela sam ti nešto napisati da te utješim...no, baš koma situacija..

A koliko je to bitno za njegov ostatak života u tom poslu ? Je l presudno ?
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 08:49   #4
Ja bi ti savjetovala da mu budeš otvorena i iskrena i da mu daš šansu bar da razmisli o tome. Možda bi trebala sjest s njim i otvoreno mu reći da ti njegova karijera puno znači,da si jako sretna zbog njega itd ALI da tebe malo muči to i to i da se bojiš biti sama i da mu ukažeš na to da 8.mj trudnoće može značiti i porod prijevremena,možda te zadrže u bolnici itd ima puno trudničkih razloga zašto baš 8 i 9 mj trudnoće su vrijeme kada treba bit u stanju pripravnosti i psihofizički spreman na ono što slijedi prije,a kamoli poslije poroda. Ugl muškarci obično toga nisu svjesni i zanesu ih druge stvari lako jer oni bebu ne nose u svom trbuhu i ne doživljavaju kao mi SAMO TRUDNOĆU I HORMONE. Nemoj ga osuditi,napasti ili sl nego mu otvoreno daj šansu da oboje kažete svoje,da razmisli,da čuje tvoju bol i da možda zajedno nađete barem kompromis oko toga ili neko rješenje gdje nećeš biti sama i bez ičije pomoći (možda netko od obitelji može doći k tebi tih mj dana i sl) ako mu je to jako jako važno!
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 16:58   #5
Hvala vam puno na odgovorima.
Od toga odlaska mu ne zavisi karijera.
JA sam se dosta smirila preko noci, jer mi je to bilo nekako odjednom.
Popricat cu danas mirno s njime, reci cu mu svoju stranu, a na njemu je da vidi, ja cu se snaci ako on ne bude tu, ne sumljam ja u to- al imam potrebu za njim u to doba( tj imam cijelu trudnocu ) , a ne za roditeljima, prijateljima itd.
Stvarno ga u svemu podrzavam vec 9 godina, podrzavala bi ga ja i u ovome da nije sad bebac tu.
Mozda bi ja lakse presla preko toga da cijelu trudnocu nije na poslu i stvarno mi fali, i onda u meni izaziva jednu ljutnju pomisao da nije sjeo ni razmislio sta znaci otici u 1 mjesecu u Ameriku. Opet kazem da ide u Italiju, Austriju di mi je blizu dobio bi odma zeleno svjetlo.


Ne zelim mu stajati na njegovom poslovnom putu , jer znam da svoj posao voli, ali nekada postoje prioriteti u zivotu
teate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 17:20   #6
Pa evo baš tim riječima mu onda reci svoje mišljenje o tome... Nemoj se iznenaditi ako na prvu dobiješ otpor ili ne razumjevanje,jer je moguće da stvarno nije ni razmislio o tome,ali u svakom slučaju će do 1.mj moć dobro razmisliti ako mu sad daš do znanja šta te muči...
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 22:04   #7
Quote:
Ribicatt kaže: Pogledaj post
Pa evo baš tim riječima mu onda reci svoje mišljenje o tome... Nemoj se iznenaditi ako na prvu dobiješ otpor ili ne razumjevanje,jer je moguće da stvarno nije ni razmislio o tome,ali u svakom slučaju će do 1.mj moć dobro razmisliti ako mu sad daš do znanja šta te muči...
Budem cim dodje s posla hvala ti :*
teate is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 01:59   #8
Quote:
teate kaže: Pogledaj post
I danas dodje s idejom da bi iso u 1 mjesecu u jedan restoran uciti mjesec dana -kao jedna vrsta skolovanja(nije me upito za misljenje) . Kontam si ajme super ,zasluzio je. I kaze on: u Ameriku.
I tu ja stajem s odusevljenje, moji razlozi:
- 8mjesec trudnoce ja SAMA !!!! Muz mi miljama daleko od mene ...
Koliko nakon poroda bi se on vratio?
Kakva ti je trudnoća?
Koliko podrške imaš? (Prave podrške, nekoga tko će ti doći skuhati ručak i oprati rublje ako treba, ne ljude koji bi te došli piliti i kao gledati bebu, ali zapravo malo koristi od njih.)
Koliko je to njemu stvarno korisno za posao, koliko će utjecati na njegovu karijeru kasnije?

Ja sam napravila upravo suprotno, u 8. mjesecu trudnoće odselila zbog posla.
Ali razlika je što će moj muž moći doći kad ja rodim, bar smo na istom kontinentu, eventualno će zakasniti na sam porod ako krene baš nenadano, ali u biti najkasnije sljedeći dan trebao bi biti s nama.

Da sam doma, vjerojatno bih pustila njega da ide jer bih imala podršku, korisnu i pravu, tako da znam da bih preživjela, iako ne tvrdim ni u ludilu da bi bilo lako.
Da mu je stvarno važno za posao i "jednom u životu" prilika, vjerojatno bih se i sama snašla to prvo vrijeme, makar moram priznati da bih bila puno manje sretna zbog toga, ali ni njemu bome ne bi bilo svejedno.

Uostalom, tješim se cijelo vrijeme da ima žena koje sve to trajno prolaze same, pa što je onda meni koji mjesec...
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 02:20   #9
Quote:
teate kaže: Pogledaj post
Drage ,
Trenutno ulazim u 6. Mj trudnoce , i Bogu hvala sve je uredu.
Muz mi radi od 10-17 i od 19:30-23h (nekad malo krace ,nekada duze).
Zivim u gradu di imam samo njega , ali sam stalno sama...
Imama par poznanica s kojima znam otic na kavu (nova sam u gradu).
I danas dodje s idejom da bi iso u 1 mjesecu u jedan restoran uciti mjesec dana -kao jedna vrsta skolovanja(nije me upito za misljenje) . Kontam si ajme super ,zasluzio je. I kaze on: u Ameriku.
I tu ja stajem s odusevljenje, moji razlozi:
- 8mjesec trudnoce ja SAMA !!!! Muz mi miljama daleko od mene ...
Jednostavno imama potrebu za njim i smatram da nije uredu ostaviti trudnu zenu u zadnjem tromjesjecu samu, ajde da ide neznam u Italiju ,Austriju sto je blizu.
On bi tamo bio nedostupan do 23h navecer (po njihovom vremenu) .
Mene zanima dal mene hormoni pucaju pa sma ovako tuzna i nikakva, ili realno razmisljam...
Vase misljenje bi me zanimalo... Opet drukcije gleda netko sastrane.

Majmun, ostavi ga.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 19:26   #10
ja sam sad u 32. tjednu, cijelo ljeto je moj muž radio otprilike isto tako kao i tvoj, najveća mi je želja bila da izađemo u šetnju ali jednostavno nije moglo. sad radi manje ali i dalje mu posao oduzima veći dio dana. još uvijek čeznem za zajedničkim šetnjama.
u početku sam mu predbacivala, ali sam shvatila da je njemu zapravo teže jer trudnoća na koju smo toliko čekali, prolazi pored njega a da on nema kad sudjelovati. sad radi posla ne može sudjelovati na porodiljnom tečaju, a još ne znamo kako će raditi kad bude termin.
najbolje je da razgovarate otvoreno, kao što netko reče-ako ima tko biti uz tebe taj mjesec budi potpora muzu jer se takve prilike ne dobivaju svaki dan. i nemoj misliti da će njemu biti lakše tih mjesec dana, stavi se u njegovu situaciju. tih mjesec dana ćeš ti imati svoju bebu, nećeš biti sama, svakodnevno ćeš osjećati njegove pokrete i razgovarat ćeš s bebom, pregledi kod doktora će ti biti češći,polako ćeš pripremati robicu i opremu i proći će ti brzo vrijeme. a on neće imati ništa od toga i koliko god misliš da ćeš ti biti sama, on će biti 3x više
DixyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 21:56   #11
Quote:
DixyMo kaže: Pogledaj post
i nemoj misliti da će njemu biti lakše tih mjesec dana, stavi se u njegovu situaciju.
Definitivno.
Mi imamo pravilo da nema žaljenja i kukanja kako nam je teško razdvojenima, to ništa ne mijenja, samo nas oboje deprimira i frustrira, nije dobro ni za bebu ni za nas.
Kažem mu da ga volim i on meni, ali neću mu reći da mi nedostaje i da bih voljela da je tu, iako mi dođe. Sjetim se čemu to vodi i onda nađem nešto drugo. On to zna, ja znam da nedostajem njemu, ali pokušavamo se ponašati konstruktivno, kad su stvari već takve.
Kažem mu što mala radi, da je živahna, ali opet pokušavam ga ne ubiti u pojam jer mi je doma visio na trbuhu stalno i hvatao svaki njen pokret, sad ne može, imam to na umu.
Oboje imamo stvari koje moramo izgurati i naviknuti se na njih, nastojimo si bar ne otežavati, koliko god nije zabavno.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 09:24   #12
Opet je to stvar komunikacije. Ms Manners i njen dragi su u sličnoj situaciji, ali dobro komuniciraju i zajedno se trude proći kroz tu razdvojenost koja im oboma ne paše. Da autorica to ima, mislim da bi i njoj bilo lakše.. Znači, samo razgovor, a onda se sve može. Ovakva jednostrana komunikacija kako je muž od autorice nastupio naravno da dodatno otezava situaciju. Sad, ili je on pomalo sebičan, pa nipošto nije htio riskirati da ne ode na put i svoju odluku samo servirao partnerici, ili jednostavno nije ni pomislio da će to baš toliko puno značiti njegovoj ženi (vjerojatno je sebi izracionalizirao kako se ipak vraća prije poroda i sl), ili tko zna što. Ne zna ni autorica, a kamoli mi, jer nema komunikacije.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 14:50   #13
Ja ne znam šta bih ti rekla,
moj je pomorac pa su meni čuda momenti kad je doma...
npr. već sam se pripremila da ga nema za Božić, ali bi mooožda trebao biti kući kad rodim...ako bude super, al ne nadam se previše.
Tako meni mjesec dana izgleda pisofkejk
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 19:03   #14
Muz , posao i trudnoca (savjet)

Ja i muž živimo u inozemstvu i u sličnoj sam situaciji ko Teate. Tu sam nova, sama, ne radim i muž radi po cijele dane. Muž mi zna putovati radi posla i do 2 tjedna i ustvari jako cesto putuje. Ali uvijek imam popis ljudi kojima se mogu javiti ako je neki problem i koji ce mi pomoći. Ipak evo sad sam u mučninama i igrom slučaja je morao na vec prije dogovoreni put bas sad kad se potrefilo da sam ja najlošije. I tesko mi je biti sad sama.

Znajuci moju situaciju i kako mozak mog muza funkcionira i kako moj mozak funkcionira, ne bi tako lako rekla da je Teatin muž nužno sebičan, ali je moguće da uopce ne shvaća ozbiljnost situacije i svoje odluke da ode na tih mjesec dana na edukaciju. Nije ni moj razmišljao kad je dogovarao ovaj put od tjedan dana, a i ja sam rekla ok misleći da ako mučnine nisu krenule do tada, da nece ni kasnije kad bude na putu. Teata moguće je da razmišlja kako mu je ovo super prilika jer da kad beba dođe, da ce biti teze otići ili da tada ne bi bilo uredu da ode i ostavi ženu s malom bebom samu na mjesec dana. A pogotovo ako do sad u trudnoći nije bilo nekih većih problema. Muški cesto zaborave da je zena trudna i da to ipak nije isto kao i kada nije trudna. On vjerojatno nije ni svjestan do koje si ti mjere tamo sama. Mislim da nije ni moj muž. Jedini pravi način za riješiti taj problem oko tih mjesec dana putovanja je iskreni i otvoreni razgovor. Teata moraš mu reci kako se osjećaš oko tog putovanja, kako se osjećaš na pomisao da ces biti tih mjesec dana sama trudna u stranoj zemlji. I neka ti on kaže o čemu se točno radi i zašto bi bas sad išao na tu edukaciju. I tek tada možete donijeti neku odluku o svemu. Ako mu ne kažeš, samo ce tuga i nesigurnost rasti i kulminirati u najgorem trenutku. I muž ti mora shvatiti zašto se ti u trudnoći ne osjećaš sigurno ostati toliko dugo sama i zašto su stvari sad puno drugačije nego kada ste bili samo vas dvoje. Da se razumijemo, sve se moze, i ti ces se snaći tih mjesec dana i to ce sve skupa proći, ali ako mu ne kažeš kako se osjećaš, samo ce sve ostati visiti u zraku.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 20:00   #15
A da ti malo zagalamiš i gospodina pošalješ u "rodni kraj"?
ovo je sebično, degutantno i smiješno i drugo nemam što za reći

shvaćam da život i ekonomska situacija danas tjeraju mlade ljude na svašta ali mislim da bih prije trebali biti tu jedno za drugo i biti obitelj prije svega...sve ostalo je manje bitno, a najmanje karijera i novac!

Ne trebamo imati sve najbolje na ovome svijetu nego od svoje djece i sebe stvoriti najbolje ljude što možemo
Mateič is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 23:47   #16
gledajući iz svoje perspektive, ne bih imala ništa protiv da muž ode na mjesec dana, ako bi mu to puno značilo, što za njegovo obrazovanje, što za napredovanje u karijeri.
izdržali bismo to nekako, iako ni njemu ne bi bilo lako u toj situaciji i znam da bi bio rastrgan jer bi htio biti uz mene u zadnjem mjesecu trudnoće. ali ja imam dosta ljudi (što prijatelja, što moje i njegove obitelji) na koje bih mogla računati u tim trenucima, da mi bilo što zatreba. u krajnjoj liniji, otišla bih kod svojih na mjesec dana ako bi mi bilo teško samoj doma.

ne mogu se staviti u tvoju kožu, ne znam kakav odnos imate vas dvoje i imaš li na koga računati tih dana, to se vas dvoje morate dogovoriti...
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 00:16   #17
Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Ms Manners i njen dragi su u sličnoj situaciji, ali dobro komuniciraju i zajedno se trude proći kroz tu razdvojenost koja im oboma ne paše.
Na početku je i on to smatrao više mojom odlukom kojoj samo nije stajao na putu, a iskreno, mislim da mu nije odmah bilo jasno koliko ni ja nisam happy oko svega toga. Isprva mu je samo bilo grozno zbog toga, ali budući da mi realno nije imao na temelju čega reći da to otpilim, morao se ponašati kao dio tima.

Quote:
blizanka kaže: Pogledaj post
Muški cesto zaborave da je zena trudna i da to ipak nije isto kao i kada nije trudna. On vjerojatno nije ni svjestan do koje si ti mjere tamo sama. Mislim da nije ni moj muž.
Ajme, da, pogotovo ako sve dobro ide i dobro podnosiš trudnoću, onda vjerojatno nema osjećaj da se nešto posebno sad još događa. Ok, beba je tu, nešto se miče, slatko je to, ali zapravo sve funkcionira kao i inače i teško im je percipirati promjenu.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 00:44   #18
U prošloj trudnoći sam se 2x odvajala skroz od muža, odmah na početku skoro 2mj i negdje pred kraj skoro opet na više od mj dana a cijelu trudnoću općenito proveli na različitim adresama u dva grada uz otežana viđanja i sl. Sređivali smo kuću za useljenje pa radi uštede novca nismo htjeli plaćati podstanarstvo nego smo živjeli ja kod mojih,a on u apartmanu gdje je radio. Ne mogu reći da mi je bilo nimalo svejedno i svako razdvajanje je 'boljelo' i tako 7mj ali imala sam gdje biti da nisam sama, bili smo svjesni zbog čega to radimo i da će nam dugoročno to donjeti boljitak. Kako se useljenje odužilo (kako to obično biva kod radova u kući i financija) do zadnjeg mjeseca smo se premišljali dali ipak platit stan tih par mj oko poroda ili ne,pa eto ipak nismo htjeli biti razdvojeni kad beba dođe i platili smo stan,što nam je svakako odužilo preseljenje u kuću na dodatnih par mjeseci,ali nismo više mogli izdržati razdvojeni.
Eto sad trebalo bi vidjeti dali ti imaš gdje otići a onda staviti 'na papir' šta ta edukacija dugoročno znači za vas skupa i karijeru i novac,koliko mu je zaista bitna,dali će takve prilike biti još,koliko zbilja traje (do poroda ili i nakon) i dal je moguće da se vrati za slučaj da 'prijevremeno' rodiš i sl. Sve to sagledati realno i objektivno uz emocije i trudnoću je teško,ali izvedivo i trebate svakako naći neki kompromis oko toga,da ni ti,a ni on ne bude prozvan 'sebičnim'.
__________________
Malena 2010. Bubač 2013. ...treća srećica...2016.
All I need is my family smiling around the dinner, to be happy the next morning...
Ribicatt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 00:52   #19
Muž, posao i trudnoća

Mateic ne bi ja to tako strogo rekla. Sve ovisi o komunikaciji i životu kakav se inače vodi. Nije sve u poslu, naravno da nije, ali nekad se mora neke stvari i za posao obaviti sto ti nije ustvari po volji, a da bi kasnije imali bolji život i veću sigurnost i vise zajedničkog vremena. Mi smo svi manje vise u godinama kada se uz stvaranje obitelji parovi bore i postići nesto na poslu. Ne nužno radi ambicije i novaca, nego i radi nade da ce im to donijeti veću sigurnost i veća prava.

Moj muž recimo uživa u svom poslu. Stvarno ga voli i imamo sreću da bar on ima koliko toliko siguran posao i sigurnu perspektivu. Ja nažalost to nisam imala i zato smo odlučili živjeti di živimo i kako živimo. Međutim on se radi toga sto je stranac mora truditi duplo koliko njegovi ostali kolege i zahvaljujući tom svom silnom trudu i sada i našim zajedničkim žrtvama trebao bi napokon dobiti i jos veću slobodu i veća prava i veću sigurnost sto njegovi kolege jos neko vrijeme nece postići. Mi znamo koliko zajedno možemo i koje žrtve u trenutnim uvjetima ne bi prihvatili. U svim tim situacijama par mora biti svjestan koji im je cilj i zašto na tako nesto pristaju i tko je od njih koliko toga spreman i/ili sposoban prihvatiti. Život nije crno bijeli.

Konkretno da je ovakva situacija ko Teati, ne znam jel bi mogla pristati na to da u zadnjim tjednima trudnoce moj muž odlazi na drugi kontinent na mjesec dana. Ali i sve bi ovisilo o tome radi čega on to radi i da li ja imam s kime u tom periodu biti. Ali zato je komunikacija o takvim stvarima i odlukama jako jako bitna. Ja znam iz kojih bi razloga moj muž meni došao s tom opcijom. Znam da ako i ne bi bio svjestan sto to znaci 8. mjesec trudnoce, da to ne bi bilo iz sebičnosti i nebrige, nego bas iz razloga sto znam da je njima, koliko god bili empatični, trudnoća apstraktna. Nama koje jesmo trudne i koje prolazimo sve te promjene nekada je sve skupa tesko pojmiti, a kamoli njima koji pol trudnoce nisu svjesni nekad ni 90% toga sto mi prolazimo.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 08:08   #20
Ja ne znam hoće li moj uopće biti tu kad se budem porađala jer svako malo je u nekoj drugoj državi. Takav mu je posao, radi to zato što se bolje plaća i zato što ja sad radim znatno manje. Treba te prihode nadoknaditi jer dijete košta. Radi to radi dobrobiti naše male zajednice.

Nemam nikog od rodbine u gradu u kojem jesam i ne mogu računati da mi netko skoči po ovo ili po ono. Sad sam bila na mirovanju preko mjesec dana i bila mi je muka kako ću ako smijem samo do toaleta i nazad u krevet, a on ode na put. I znaš što, otišao je, a ja sam preživjela. Skroz sam se bezveze brinula. Da je ugodno, i nije. Da je nemoguće i traumatično, pa nije.

Vjerojatno ću tako i s bebom kad dođe, nekako ćemo se nas dvije snaći ako on ne bude tu. Ja to doživljavam kao svoj dio posla - sad čuvati trudnoću, a poslije brinuti o bebi, to je jedino na što se fokusiram. Radim tek toliko da ne šiznem od tupila (srećom , mogu i iz kreveta, svejedno je gdje sam), s te strane mi nitko ne radi presing i to shvaćam kao veliki poklon s neba, nemaju sve žene taj luksuz da kažu sad ću manje ili neću uopće.
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.