Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2018., 08:57   #1
Dijagnostika problema

Lijep pozdrav,

budući da nisam našao sličnu temu, naslov sam ostavio generalan da tema eventualno i drugima posluži.

Dakle, jutros sam na parkingu našao ovu mrlju ispod stražnjeg kotača.
Zanima me što bi to moglo biti? Da li je ulje iz kočnica? Miriši na ulje. I ako su kočnice, da li to mogu nekako testirati?

Hvala unaprijed na svim komentarima.

stigmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 09:01   #2
Masu puta sam ispod auta vidio friske mrlje i svaki put ustanovim da fleka nije moja
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 09:08   #3
Quote:
xlr kaže: Pogledaj post
Masu puta sam ispod auta vidio friske mrlje i svaki put ustanovim da fleka nije moja
haha, ha i to je opcija. ujutro nisam stigao, ali budem se s krpom popodne zavukao ispod.
stigmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 10:32   #4
Quote:
stigmata kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav,

budući da nisam našao sličnu temu, naslov sam ostavio generalan da tema eventualno i drugima posluži.

Dakle, jutros sam na parkingu našao ovu mrlju ispod stražnjeg kotača.
Zanima me što bi to moglo biti? Da li je ulje iz kočnica? Miriši na ulje. I ako su kočnice, da li to mogu nekako testirati?

Hvala unaprijed na svim komentarima.

Evo moj komentar:
Našao si mrlju ispod zadnjeg točka, ali ne znaš uopće jeli tvoja.

Pitaš da li je ulje iz kočnice, nisi pogledao dali fali ulja u posudi.
Kako testirati jeli ulje iz kočnice? ....pa bar klekni i pogledaj jeli čeljust/bubanj mastan, visi li kap ulja sa crijeva ili mjesta iznad fleke?
...ali, evo, umjesto svega toga, ti si postavio pitanje na forumu....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 10:40   #5
A pošto se sumnja na KOČNICE, onda lagana vožnnja do prve radionice je must have.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 11:29   #6
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
Evo moj komentar:
Našao si mrlju ispod zadnjeg točka, ali ne znaš uopće jeli tvoja.

Pitaš da li je ulje iz kočnice, nisi pogledao dali fali ulja u posudi.
Kako testirati jeli ulje iz kočnice? ....pa bar klekni i pogledaj jeli čeljust/bubanj mastan, visi li kap ulja sa crijeva ili mjesta iznad fleke?
...ali, evo, umjesto svega toga, ti si postavio pitanje na forumu....
baš. a premda sam dva puta gledao, nisam vidio da postoji tema koja se zove Ima li pitanja? gdje sam mogao postaviti svoje pitanje, a ne otvarati novu temu. ako moderatori žele, slobodno neka moje pitanje prebace tamo, jer tamo spada.

s obzirom na mjesto gdje je auto parkiran i vrijeme koliko je bio parkiran, za pretpostaviti je da je mrlja moja. no opet, nisam siguran.

inače, slika je uslikana 20 do 7, kad sam kretao na posao. da sam imao vremena napraviti inspekciju oko auta, napravio bi to, barem koliko znam, ovak sam to ostavio za nakon posla, a u međuvremenu mi je ideja bila barem stvoriti neke polazne točke i probat vidjet u čemu sve potencijalno može biti problem (ako nije do kočnica). eto to su moji razlozi zašto mi je prvi korak bio forum.
i ti si mogao nepredbacivački napisati: možda bi bilo dobro barem pogledat da li je oko kotača štogod masno, ali se nisi odlučio za taj pristup, već si u startu krenuo s predrasudama i osudama.

jedna predrasuda je točna, a ta je da nemam znanja oko problema s autima, pa te molim da mi kažeš da li je ta posuda za ulje ista ona ispod haube gdje piše brake fluid ili se to sipa još negdje?

hvala.
stigmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 17:11   #7
Quote:
stigmata kaže: Pogledaj post
baš. a premda sam dva puta gledao, nisam vidio da postoji tema koja se zove Ima li pitanja? gdje sam mogao postaviti svoje pitanje, a ne otvarati novu temu. ako moderatori žele, slobodno neka moje pitanje prebace tamo, jer tamo spada.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=944423 Na prvoj stranici podforuma. Nabavi si naočale.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 17:22   #8
Kažeš da miriše na ulje. Kad si već čučnuo da šnjofaš, mogao si podići glavu i pogledati kočnicu.
Cutac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 21:35   #9
Quote:
stigmata kaže: Pogledaj post


i ti si mogao nepredbacivački napisati: možda bi bilo dobro barem pogledat da li je oko kotača štogod masno, ali se nisi odlučio za taj pristup, već si u startu krenuo s predrasudama i osudama.

hvala.
..eto, reagiram tako....
Ali, evo konkretno: da, to je ta posuda, u njoj mora biti tekućine između min i max.
Ako je nivo ulja ispod minimuma, nije sigurno da ćeš zakočiti kad pritisneš kočnicu.
Ako ipak ima ulja između min i max, otiđi na minivoš i operi točak ispod kojeg je bila fleka, ali i odozada (sa unutrašnje strane) , tako da opereš dio za koji sumnjaš da curi.
Provozaj 2-3 kilometra da se osuši, i kad parkiraš podmetni karton ispod sumnjivog mjesta i nagazi ga točkom da se ne pomakne.
Sutra ćeš sigurno znati bar jel problem stvaran ili je bila tuđa fleka....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 21:42   #10
Ili samo sjesti u auto i stisnuti jako kočnicu do kraja bar 10 puta i ak propada nevalja...
Najbolje da u vožnji testira tak nekaj pa da razvali sebe i još nekog...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 21:55   #11
memi se nešto slično pokazalo na podu garaže prije par godina...ispalo je da je ulje iz selena...


girling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.