Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2007., 11:22   #1
Kosmodisk

Mislili smo kupiti prijatelju za rodjendan kosmodisk jer ga stalno ledja bole,krivo stoji, pa me zanimaju vasa iskustva ili ako je netko koristio.

Je li to samo elegantna pljacka ili stvarno radi?
babo071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:20   #2
Quote:
babo071 kaže: Pogledaj post
Mislili smo kupiti prijatelju za rodjendan kosmodisk jer ga stalno ledja bole,krivo stoji, pa me zanimaju vasa iskustva ili ako je netko koristio.

Je li to samo elegantna pljacka ili stvarno radi?
Ja imam dosta krivu kraljeznicu i doktor mi ga je izricito zabranio.
Kaze da je super osjecaj dok se nosi, ali da s njim oslabe misici koji nose kraljesnicu i kad ga se jednom prestane nositi da se kraljeznica jos vise iskrivi jer nema dovoljno jake misice oko sebe koji bi je drzali.

Naravno, cula sam samo to jedno misljenje i to od fizijatra.
Ako netko misli suprotno, bilo bi mi drago da se izjasni.

Ako ga stalno bole leda, neka ojaca misice leda u vodi - jako zdravo za kraljeske, uklanja bolove i pomaze pri dobrom drzanju.

Ako mu vec zelite pomoci, kupite mu loptu za sjedenje - na njoj si prisiljen ravno i ispravno sjediti, jer te inace baca dolje. Ojacaju misici leda i kasnije ti bude lakse. Ili za sjedenje na tvrdim podlogama postoje kao neki jastuci za stolce, gdje kad sjedis, moras se drzati pravilno i jacati prave misice ispravnim sjedenjem - inace te baca sa stolca. Dobro, nije sad da tresnes na pod, nego jednostavno gubis ravnotezu.

A mozes pitati i u trgovini specijaliziranoj za takve stvari, sigurno ce imati jos ideja.
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 15:39   #3
THNX
babo071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 23:06   #4
Quote:
Sunshine_81 kaže: Pogledaj post
Kaze da je super osjecaj dok se nosi, ali da s njim oslabe misici koji nose kraljesnicu i kad ga se jednom prestane nositi da se kraljeznica jos vise iskrivi jer nema dovoljno jake misice oko sebe koji bi je drzali.

meni nije baš tako.

meni pomaže. ne ukloni bol potpuno, ali prilično smanjuje. naravno ako sam dulje vrijeme sagnuti dolje ili nešto takvo radim da boli... imam i kremu kojom se mažem dok me boli malo bolje.

prije dvije godine me prerezalo,neznam kak se to točno kaže..uglavnom strašna bol. dva tjedna nisam mogao ništa dignut i normalno hodat. onda sam si ga posudio i...
__________________
moj potpis :)
đura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 23:39   #5
MOJA BABA GA IMA I ONA KAZE DA JE ZADOVOLJNA KAO BOLJE JOJ JE BOLJE SE KRECE NE BOLI JE NISTA MA BLA BLA...imao sam slican problem kao tvoj prijatelj boljela su me ledja mjesecima i odlucio sam otic do jednog Bioenergicara Rusa.On mi je rekao da su mi se misici opustili zbog naglog prestanka bavljenja sportom(vaterpolom) i da su se oko misica stvorili Trigeri(kuglice koje stite misice i zivce u kichmi) te da moram kod fiziotarapeuta da mi to razbije i posle toga u teretanu na nabijanje novih misica.....tako sam i uradio i prestalo me je.....savetujem tom tvom prijatelju da uradi isto!Kaka crni kosmodisk!
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 21:15   #6
Ja imam vrtoglavice a kak kažu na reklami lik je imo istih problema zbog vratne kralježnice. Ako netko ima neki sličan primjer neka mi plz kaže. I ja sam u nedoumic i da li da to kupim ili ne
Hall2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 10:59   #7
Kosmodisk je prijevara. Jer radi na metodu placebo efekta. Čuješ (pa posljedično misliš) dobru vijest, pa čim si sretan i opušten tijelo ti počinje pojačavati imunološki, tjelesni te psihički sistem. (jer, poznato je, da tijelo radi u najboljim uvjetima kad je opušteno)

Uglavnom, sve što se reklamira na Top Shopu je niske kvalitete, te je potrebno promijeniti program ili, još bolje, ugasiti televizor. Uzmi knjigu o vježbanju u ruke ili potraži na internetu zanimljive i korisne informacije. I ne, forum nije mjesto traženja informacija nego razmjene mišljenja.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 12:30   #8
Da malo podignem temu, ima li kakvih novih iskustava i mišljenja?
Myra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 22:02   #9
1. Mišično tkivo, čija je uloga pokretanje i strukturalna potpora kralježnici, atrofira prestankom aktivnosti (kao i svako drugo mišično tkivo).


2. Pri nošenju kozmodiska, to "pomagalo" preuzima ulogu potpore kralježnici.

----------

zaključak: Pri nošenju kozmodiska, navedeno mišićno tkivo atrofira, što dovodi do još većih deformacija/bolova/slabosti/komplikacija i/ili ostalih problema nakon što osoba prestane nositi kozmodisk.

QED



Ne kažem da Kozmodisk ne djeluje. Reklamirano djelovanje Kozmodiska je istinito, a to je da pomaže kralježnici pri održavanju prirodnog položaja.

Ono što se ne reklamira jest da Kozmodisk, pri pomaganju kralježnici da održi prirodni položaj, tu ulogu preuzima od određenog mišičnog tkiva koje, nakon prestanka aktivnosti, atrofira.


p.s. vidio sam ovu temu pukim slučajem, surfajući internetom. Iz nekog razloga, meni trenutno nevidljivog, sam malo razmislio o pročitanim odgovorima u topicu i odlučio se iskazati moje osobno mišljenje.

Stoga potičem bilo koga, ukoliko me netko argumentirano može dovesti do boljeg zaključka, da slobodno ovdje tako i napiše.

p.p.s. Svima koji se "loše drže" savjetujem da si markerom označe na poleđini dlana "drži se uspravno!".



Pozdrav
Ivan9592 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 20:11   #10
kosmodisk

ja kupila, pa počela nosit. za početak nikako da ga naštimam, ne znam da li mi je prevelik ili premali, na leđima mi radi grbu (pored ove koju već imam).
ajde, vidjet ću za koji dan. fizikalna ionako ne pomaže. možda od ovog bude nešto
jola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 21:12   #11
radi zgibove za leđa,široke...i radi leđa u teretani..također i trbušnjake za jačanje lumbalnog dijela.
zubići is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 22:26   #12
Meni je ta stvar spasla ledja, potpuno mi uklonila bolove i u donjem dijelu i u ramenima...ma sve super! Uzela sam ga kad mi vise ni vjezbe nisu pomagale. Kupila sam ga prije jedno 5,6 godina, i danas kad mi ponekad krenu bolovi, posebno zimi, vratim se na kosmodisk i stvarno nista ga ne moze zamijeniti. Apsolutno se isplati. Jos 4 osobe iz mog okruzenja su ga koristile i svi su prezadovoljni. Ako je placebo - dobar je
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 17:33   #13
Evo ja bila na namještanju atlasa i bolovi u kralježnici i vrtoglavice, koje su očito bile s tim povezane, prestale. Za razliku od kozmodiska, ovo se radi jednokratno i ako ikada ponovo pomakne oni vam ga namjeste besplatno. Isplatilo se jer već dugo nisam osjećala takvo olakšanje.
Frendica mi je ovo savjetovala i sad mi je drago da sam ju poslušala
__________________
Bolje je nauciti nepotrebno, nego nista.
tipinapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 14:22   #14
Quote:
tipinapa kaže: Pogledaj post
Evo ja bila na namještanju atlasa i bolovi u kralježnici i vrtoglavice, koje su očito bile s tim povezane, prestale. Za razliku od kozmodiska, ovo se radi jednokratno i ako ikada ponovo pomakne oni vam ga namjeste besplatno. Isplatilo se jer već dugo nisam osjećala takvo olakšanje.
Frendica mi je ovo savjetovala i sad mi je drago da sam ju poslušala
Zanima me to namjestanje atlasa? Kakav je to postupak,koliko traje namjestanje,koliko kosta i di si to bila? Već duže vrijeme mi frend govori nek probam stim namještanjem atlasa. U čemu to ustvari pomaže? Na kom principu to pomaže? hvala unaprijed
__________________
bilježim se sa štovanjem
igyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 11:02   #15
Quote:
igyy kaže: Pogledaj post
Zanima me to namjestanje atlasa? Kakav je to postupak,koliko traje namjestanje,koliko kosta i di si to bila? Već duže vrijeme mi frend govori nek probam stim namještanjem atlasa. U čemu to ustvari pomaže? Na kom principu to pomaže? hvala unaprijed
Atlas je prvi vratni kralježak koji, dok nije namješten, pritišće krvne žile i živce te ne dopušta slobodan protok cirkulacije. Samo namještanje traje do pola sata, ali se prije samog tretmana prolazi edukacija, odradi se informativni razgovor s atlas specijalistom, ispunjavanje formulara, uglavnom sve kako bi bilo što manje nepoznanica. Ne radi se na temelju naglih pokreta već se nakon pregleda ustanovi koliki je pomak atlasa i kako treba djelovati. Ja sam bila iznenađena kada sam na tretmanu shvatila da je moj atlas rotiran u desnu stranu i to osjetiš dok te pregledava atlas specijalist. Ja sam bila u zagrebačkom uredu AtlasPROfilaxu, a cijena je 1300 kn. Nadam se da sam ti pomogla
__________________
Bolje je nauciti nepotrebno, nego nista.
tipinapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 03:38   #16
Nažalost, unatoč brojnim reklamama, Kosmodisk je sr***...
KOSMODISK – beskorisno “pomagalo” koje je ušlo u legendu.

A i to namještanje atlasa mi se čini kao potpuna izmišljotina. Ako koga zanima mogu malo detaljnije istražiti...
npoljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:30   #17
Quote:
npoljak kaže: Pogledaj post
Nažalost, unatoč brojnim reklamama, Kosmodisk je sr***...
KOSMODISK – beskorisno “pomagalo” koje je ušlo u legendu.

A i to namještanje atlasa mi se čini kao potpuna izmišljotina. Ako koga zanima mogu malo detaljnije istražiti...
Ne kontam ovaj tekst. Tip je ispljuvao proizvod, jer mu se nisu svidili odgovori ljudi koji ga prodaju, sam ga nije probao. Budalastine. Hebe mi se za takve tekstove, meni je ovo cudo spaslo jezivih bolova, i meni je to dovoljna garancija da kosmodisk nije sranje. Sad ce bas netko mene uvjeravat da si ja to umisljam i da mi nije pomoglo...
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 20:36   #18
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
Ne kontam ovaj tekst. Tip je ispljuvao proizvod, jer mu se nisu svidili odgovori ljudi koji ga prodaju, sam ga nije probao. Budalastine. Hebe mi se za takve tekstove, meni je ovo cudo spaslo jezivih bolova, i meni je to dovoljna garancija da kosmodisk nije sranje. Sad ce bas netko mene uvjeravat da si ja to umisljam i da mi nije pomoglo...
Taj "tip" sam inače ja. Jasan mi je tvoj stav, jer nije baš rašireno znanje o načinu na koji različiti alternativni proizvodi "djeluju". Nije sramota što te ošinuo placebo efekt, dapače, neizbježno je jer si čovjek. To ne znači ni da si lud ni da umišljaš. Ako si otvorenog uma i zanima te što to točno znači, imam tekst koji se točno bavi tim "famoznim" osobnim iskustvom. Sretno
npoljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:14   #19
Quote:
npoljak kaže: Pogledaj post
Taj "tip" sam inače ja. Jasan mi je tvoj stav, jer nije baš rašireno znanje o načinu na koji različiti alternativni proizvodi "djeluju". Nije sramota što te ošinuo placebo efekt, dapače, neizbježno je jer si čovjek. To ne znači ni da si lud ni da umišljaš. Ako si otvorenog uma i zanima te što to točno znači, imam tekst koji se točno bavi tim "famoznim" osobnim iskustvom. Sretno
E pa u tom slucaju, ako naidjem na neko cudo sa takvim "placebo efektom" i za migrenu, odmah kupujem!
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 22:33   #20
Quote:
metropolitan kaže: Pogledaj post
E pa u tom slucaju, ako naidjem na neko cudo sa takvim "placebo efektom" i za migrenu, odmah kupujem!
No dobro, ne zanima te.
Jedina stvar koju objektivno možeš zaključiti iz svog iskustva s Kosmodiskom jest da se smanjenje boli dogodilo nakon što si probao Kosmodisk. Ako uz to pokušavaš tvrditi da je Kosmodisk uzrokovao to smanjenje boli, nisi objektivan već si žrtva najobičnije "post hoc ergo propter hoc" logičke pogreške (poslije toga, dakle zbog toga).
Eto, da si pročitao tekst točno bi znao na koji način si u krivu. Nekom drugom možda pomognem, a nadam se da ćeš se i ti predomisliti
npoljak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.