Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2009., 12:56   #41
Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Odnosno reakcije na akciju.
Stvarnost je prisutnija u samome procesu promjene negoli u objektu promatranja.


jel vama jasno da to kaj ste rekli ne samo da nema nikakvog smisla, nego je i potpuno nerazumljivo?!
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 13:07   #42
pa zakaj onda pričamo o "ravnoteži sila" ak je u pitanju zlo?
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 16:08   #43
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Neznam, to su ti pitanja kao, šta bog sada radi? Kako izgleda? šta bi rekao kad bi došli pred njega?

Bog je sve...on je temelj da ti možeš misliti i postojat, sve je u njemu i kroz njega...

Zlo kao zlo ne postoji osim ako netko ne odredi da je nešto zlo kao recimo ljudi!

Da metero padne na Zemlju ljudi bi rekli to je zlo ili vrag bar većina, a hvala bogu da znamo šta je to, a razlog zašto dolazi je upitan... Šta je metero mislio kad je pada na zemlju?
Ne biserko već da to nije moj post pošto si mi prigovorila za jednu picajzla grešku.
Rosalinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 21:59   #44
Quote:
Rosalinda kaže: Pogledaj post
Krscanstvo naucava da je Bog stvorio sve, pa je tako stvorio i zlo, odnosno jing-jang stanje stvari. A mi smo dobili slobodu izbora. Svemoguci Bog nije bez razloga ucinio tako. Mogao je stvoriti svijet mira i ljubavi, bez ikakvog zla, ali ocito mu to nije bila ideja vodilja. Mozda je na nama taj dio. Cudni su putevi Gospodnji.
Ovo mi baš interesantno pa sam napravila cp
walschovo objašnjenje je jako dobro. bez zla, dobro nema smisla. kako ćeš razaznati svjetlo u svjetlu? nikako. a svjetlo u mraku?

no postoji i drugi pristup, slobodna volja, nesavršene duše. ako imaš duše (ljude) koji ne spoznaju u punom smislu dobro od zla, to da će biti zla je logična posljedica. a Božji izbor je bio slobodna volja. taj princip objašnjava štošta, između ostalog i zašto nema pravde na ovom svijetu
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 22:26   #45
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post


jel vama jasno da to kaj ste rekli ne samo da nema nikakvog smisla, nego je i potpuno nerazumljivo?!
Kako kome crni... kako kome.
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 22:30   #46
Nitko nije stvorio zlo. Nitko nije stvorio dobro.
Nitko nije stvorio pozitivno, nitko nije stvorio negativno.
Sve je ono sto jest, JA ili ti ga jingero jangero lol. Jing jang je JA u svom punom izdanju unutar jedne perfektnog balansa. Taj balans je takozvani "bog" no bogova je i previse. Svi smo mi doduse bogovi jer smo stvoreni na njegovu sliku kako se kaze. Cim mi znamo za njega, znaci da to jesmo.

Mi zivimo u slobodnoj zoni sustava. Znaci ovdje je sve dozvoljeno, ovim svijetom po "nasem ljudskom razmisljanju" vladaju i pozitivne i negativne sile. Negativne u vecinskom vlasnistvu nad pozitivnim. Nisu samo zivotinje i biljke i ljudi "zivi" tu i sada ovaj momenat vec citavo postojanje svega sto jest. Mi smo sve sto jest. Zato i privlacimo komete, zato i privlacimo uragane kao i poplave, pozare, tornade jer smo tako pozitivna bica lol.

Sve smo mi, mi smo odgovorni za sve a ne samo za nas. Svaka nasa misao diktira time kako ce se stvari odvijat sada i ovaj momenat jer buducnost ne postoji kao sto ni vrijeme ne postoji. To je jedna samo faking velika izmisljotina nastala kako bi ljudima radili sa prosloscu "ah olaksanje kao i kopkanje... odnosno, skidanje odgovornosti i nervozu" te buducnoscu nesto sto se zove iscekivanje, nesto sto ti govori da nikada nisi dobar, nikada nisi zadovoljan sam sobom niti ista drugo...

Sve je jedno. Nema loseg ili dobrog. To je apsurd. Mi ljudi, mi smo stvorili zlo. Ne vrhovni kreatori ili netko drugi. I da, ne postoji bog vec kreatori. Vise svjesni i manje svjesni.

Mi ljudi doduse spadamo ispod prirode i zivotinja. MI ljudi, najgluplja smo rasa koja hoda ovim planetom. Nazvao nas ja Purice Beta 1.0 i da nazalost mi smo takodjer kreatori. Pogle sta smo napravili. Kokosinjac lol!
noxten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 22:38   #47
Quote:
Žulaj kaže: Pogledaj post
postoje logos i kaos- logos je ono što mi nazivamo dobrim, a kaos zlim
antipod kaosu iz starogrčkog nije logos, već kozmos. kozmos je red, kaos je nered
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:08   #48
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ovdje ti je normalno lupetati kvazifizikalnim izrazima i koristiti fiziku u silovanoj sociologiji da bi se ispadalo pametnijim.

To su dale razne njuejđ knjige. It's their legacy.
Stvarno... od kuda duhovnjacima pravo da se drznu posezati za diskutabilnim teorijama "svete znanosti".
Njihova progresivna drskost ide i korak dalje, jer nam stalno bacaju pod nos da se nismo maknuli od Heisenbergovog načela.
Da stvar bude gora, ne samo da se kite našim perjem več prisvajaju "naše znanje", interpretiraju ga kao svoje.
Dok su oni meditirali i ispušali čudne zvukove, mi smo marljivo učili i radili...i bili dobar đak.
Oni jednostavno - Ne smiju razumijeti fraze koje koriste! (jer to bi značilo da je naša muka ovozemaljska bila zapravo utopija)


Princip stvaranja (odnosno granica materije i duha):

Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:19   #49
Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Da nije, ti bi bio mrtav. Odnosno ne bi se niti rodio.
Ili bi kometi odovno razorili Zemlju. Svaka sila ima protusilu.
Da nije tako umro bi od uboda pčele. Ali harmonija se pobrinula pa postoji nešto u tebi što se zove imunitet.
Od uboda pčele umiru oni kojima imunološki sustav popizdi i izazove alergijsku reakciju, tj. anafilaktički šok.

You fail.

Quote:
Da nije tako iskrvario bi na smrt kada se porežeš. Ali tu su krvna zrnca koja zatvore posjekotinu.
A to ima veze s onim što govoriš… kakve točno?

Ma ne, bolje nemoj objašnjavati. Moj mali unutarnji prirodnjak već i sada lagano čupa kosu od new age gluposti koje ovdje meljete.

Mrš na Alternativu s tim spikama.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:19   #50
Endimione ljubavi koji kurac si onda na religiji?
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:37   #51
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Od uboda pčele umiru oni kojima imunološki sustav popizdi i izazove alergijsku reakciju, tj. anafilaktički šok.

You fail.


A to ima veze s onim što govoriš… kakve točno?

Ma ne, bolje nemoj objašnjavati. Moj mali unutarnji prirodnjak već i sada lagano čupa kosu od new age gluposti koje ovdje meljete.

Mrš na Alternativu s tim spikama.

Oooo... Ma je li se to netko drznuo dotači tajne života i smrti? Visokog ezoternog znanja. Ovi nepočudni čarobnjaci skinuše nam sve maske. Osdadošmo goli. Više ne možemo da prikrijemo svoje pravo lice...mržnja, ljubomora i bijes.
A da ih prijavimo modu?
Ma to nema smisla, jer su upravo dokazali da je zlo u nama.

"Mrš na Alternativu" - jel to opet inkvizicija?
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:38   #52
Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Stvarno... od kuda duhovnjacima pravo da se drznu posezati za diskutabilnim teorijama "svete znanosti".
Znanost nije sveta, što god to zapravo značilo. Ona samo ima rigor. Znanost se ne petlja u religijske dogme, ali se religija itekako pokušava upetljati u znanstvene činjenice.

Svaka je teorija diskutabilna. Svatko o njoj može kvalitetno raspravljati, ukoliko zna što je teorija, i što koja dotična teorija iznosi. Duhovnjaci to u 99.99999% slučajeva - nemaju pojma. Zato i svašta lupetaju.


Quote:
Njihova progresivna drskost ide i korak dalje, jer nam stalno bacaju pod nos da se nismo maknuli od Heisenbergovog načela.
Da stvar bude gora, ne samo da se kite našim perjem več prisvajaju "naše znanje", interpretiraju ga kao svoje.
Dok su oni meditirali i ispušali čudne zvukove, mi smo marljivo učili i radili...i bili dobar đak.
Oni jednostavno - Ne smiju razumijeti fraze koje koriste! (jer to bi značilo da je naša muka ovozemaljska bila zapravo utopija)
Ne znam na čemu si ti, ali teško mi je mlatiti praznu slamu da bih nekoga mogao pratiti.


Quote:
Princip stvaranja (odnosno granica materije i duha):

Bi li bio toliko dobar da mi objasniš što je na tom renderingu? Vidim tetraedar s nekakvim osima i složenom spiralom.


Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Endimione ljubavi koji kurac si onda na religiji?
Dobro pitanje...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:38   #53
Izvro zla je naš osjećaj superiornosti nad drugima. To je ono kada kažete da su svi drugi u krivu, a "ja" jedini u pravu. Kada se takve individue organiziraju uu neku grupu koja širi ideologiu inferiornosti, e, onda počinje zlo. Nemojmo se zavaravati, što god ekipa ovdje pričala o moralu i etici, kao u ostalom i bilo gdje drugdje, kada autoritet kaže da činiš zlo, večina će to uraditi.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:40   #54
Quote:
Dexter nije lud kaže: Pogledaj post
Oooo... Ma je li se to netko drznuo dotači tajne života i smrti? Visokog ezoternog znanja. Ovi nepočudni čarobnjaci skinuše nam sve maske. Osdadošmo goli. Više ne možemo da prikrijemo svoje pravo lice...mržnja, ljubomora i bijes.
A da ih prijavimo modu?
Ma to nema smisla, jer su upravo dokazali da je zlo u nama.

"Mrš na Alternativu" - jel to opet inkvizicija?
Naravno, ignoriraš to što je pokazao tvoj fail oko pčele i anafilaktičkog šoka. Zašto me to čudi?

Retorika vam je ista, kojoj god religiji pripadali. Rimokatolička religija, islam, budizam, pa i bilo koji pokret na koji podsjećaš, svi ste isti - "prešuti krivo, idi dalje".
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2009., 23:53   #55
Zle ne postoji kao bitak, samo po sebi. Zlo je odsustvo dobra, kao rupa u tlu (rupa je nedostatak, odsustvo tla). Sve što je Bog stvorio bilo je dobro. Jedna od dobrih stvari koje je Bog stvorio bila su bića koja su imala slobodu odabrati dobro. Kako bi imala pravi izbor, Bog je dozvolio da postoji nešto što bi mogli odabrati mimo dobroga. Stoga je Bog tim bićima (anđelima i ljudima) dozvolio da odaberu dobro ili ne-dobro (zlo). Inače bi ta bića odabrali dobro, ne iz vlastite želje, već iz nužnosti.

Dakle, Bog nije stvorio zlo, ali ga je pripustio (tj. nije ga spriječio, i to upravo zbog slobodne volje koju je dao svojim stvorenjima).
__________________
Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! (sv. Augustin)
danijel12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 00:17   #56
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Znanost nije sveta, što god to zapravo značilo. Ona samo ima rigor. Znanost se ne petlja u religijske dogme, ali se religija itekako pokušava upetljati u znanstvene činjenice.

Svaka je teorija diskutabilna. Svatko o njoj može kvalitetno raspravljati, ukoliko zna što je teorija, i što koja dotična teorija iznosi. Duhovnjaci to u 99.99999% slučajeva - nemaju pojma. Zato i svašta lupetaju.



Ne znam na čemu si ti, ali teško mi je mlatiti praznu slamu da bih nekoga mogao pratiti.



Bi li bio toliko dobar da mi objasniš što je na tom renderingu? Vidim tetraedar s nekakvim osima i složenom spiralom.



Dobro pitanje...
To je zapravo Φ spirala (duša, duh ili kako očeš). Ona opisuje površinu torusa, (materiju). Život u tijelu zapravo je spirala u tetrahedronu. Kontrolirana svjetlost i lagana rotacija konstrukcije oko glavne osi baca sjenu na unutrašnjost po plohi tetrahedrona. Sjene se pokazuju kao Hebrejski alfabet.

Bit same kreacije stavljen je u tu konstrukciju. Jer prva riječ Geneze (be resijet) označava "princip" a ne na "na početku" (bjaše riječ).

Hebreski alfabet izrađen je s namjerom isključivo usmene predaje (kabale) sljeđečim generacijama.

Sama konstrukcija ujedno je i jedan od gematrijskih ključeva kojim se oponašaju ti "zvukovi stvaranja".
Dexter nije lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 00:28   #57
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Izvro zla je naš osjećaj superiornosti nad drugima. To je ono kada kažete da su svi drugi u krivu, a "ja" jedini u pravu. Kada se takve individue organiziraju uu neku grupu koja širi ideologiu inferiornosti, e, onda počinje zlo. Nemojmo se zavaravati, što god ekipa ovdje pričala o moralu i etici, kao u ostalom i bilo gdje drugdje, kada autoritet kaže da činiš zlo, večina će to uraditi.
Tko je autoritet?
kretnjaimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 09:21   #58
@dexter nije lud
Navedi bilo kakve eksperimente koji potvrđuju tvoje tvrdnje.

@krentjaimir
Autoritet je bilo koji autoritet, vlada, profesor, šef, ... Napravljeni su eksperimenti u psihologiji koji pokazuju da su ljudi voljni činiti svakojake stvari ako im to tako netko kaže
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 10:18   #59
danijel je najtočnije odgovorio. Nastanak zla je posljedica dvije stvari: Slobodne volje i Zakona. Zlo predstavlja posljedicu svojevoljnog odbacivanja Zakona. Također, zlo ima svoj rok trajanja, i bit će konačno uništeno zauvijek. Jedino što će kao spomen na zlo preostati će biti rupe u rukama Gospodara i vječna neugasiva vatra na ovoj Zemlji, dovoljni razlozi da se više nikad nitko ne pobuni protiv Zakona.
__________________
Look in the mirror and see only Glory
Fussoldat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 10:49   #60
Da li postoji tama? Kako se "stvara" tama?
Tamom opisujemo prostore koji nisu pod utjecajem svjetla, dakle, ona je izostanak svjetla.
Hi Fi Equalizer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.