Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2011., 23:12   #81
čitam, vidim doživjele napade na Kvanča (ne Kuzeya) osobno
a što kažete na njegovu glumu???
meni se definitivno počeo potvrđivat kao osebujan i kvalitetan glumac, ima talenta koji brusi svakim danom...hod, stalno podizanje hlača, pljuvanje kroz prozor auta (što mi je bilo fora iako to inače ne podnosim - ali ipak je to Kvanč ) bilo nešto potpuno različito od lika Behlula dok ona scena u disku (za koji mislim da je famozna Raina) i scena u krevetu je tipično Behlulovska...
i stvarno je čovjek kameleon jer i najmanje promjene frizure, kilaže, šminke od njega naprave drugog čovjeka, to je velika prednost u glumi

što se tiče ostalih likova ona Čemre mi izgleda ko nedonošće, mislim nije likepo što tako pišem ali mi stvarno nije zgodna, niska je i glava joj se čini veća od ostatka tijela koje mi izgleda kao u neke tinejdžerice, gluma joj je za početnicu prolazna

Guney glumi ok, samo mi nije jasno kako je on bad guy jer baš je kako vele ponos obitelji Tekinoglu...vjerojatno će tek postati ili doći do izražaja njegova zločestoća...naravno, prvi minus mu je što je dopustio bratu da preuzme krivicu za nesreću, a i mama Handan je čudna, kao voli Kuzeya ali kad treba birati stranu onda je to Guney, a još mi je čudnije njeno optuživanje Kuzeya da nije trebao udariti oca pa kaj se njoj sviđa da ju netko batina

o ocu neću ni riječ reći jer mi se zgadio iako ima naznake da se tokom serije malo promijeni a i nekako mi se čini da respektira Kuzeya otkako se vratio iz zatvora

a jesam se raspisala, tek je serija počela i još je rano za konačan sud ali zasad su dojmovi ovakvi

nego jeste vidjele kako mu ožiljci dolaze do izražaja, oni na trbuhu su umjetni koliko mi se čini dok onaj na bradi je imao i prije ali sad kao da su mu ga naglasili šminkom ili nečim jer fakat dolazi do izražaja... i recite jeste li primjetile, ili se to samo meni čini, da su mu kapci dosta spušteni a čini mi se da to nisam vidjela kod Behlula ...osim toga zasad ne ističu previše njegove plave okice, dok je Bospor plaaaaaav, nikad nije bio plaviji u nekoj seriji
__________________
...I'm not master of my sences, so I can't be guilty...
bihterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:26   #82
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
par postova iznad,ja sam stavio link. Aktiviras subtitle tako što u donjem desnom uglu ekrana imas opciju TR,tu kliknes i pojavi ti se lista jezika na koje je prevedena do sad epizoda,izaberes srphr. i to je to
Hvalaaaa punooo!!!
ocajna domacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:33   #83
Pogledah sad sa prevodom i nije mi jasno zasto je Kuzey negativac,on je samo neshvacen ,nesrecan a i debelo iskoriscen zarad snova drugog sina.Cemre totalno bezlicna,nedorecena a mislim i neiskrena. Kivancova gluma na vrhuncu,mislim da je postigao maksimum,i po glumi a i po izgledu. Hvala puno za prevod.Oca i majku ne bih ni komentarisala,takve osobe ne zasluzuju ni rec,jednog sina podrediti drugom... Vazno da je Kivo savrsen i valjda ce "brzo" sreda.
ocajna domacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:37   #84
bihterica moja sve si dobro primjetila...da kapci su mu baš spušteni, nema plavih oka mojih toliko, možda je to zbog uloge ipak ovdi glumi opakog momka....
slažem se oko glume, on stvarno napreduje sve više, još ću jednom reći da mu nema ravnog u svijetu glume, koliko se god neki bunili.Nit je školovan glumac a bolji je od bilo koga.
Samo se bojim da se ovo ne pretvori u Ezela, nekakvu seriju o osveti.
I nadam se da ga neće niko više tući, tu će se čini mi se nadobivati batina.....to mu je zato jer je ostavio Bihter..
__________________
Ima stvari koje ne možemo vratiti: izrečene riječi, proteklo vrijeme i propuštene prilike.
skvikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:40   #85
Quote:
ocajna domacica kaže: Pogledaj post
Pogledah sad sa prevodom i nije mi jasno zasto je Kuzey negativac,on je samo neshvacen ,nesrecan a i debelo iskoriscen zarad snova drugog sina.Cemre totalno bezlicna,nedorecena a mislim i neiskrena. Kivancova gluma na vrhuncu,mislim da je postigao maksimum,i po glumi a i po izgledu. Hvala puno za prevod.Oca i majku ne bih ni komentarisala,takve osobe ne zasluzuju ni rec,jednog sina podrediti drugom... Vazno da je Kivo savrsen i valjda ce "brzo" sreda.
dobro kažeš s Cemre, ja mislim da će ona biti razočarenje veliko, nekako mi nije sjela.
A vidila sam u najavu 2 da će ona plavuša nisam joj ime zapamtila poljubiti guneya....
__________________
Ima stvari koje ne možemo vratiti: izrečene riječi, proteklo vrijeme i propuštene prilike.
skvikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:41   #86
Moram jos da dodam Ali ce biti zakon u seriji,i vise od prijatelja a pri tom i duhovit(prodaja brushaltera).
ocajna domacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 23:59   #87
Quote:
ocajna domacica kaže: Pogledaj post
Pogledah sad sa prevodom i nije mi jasno zasto je Kuzey negativac,on je samo neshvacen ,nesrecan a i debelo iskoriscen zarad snova drugog sina.
Apsolutno se slažem da je Kuzey žrtveno janje u obitelji, ali, istini za volju, da je samo neshvaćen, e to ne bih rekla Čuli smo da se i prije zatvora stalno tukao, krao bratu novac, upadao u nevolje, pravio razne cirkuse...Je li tome kriv jedino očev nasilni odgoj, ili i sam od sebe ima "malo" nezgodnu narav? To je začarani krug - zločestu djecu češće tuku, a onda ona postaju još gora.
Ni vojska ga nije primila zbog loše psihološke procjene, valjda su vidjeli da je previše buntovan, prava tempirana bomba. Da ga ne glumi Kivanc, rekla bih: Vežite to! Ovako me je, naravno, odmah osvojio
__________________
Earth is the insane asylum for the universe.
trnoruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 00:05   #88
2 epizoda-najava
http://www.youtube.com/watch?v=u1Ivm...ature=youtu.be
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 02:15   #89
Ali je kralj Pogotovo kad prodaje grudnjake na pijaci

Meni je zao Kuzeya... kao sto kazete on je zrtveno janje...nasilan na oca...ne kuzim zasto ga otac tako maltretira?! Ok,je problematican,ali se sve moze rijesiti razgovorom.. Kak on njega moze tuci a sin veci za glavu ipo..Normalno je da ce mu vratiti kad tad
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 02:53   #90


S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 03:14   #91
Snob svaka cast

Evo i ja sam pogledala sad citavu epku... Nisam vidjela da je Guney kriv za nesrecu dok sam pisala prvi post... I opet mi nije jasno kako se lose ponasaju prema njemu nakon svega...iako svi znaju da Kuzey nije kriv... A Guneya ocito ni malo ne grize savjest...

Inace... voljela bi da plava (nasa Sebo) zavrsi sa Kuzeyom
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:59   #92
Quote:
trnoruža kaže: Pogledaj post
Ni vojska ga nije primila zbog loše psihološke procjene, valjda su vidjeli da je previše buntovan, prava tempirana bomba. Da ga ne glumi Kivanc, rekla bih: Vežite to! Ovako me je, naravno, odmah osvojio
Koliko ja znam vojska ga nije primila zbog toga jer je pao fizicki pregled, tj. zbog one rane koju je dobio u zatvoru , i ne zbog lose psiholoske procjene.

Inace meni je bila odlicna epizoda a Kivanc vrh tako sa izgledom kao sa glumom. Bilo je nekoliko bas smijesnih scena a sa druge strane i puno srceparajucih scena. Jako mi se sviđa to sto Kuzey (a i Guney) nije jednodimenzionaln lik nego je jako interesantan i kompleksan lik. Bilo bi dosadno ako bi bio jedan lik potpuno pozitivan a drugi potpuno negativan.

Glazba je također odlicna.
__________________
Bitti mi hikayemiz? Bu ne biçim son böyle?
KitTatli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 14:18   #93
Evo sam i ja dospjela konačno da ispišem lektiru za ovu sedmicu! Sad mi nije žao što su nas profesori onoliko tjerali i proganjali za lektire u školi, pa kakav je ovaj lik, pa kakav je onaj, pa tamo, pa ovamo, e sad lijepo umijem sve da izanaliziram.
Jedino mislim da moji profesori nisu planirali da ja to znanje upotrebljavam za serije, ali šta ćeš, ne može se sve u životu dobiti.



Najprije sve pohvale režiseru i kompletnoj ekipi. Odgledala sam bezbroj filmova (hollywoodskih!) koji nisu imali ovoliko zapleta i akcije koliko ima u jednoj epizodi serije kojoj predviđam 70 epizoda najmanje. Scena napada na Kuzeya u zatvoru je malo razvučena ali joj u biti ništa na nedostaje niti ima nešto viška. A scena automobilske nesreće vrhunska je. Prizor kad pješak udara u vjetrobranskio staklo na nivou je hollywoodske A produkcije. Već smo čitali o tome kako su Turci posvećeni svome radu, pa ponekad čak I pretjerano, ali rezultati su očiti. Osim kvantiteta počeli su proizvoditi I kvalitet.


Kivanč u ulozi Kuzeya, opet usporedbe sa Hollywoodom, jer ono što radi Hollywood to zna cijeli svijet I to donosi najviše para. Da je ovo neki Hollywoodski film on bi već u startu bio kandidat za Oskara, jer tamo svatko tko nabaci ili skine 10 kila za ulogu uglavnom dobije kipić. Sjetimo se Charlize Theron za ulogu serijskog ubojice u filmu Čudovište ili Adriena Brodya u ulozi pijanista u istoimenom filmu.
Jedino je se Renee Zelweger džaba debljala za ulogu Bridget Jones, ali eto barem nas je nasmijala, a vjerujem I da je gomilu para zaradila.


Dakle, posvećenost ulozi na najvišem nivou. Mjesecima, pa I cijelu godinu pratimo, uhodimo I iščekujemo šta će Kivo sledeće da radi. Pa su ga novinari upratili u majici sa likom Muhameda Alija, a sigurno su već bili I prokljuvili kako trenira boks, pa su ga pitali hoće li glumiti Muhameda Alija u nekom filmu, na što se on samo slatko nasmijao. Pa I bi bilo apsurdno, bio bi kao Robert Downy Jr u “Tropic Thunder” Funny


Pa su ga upratili da je na dijeti. Nakon sahrane Cuneyda Caliskura, koji je glumio njegovog oca u seriji Gumuš, novinari su zabilježili da je bio na ručku sa Soydan Soydasom, Berk iz serije Gumuš, I da je naručio samo salatu.

Onda je objavljeno da on hoće da skine nekih 6kg koje je morao nabaciti za ulogu Sekiza u Ezelu. Pregledala sam ga I zagledala sa svake strane pažljivo, on meni kao Sekiz nije bio ništa deblji od Behlula u Aski Memnu ili Halila u Menekše I Halil. Dapače, bio je čak I malo slabiji, pa glumio je vojnika, a ne lijenog bogataša.

Pa su ga na press konferenciji Mavi jeansa pitali na kakvoj je to on dijeti, da bi on odgovorio kako nema poseban režim prehrane nego se samo bavi sportom da bi oslabio. I sad su se sve kockice posložile. Izjavio je da je 6 mjeseci radio dan I noć da bi izgubio 13kg I dobio takvu figuru. Aferim!


Kuzey ne liči ni na jedan lik kojeg je dosad Kivanč glumio. Osim možda na Sekiza. Izjavio je jednom da mu je ta uloga bila zanimljiva I da mu se dopala promjena, a puno prije toga je izjavio da mu je dosta uloga romantičnih ljubavnika, “kicoša I zavodnika” kao što bi rekla moja profesorica SH.


Kuzey, kao I Sekiz, je mračan I težak kao zemlja, kako svojoj okolini tako I samom sebi. Slijedi borba I biće zanimljivo vidjeti tko će koga oblikovati I promijeniti.Mislim da je I na unutarnjem izgledu Kuzeya Kivanč radio jednako kao I na vanjskom. Sigurno je tražio inspiracije I sigurno ima neki model koji je njemu poslužio kao uzor za ovaj lik. Mene je u kombinezonu u sceni kad sa bratom pere auta podsjetio na lik kojeg je River Phoenix glumio u nekom filmu o maloljetnom delikventu, ne sjećam se koji je to film.



I da - opaska o Kivinoj glumačkoj naobrazbi. Kivanč je samo u Gumuš bio naturščik, I već tu je počeo sa glumačkom izobrazbom, uzimao je časove glume od Lacin Ceylan, koja glumi tetu Gulsun, zatim od Ipek Bilgin, glumi Melihu Ucar, majka Omera Ucara u seriji Ezel. Njegov brat Cem, koji je glumio advokata u seriji Aski Memnu, kad su ga upitali da li želi postati glumac kao njegov brat Kivanč odgovorio je da to nije tako jednostavno, da je uloga u Aski Memnu bila mali izlet, a da neki ozbiljniji rad zahtijeva puno više I da njegov brat Kivanč konstantno se obrazuje u tom pravcu na workshopovima I sl.



A, evo ovdje, u ovom intervjuu za CNN Turk u vrijeme kad snima prvu sezonu Aski memnu, 2009, Kivanč kaže da je student 3. Godine na odsjeku glume na KulturUniversitetu (10:45).

http://www.youtube.com/watch?v=Sx5fHAfNyXs


“Još uvijek ste student KulturUniversitetu?”
“Da”
“Koji razred (godina)?”
“Treći”
“Četvrtu godinu završavate”
“Da”
“Stičete obrazovanje teatarskog, dramskog glumca?”
“Da”
A znamo da je 2010 trebao da ide u London na Oxford 6 mjeseci, vjerojatno nakon diplome u Turskoj,I da je već bio sa Firatkom I stan iznajmio da on tamo glumu usavršava dok ona ide na postdiplomski. Da spoje ugodno s korisnim. Ali ne dade mu se. Puče veza.


Evo, udavih vas sve, ali eto, htjela sam da kažem sve što mi je na duši.
Ostale glumce ću analizirati drugi put. Kad ih primijetim. Zasad samo Kuzeya primjećujem
sonbahar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 14:22   #94
Quote:
KitTatli kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam vojska ga nije primila zbog toga jer je pao fizicki pregled, tj. zbog one rane koju je dobio u zatvoru , i ne zbog lose psiholoske procjene.
Ne znam, KitTatli, evo gle
__________________
Earth is the insane asylum for the universe.
trnoruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 14:50   #95
Posle treceg gledanja ,(da utvrdim gradivo),pored sve kompleksnosti lika Kuzeya jedino on i Ali pokazuju da imaju dusu i emociju prema drugima(bar u prvoj epizodi). Volela bih da se smuva sa Benu, vise mu pase.
ocajna domacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 14:57   #96
Najava 2 ep sa eng subtitlom
http://www.youtube.com/watch?v=G2Ques0RKqk
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 14:59   #97
Quote:
trnoruža kaže: Pogledaj post
Ne znam, KitTatli, evo gle
http://i55.tinypic.com/35lvnll.jpg
Da ali ako pogledas sto pise na engleskom...

"During the physical examination, it was found that you are not qualified for enlisting in military."
a
Physical examination is the process by which a doctor investigates the body of a patient for signs of disease.

"physical examination" = fizicki pregled

To znaci da je pao zbog fizicke i ne psihicke procijene. Vjerovatno je doslo do greske pri prijevodu sa engleskog na srbo-hrvatski (jer se uglavnom prijevodi sa turskog na engleski i tek poslje na druge jezike). Ja sam gledala sa engleskim titlovima i tamo pise tako. A meni se i cini vjerovatnije da bih ga odbili zbog rane i operacije koju je imao nego zbog psihickog stanja (jer psihicki je ipak ok, nema nikakve ozbiljne psiholoske probleme ).

@sonbahar Odlican post!
__________________
Bitti mi hikayemiz? Bu ne biçim son böyle?

Zadnje uređivanje KitTatli : 11.09.2011. at 15:25.
KitTatli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:41   #98
Bok svima,

do sada sam samo pratio desavanja na forumu... pratio vase pisanje o serijama, narocito turskim... ali me je ovaj komentar oko prevoda toliko pogodio... i sam ucestvujem u prevodu serija sto na you tube sto viki sto dailymotion... kao sto kit kaze to se prevodi sa turskog na eng pa na sve ostale jezike, puno puta prevedeno na eng nema super znacenje (radio sam u Tursku i razumem 80%) ali se niko ne buni... sada sam proverio na viki i stoji fizicki...
ZAto budite zahvalni sto vam je i ovoliko omoguceno da razumete serije... pratite Adini Feriha videcete u prvoj sezoni koliko ima nepovezanih recenica... ja sam vracao na eng kako bi shvatioo cemu je rec... ja tako dobijem mail kao nije ispravno tako kako stoji, nego treba ovako, e a zasto onda ti ne krenes da prevodis, a ne dobijete na gotovo jos se bunite... zato sam se i ohladio od prevodjenja.
Tetiva22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:44   #99
Quote:
KitTatli kaže: Pogledaj post

@sonbahar Odlican post!
sonbahar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 16:35   #100
dobra mi je serija.. obecava svakako! najvise me zaintrigirala zadnja recenica! zbilja, evo sad jedva cekam samo da vidim kako ce on sve to vratiti

guney mi se i ne cini kao neka dobrica, je dobrica u smislu posten sin, uci, radi itd... al ne cini mi se da mu je zao sto je vlastiti brat umjesto njega lezao u zatvoru 4 godine... ne znam, mutan mi je lik..

kuzey uff ya, koji ljepotan!! je tempirana bomba al tako mi je seksi! onaj guney nula bodova kod mene, nekak je nizak i pored kivanca je skroz bezvezan kivo ruls taj da vrecu stavi ne sebe bio bi jeben!
prezakon scena kad ulaze jahtom u klub haha i kad na kraju zenskoj onoj koju pokupi kaze : a imas ti auto? a ona zabrijala da je lik samo takav bogatun.. bez beda joj je rekao da nije jedan od takvih!
super mi je sta kuzey nije neki "zlikovac", nije negativan lik, je temperamentan, pomalo lud i tezak ali zapravo mislim da ima dobro srce.. nebi se svatko zrtvovao i isao u zatvor na 4 godine..

majka njihova mi nije sjela.. na takav jasan nacin birati izmedu sinova mi je grozota... jednoga dizat u nebesa a drugome govorit propalico itd... cccc gdje je tu majcinska bezuvjetna ljubav ?! e pa i zato mi guney ne odgovara, mamin sincin, bljak mrzim takve !!!!

ne znam zasto su se obojica morali zaljubit u onu cemre?? boze mili, zenska mi totalno bezveze izgleda i jako me podsjeca na nihal tako da je uopce ne podnosim! i isto tako kao sta je @snob rekao nije mi neki cisti lik... bas me zanima sta ona osjeca prema kuzeyu ...

plavusa ( bade) u seriji-bogatasica.. ta je neki vrazicak hehe
vise bi voljela da se kuzey s njom spetlja, a nadam se da i hoce , bolji su par svakako
__________________
Bihter & Behlul <3
fame chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.