Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2011., 13:33   #61
Hvala na odgovoru, ali to je bio pokušaj zezancije, samo što sam stavio krivi smajlić.
drot13 is offline  
Old 29.05.2011., 16:35   #62
Evo naletih da je ELENIN ustvari kratica - Extinction Level Event Nibiru In November...
Bob Dean is offline  
Old 29.05.2011., 16:42   #63
Quote:
Bob Dean kaže: Pogledaj post
Evo naletih da je ELENIN ustvari kratica - Extinction Level Event Nibiru In November...
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 29.05.2011., 16:59   #64
Quote:
gugi the lizard kaže: Pogledaj post
Da shvate, između ostalog, da, ako taj objekt uopće postoji



A ti misliš da taj komet uopce ne postoji ili...?
lunix is offline  
Old 29.05.2011., 21:28   #65
Quote:
Bob Dean kaže: Pogledaj post
Evo naletih da je ELENIN ustvari kratica - Extinction Level Event Nibiru In November...
eto ga to je to gotovi smo,odo pakovat kofere i u Njemacku
FoxMulder is offline  
Old 31.05.2011., 01:15   #66
Zna li netko kakav bi efekt imao prolazak zemlje kroz rep Elenin komete? Čini mi se da nikad do sad (u novijoj povijesti) Zemlja nije prošla kroz rep komete a to će se čini mi se (prema Nasa-ionoj projeciranoj trajektoriji komete) dogoditi. Ima li to nekakav efekt na Zemljino magnetsko polje ili na satelite u orbiti?
Veliko sranje bi već bilo kada bi krepali svi sateliti u orbiti zbog sudara sa mikročesticama iz repa komete koji putuju velikom brzinom. krepao bi GPS sustav, cijela TV, internet i mobitel međukontinentalna mreža, svjetska financijska središta (burze) bi doživjele itekakav udar i sve bi se to na kraju prelomilo na leđima malog čovjeka(a koga drugog) .
Ne mora Elenin biti ništa veliko, dovoljno je da ima veliki rep a po nekim izvještajima sa neta i ima ga.
Dovoljno je par molekula iz repa da proleti kroz procesor satelita brzinom od par desetak tisuća km i eto ršuma.
Kerefek76 is offline  
Old 31.05.2011., 01:41   #67
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Veliko sranje bi već bilo kada bi krepali svi sateliti u orbiti zbog sudara sa mikročesticama iz repa komete koji putuju velikom brzinom. krepao bi GPS sustav, cijela TV, internet i mobitel međukontinentalna mreža, svjetska financijska središta (burze) bi doživjele itekakav udar.
Poželjan scenario.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 31.05.2011., 09:26   #68
Da nam se približava išta tako veliko kao što je ovdje u naslovu opisano, već odavno bi bilo vidljivo na noćnom nebu i bez optičkih pomagala. Osim ako se ne igra s nama igricu "Sad me vidiš, sad me ne vidiš". Ili je to vidljivo samo onima "odabranima, širokih vidika i čista srca" .

Zemlja je već puno puta prolazila kroz repove kometa i ništa se nije dogodilo. Niti na Zemlji, niti satelitima u orbitioko Zemlje. Tvari iz kometskog repa jednostavno su prerijetke za nekakvo problematično "događanje".
gugi the lizard is offline  
Old 31.05.2011., 13:03   #69
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Čini mi se da nikad do sad (u novijoj povijesti) Zemlja nije prošla kroz rep komete
Zapravo je. 1980. godine komet IRAS-Araki-Alcock je prošao pored Zemlje na udaljenosti malo manjoj od 5 milijuna km. Kažu da se sa Zemlje vidio kao pun mjesec. E sad ne znam dal je Zemlja bas prosla kroz rep ali bio je puno bliže nego što će biti Elenin, a evo, još smo živi.

Pardon, bilo je to 1983., krivo napisah
__________________
Nikad nisam bio siromašan, ali sam bio bez novca. Biti bez novaca je prolazno
stanje: biti siromašan je stanje duha.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 31.05.2011. at 16:51.
markić is offline  
Old 31.05.2011., 19:36   #70
Quote:
markić kaže: Pogledaj post
Zapravo je. 1980. godine komet IRAS-Araki-Alcock je prošao pored Zemlje na udaljenosti malo manjoj od 5 milijuna km. Kažu da se sa Zemlje vidio kao pun mjesec. E sad ne znam dal je Zemlja bas prosla kroz rep ali bio je puno bliže nego što će biti Elenin, a evo, još smo živi.

Pardon, bilo je to 1983., krivo napisah
To jednostavno nije točno....
BudSpencerski is offline  
Old 31.05.2011., 23:26   #71
Quote:
Da shvate, između ostalog, da, ako taj objekt uopće postoji
Quote:
gugi the lizard kaže: Pogledaj post
Da nam se približava išta tako veliko kao što je ovdje u naslovu opisano, već odavno bi bilo vidljivo na noćnom nebu i bez optičkih pomagala. Osim ako se ne igra s nama igricu "Sad me vidiš, sad me ne vidiš". Ili je to vidljivo samo onima "odabranima, širokih vidika i čista srca" .

Zemlja je već puno puta prolazila kroz repove kometa i ništa se nije dogodilo. Niti na Zemlji, niti satelitima u orbitioko Zemlje. Tvari iz kometskog repa jednostavno su prerijetke za nekakvo problematično "događanje".
Ok, jel, po Tebi, taj komet postoji ili ne?
lunix is offline  
Old 31.05.2011., 23:55   #72
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
To jednostavno nije točno....
Ajd se malo informiraj pa mi onda odgovori, ok?
__________________
Nikad nisam bio siromašan, ali sam bio bez novca. Biti bez novaca je prolazno
stanje: biti siromašan je stanje duha.
markić is offline  
Old 01.06.2011., 08:39   #73
Da li taj komet postoji ili ne. Nisam lovac na komete, to, uostalom, danas puno bolje rade robotizirane svemirske sonde. Taj komet ne spominju ni Zagrebačka zvjezdarnica, ni Korado Korlević, ni Ante Radonić. Koliko znam, na spominju ga ni strani stručni izvori.

Postojao ili ne, to je nevažno, jer svake godine kroz naš dio Sunčevog sustava ionako prolaze mnogi kometi i asteroidi. Uvijek može neki histerik ili paničar po želji odabrati neki i nazvati ga Nibiruom, Eleninom ili kako mu se već svidi. A može ga jednostavno izmisliti.Što uglavnom i jest slučaj.
gugi the lizard is offline  
Old 01.06.2011., 08:54   #74
Quote:
gugi the lizard kaže: Pogledaj post
Da li taj komet postoji ili ne. Nisam lovac na komete, to, uostalom, danas puno bolje rade robotizirane svemirske sonde. Taj komet ne spominju ni Zagrebačka zvjezdarnica, ni Korado Korlević, ni Ante Radonić. Koliko znam, na spominju ga ni strani stručni izvori.

Postojao ili ne, to je nevažno, jer svake godine kroz naš dio Sunčevog sustava ionako prolaze mnogi kometi i asteroidi. Uvijek može neki histerik ili paničar po želji odabrati neki i nazvati ga Nibiruom, Eleninom ili kako mu se već svidi. A može ga jednostavno izmisliti.Što uglavnom i jest slučaj.

http://www.nasa.gov/
Kolko god ima na ovom pdf-u histerika, fanatika i paranoika, tolko ima i onih koji budu svaku temu posrali, ismijali, sjebali. Neznas koji su gori
Btw, di je onaj fratar hpk nestao?
lunix is offline  
Old 01.06.2011., 09:05   #75
http://en.wikipedia.org/wiki/C/2010_X1
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 01.06.2011., 09:39   #76
OK, pročitao sam to na Wikipediji, i djeluje mi dosta ozbiljno i korektno. Ali ne vidim u čemu je problem. Pa komet će nam najbliže doći na oko 35 milijuna kilometara! Kakve to veze ima sa opasnošću od sudara ili sa nekakvim smeđim patuljkom. Kada bi se pobrojalo sve ono što pored nas prozuji na puno manjim udaljenostima, mogli svi mi po toj logici ludjeti od straha.

Popularan je, izgleda, taj strah od smaka svijeta. Uvijek ima proroka. I uvijek pogriješe u proračunima. Ali se unatoč tome, uvijek nađe dosta naivaca da im povjeruju.
gugi the lizard is offline  
Old 01.06.2011., 09:40   #77
http://www.jpl.nasa.gov/news/news.cfm?release=2011-135

http://spaceobs.org/en/tag/comet-elenin/

http://news.discovery.com/space/will...-prophecy.html

... komet ko komet, i bapske priče ko bapske priče

ljudi, zbilja bi se trebali informirati bar o onome najosnovnijem, to zbilja nije teško u ovo naše doba, pa nećete pušiti razne nebuloze...
haram is offline  
Old 01.06.2011., 09:46   #78
Quote:
gugi the lizard kaže: Pogledaj post
OK, pročitao sam to na Wikipediji, i djeluje mi dosta ozbiljno i korektno. Ali ne vidim u čemu je problem. Pa komet će nam najbliže doći na oko 35 milijuna kilometara! Kakve to veze ima sa opasnošću od sudara ili sa nekakvim smeđim patuljkom. Kada bi se pobrojalo sve ono što pored nas prozuji na puno manjim udaljenostima, mogli svi mi po toj logici ludjeti od straha.

Popularan je, izgleda, taj strah od smaka svijeta. Uvijek ima proroka. I uvijek pogriješe u proračunima. Ali se unatoč tome, uvijek nađe dosta naivaca da im povjeruju.
pa nema problema
ljudi samo žele promjenu i nadaju se uvijek da će netko/nešto tamo negdje napravit tu promjenu umjesto njih.
niš novoga. ljudi ko ljudi. sam je stvar u tome na koji način izbjegavaju odgovornost za sebe.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Old 01.06.2011., 10:18   #79
http://www.nasa.gov/topics/solarsyst...t20110504.html

Evo ga!
SHOGO is offline  
Old 01.06.2011., 11:42   #80
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
pa nema problema
ljudi samo žele promjenu i nadaju se uvijek da će netko/nešto tamo negdje napravit tu promjenu umjesto njih.
niš novoga. ljudi ko ljudi. sam je stvar u tome na koji način izbjegavaju odgovornost za sebe.
tako je,no doć će Isus i spasit nas sve od muke
benizg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.