Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2015., 17:38   #1
Psihički oporavak nakon poroda?

Evo prošlo je više od mjesec i pol od poroda, moje zlato odlično napreduje, dojenje nam super ide, on je vesela beba, ja sam presretna i ponosna majka.. idila.. a onda il se sama prisjetim il me netko pita za porod i evo suza i srama i grižnje savjesti i boli i tuge.. i gotovo, pada zavjesa, grlim svoju ljubav i ispričavam mu se što sam dopustila da nas razdvoje, što nisam bila u stanju primit ga nakon poroda, što nisam glasnije vristala da mi ga daju.. i ništa ne može ublaziti tu bol i ne smanjuje se niti s novim danom niti novim tjednom. Već sam odlučila da cu, ako ću skupiti hrabrosti za drugo dijete, roditi u privatnom rodilištu makar kredit digla. No kako sad prebroditi sve ove negativne emocije?
azrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 15:53   #2
Jos nsam rodila, ali se bojim takvih situacija, posebno jer sam i sama osjetljiva, emocionalno sam ko sibica, previse je zivot donio losih stvari da se ponekad zaboravim. Nekako si mislim da sam nesrece zaboravljala dan po dan i da sam se tjerala i i dalje raditi nesto novo. Tesko se trgnuti, nek ti beba da snage i podstreh za dalje, srecom dobro napreduje, sretna beba, zato probaj biti i ti sretna mama!
__________________
Koliko samo briga osoba izgubi kad odluči da neće biti nešto, već netko
pjaf81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 16:25   #3
Slazem se s pjaf, jos bi nadodala ovo- pricaj s nekim o tome svemu, muzem, mamom, psihologom, nije bitno, samo pricaj. Sto vise izbacujes van, to ti je teret laksi i ubrzo budes sama sebi oprostila sve kaj si predbacujes. Sad si najranjivija zbog hormona i iskustva koje si prosla , ali ne smijes dopustiti da te povuce na dno i razvije se u postporodjajnu depresiju
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2015., 01:48   #4
Ma to su hormoni, proći će, još je to sve rano i svježe. Kad beba bude aktivnija manje ćeš misliti na porod, a više na nju kako raste i napreduje. Isplači se kad ti je teško i proći će, kad tad. Ima puno gorih stvari koje su se mogle dogoditi, budi sretna što je sve u redu.
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 19:05   #5
Quote:
azrina kaže: Pogledaj post
Evo prošlo je više od mjesec i pol od poroda, moje zlato odlično napreduje, dojenje nam super ide, on je vesela beba, ja sam presretna i ponosna majka.. idila.. a onda il se sama prisjetim il me netko pita za porod i evo suza i srama i grižnje savjesti i boli i tuge.. i gotovo, pada zavjesa, grlim svoju ljubav i ispričavam mu se što sam dopustila da nas razdvoje, što nisam bila u stanju primit ga nakon poroda, što nisam glasnije vristala da mi ga daju.. i ništa ne može ublaziti tu bol i ne smanjuje se niti s novim danom niti novim tjednom. Već sam odlučila da cu, ako ću skupiti hrabrosti za drugo dijete, roditi u privatnom rodilištu makar kredit digla. No kako sad prebroditi sve ove negativne emocije?
Ja sam rodila carskim rezom sto je značilo da ne mogu baš nositi i držati bebu koliko bih ja to htjela. Suprug ga je presvlačio prvih mjesec dana puno češće nego ja, on ga je nosao itd. Neko vrijeme sam bila pomalo žalosna/razočarana kad bih pomislila na to (i to me ulovilo tek nešto kasnije, recimo nakon mjesec dana - kao da sam nešto propustila), no kako je vrijeme prolazilo tako je i taj povremeni osjećaj odlazio. ;-)
Ne možeš utjecati na sve događaje (posebice ne na one u prošlosti :-)) pa nemoj dopustiti da ti tuga/sram/grižnja savjesti "kvari" i sadašnjost. ;-)
Sufraž is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 13:54   #6
Ja sam toliko puno sivana da se ne mogu micat, svi su oko djeteta vise nego ja, niti dignut za podrignut ga ne mogu i to me baca u ocaj, oporavak ce trajat tko zna koliko, 40 punata je tu plus unutrasnji samo placem na svaku sitnicu a moje zlato ima 5 dana i apgar 10. Sad je patronazna rekla da je malo zut i da treba cesce podoje, jedva cekam proljece
dolly74 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.