Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 19:06   #1
Rodilišta u Zagrebu

Unaprijed se ispričavam na još jednoj temi o rodilištima, vidim da ima zasebno za svako.
Ali...
Sjedim, čitam, svaka tema ima par stotina stranica i lagano se već gubim u informacijama koje me zapravo ne zanimaju.
Dobar dio se svodi na to tko je imao dobra/loša iskustva sa doktorima i sestrama što je opet previše individualno i svodi se na "sreću" i na čiju smijenu naletiš.

Ugl ono kaj mene zanima je što koje rodilište nudi?
Gledam ovaj plan poroda što sa skinula sa rodine stranice i opcije za pojedine stvari su šarene ali koliko sam stekla dojam nemaju sve bolnice sve niti istu politiku.
Npr, moj suprug želi biti samnom tokom poroda pa čujem da za neke treba tečaj, neke ne.
Zatim imanje/ne imanje bebe uz sebe tokom noći i sl...

Meni je osobno Petrova najbliža ali stvarno nisam pametna kaj da mislim...

U međuvremenu i dalje čitam zasebne teme o rodilištima ali što da velim, preplavljena sam informacijama za sad
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 26.02.2017., 11:01   #2
Da stvar je takva. Nazalost uglavnom je
stvar kome potrefis smjenu, a citati forum i tuđa iskustva, poriilicno zbunjuje zar ne?

Sto ti ocekujes od poroda? To je bitno. Onda biras bolnicu. Ja bi tako napravila.
Sto se tice plana poroda, ljepo je znati sto hoces, ali ne mozes znati kakav ce ti biti porod. I ja sam htjela nositi svoj, ali sam odlucila da cu to rjesavati u koracima.

Ako zelis moju preporuku dajem ju za Merkur.
Mislim da na Rodinim stranicama imas popis rodilista i sto ima u kojem.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Old 26.02.2017., 18:36   #3
Ja ti mogu reci za petrovu. Jako ovisi koga potrefis u smjeni alu u principu oni funkcioniraju ko na traci. Nema bas setanja, skakanja po lopti i slicno. Legnu te i prikopcaju na ctg i ne mrdas.
Muz moze biti s tobom s tecajem bilo kakvim. Ne treba biti njihov tecaj.
Nakon poroda beba nije dugo s tobom, ali kasnije cijelo vrijeme je.
Frendica nedavno rodila u vinogradskoj. Pustili su je solo s muzem i bebom na mazenju skoro sat vremena nakon poroda i cini mi se ko da je tamo npr sve puno ne znam kako bi rekla.. toplije.


Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
pepka is offline  
Old 28.02.2017., 14:10   #4
Meni se isto potrefilo ok u petrovoj.
Nisam nikad bila za te neke "planske porode" i sl, nikad neznas sta ce biti-ja sam bila vrlo jednostavna jer sam znala unaprijed da cu pristati na epiduralnu, cak i drip, i na sve to sam pristala samo da se porodim-no navodno sam imala srece jel su samnom sve komunicirali i pitali me zelim li ovo, ili ne zelim, objasnili u hodu zasto ovo , zasto ne ovo....
meni iskreno, je bilo super sto mi prvu noc ne ostavljaju dijete(sorry ako ispadam nemajka nekome ) ali ja zaista neznam sta bi radila s bebom, sva pregazena, izrezana, sivana odmah prvu noc.
Drugo planiram za koji mj opet roditi tamo.
Svakako vidi koje su ti preferencije, pa lagano skupljaj info oko toga tko sta nudi pa nekako prevagni.
Mislim da je sve na kraju kako na koga naletis/smjena.
Kobila Suzy is offline  
Old 28.02.2017., 14:24   #5
I meni je taj dio s neostavljanjem bebe bio super 😂. Frendica ide roditi u petrovu bas radi toga sto ih mozes traziti da uzmu bebe po noci.
Ove stvari u radjaoni ko na traci su mi minus jer fakat nemas bas izbora..

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
pepka is offline  
Old 01.03.2017., 23:16   #6
Meni je u biti bitno da suprug bude tamo i da me ne prikuju za krevet (ako stvarno nije opravdano) nego da imam slobodu kretanja onako kako mi tijelo govori da mu paše.
Ako mi paše hodat da hodam, ako ležat da ležim, ako dubit na glavi da dubim na glavi.
U kadi ne planiram rodit, na lopti ne mislim hopsat (na tome padam i u normalnim uvijetima xD) ali ako u datom trenu zaključim da mi najviše paše čučnut da mi neke nadrkane babe ne hopsaj po glavi jer mi ne paše leč.
Također sam i za epiduralnu i drip i kojekakve droge (nisam ja ni za prirodno vađenje zuba ) ali također ne forsat sve skupa ako nije potrebno i davat ono što bude.
Kako kažete, ništa se tu ne može planirat...
Samo da, eto, imam tu slobodu izbora biti u položaju koj mi paše i da suprug bude prisutan

P.s. da, i meni se svđa ovaj dio sa neostavljanjem bebe...
Ne znam što će se desit, u kakvom ću stanju bit i sl ali tih prvih par dana, kako god okreneš, neću baš biti na vrhuncu snage. Bolje da je sa nekim tko zna što radit nego da se ja još i zrušim sa bebom u rukama.
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars

Zadnje uređivanje serpentine : 01.03.2017. at 23:31.
serpentine is offline  
Old 02.03.2017., 08:26   #7
Samo ti je uglavnom tako da ako uzmes droge-nema hodanja vise, pogotovo s epiduralnom tak da vidi . A i s dolantinom nije bolje, cula sam da zene pocnu padat u laganu nesvjesticu
Drzim fige za brz porod
Kobila Suzy is offline  
Old 02.03.2017., 16:57   #8
Nije stvar u tome da se nekom sprdne pa zele da lezis na krevetu nego te u radjaoni spoje na ctg i jednostavno nemozes onda hodati, a u predradjaoni seces najnormalnije
ivika13 is offline  
Old 02.03.2017., 23:04   #9
Ja samo znam ono što sam pročitala (iskustva) po raznim temama.
A vidla sam da su se negdje žalili kako znaju forsat taj ležeći porod i onda kada ne treba.
Mislim, ok, jasno mi je da te nebu zvezali za krevet ali kad me trudovi uhvate i ako oću čučnut ne treba mi još nadrkana sestra šizit sa strane jer odbijam leč (opisujem jedno od iskustva koje sam pročitala).
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Old 02.03.2017., 23:30   #10
Mislim da ti petrova nije opcija onda. Neka me netko ispravi ali nema tamo nikakvog micanja s kreveta kad jednom krene..S druge strane ako hoces drip i epiduralnu neznam hoces li igdje smjeti hodati.

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
pepka is offline  
Old 03.03.2017., 12:14   #11
Mislim da nema nigdje hodanja s dripom i epiduralnom. Jedino sam s dripom smjela na wc
I mislim da niti u jednoj bolnici u radjaoni nema setnje ili bilo cega drugog. Samo u predradjaoni
ivika13 is offline  
Old 03.03.2017., 21:18   #12
Meni u petrovoj nisu dali da se podignem iz lezeceg, i to vec pri samom izgonu-govorim o polozaju kao da spavam pobogu,prvo sam bila pristojna, onda sam ignorirala i podbocila sam se rukama-sestra me pokusala iz neznam kojeg hebenog razloga spustiti, ali nisam joj dala-
i to je bilo to.
Hodanje samo u predradjaoni.
Kobila Suzy is offline  
Old 04.03.2017., 08:20   #13
Quote:
pepka kaže: Pogledaj post
Ja ti mogu reci za petrovu.
Nakon poroda beba nije dugo s tobom, ali kasnije cijelo vrijeme je.
Frendica nedavno rodila u vinogradskoj. Pustili su je solo s muzem i bebom na mazenju skoro sat vremena nakon poroda i cini mi se ko da je tamo npr sve puno ne znam kako bi rekla.. toplije.


Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
Rodila sam 2015. U Petrovoj I beba je nakon poroda bila 2 sata samnom na trbuhu.
Meni je u Petrovoj bilo odlicno (ono, koji glup opis, ko da znam kak je u drugim bolnicama), ono tretirali su me ko osobu, upoznavali me i objasnjavali sve kaj se zbiva, bodrili me...ono ostalo mi je to ok iskustvo poroda. I boravka u bolnici.
Idem ponovo tamo.
LudaMara is offline  
Old 04.03.2017., 08:25   #14
Quote:
Kobila Suzy kaže: Pogledaj post
Meni se isto potrefilo ok u petrovoj.
Nisam nikad bila za te neke "planske porode" i sl, nikad neznas sta ce biti-ja sam bila vrlo jednostavna jer sam znala unaprijed da cu pristati na epiduralnu, cak i drip, i na sve to sam pristala samo da se porodim-no navodno sam imala srece jel su samnom sve komunicirali i pitali me zelim li ovo, ili ne zelim, objasnili u hodu zasto ovo , zasto ne ovo....
meni iskreno, je bilo super sto mi prvu noc ne ostavljaju dijete(sorry ako ispadam nemajka nekome ) ali ja zaista neznam sta bi radila s bebom, sva pregazena, izrezana, sivana odmah prvu noc.
Drugo planiram za koji mj opet roditi tamo.
Svakako vidi koje su ti preferencije, pa lagano skupljaj info oko toga tko sta nudi pa nekako prevagni.
Mislim da je sve na kraju kako na koga naletis/smjena.
Sve kaj si napisala-
Potpisujem.

Samo bih jos dodala d je dolantin divna droga. sve ti je super, u nekoj izmaglici. Uzet cu sve kaj ce mi ponudit i nadam se da ovaj put necu zakasnit na epiduralnu.
LudaMara is offline  
Old 04.03.2017., 09:24   #15
Quote:
LudaMara kaže: Pogledaj post
Sve kaj si napisala-
Potpisujem.

Samo bih jos dodala d je dolantin divna droga. sve ti je super, u nekoj izmaglici. Uzet cu sve kaj ce mi ponudit i nadam se da ovaj put necu zakasnit na epiduralnu.
Isto bi dodala da mi je bilo super kad sam u prvoj trudnoci dobila dolantin. Sve mi je bilo smjesno. A muzu jos vise kad me vidio kako se zabavljam.

U drugoj dobila epiduralnu jer je nakon nje za pola sata bebac bio vani i to ko od sale.
ivika13 is offline  
Old 05.03.2017., 08:50   #16
ja svoj glas dajem za vinogradsku. rodila tamo prije 3 tjedna. inducirani porod, odmah sam tražila da naprave testove za epiduralnu, nek se nađe, nitko me nije krivo gledao zbog toga ni ismijavao, bušenje vodenjaka, nije bilo mojih trudova, drip, digli su mi krevet da ležim u nekom poluležećem položaju, muž i ja smo se zabavljali cijelo vrijeme. skinuli me s dripa da se malo prošećem, otišla na wc na pišanje, natrag na drip. nekoliko puta su mi rekli da slobodno tražim nešto protiv bolova kad god hoću, tražila sam tek pred kraj, epi na kraju nisam uzela. nakon poroda muž, beba i ja smo ostali 2h na maženju u boxu, onda su bebu uzeli, muž je otišao a ja sam dobila ručak u krevet, babica mi ga je podgrijala jer je prošlo već 3h od ručka (u glavi mi je bilo samo WTF, kaj je ovo hotel??? ručak u krevet? predobro). bebu su mi tu noć donosili samo na dojenje jer mi se vrtilo od poroda, ja sam tražila da mi ju ostave, ali oni su bili u tom trenu pametniji od mene pa mi ju ipak nisu htjeli ostaviti, tako da nema govora o nekom forsiranju da budeš s djetetom ako nisi u stanju brinut ni za sebe, pa ja nisam mogla ni do wc-a sama, tko bi mi normalan ostavio dijete još da mi padne iz ruku ili šta ja znam, tako da sam i ja nemajka koja se fino naspavala prvu noć, došla k sebi, "odvrtilo" mi se i od sutradan smo super funkcionirale. sestre za bebe su PREKRASNE, možeš ih zvati 100 puta da ti pokažu dojenje i doći će svaki put, većina ih tepa bebama i bilo mi je divno vidjeti kako vole svoj posao, samo jedna je bila bezvezna. sestre za babinjače isto dobre, neke predobre.
samsonova is offline  
Old 06.03.2017., 20:40   #17
Quote:
samsonova kaže: Pogledaj post
ja svoj glas dajem za vinogradsku. rodila tamo prije 3 tjedna. inducirani porod, odmah sam tražila da naprave testove za epiduralnu, nek se nađe, nitko me nije krivo gledao zbog toga ni ismijavao, bušenje vodenjaka, nije bilo mojih trudova, drip, digli su mi krevet da ležim u nekom poluležećem položaju, muž i ja smo se zabavljali cijelo vrijeme. skinuli me s dripa da se malo prošećem, otišla na wc na pišanje, natrag na drip. nekoliko puta su mi rekli da slobodno tražim nešto protiv bolova kad god hoću, tražila sam tek pred kraj, epi na kraju nisam uzela. nakon poroda muž, beba i ja smo ostali 2h na maženju u boxu, onda su bebu uzeli, muž je otišao a ja sam dobila ručak u krevet, babica mi ga je podgrijala jer je prošlo već 3h od ručka (u glavi mi je bilo samo WTF, kaj je ovo hotel??? ručak u krevet? predobro). bebu su mi tu noć donosili samo na dojenje jer mi se vrtilo od poroda, ja sam tražila da mi ju ostave, ali oni su bili u tom trenu pametniji od mene pa mi ju ipak nisu htjeli ostaviti, tako da nema govora o nekom forsiranju da budeš s djetetom ako nisi u stanju brinut ni za sebe, pa ja nisam mogla ni do wc-a sama, tko bi mi normalan ostavio dijete još da mi padne iz ruku ili šta ja znam, tako da sam i ja nemajka koja se fino naspavala prvu noć, došla k sebi, "odvrtilo" mi se i od sutradan smo super funkcionirale. sestre za bebe su PREKRASNE, možeš ih zvati 100 puta da ti pokažu dojenje i doći će svaki put, većina ih tepa bebama i bilo mi je divno vidjeti kako vole svoj posao, samo jedna je bila bezvezna. sestre za babinjače isto dobre, neke predobre.
Potpisujem sve. Isti scenarij kod mene bio prije tri mjeseca samo sto sam ja uzela epi
Rodila dva puta u vinogradskoj i definitivno prezadovoljna
ivika13 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.