Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2007., 10:51   #41
je, garazha je malo preblizu. ali vidish da idu na slucaj. Dakic je malo bolji od Bandica kaj se tog tice, al ni on nije neki kapacitet. a i vec malo predugo je na tom mestu na kojem je.
za obilaznicu se jesu pobunili neki arhitekti, al nije bilo nish sloznoga. projekt je nevjerojatan. vec sam kritiziral Kincla po tom pitanju, on bi se igral malo avantgarde, a pri tom ne pazi na osnovne kriterije u razvoju grada, a nemre srediti niti ono strashno krizanje ispod svog faksa-zauzeti se za to. da ne pricam dalje, u kakvom je zgrada stanju..to sve pokazuje odnos ljudi prema onome kaj i za kaj rade. no u tom grmu i lezhi Kincl, zbo cega nema josh takve kritike, jer je on jeden od glavnih arhitekti u Zagrebu. a i to kaj je napravil (Dinamov stadion) i oce raditi/radi - turisticki komplex u Istri u mjestu koje ima ~15 stanovnika, i on ne kuzhi zakaj to tam ne pashe kao zakaj su ti ljudi tam bitni i zakaj to unistava potencijal i kapital tog mjesta - to je jedan totalno destruktivni i ignoratni stav, koji se josh najvishe vidi na prijedlogu obilaznice, koja bi unistila podsljemensku zonu i celi grad koji je u kotlini, pa sad ti gradi highway iznad, kroz mirnu, stambenu i ekolosku zonu. tak se vani nigdi ne gradi(osim u Kini, ali to nebi trebalo biti primjer), nego se gleda da covjek koji daje takav prijedlog da se brzo makne sa svoje pozicije da ne napravi stetu, jer se vidi da nema pojma.

Zadnje uređivanje jimmy jazz : 22.01.2007. at 11:26.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 12:26   #42
prosvjed protiv gradnje na Cvjetnom Trgu ove subote.

neg i Bandic dojde, bude se malo kultiviral.


shipka, ti si ovak poetican tip, ocekuje te se isto.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 12:30   #43
vjecna na tom svijetu samo mijena jest. nek bude promjene.
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 20:18   #44
sviral je Boris Podreka i bageri s Marsa
tam smo bili kao lujdi
a danas imamo zastitare
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 20:21   #45
imaju praf
sve na jednom mestu-Bandiceva "vizija"
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 20:59   #46
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
je, garazha je malo preblizu. ali vidish da idu na slucaj. Dakic je malo bolji od Bandica kaj se tog tice, al ni on nije neki kapacitet. a i vec malo predugo je na tom mestu na kojem je..
Je to je jedina istina..neki ljudi su, a posebno doktor Dakic predugo na tom mjestu jer se odrzao u mnogim sistemima ,a pitanje je kako? Lako miki..ssamo klanjaj svakom koje na vlasti i lako cemo..
Nemam nista protiv da se revitaliziraju smrdljiva dvorista, maknu drvarnice, izgrade garaze i maknu auti s ulica, te se prostor stavi u javnu namjenu ali to treba biti suptilno, s mjerom i NE DIRAJUCI vanjski izgled zgrada osobito ne onih starih 100 godina jer je to javni prostor i javno zajednicko naslijedje..to mora biti zasticeno kao sto je vani, a to je da se fasade NESMIJU dirati, pa i udjelovma Londona jos uvjek se izlozi trgovina moraju raditi od drveta kao i prije 100 godina. To je ocuvanje bastine...nek ak je faca radi taj shoping centar u novom zagrebu u dugavama..siguran sam da bi to diglo cijeli kvart i donjelo novu vrijednost dugavama ali momak bi tamo gdje je netko promisljao grad prije 100 godina pokakako se na to kao da je to njegova igracka...

Evo citao sam da se izlgeda odustaje od sjeverne tangente jer nitko vise ne stoji iza tog projekta cak niti "struka" hrpa debilnih kvazi strucnjaka koji su lizali guzu bandicu kao jako strucno promisljaju prometni razvoj grada, a nisam vidio kaoticniji gradu u Europi po prometu, razvoju prometnica te izgleda novogradnji i pratece infrastrukture (sem jugo palanki u bivsim republikama)
Dajte pozovite strucnjake izvana nek malo unesu novih vrijednosti u ovu ucmalu sredinu koja vec smrdi od "struke" koja od grada radi prchiju koja valjda lici na sela iz kojih su dosli....
__________________
ZG u srcu!
Purgerland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 11:23   #47
Kad su Zagreb obnavljali za vrijeme Univerzijade, ljudi su doslovno plakali od ushićenja, a sada će vjerojatno od jada..
Naravno, nije baš sve loše u zadnje vrijeme u Zg-u, ali dobri zahvati nisu izgovor za loše.
Ovo sa Cvijetnim trgom postaje sve veća katastrofa, nema sreće taj trg.
No, sami smo si krivi.
LadyBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 13:57   #48
Ma kakav jal

I ja se protivim izgradnji (ovakve zgrade) na Cvjetnom - bez da je u pitanju jal ili što li je sve gore insiunirano. Jednostavno je predimenzionirana, nelijepa, natrpana - i iz svakog njenog detalja vrišti zahtjev investitora "hoću što više kvadrata!!!".

Prije par dana sam pročitao o ovim dvjema uličnim zgradama koje ovi barbari žele sruštiti - jedna je rodna kuća Vladimira Vidrića, druga je djelo H. Bollea!

Nakon ovoga, postovi i prijedlozi Luftwafea o "prenamjeni" i "reinterpretaciji" katedrale i drugih zgrada čine mi se vrlo ostvarivima...
Joža pl. Purgerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 21:16   #49
Quote:
Joža pl. Purgerski kaže: Pogledaj post
Prije par dana sam pročitao o ovim dvjema uličnim zgradama koje ovi barbari žele sruštiti - jedna je rodna kuća Vladimira Vidrića, druga je djelo H. Bollea!

Nakon ovoga, postovi i prijedlozi Luftwafea o "prenamjeni" i "reinterpretaciji" katedrale i drugih zgrada čine mi se vrlo ostvarivima...
Luftwafe je rekao parolu koja opisuje sve i trebaju je objaviti sve novine jer potpuno opisuje ovu sadasnju monstruoznu politiku prema razvoju grada. Ja sam je vec poslao na adrese par frendova koji isto nemogu gledati sto se desava gradu i vele to je to....
__________________
ZG u srcu!
Purgerland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 22:44   #50
Quote:
Purgerland kaže: Pogledaj post
Je to je jedina istina..neki ljudi su, a posebno doktor Dakic predugo na tom mjestu jer se odrzao u mnogim sistemima ,a pitanje je kako? Lako miki..ssamo klanjaj svakom koje na vlasti i lako cemo..
Nemam nista protiv da se revitaliziraju smrdljiva dvorista, maknu drvarnice, izgrade garaze i maknu auti s ulica, te se prostor stavi u javnu namjenu ali to treba biti suptilno, s mjerom i NE DIRAJUCI vanjski izgled zgrada osobito ne onih starih 100 godina jer je to javni prostor i javno zajednicko naslijedje..to mora biti zasticeno kao sto je vani, a to je da se fasade NESMIJU dirati, pa i udjelovma Londona jos uvjek se izlozi trgovina moraju raditi od drveta kao i prije 100 godina. To je ocuvanje bastine...nek ak je faca radi taj shoping centar u novom zagrebu u dugavama..siguran sam da bi to diglo cijeli kvart i donjelo novu vrijednost dugavama ali momak bi tamo gdje je netko promisljao grad prije 100 godina pokakako se na to kao da je to njegova igracka...

Evo citao sam da se izlgeda odustaje od sjeverne tangente jer nitko vise ne stoji iza tog projekta cak niti "struka" hrpa debilnih kvazi strucnjaka koji su lizali guzu bandicu kao jako strucno promisljaju prometni razvoj grada, a nisam vidio kaoticniji gradu u Europi po prometu, razvoju prometnica te izgleda novogradnji i pratece infrastrukture (sem jugo palanki u bivsim republikama)
Dajte pozovite strucnjake izvana nek malo unesu novih vrijednosti u ovu ucmalu sredinu koja vec smrdi od "struke" koja od grada radi prchiju koja valjda lici na sela iz kojih su dosli....
drago mi je ovo cuti - 2. dio.
primetil sam da se Bandic malo odmakul od tog projekta, cim je zadnji prezentiral jedno 5 projekti, u kojima je bila i ta prometnica, ali kao na 2. mjestu. i da on od tih projekti nece odustati, a to znaci da sigurno nece moci startati sve. a unutar tih projekti su jedno 3 vaznija od obilaznice.

a kaj se tice strucnjaka izvana, pa evo upravo Podreka je jedan takav(priznati), ali kaj ces kad u gradu nemaju pravu viziju niti plan razvoja.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 09:54   #51
Quote:
robybaggio kaže: Pogledaj post
Pa nek plate sami dušo, zašto bi grad uopće plaćao obnovu fasada stambenih zgrada? Stanje tih buvara u centru grada je posljedica njihovih stanara koji su prvi primitivčine. Ne treba uopće dirati donji grad, onaj prostore u Palmotićevoj ili Petrinjskoj treba ostaviti u autentičnom stanju, kao da je pala bomba.

I da, već pola godine čekam odgovor na jednostavno pitanje: koji je jedan primjer devastiranja donjeg grada? Pošto se tamo ništa ne gradi već stoljećima, taj odgovor me toliko zanima, a nikako da mi ga daš.
Primjeri devastacije su Ferimport i (arguably, meni se sviđa) neboder na trgu.
Što se tiče derutnih fasada, problem je u sistemu koji dopušta pohlepnim, škrtim a nekad i stvarno siromašnim starčekima koji žive u stanovima od 100 kvadrata i opstruiraju obnovu, kao i u gradskoj vlasti koja dopušta da se jedno pročelje obnavlja 3 godine tak da se ostvari zarada od jumbo plakata. Rješenje je jednostavno, ali nema onih koji bi ga proveli.

Što se tiče ovog projekta, na stranu što mislim o hotu, ideja nije uopće loša i donji grad baš i treba revitalizaciju, jedino je estetika zamišljenog katastrofalna i ne uklapa se.

Najzad, za katedralu se ne morate bojati još neko vrijeme, jer ipak je crkva još uvijek moćna u ovoj državi
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 08:02   #52
CVJETNI TRG Gradonačelnik izvrijeđao protivnike projekta i najavio: GUP se mijenja po mjeri Horvatinčića

Autor Antonio Mandir:

www.vecernji-list.hr:
Quote:
Ni kučeta ni mačeta
Sav svoj bijes, najviše prema Teodoru Celakoskom iz inicijative Pravo na grad, vidno iznervirani Bandić, istresao je u pola glasa najbližem do sebe, direktoru ZET-a Ivanu Toliću, a mogli su ga čuti i neki od putnika u dvanaestici.
Tko je taj Celakoski da ruši ono što gradim? Što je on stvorio cijeloga života – nema ni kučeta ni mačeta. Ne mogu svi ti jadnici zajedno srušiti što ja mogu izgraditi – žestio se gradonačelnik pred iznenađenim i zbunjenim Tolićem. Kako se tramvaj s remize bližio Jelačićevu trgu, gradonačelnik je sve više gubio kontrolu i dobar ukus.
– Pička mu materina, što hoće taj Celakoski? Bog ih jeb’o bolesne! Da njih slušam i pratim proceduru, ne bi se ništa gradilo. Trebala je biti još jedna prezentacija ovog projekta, ali nema više toga, mamu im jebem. Kreće se odmah u realizaciju projekta.
Treba provjeriti što se mora promijeniti u GUP-u, a što ne, da bi se počelo raditi – nekontrolirano je izbacivao uvrede prvi čovjek grada. Svoju nervozu, kada je iznio stav o Celakoskom i sličnima, Bandić je nekako uspio kontrolirati i preusmjeriti na današnje prosvjede umjetnika na Cvjetnom trgu ispred rodne kuće pjesnika Vladimira Vidrića, koja se po projektu treba rušiti.
– Neka oni pjevaju, sviraju, neka bubnjaju i buče koliko hoće. Kak se to zove, tehno? – upitao je Tolića Bandić.
– Ne to je heavy metal – odgovorio mu je Tolić, koji je skrivao nelagodu zbog Bandićeve provale bijesa.

Strateg nije došao
Gradski ogranak HNS -a održao je jučer tribinu o projektu Cvjetni prolaz.
– Pročelnik gradskog zavoda za urbanizam Ivica Fanjek rekao je da u zavodu imaju pametnijeg posla, a pročelnik za strateško planiranje Slavko Dakić nije došao unatoč obećanju – požalila se HNS- ovka Alenka Košiša Čičin-Šain.
Herr_Flick is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 10:28   #53
pa to i otprilike i je Bandic, koji ima jedno lice za javnost, i drugo za svoje unutrasnje krugove, gdje je zaposlil slicne sebi.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 13:14   #54
************************************************** ********
Kaj jedna budala zahebe stotine pametnih ne mogu popravit
************************************************** ********


komentari nepotrebni
__________________
ZGB
plisani is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 13:33   #55
Ja sa za to da se onim novcem koji se namjerava potrošiti na razne Bandićeve idiotarije (metro, obilaznice, tunele uništavanje cvjetnog trga) renoviraju pročelja užeg centra grada, dovrši bolnica kod rotora, i izgrade socijalni stanovi ili barem nekakva skloništa za beskućnike.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 13:34   #56
Quote:
plisani kaže: Pogledaj post
************************************************** ********
Kaj jedna budala zahebe stotine pametnih ne mogu popravit
************************************************** ********
Tu je teško odrediti tko je veća budala.... onaj koji to sve uništava ili oni koji su ga postavili na to mjesto da to može raditi.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 14:44   #57
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Tu je teško odrediti tko je veća budala.... onaj koji to sve uništava ili oni koji su ga postavili na to mjesto da to može raditi.
To je istina no ja ti velim da ga narod i dalje pushi i da bi on opet pobjedio jer kakav narod takvi politicari...nazalost vecina naroda je uvjek povodljiva i voli idiote poput ovog jer im je lako pratiti sto on to prica..prica narodnim jezikom..nadam se samo da ce razen udruge po zg biti sve snaznije i da gradski "oci" nece samo tako moci zadovoljavati svoju pohotu a da se dobro nekonzulitraju s gradjanima..

inace jedino sto podrzavam je metro u kobinacijisa zeljeznicom sto bi pojefitnilo stanove u uzem sredistu a ljudi bi komforno zivjeli na obodu grada i cijeli grad bi se ravnomjernije razvijao...
__________________
ZG u srcu!
Purgerland is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 18:54   #58
evo bil je poprilicni skup protiv gradnje, koja je takoreci vec dozvoljena; mozda bu se Bandic malo zamislil..
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 20:31   #59
ne mogu vjerovati da Miki jos ne odustaje od ove debilne ideje, iskreno sumnjam da ce ista rusiti na cvjetnom jer bi doslo do masovnih prosvjeda, ma vecina ljudi to uopce ne dozivljava kao nekaj kaj bi se moglo desit, toliko je ta ideja smjesna i nerazumna, rusit povjesni centar grada radi shopping centa
ikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 20:45   #60
Bandit je beskrupulozni karijerist, egocentrik i prije svega teška kamenjarska seljačina, kao i većina onih koji dolaze iz njegovog kraja (čast izuzetcima). Ja ne glasam više za SDP jer je on u njemu, a uvijek sam glasao za SDP (što znači da više uopće ne glasam).
Glavni njihov argument je da smo mi ljubomorni na njihov uspjeh, jer su njima materijalne vrijednosti, te vlast i moć nad drugima, jedino mjerilo uspjeha. Zato su laktaroši, manipulatori, uvijek najglasniji...
Sramim se što su me ti ljudi prisilili da počnem razmišljati kao nekakav lokalpatriot, regionalist, šovinist, netrpeljiv prema drugima, to nisam ja, nisam takva osoba.
Međutim, ja se sjećam Zagreba u kojem sam odrastao, i vidim u što se pretvori sada.. ne bi sada uopće razglabao o tome, pametnom je dovoljna kap mora da bi mu znao okus, rekao je Solženjicin. Svi smo čuli gomile priča što se dogodilo sa raznim firmama kada su ih takvi kupili za kikiriki u ratno doba. Isto tako se ponašaju prema svoj tuđoj imovini, tuđim vrijednostima, tuđoj kulturi, tuđim uspomenama, tuđim osjećajima..
To je tip ljudi-skakavaca, kojima nije važno gdje će doći, jer im je svugdje isti cilj, iskoristiti sve resurse koji su im dostupni u postizanju njihovog cilja.
Ja vam želim svu sreću u stjecanju bogatstva i moći, ali ne preko mojih leđa, ne preko mojeg života, jer postoji nešto što se zove čuvanje kulturnih i povijesnih vrijednosti, čuvanje onoga što čini neki grad posebnim i specifičnim, a ne samo nasumičnom nakupinom betona, čelika i stakla, i to nema nikave veze sa napretkom i razvojem, za koji je, naravno, svaki pametan čovjek.
Što se mene tiče, Cvjetni trg, jedan od najljepših i najznačajnijih mjesta za mene u Zagrebu, za koji me veže puno uspomena, su već uništili, tako da mogu i završiti posao, više me nije briga... nek rade što hoće, ja sam se odrekao ovog i ovakvog Zagreba. Ja po svom Zagrebu još šećem samo u snovima i sjećanjima, kada zatvorim oči od ovog užasa koji sam prisiljen gledati svaki dan oko sebe.
DaVinci is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:15.