Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2016., 00:12   #1
Zeolit

Može li mi netko reći nešto o iskustvu kod uzimanja Zeolita? Za šta, odnosno protiv čega se koristi, kako se uzima, koliko ...?
FridaC is offline  
Old 25.05.2016., 02:04   #2
Quote:
FridaC kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći nešto o iskustvu kod uzimanja Zeolita? Za šta, odnosno protiv čega se koristi, kako se uzima, koliko ...?
Moram pitati svog mačka, pošto je on jedini koji koristi zeolit, a da ga poznajem (sad će se on probuditi, u 3-4 ujutro). Naime, zeolit je osnovna (i ako ne želiš dopunjen mirisom) i jedina sirovina za proizvodnju pijeska za mačke. Koristi se za skupljanje mačije pišaline i dreka, uzima se koliko ti stane u posudu mačijeg wc-a. Preporuka: najjeftiniji. Jer vrše zadaću isto kao i najskuplji (parfumirani). A ovaj moj mačak, izgleda da ga jedino veseli pišanje u životu.

Rabe se za:
• pročišćavanjc radioaktivnih otpadaka ( jer su vrlo rezistentni prema nuklearnoj degradaciji),
• pročišćavanje otpadnih i kanalizacijskih voda, jer ekstrahiraju amonijak,
• čišćenje dimnih plinova, jer adsorbiraju do 300 mg SO2 na 1 gram zeolita,
• odstranjivanje ulja s vodene površine (peletizirana mješavina aktiviranih zeolita, ekspandiranih perlita i drugih kemikalija volumne mase 0.5 g/cm3
ima kapacitct sorpcije ulja od 0.97 grama po gramu, pri čemu ovaj agregat ima sposobnost održavanja na vodi i upijanja s površine više od 200 sati).

Zadnje uređivanje buzzin : 25.05.2016. at 02:27.
buzzin is offline  
Old 25.05.2016., 07:08   #3
...i stavlja se u prašak za pranje rublja.
Kako bi rublje bilo čisto.

A kako bi i ovaj PDF bio čist, očistit ćemo ga od neprimjerenih tema.

Informirati o željenom se možeš i na ovoj temi.


P.S. Zbog iznimno preciznog odgovora u postu iznad, neko će vrijeme zatvorena tema ostati na samom PDF-u.

Lokot
body halleck is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.