Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2020., 18:34   #1
Exclamation Koronavirus - lijek iz kućne radinosti?

Molim za mišljenje, po mogućnosti od nekoga tko bi mogao biti stručniji po pitanju kemijsko-bioloških procesa i njihovih djelovanja na ljudski organizam.
Koliko je realno očekivati da bi ovakvo nešto pomoglo, ako ne već u liječenju, onda barem u sprječavanju zaraze?

Slijedi video dužine 19 minuta...
https://drive.google.com/file/d/1dh0...1YUaK7HIG/view

**************************************

Nekoliko riječi o autoru: https://en.kfwiki.org/wiki/Mehran_Tavakoli_Keshe

S obzirom da je riječ o osobi koja duboko zadire u alternativne metode liječenja raznih bolesti i posjeduje širi popis izuma koji se oslanjaju na nekovenciolne metode i koji nisu priznati u znanstvenoj zajednici, evo nekoliko informacija s RationalWiki: https://rationalwiki.org/wiki/Mehran_Keshe

Također, podsjećam da, ako konvencionalna znanost nije analizirala njegove metode i izume, ne mora značiti da su isti neučinkoviti.
mr.green is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2020., 16:25   #2
To čak ne djeluje na buhe i krpelje.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 19:03   #3
Zašto misliš da ne djeluje?
Ako uopće nije isprobano, kako možemo znati da ne djeluje?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 20:29   #4
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da ne djeluje?
Ako uopće nije isprobano, kako možemo znati da ne djeluje?
Šišmišima je labos podrezao krila. Zato se zna neće nas više ugrožavati te krvopije.

https://www.youtube.com/watch?v=OIuS24OIXnI
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 21:01   #5
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da ne djeluje?
Ako uopće nije isprobano, kako možemo znati da ne djeluje?
Šališ se ili stvarno pitaš?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 21:04   #6
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Šališ se ili stvarno pitaš?
Zašto bih se šalio?
Pitam najlogičniju stvar. Čovjek je stavio nešto što možda može pomoći.
Ne znamo djeluje li ako nije isprobano. Ostaju pretpostavke da možda djeluje, a možda ne.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 22:34   #7
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Zašto bih se šalio?
Pitam najlogičniju stvar. Čovjek je stavio nešto što možda može pomoći.
Ne znamo djeluje li ako nije isprobano. Ostaju pretpostavke da možda djeluje, a možda ne.
Tvoje neznanje je beskrajno!
Pazi, plazmu je dobio iz par žica i baterije.
Tip je navodno imao i lijek za rak a radio je i na zaustavljanju starenja.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 23:25   #8
I što onda što je radio na tome?
To je pohvalno, a ionako svi već znamo da postoje razni faktori koji mogu usporiti starenje.

No, što se ove teme tiče, bilo bi dobro ako je netko isprobao predloženo, tada bi više znali i mogli nešto konkretno reći.
Ovako možemo samo nagađati, a to nema smisla.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2020., 00:25   #9
Tražiš da se javi netko tko je dobio covid-19, nije otišao u bolnicu nego probao ovo i izliječio se?
Teško da će ti se to ostvariti jer se zasad nije puno ljudi koji pričaju ex Yu oporavilo od ovoga.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2020., 10:37   #10
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
I što onda što je radio na tome?
To je pohvalno, a ionako svi već znamo da postoje razni faktori koji mogu usporiti starenje.

No, što se ove teme tiče, bilo bi dobro ako je netko isprobao predloženo, tada bi više znali i mogli nešto konkretno reći.
Ovako možemo samo nagađati, a to nema smisla.
Kao što rekoh, tvoje neznanje je beskrajno.
Mogao je zidati piramidu i tvrditi da boravak u njoj pomlađuje...

Ta kretenarija teoretski nema efekta na viruse a ti bi da netko bolestan isprobava pizdarije...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2020., 01:21   #11
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Tražiš da se javi netko tko je dobio covid-19, nije otišao u bolnicu nego probao ovo i izliječio se?
Bilo bi naivno očekivati tako nešto u tako kratkom vremenu. Zato sam rekao da se ne može znati da li nešto djeluje ili ne, ako nije isprobano. A realno, nije se imalo ni kad....
Možemo, dakle, samo nagađati.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ta kretenarija teoretski nema efekta na viruse a ti bi da netko bolestan isprobava pizdarije...
Čitaj s razumijevanjem. Nisam nigdje rekao da imam želju da netko proba već da još nije isprobano i da ne možemo znati.

Tko želi, probat će, sigurno će biti takvih.
Misliš da može naškoditi ili pogoršati stvari?
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2020., 07:40   #12
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post

Tko želi, probat će, sigurno će biti takvih.
Misliš da može naškoditi ili pogoršati stvari?
Može ako netko pokuša ovo iz 1. posta umjesto da se javi liječniku i na kraju ispadne da to nema nikakvog efetka. (Nisam gledo video pa ne znam o čemu se radi.)


Internet je pun dezinformacija u vezi ovog covida i daju se svakakvi savjeti. I ja sam ih dobijao.
Sve što ne dolazi s ovih sajtova nije informacija. https://www.forum.hr/showpost.php?p=78828023&postcount=1
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2020., 10:27   #13
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Čitaj s razumijevanjem. Nisam nigdje rekao da imam želju da netko proba već da još nije isprobano i da ne možemo znati.

Tko želi, probat će, sigurno će biti takvih.
Misliš da može naškoditi ili pogoršati stvari?
Za početak se upristoji, čitanje s razumijevanjem ne odnosi se na mene, ti poradi na stjecanju te vještine.
Ukoliko nemaš ništa korisno za napisati nemoj pisati besmislice.

Na žalost, netko će probati budalaštinu sa linka i svejedno će se zaraziti.
Znači da škodi i pogoršava situaciju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2020., 21:58   #14
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Može ako netko pokuša ovo iz 1. posta umjesto da se javi liječniku i na kraju ispadne da to nema nikakvog efetka. (Nisam gledo video pa ne znam o čemu se radi.)
Čekaj, pobio si ovdje sam sebe u istoj rečenici.

[/quote]Nisam, nisi čito s razumijevanjem. I nedjelovanje ako imaš nešto može biti štetno.
Ako odsiječem prst u mašini i umjesto da ga odnesem u bolnicu da mi ga zašiju pogledam na Google Videos o nekom tretmanu koji će biti uspješniji od bolnice, ali ipak na kraju bude beskoristan, napravio sam si štetu i ostao bez prsta.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2020., 22:19   #15
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
To čak ne djeluje na buhe i krpelje.

Točno tako...

Bez obzira što se u nekim stvarima ne slažemo, cijenim tvoju konkretnost...kratko jasno...jer ovo što ljudi stavljaju na forum fakat su pizdarije...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2020., 22:22   #16
Ibrahime, isprika. Greškom sam umjesto quote stisno edit na tvom postu i ne mogu ga više vratiti.
Evo screenshotsa tvog posta.


https://i.postimg.cc/wTTTzkzb/Screen...2229-Brave.jpg
https://i.postimg.cc/Z5vmY7Mj/Screen...2240-Brave.jpg
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2020., 22:23   #17
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Quote:
Može ako netko pokuša ovo iz 1. posta umjesto da se javi liječniku i na kraju ispadne da to nema nikakvog efetka. (Nisam gledo video pa ne znam o čemu se radi.)
Čekaj, pobio si ovdje sam sebe u istoj rečenici.
Nisam, nisi čito s razumijevanjem. I nedjelovanje ako imaš nešto može biti štetno.
Ako odsiječem prst u mašini i umjesto da ga odnesem u bolnicu da mi ga zašiju pogledam na Google Videos o nekom tretmanu koji će biti uspješniji od bolnice, ali ipak na kraju bude beskoristan, napravio sam si štetu i ostao bez prsta.

[
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2020., 23:42   #18
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Nisam, nisi čito s razumijevanjem. I nedjelovanje ako imaš nešto može biti štetno.
Nedjelovanje ne može biti štetno, ali kod ozbiljne bolesti je problem ako nema nikakvog djelovanja pa samim tim ne može biti ni poboljšanja, logično. Samo od sebe se ništa neće desiti, jedino možda po Duhu Svetom.

No, o čemu pričamo? O bolesti za koju nema lijeka...pa ok, recite mi onda ako znate - kako da djelujem i kako da se izliječim?

Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Ako odsiječem prst u mašini i umjesto da ga odnesem u bolnicu da mi ga zašiju pogledam na Google Videos o nekom tretmanu koji će biti uspješniji od bolnice, ali ipak na kraju bude beskoristan, napravio sam si štetu i ostao bez prsta.
Usporedba nije na mjestu jer u slučaju odrezanog prsta postoji provjereni način da se ponogne, dok za koronu još nema.
Naravno da ćeš u slučaju bilo kakvih problema sa zdravljem učiniti ono što je dokazano i isprobano da može pomoći, u ovom slučaju ćeš otići u bolnicu da ti prst zašiju jer dobro znaš da to pomaže.
Međutim, kod korone provjerenog i dokazanog lijeka nema, ne postoji ništa za što se sa sigurnošću može reći da pomaže.
Zato nema smisla pričati da nešto ne pomaže ako nije isprobano. To su samo nagađanja koja nemaju svrhe.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2020., 11:36   #19
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
Nedjelovanje ne može biti štetno, ali kod ozbiljne bolesti je problem ako nema nikakvog djelovanja pa samim tim ne može biti ni poboljšanja, logično. Samo od sebe se ništa neće desiti, jedino možda po Duhu Svetom.
Jesi napravio istraživanje da tvrdiš kako nešto nije štetno?

Quote:
Usporedba nije na mjestu jer u slučaju odrezanog prsta postoji provjereni način da se ponogne, dok za koronu još nema.
Naravno da ćeš u slučaju bilo kakvih problema sa zdravljem učiniti ono što je dokazano i isprobano da može pomoći, u ovom slučaju ćeš otići u bolnicu da ti prst zašiju jer dobro znaš da to pomaže.
Međutim, kod korone provjerenog i dokazanog lijeka nema, ne postoji ništa za što se sa sigurnošću može reći da pomaže.
Zato nema smisla pričati da nešto ne pomaže ako nije isprobano. To su samo nagađanja koja nemaju svrhe.
Slučaj odrezanog prsta rješava kirurg, koronu rješavaju mikrobiolozi.
Jasno da ima smisla pričati kako nešto ne pomaže ako znaš što tip radi. To što je napravio neodbija buhe pa tako ni viruse.
Ni tvoje lupetanje nema svrhe ali dobro se zajebavamo.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2020., 01:42   #20
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Jesi napravio istraživanje da tvrdiš kako nešto nije štetno?
Jednako kao i ti kad tvrdiš da nešto ne djeluje.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Jasno da ima smisla pričati kako nešto ne pomaže ako znaš što tip radi.
Ima smisla otprilke kao pretakanje iz šupljeg u prazno.
Čisto sumnjam da si uopće pogledao video do kraja. Nema osnove za takvu tvrdnju ako nije baš nitko isprobao. Pusto nagađanje.

Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ni tvoje lupetanje nema svrhe ali dobro se zajebavamo.
Da ja lupetam, ne bi ti to ni čitao ni komentirao.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.