Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2010., 22:30   #21
Quote:
Bezdan kaže: Pogledaj post
ako sam dobro zapamtila to su ova dva proizvoda i nisu baš supi:

http://www.goodlookingdiscounts.com/...D=BRA_ADSS_8oz
http://www.goodlookingdiscounts.com/...=BRA_AAFC_12oz

SRETNO!!
Hvala!!!!
saluan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 16:56   #22
Gledam ovaj video, ne sviđa mi se ovo nimalo. Em previše posla s tim, pranje kose s nekim posebnim šamponom, stavljanje onog nekog sranja na kosu, pa feniranje, pa peglanje i na kraju opet ispiranje i ne znam kaj... Plus, mogu mislit kolko je to puno kemikalija, pa ne smiješ niš radit s kosom nakon toga.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 09:43   #23
Ma meni se ovo nimalo ne sviđa..previše je tu kemikalija
http://www.youtube.com/watch?v=fhj92YlePWo

Znam da je kovrčavu kosu zbilja teško održavat, al istovremeno mi ju je baš lijepo za vidjet, pa ne znam zakaj sve žene hoće biti toliko neprirodno prepeglane
I sama imam nezahvalnu gustu, neukrotivu čupu od koje nekad glava boli, al jbg, bolje takva nego nikakva
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 20:31   #24
ako nekoga zanima to brazilisko feniranje ,to radi moja frizerka,cijena 200-300kn,pa ako koga zanima neka se javi na pm
inace ja sam iz osijeka..
mateja122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:23   #25
prije par dana sam bila na tom tretmanu keratinom ili brazilsko feniranje. SAVRŠENO! Ne mogu vjerovati da je to moja kosa, izgleda prezdravo, svilenkasta je. Mogu samo reći da je prije toga bila valovita i godinama farbana, suha i oštećena. Nakon pranja i par poteza četkom izgleda savršeno isfenirana, efekt koji doma prije toga nisam mogla ni sanjati. Cijena je paprena, ali vrijedi!
simply blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:24   #26
I da, preparat ne sadrži formaldehid
simply blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 12:07   #27
Quote:
simply blue kaže: Pogledaj post
prije par dana sam bila na tom tretmanu keratinom ili brazilsko feniranje. SAVRŠENO! Ne mogu vjerovati da je to moja kosa, izgleda prezdravo, svilenkasta je. Mogu samo reći da je prije toga bila valovita i godinama farbana, suha i oštećena. Nakon pranja i par poteza četkom izgleda savršeno isfenirana, efekt koji doma prije toga nisam mogla ni sanjati. Cijena je paprena, ali vrijedi!
a koja je cijena, ako se smije znati?
__________________
Prodajem cipele
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 16:54   #28
Quote:
simply blue kaže: Pogledaj post
prije par dana sam bila na tom tretmanu keratinom ili brazilsko feniranje. SAVRŠENO! Ne mogu vjerovati da je to moja kosa, izgleda prezdravo, svilenkasta je. Mogu samo reći da je prije toga bila valovita i godinama farbana, suha i oštećena. Nakon pranja i par poteza četkom izgleda savršeno isfenirana, efekt koji doma prije toga nisam mogla ni sanjati. Cijena je paprena, ali vrijedi!
mene zanima gdje si to radila?
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:13   #29
Bila sam i ja jučer na brazilskom feniranju. Da ne pišem sve sama, našla sam članak u kojem piše apsolutno sve:

Brazilian Hair Straightening
Hair is thoroughly washed of any product with a special salt-free clarifying shampoo. Hair is blown 100% dry with hair dryer and brush then sectioned with the solution applied thoroughly to every strand. Each strand section is then straightened up to 5 times with a 450-degree flat iron thus infusing the keratin solution into the hair. The hair remains so for 72 hours. Thereafter, it is washed with a sodium-free shampoo and conditioner. Results are frizz free, soft, shiny hair ready for styling or air-drying.

Safety Concerns of Smoothing Reconditioning Keratin Treatment
Eyes may burn and throats ache when the solution is applied or heated. Some stylists find they need to wear a mask for comfort and protection.
The long-term effects of breathing in toxins are not known nor are the long-term effects of repeated treatments to hair. Despite what manufacturers claim this is a chemical product being applied to the hair and scalp.

The downside of BKT (Brazilian Keratin Treatment)
* Although the product is not expensive by the times it passes through the seller to the stylist and onto the client’s hair, the treatment costs anywhere from $250 - $500. The average price is $300. (ja platila na kupi.me 550 kn, inače je mislim 1100 kn)
* The treatment may take 1.5 to 5 hours of time depending on length and thickness of hair. (ja bila skoro 3 sata u salonu)
* The success is very technician dependent as well as the efficacy of the flat iron and the number of times it is applied to the hair strands.
* Three to 4 days of not washing product out of the hair can be extremely uncomfortable, not to add unattractive. During that time, the hair cannot get wet or be put up or pinned or bent in any way. If so, it must be flat ironed smooth again.
* Hair must be washed and conditioned with special shampoos and conditioners, which do not contain sulfate or sodium. The scalp and hair sometimes does not feel as clean as it did with the previous shampoo of choice.
* Some claim their double processed blond hair is slightly darker post treatment (hair can be colored 2 weeks after the procedure).
* The more frequently the hair is washed, the quicker the results disappear.

The Upside of keratin smoothing procedures
* It can be done on virtually any hair type.
* Ironically chemically damaged hair with its open shafts takes the product better than virgin hair. Bleached, previously straightened, highlighted, virgin, or colored hair are all candidates. Caucasian, African, or Asian hair can be processed. Hair will feel, look, and be smoother, softer, and shinier.
* The treatment is a moisturizer and believed to repair damaged hair.
* Heat and humidity wont cause hair to frizz.
* The hair retains its body and doesn’t hang limp.
* Hair will eventually return to its pretreatment state.


Ja sam dakle trenutno u fazi "čekanja" da prođu 72 sata da mogu oprati kosu. Trenutno mi se nimalo ne sviđa jer imam na kosi tu kemikaliju zbog koje kosa djeluje masno i teško. I obzirom da imam dugu kosu, baš je tlaka što je ne smijem svezati čak ni kad se tuširam ili jedem...

Što se formaldehida tiče, ja sam alegična na formaldehid i ako ga kemikalija sadrži, ja ću to sigurno osjetiti. Noć je prošla dobro, nisam primjetila nikakvu reakciju, ali sad lagano osjećam neki svrbež iza uha. Nadam se da samo brijem

Također, nimalo mi se ne sviđa što bi trebala koristiti poseban šampon i regenerator koji ne sadrži sodium i sulfate, a koji se vrlo prikladno, mogu kupiti samo u salonu. Cijena šampona je 150 kn. Frizerka mi je objasnila da sulfate ispire keratin iz kose i da to onda skraćuje trajanje učinka. Također mi je rekla da će mi se kosa brže mastiti nakon ovog tretmana jer više neće biti toliko suha ko prije (što je meni super). Ali to znači da bi trebala kupiti barem 2 ili 3 šampona što je dakle najmanje 300 kn. Obzirom da sam tretman platila 550 kn, procijenila sam da mi je bolje riskirati kraći učinak, nego investirati još 300 kn (i to samo za šampon, gdje je još regenerator). Kosu ću prati baby šamponima kao i inače jer oni navodno sadrže najmanje sulfata...

Javim dojmove nakon pranja.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:48   #30
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Bila sam i ja jučer na brazilskom feniranju. Da ne pišem sve sama, našla sam članak u kojem piše apsolutno sve:

Brazilian Hair Straightening
Hair is thoroughly washed of any product with a special salt-free clarifying shampoo. Hair is blown 100% dry with hair dryer and brush then sectioned with the solution applied thoroughly to every strand. Each strand section is then straightened up to 5 times with a 450-degree flat iron thus infusing the keratin solution into the hair. The hair remains so for 72 hours. Thereafter, it is washed with a sodium-free shampoo and conditioner. Results are frizz free, soft, shiny hair ready for styling or air-drying.

Safety Concerns of Smoothing Reconditioning Keratin Treatment
Eyes may burn and throats ache when the solution is applied or heated. Some stylists find they need to wear a mask for comfort and protection.
The long-term effects of breathing in toxins are not known nor are the long-term effects of repeated treatments to hair. Despite what manufacturers claim this is a chemical product being applied to the hair and scalp.

The downside of BKT (Brazilian Keratin Treatment)
* Although the product is not expensive by the times it passes through the seller to the stylist and onto the client’s hair, the treatment costs anywhere from $250 - $500. The average price is $300. (ja platila na kupi.me 550 kn, inače je mislim 1100 kn)
* The treatment may take 1.5 to 5 hours of time depending on length and thickness of hair. (ja bila skoro 3 sata u salonu)
* The success is very technician dependent as well as the efficacy of the flat iron and the number of times it is applied to the hair strands.
* Three to 4 days of not washing product out of the hair can be extremely uncomfortable, not to add unattractive. During that time, the hair cannot get wet or be put up or pinned or bent in any way. If so, it must be flat ironed smooth again.
* Hair must be washed and conditioned with special shampoos and conditioners, which do not contain sulfate or sodium. The scalp and hair sometimes does not feel as clean as it did with the previous shampoo of choice.
* Some claim their double processed blond hair is slightly darker post treatment (hair can be colored 2 weeks after the procedure).
* The more frequently the hair is washed, the quicker the results disappear.

The Upside of keratin smoothing procedures
* It can be done on virtually any hair type.
* Ironically chemically damaged hair with its open shafts takes the product better than virgin hair. Bleached, previously straightened, highlighted, virgin, or colored hair are all candidates. Caucasian, African, or Asian hair can be processed. Hair will feel, look, and be smoother, softer, and shinier.
* The treatment is a moisturizer and believed to repair damaged hair.
* Heat and humidity wont cause hair to frizz.
* The hair retains its body and doesn’t hang limp.
* Hair will eventually return to its pretreatment state.


Ja sam dakle trenutno u fazi "čekanja" da prođu 72 sata da mogu oprati kosu. Trenutno mi se nimalo ne sviđa jer imam na kosi tu kemikaliju zbog koje kosa djeluje masno i teško. I obzirom da imam dugu kosu, baš je tlaka što je ne smijem svezati čak ni kad se tuširam ili jedem...

Što se formaldehida tiče, ja sam alegična na formaldehid i ako ga kemikalija sadrži, ja ću to sigurno osjetiti. Noć je prošla dobro, nisam primjetila nikakvu reakciju, ali sad lagano osjećam neki svrbež iza uha. Nadam se da samo brijem

Također, nimalo mi se ne sviđa što bi trebala koristiti poseban šampon i regenerator koji ne sadrži sodium i sulfate, a koji se vrlo prikladno, mogu kupiti samo u salonu. Cijena šampona je 150 kn. Frizerka mi je objasnila da sulfate ispire keratin iz kose i da to onda skraćuje trajanje učinka. Također mi je rekla da će mi se kosa brže mastiti nakon ovog tretmana jer više neće biti toliko suha ko prije (što je meni super). Ali to znači da bi trebala kupiti barem 2 ili 3 šampona što je dakle najmanje 300 kn. Obzirom da sam tretman platila 550 kn, procijenila sam da mi je bolje riskirati kraći učinak, nego investirati još 300 kn (i to samo za šampon, gdje je još regenerator). Kosu ću prati baby šamponima kao i inače jer oni navodno sadrže najmanje sulfata...

Javim dojmove nakon pranja.
koliko ti je duga kosa? i gdje si to radila? odg moze i na pp
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:16   #31
Sad kad je ispeglana mi je negdje do pola leđa. Možda malo kraća... Inače mi je kosa jako gusta, suha i polu-kovrčava. Ovako nekako (neka random slika s neta):



Meni kosa trenutno nije toliko sjajna, ali brijem da je to zbog tog "filma" koji još imam na kosi. Vjerujem da će biti ljepše kad ju operem konačno.

To sam radila u frizerskom salonu Exclusive blizu Mercatora na Vukovarskoj.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:26   #32
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Sad kad je ispeglana mi je negdje do pola leđa. Možda malo kraća... Inače mi je kosa jako gusta, suha i polu-kovrčava. Ovako nekako (neka random slika s neta):



Meni kosa trenutno nije toliko sjajna, ali brijem da je to zbog tog "filma" koji još imam na kosi. Vjerujem da će biti ljepše kad ju operem konačno.

To sam radila u frizerskom salonu Exclusive blizu Mercatora na Vukovarskoj.
javi dojmove nakon pranja molim te
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 11:31   #33
Znate li nekoga tko je to radio prije pa da može komentirati kakva je kosa kad taj "efekt" počme puštat, tj. kosa izrastat?

Interesantno mi je to jer mi se čini da bi mi uštedilo dosta vremena koje trošim na održavanje kose.
TheGal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:02   #34
Ja ne znam nikoga, što nije ni čudno obzirom da se to kod nas tek pojavilo. Možda bi se dalo nešto naći po američkim forumima, ali mi se iskreno neda tražiti. Odlučila sam biti pokusni kunić jer kosa teško da mi može biti gora nego što je bila Dabogda se nikad ne vratila u početno stanje!
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:59   #35
Ok..kad si već pokusni kunić, daj nam za par mjeseci kvalitetan osvrt na brazilsko feniranje!!

Ma ja baš nisam sigurna..ima dana kada volim svoju niti ravnu-niti ricastu kosu..
Tako da će za sada sve ostati samo na informiranju!

Ali u svakom slučaju, javi dojmove!
TheGal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 18:52   #36
iako ja ni ne pomišljam na izravnavanje kose, ovo mi se svejedno čini kao previše gnjavaže..za sve cure..i preskupo i previše kemikalija...štajaznam
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 09:22   #37
Sumnjam da bi jednako razmišljala da se cijeli život boriš sa ovom grivom sa slike... Jer takva kosa jednostavno - ne izgleda uredno. Možda je fora kad na sebi imaš neku casual odjeću, ali kad trebaš na poslu izgledati pristojno i raditi s klijentima i svaki put kad ideš van i želiš se malo dotjerati, trebaš potprošiti sat vremena na peglanje.
Mushmula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 08:00   #38
Mene je moja frizerka razveselila jer uskoro i ona odlazi na edukaciju, sto znaci da bude i u vz moguce to napraviti! Malo smo pricale o tome i jedno od mojih pitanja je bilo jel moguce kasnije kovrcat kosu, pa mi je rekla da puno ljudi brka trajno ravnanje s bf. Tu je izravnavanje kose nusprodukt otezanja vrhova nakon kaj se ojacaju, pa je moguce i da se ne bude odmah skroz izravnalo od prvog tretmana. Ja jedva cekam da pocne s tim, imam dosta suhu i izmucenu kosu, ovo je ko izmisljeno za mene
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 23:33   #39
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Sumnjam da bi jednako razmišljala da se cijeli život boriš sa ovom grivom sa slike... Jer takva kosa jednostavno - ne izgleda uredno. Možda je fora kad na sebi imaš neku casual odjeću, ali kad trebaš na poslu izgledati pristojno i raditi s klijentima i svaki put kad ideš van i želiš se malo dotjerati, trebaš potprošiti sat vremena na peglanje.
Ja imam puno veću grivu od te sa slike i radim svaki dan s klijentima gdje moram biti pristojna i uredna.
Jednostavno ne smatram da je moja griva nepristojna, ni neuredna. Ona je živahna, vesela. I zato je nit ne peglam.
marylin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 14:04   #40
Quote:
marylin kaže: Pogledaj post
Ja imam puno veću grivu od te sa slike i radim svaki dan s klijentima gdje moram biti pristojna i uredna.
Jednostavno ne smatram da je moja griva nepristojna, ni neuredna. Ona je živahna, vesela. I zato je nit ne peglam.
pa ok al ovo nije tema di se razglaba da li peglat kosu il ne, i jeli kovrčava kosa neuredna il ne,
ovo je tema o brazilskom feniranju tj metodi, cijeni, efektu i slično ..

no offence, al sad kad bi mi tu svi došli koji ne peglamo kosu i trubili o tome kako je bf glupost, a ovi drugi bi govorili kako je to super, tema bi postala kokošinjac

super je kad se jave cure s iskustvom i one koje se još premišljaju i onda je tema fino edukativna
ana_renata is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.