Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2010., 20:30   #1
Pomoc glede photoshopa

daklem radim poster - trebao bi biti printan u A1 formatu (59,4x84,1) i fotka treba biti rezolucije 300dpi. slika je skenirana i potom obrađivana u photoshopu ali mi se čini da je mutna na mom kompu kada povećam na zadani format i rezoluciju. pitanje-hoće li biti tak kad se isprinta. pomozite sa savjetima pliz, nisam iskusna glede photoshopajosh
stvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 18:05   #2
na koji nacin povecavas sliku na "zadani format i rezoluciju"?
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:38   #3
Quote:
stvor kaže: Pogledaj post
daklem radim poster - trebao bi biti printan u A1 formatu (59,4x84,1) i fotka treba biti rezolucije 300dpi. slika je skenirana i potom obrađivana u photoshopu ali mi se čini da je mutna na mom kompu kada povećam na zadani format i rezoluciju. pitanje-hoće li biti tak kad se isprinta. pomozite sa savjetima pliz, nisam iskusna glede photoshopajosh
Ne može biti mutna na kompu nego na monitoru. Kakav je monitor, starost, stanje, rezolucija? Je li kalibriran? U kojem programu radiš? Izbaci kao jpeg, pdf i pogledaj u nekom pretraživaču slika. Pa pogledaj tu sliku na drugom monitoru, trećem. U krajnjem slučaju napravi probni print na manjem formatu (A3) i vidi jel se što čudno događa.
Na kraju ne razumijem kako mutno? Jel riječ o pikselima ili vektorima?
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 21:36   #4
Quote:
stvor kaže: Pogledaj post
daklem radim poster - trebao bi biti printan u A1 formatu (59,4x84,1) i fotka treba biti rezolucije 300dpi. slika je skenirana i potom obrađivana u photoshopu ali mi se čini da je mutna na mom kompu kada povećam na zadani format i rezoluciju. pitanje-hoće li biti tak kad se isprinta. pomozite sa savjetima pliz, nisam iskusna glede photoshopajosh
Koliko na koliko piksela je fotka?

btw, 300 dpi za A1 poster je nepotrebno previse.
Tipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 09:55   #5
ovak, skuzil sam da je puno bolje sliku povecavati na nacin: IMAGE / IMAGE SIZE, nego da se radi EDIT / TRANSFORM / SCALE!!! u ovom drugom slucaju slika koju kopiras na a1 i nakon toga ju napravis scale, izgubi jako na kvaliteti. dok ako sliku prvo s IMAGE SIZE povecas vise puta (isprobaj nekoliko puta da ti velicina slike odgovara formatu plakata) i onda kopiras na a1 te ju onda malo prilagodis samom plakatu.....kvaliteta plakata bude puno bolja. aE!
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 10:40   #6
Quote:
nixon kaže: Pogledaj post
ovak, skuzil sam da je puno bolje sliku povecavati na nacin: IMAGE / IMAGE SIZE, nego da se radi EDIT / TRANSFORM / SCALE!!! u ovom drugom slucaju slika koju kopiras na a1 i nakon toga ju napravis scale, izgubi jako na kvaliteti. dok ako sliku prvo s IMAGE SIZE povecas vise puta (isprobaj nekoliko puta da ti velicina slike odgovara formatu plakata) i onda kopiras na a1 te ju onda malo prilagodis samom plakatu.....kvaliteta plakata bude puno bolja. aE!
Oprosti, al to ti je ista stvar.
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 14:12   #7
ne znam zake sam si zabrijal da nije. hmmmm.....negdje sam radil neku analizu u fotosopu i mislim da mi se ovo gore desavalo. kako god, sad sam samo napravil scale je ok kvaliteta slike ostala.
nixon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 18:09   #8
khm na a1 300 dpi! i to jos skenirana fotka! u biti meni nije jasno što ti tu nije jasno to je ogromno, sigurno ti je fotošop resamplea-o, a fizički on ne može tebi iz jednog piksela napravit 10 piksela sa detaljima u njima, da to tako laički kažemo, tj. kad povećavaš fotku, uvijek će ti biti mutna. poštoje određeni dodaci za photoshop tipa blow up ili genuine fractals koji malo pomažu pri tim velikim povećanjima jer imaju algoritme za traženje rubova i malo "izoštre" to bolje od fotošopovog ugrađenog resamplera, ali bez obzira, ne možeš iz ničega dobit nešto.

za neki standardni isprint ti je 150 dpi sasvim dovoljno, ali pošto imam osjećaj da je to skenirano s nečeg malenog, i to još ako je to nešto maleno bilo tiskano na 300 dpi iz ofseta (časopis ili nešto), nemaš šanse da to toliko povećaš. a možda ti se pojavio i moire, tj nisi uskladio rezoluciju toga printanog i rezoluciju skena pa vidiš točkice iz offsetnog tiska. ma 100 stvari. daj sve detalje pa mozda nešto rješimo da izgleda solida.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.