Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 17:59   #2021
čitala sam malo ... bit će ok i bit će dovoljna jedna dnevno.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:24   #2022
Sto smo ono rekli, do kad pijemo mg?

Mi smo sad u 36.tj. i otkad sam se skinula s utrogestana prije 2 tjedna toliko me soraju bh kontrakcije svaki dan da ne znam sto da radim. Nema veze jel spavam, sjedim, stojim... Po cijele dane me love.
Onda popijem sumeci mg ili biolectru, pomognu nesto maaaalo, ako nista drugo kao placebo.

Ja bi to najradije pila do 37.tj. da bh ne prijedju u prave trudove.

Jel se moze tako ili bi trebala ranije prestati? Znala sam to nekad, ali zaboravih.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 23:45   #2023
Za Mg i do kada pitala ja
Veli dr.maksimalno do 36.tjedna.Neki savjetuju i sa 35 prestat.

Ja znam dva direkta nekad uzet dnevno,i to je kao ok al ne poslije 36 tt.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 08:05   #2024
Tnx, draga!
Nis, znaci jos par dana pa bi trebalo prestati.
A joooj...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:13   #2025
frupy, skidaj se sa magnezija i gotovo. ti bi ga najradije pila do 55. tjedna.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:23   #2026
Ahahha..a kaj je najbolje frupy ti si ga izbjegavala.I sad se na kraju navukla.

Ma sve ce bit ok.Jos maalo i u terminu si.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:30   #2027
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
frupy, skidaj se sa magnezija i gotovo. ti bi ga najradije pila do 55. tjedna.
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ahahha..a kaj je najbolje frupy ti si ga izbjegavala.I sad se na kraju navukla.

Ma sve ce bit ok.Jos maalo i u terminu si.
Samo me vi zezajte!
Bas ste okrutne. Pa necu oka sklopiti po noci od kontrakcija.
I ako nista drugo, bar djeluje kao klistir svaki dan!

Izgleda da ja ne shvacam da mi se blizi termin. Ufurala sam se u to mirovanje kao i u prosloj trudnoci tako da mi ispadne neprirodno nesto pospremati, otici u nabavku i ne ciniti nista po pitanju zaustavljanja kontrakcija i preranog otvaranja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:35   #2028
sad ti ozbiljno pišem ... znam da izgleda da je lako pametovat kad je neko drugi u pitanju, ali da je meni dočekat 36. tjedan ... bacila bi sve tablete i trudila se uživat barem to malo vrimena šta je ostalo do poroda. ako ti magnezij pomaže jer ne možeš spavat zbog kontrakcija onda ga popij, beba će se rodit - prije ili kasnije, bez obzira na magnezij, ali ako nešto piješ samo zbog straha onda nemoj to sebi radit. uostalom, možda su sve te kontrakcije koje imaš skroz normalne, ali si ih do sad betonirala raznoraznim tabletama, pa ti je sad šok šta išta osjećaš.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:41   #2029
Ma znam da smo vec na konju I jako sam sretna zbog toga.

Ali usporedjujem ovu i proslu trudnocu.
U prosloj bila otvorena od 32. tj. i nikakve kontrakcije nisam imala, a nisam bila na nikakvoj terapiji (osim tj. dana tokolize), nikakvi utrogestani, ni mg nisam pila. Nisam uopce znala sto su to bh kontrakcije o kojima su svi pisali.
A sad, ne znam jel zbog tog dugog uzimanja utrica ili cega vec, ali imam po 2-3 kontrakcije u satu minimalno.
Posvuda citam da je do 4 u satu normalno pa nisam dizala paniku nego bi samo drmnula taj jedan mg. Nisam nijednom popila 2 kom da ipak ne pretjerujem.
Ali opet mi se to cini puno, jer se ne naprezem previse, nisu mi nista vise ucestale nakon kretanja, nemaju nikakve veze s naporom.

Nis, imam jos 2 vrecice biolectre za danas i sutra pa bye bye.

Cekamo rasplet dogadjaja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:49   #2030
kad smo kod Mg... imma još 4-5 vrećica bioelektre i ne bih onda kupovala još jedno pakiranje . možda je mrvicu rano, ali pijem elevit i donat - ima i tu MG-a. zatvorena (valjda, vidjet ćemo sljedeći tjedan na pregledu), bez grčeva i kontrakcija.

možda mrvicu rano, ali ja bih smanjivala dozu polako... dans ulazimo u 34. tt.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 10:43   #2031
Frupy, bacaj Mg, vrijeme je za nove stvari!

Svašta, pitaj dr., ali kao laik mislim da nije problem ako počneš lagano smanjivati. Elevit nema puno, ali Donat Mg litra na dan je 1000 mg. I pola litre je dosta.

Ja imam BH kontrakcije od 20. tjedna, 2-3 dnevno. Nisam mislila da će početi tako rano. Uvijek navečer dok ležim; ili ih bar tada osjetim. A pijem 2 Solgarova Mg na dan. Ima da rodim k'o od šuba (tješim se).
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...

Zadnje uređivanje Linea Exclusive : 28.08.2014. at 11:14.
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 10:50   #2032
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Frupy, bacaj Mg, vrijeme je za nove stvari!
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Kud vec??

Fala cure na odgovorima.
Pustit cemo onda prirodu da odradi svoje.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 10:59   #2033
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Frupy, bacaj Mg, vrijeme je za nove stvari!

Svašta, pitaj dr., ali kao laik mislim da nije problem ako počneš lagano smanjivati. Elevit nema puno, ali Mg litra na dan je 1000 mg. I pola litre je dosta.

Ja imam BH kontrakcije od 20. tjedna, 2-3 dnevno. Nisam mislila da će početi tako rano. Uvijek navečer dok ležim; ili ih bar tada osjetim. A pijem 2 Solgarova Mg na dan. Ima da rodim k'o od šuba (tješim se).
uh pa vi ste super ja ima kontrakcije od nekog 16 tjedna. lezim stalno. pijem 600 magnezija, duphastone, 2 spasmexa i 2 normabela od 5 mg i svejedno imam po 10-ak kontrakcija na sat. ne na dan, na sat. valjda je vama pred porod to normalno.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 14:06   #2034
ja imam kontrakcije od otprilike 20. tjedna. pijem 200 mg solgarovog magnezija dnevno i zasad mi je ok. normabel popijem kad me baš jako uvati, i to onaj od 2 mg.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 14:21   #2035
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ja imam kontrakcije od otprilike 20. tjedna. pijem 200 mg solgarovog magnezija dnevno i zasad mi je ok. normabel popijem kad me baš jako uvati, i to onaj od 2 mg.
i od 200 magnezija ti se smire?
ja imam osjecaj da meni vise nista ne pomaze...
od jutros sam ih imala sigurno 100 a popila sam odmah ujutro duphstone, normabel, spasmex i 350 magnezija. druga tura navecer
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 14:42   #2036
prvih par dana nije baš pomagalo, ali onda se s vrimenom smirilo. i dalje imam i grčeve i kontrakcije, ali se smire, budu manje intenzivne. trudim se što manje trovat ... priko noći se budim da bi popila duphaston, pa ujutro uzimam euthyrox, onda malo kasnije magnezij, prije ručka brusnica, iza ručka opet duphaston, kasnije vitamini i probiotici ... još moram ubacit d-manozu i omegu-3. normabel mi je propisan dvaput dnevno po 2 mg, ali ja popijem jedan u 10-ak dana. niti stignem niti želim.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 12:52   #2037
ja sam u 19 t. prva 3 mj sam pila folnu. od tada sam kupila pnenatal ali sam pila samo 10ak dana i prestala sam jer je dosta svjezeg povrca i voca i svegaa...zasnima me mislite li da je bas potrebno piti vitamine? ja sam kazem vam pauzirala 1 mjesec...sad cu opet pocet pit ali valjda nisam napravila preveliku gresku sta sam ih prestala uzimati na svoju ruku? zabrinuta sam .. ali neke ih nikako ni ne uzimaju...ja se ne bi kljukala tabletama ako ne trebam...a ne znam dali da na vitamine gledam kao tablete ili kao nesto sta je dobro za bebu
kalina11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 13:06   #2038
Tvoj izbor.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 14:25   #2039
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Tvoj izbor.
i ja velim
meni nitko nije niti nudio niti preporucio nikake vitamine
jedino magnezij za kontrakcije

elevit i omegu pijem po svojoj odluci, elevit od pcetka, omegu od 3. tromjesjecja. moj ginekolg zna i nije nista rekao, niti daj niti nemoj. cujem da nekima nude, ja sam prosla dosta ginekologa i nitko nista mi nije nudio iti gurao
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 23:44   #2040
ni meni ni u ovoj ni u prošloj trudnoci nijedan doktor nije preporucio nikakve vitamine..stim da sam u prvoj kutiju pregnitala popila a u ovoj elevita i to je to....sad sam na magneziju i to 600mg dnevno jer bez njega nemrem 10 koraka napravit i neznam kako cu preživjet onaj period poslje 35tj kad ga kao nebi smjela više uzimat
tiinkivinki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.