Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2007., 17:05   #81
Sam u kući 2 mi je prirastao srcu jer sam ga jedne godine pogledao jedno 14 puta i to baš u božićno vrijeme. I da Beskrajan dan kao jedan neizostavan klasik za svako doba.
the_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 01:27   #82
Ben Hur
Grinič ukrao božič


dok Chevy Chase rula
tako jako da je to divan život budućnosti
zacky is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 02:34   #83
Divan život mi je najbolji i najdraži božićni film
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 08:46   #84
nezanm jeli neko rekao ili nije ali definitivno najjaći bozicni film je onaj sa Chevy Chaseom Ludi božić
__________________
Kako oblikovati potpise...
vidis nemozes ni svoj potpis imat ovo je uzas uzas uzas
jack trobosjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 19:23   #85
ovaj Božić će mi nekako biti u znaku Dickensove "The Christmas Carol", ili popularno - priče o preobraćeniku Scrooge-u. ustvari mi je vrlo zanimljivo povezati tu Dickensovu priču s Doren Sternovim predloškom za jedan od najpoznatijih božićnih filmova - Caprin "It's a Wonderful Life". ima preko nekoliko dodirnih točaka...

ako idem kronološki, onda mi je prvi po redu Hurstov "Scrooge" iz 1951. s đavolskim Alaistarom Simom. možda i najbolja obrada priče.

sljedeći je "Scrooge" iz 1970. s Albertom Finneyem, u kome je odlučio svojoj rodnoj britanskoj kinematografiji (prije nego je potpuno prešao u američki tabor) podariti još jednu ulogu. ovaj film može puno božićnog ugođaja zahvaliti režiseru koji ga je snimio briljatno u Techicoloru. Naeme je ipak prije svega direktor fotografije.

onda su tu dvije američke verzije. prva je iz 1988. s Bill Murrayem koji je "Scrooged" i to ne skriva. film ima lijepe efekte, duhovi su spooky pa baš i nije za djecu i osobe slabijih živaca. a i baš je nekako američki sirov, pa je možda više štivo za frajere i one koji se tako osjećaju.

moj osobni miljenik je Dickens na način Muppetsa - "The Muppet Christmas Carol", gdje Gonzo briljira u ulozi samog Charlesa Dickensa koji pripovjeda svoju priču. Michael Payne (čitaj: Caine) je baš dirljiv Ebenezer Scrooge, koji spašava malog Tima, žabu invalida, sina Kermita i Miss Piggy od neizvjesne sudbine. inače, za djecu imaju dvije žabe (Petera i Tima) i dvije prasice blizanke (Belindu i Betinu) koje ni vlastita majka ne raspoznaje.

i ovom disfunkcionalnom obitelji mogu zatvoriti krug usporedivši ju na određeni način s obitelji Georgea Bailyna iz dirljivog "It's a Wonderful Life".
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 19:27   #86
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
moj osobni miljenik je Dickens na način Muppetsa - "The Muppet Christmas Carol", gdje Gonzo briljira u ulozi samog Charlesa Dickensa koji pripovjeda svoju priču. Michael Payne (čitaj: Caine) je baš dirljiv Ebenezer Scrooge, koji spašava malog Tima, žabu invalida, sina Kermita i Miss Piggy od neizvjesne sudbine. inače, za djecu imaju dvije žabe (Petera i Tima) i dvije prasice blizanke (Belindu i Betinu) koje ni vlastita majka ne raspoznaje.
ljepoto, otkud ti to?

p.s. jedva čekam božić da pogledam Caprin It's a Wonderful Life

btw, meni je jedan od omiljenih The Nightmare Before Christmas prema Burtonovoj priči
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 19:38   #87
Quote:
ivtau kaže: Pogledaj post
ljepoto, otkud ti to?

p.s. jedva čekam božić da pogledam Caprin It's a Wonderful Life

btw, meni je jedan od omiljenih The Nightmare Before Christmas prema Burtonovoj priči
nevjerojatno al istinito, ova Muppets božićna priča postoji u našim videotekama. provjeri kod sebe, pa mi javi ako ne možeš naći. inače, ima nešto malo dodataka na tom DVD-u, ali Muppetsi su nevjerojatni. pošto nemaju klasične greške sa snimanja koje su mogli ubaciti kao zabavni dio, inscenirali su par pravih viceva u najboljoj Muppets maniri. baš se od srca može nasmijati na tih nekoliko minuta.

a Burton, o da! njega baš volem!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 20:04   #88
ajme pogledam u ponedjeljak u knjižnici za Muppetse
ivtau is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 17:11   #89
'Božićna priča' JEST najbolji božićni film

http://www.youtube.com/watch?v=w4rP52SjQTU
http://www.imdb.com/title/tt0085334/
John is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 23:36   #90
Danas sam po prvi put pogledala It's a wonderful life i moram reći da sam oduševljena. Predivan film, emocije koje uzrokuje na kraju su neopisive. Moj novi favorit od božićnih filmova
__________________
The history of the world, my sweet, is who gets eaten and who gets to eat.
Shamaness is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 10:43   #91
Meni je najljepše u to božično vrijeme gledati Harry Potera, neznam zkj. Al onak na toplom, zakukuljena u dekici..
__________________
One koje volimo najčešće izgubimo,
rijetko se ikad više zaljubimo.
Sve što poslije dođe bijeg je od krize,
samo jednom se voli ostalo su reprize...
DinkiCh=? is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:22   #92
Quote:
DinkiCh=? kaže: Pogledaj post
Meni je najljepše u to božično vrijeme gledati Harry Potera, neznam zkj. Al onak na toplom, zakukuljena u dekici..
ah magično okružje,dvorci,uvijke neki snijeg.+ onaj dumbldore s bradicom..
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:39   #93
ej,a kad se već spominje harry,koji mi je btw isto ušt gledati u ovo predizb...pardon,predbožićno raspoloženje,kad bu na telki? RTL-u mislim. tenks
__________________
:)))))) keep on smiling...
luveire is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 19:18   #94
Uvijek volim pogledati Edwarda Scissorhandsa i Nightmare before christmas u ovo vrijeme
__________________
Much better you then I.
Anonimnost_ftw is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 17:41   #95
Danas je NAJLUĐI BOŽIĆ na rtl-u u 22 h...
monique_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 22:21   #96


gleda san ga neki dan, al evo opet gledam

pre-pre-dobar film

samo, trebali su ga na Badnjak pustit il na Božić popodne
Falcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 13:41   #97
Quote:
monique_7 kaže: Pogledaj post
Danas je NAJLUĐI BOŽIĆ na rtl-u u 22 h...
Jedan od najboljih bozicnih filmova koji su ipak prerano pustili.
Davy Crockett is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 16:22   #98
vidim da ste svi nabrojali sve bozicne filmove do sada ali da i ja nesto kazem

1. love actually

http://www.youtube.com/watch?v=AvHmtB8D4ZE jamie&aureila "...but it is Christmas ...and I just wanted to... check."

http://www.youtube.com/watch?v=6yO9yNFCt4M sam - "the total agony of being in love"

2. nigthmare before christmas

http://www.youtube.com/watch?v=dwB16vaU0Kw

http://www.youtube.com/watch?v=IGDOiiJcWtI

i nema dalje
faye is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 11:24   #99
Love Actually
nacy_vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 12:02   #100
Nije Božićni, ali su ga prije često znali puštat oko Božića i Nove Godine, Flash Gordon, obožavam taj film, a nisu ga prikazali već jako dugo
__________________
Devil sometimes drives a minivan!
Mrs.Solis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.