Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2009., 14:41   #1
Program za spajanje video datoteka?

Kupio sam neki DVBT prijemnik koji snima na USB memoriju.

Snima u nativnom MPEG2 formatu bez rekompresije (pod ekstenzijom .ts), i reže snimku na komade od cca 255 MB (Vidi post jednog drugog forumaša)


Zanima me kojim programom spojiti te male komade u jednu datoteku, i to, po mogućnosti, bez ikakve rekompresije (radi uštede vremena, prevenstveno, ali vjerojatno i zbog kvalitete).

Dakle samo da ih brzinski spoji u jedno.
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 22:29   #2
I mene zanima isto, probao sam sa FormatFactory ali dugo traje i radi kompresiju
DebeliXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 22:39   #3
probaj VirtualDub

nisam radio, ali kažu ovako:

VirtualDub or VirtualDub Mod. It accepts most 'AVI' type files. Add the first part, then use 'Append' to add the rest. Save out as a 'Direct stream copy' and it should only take a few minutes.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 22:42   #4
ili probaj old-skul iz komandne linije:

copy 1.ts+2.ts=new.ts

moguće da će biti trzaj u sredini, ali možda i neće. probaj
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 22:44   #5
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
probaj VirtualDub

nisam radio, ali kažu ovako:

VirtualDub or VirtualDub Mod. It accepts most 'AVI' type files. Add the first part, then use 'Append' to add the rest. Save out as a 'Direct stream copy' and it should only take a few minutes.
potpis.

jedino ono što je bitno da označiš "Direct Stream Copy" pod "Video" umjesto "Full Processing Mode". Pod "Audio" je to stavljeno pod default. Inače će rekompresirati cijeli film što traje neko vrijeme...

EDIT: sad vidim ekstenzija .ts - probaj How to let VirtualDub accept TS files?
svebee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 13:42   #6
Probao sam Virtual Dub, međutim ne želi prepoznati format ".TS", iako bi to trebao biti MPEG2.

Nisam uspio niti da upogonim FFDSHOW drivere da Virtual Dub prepozna ".TS" uz pomoć njih (nije mi uopće jasno da li mu se mogu dodavati drugi codec-i?).


Probao sam spajati s Ultra Video Joiner-om, koji ima opciju spajanja bez rekodiranja (opcija: Like original). Ide puno brže nego s rekodiranjem, međutim došlo je do blage, jedva primjerne desinkronizacije slike i zvuka, i to sa samo dva spojena fajla. Bojim se da bi desinkronizacija bila puno veća kada bih spajao deset ili dvadeset fajlova.

Probao sam i s Xylisoft-ovim programom za rekodiranje videa, koji isto ima opciju spajanja (treba je skužiti), ali (čini se) bez mogućnosti izbjegavanja rekodiranja.
Kad sam spojio dva fajla uz rekodiranje u DIVX, rezultat je bi vrlo dobar, bez ikakve desinkronizacije, ali naravno - trajalo je puno duže nego kod procesa bez rekodiranja uz pomoć Ultra Video Joinera.


Ako netko zna kako da Virtual Dub prepozna ".TS" format (koji bi trebao biti MPEG2, po nekim programima koji ga prepoznaju)... ?

Napominjem da preimenovanje ekstenzije iz ".TS" u ".mpg" nije dalo rezultata.

Zadnje uređivanje Neter Neteru : 05.10.2009. at 13:47.
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 18:11   #7
BTW, netko mi je preporučio tsMuxeR.

Nisam ga još probao, ali hoću.
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 21:17   #8
jesi probao copy iz komandne linije?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 14:21   #9
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
jesi probao copy iz komandne linije?
Nisam vičan komandnim linijama, samo grafičkim interfejsima.

Zadnje uređivanje Neter Neteru : 06.10.2009. at 14:26.
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 22:40   #10
Quote:
Neter Neteru kaže: Pogledaj post
Nisam vičan komandnim linijama, samo grafičkim interfejsima.
ok.
evo upute, pa ti procjeni koliko je teško

kopiraj sve .ts fajlove u jedan direktorij na c disku, npr. c:\film. čisto radi jednostavnosti daljnjeg postupka, to sve radiš u windowsima u grafičkom okruženju. ostavi otvoren taj direktorij da vidiš imena fajlova.

klik na "start", pa "run..." oa napiši "cmd" i enter.

to ti je komandna linija.

napišeš "cd c:\film" (primjeti razliku između \ i /), zatim enter
pa napišeš "copy /b [ime1].ts+[ime2].ts+[ime4].ts [kraj].ts" gdje su ti [ime] imena datoteka koje kopiraš, a [kraj] ime završne datoteke.

onda napišeš exit i to je to.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 12:05   #11
Ako je samo spajanje videa u pitanju, da budu 1 video, toplo ( i iz iskustva ) preporučam mali program koji to prilično brzo napravi - AVI-Mux GUI.
Imaš na netu i tutorial ako ne skužiš sam kako spajati.
Stormbreaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 13:40   #12
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
ok.
evo upute, pa ti procjeni koliko je teško

kopiraj sve .ts fajlove u jedan direktorij na c disku, npr. c:\film. čisto radi jednostavnosti daljnjeg postupka, to sve radiš u windowsima u grafičkom okruženju. ostavi otvoren taj direktorij da vidiš imena fajlova.

klik na "start", pa "run..." oa napiši "cmd" i enter.

to ti je komandna linija.

napišeš "cd c:\film" (primjeti razliku između \ i /), zatim enter
pa napišeš "copy /b [ime1].ts+[ime2].ts+[ime4].ts [kraj].ts" gdje su ti [ime] imena datoteka koje kopiraš, a [kraj] ime završne datoteke.

onda napišeš exit i to je to.
Probao sam, i iako je procedura uspješna u čisto fizičkom spajanju fajlova, sama reprodukcija, kod bilo kojeg video playera, stane nakon kraja prvog spojenog segmenta.
Vjerojatno zato što svaki segment ima neku završnu sekvencu, "footer" koja se isto inkorporira u spojeni fajl, te player stane kada dođe do nje, bez obzira što još ima podataka poslije nje.
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 13:50   #13
Quote:
Stormbreaker kaže: Pogledaj post
Ako je samo spajanje videa u pitanju, da budu 1 video, toplo ( i iz iskustva ) preporučam mali program koji to prilično brzo napravi - AVI-Mux GUI.
Imaš na netu i tutorial ako ne skužiš sam kako spajati.
Hvala, pokušat ću.
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 13:10   #14
Nažalost neće primiti ".TS" format.
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 15:25   #15
Quote:
Neter Neteru kaže: Pogledaj post
Probao sam, i iako je procedura uspješna u čisto fizičkom spajanju fajlova, sama reprodukcija, kod bilo kojeg video playera, stane nakon kraja prvog spojenog segmenta.
Vjerojatno zato što svaki segment ima neku završnu sekvencu, "footer" koja se isto inkorporira u spojeni fajl, te player stane kada dođe do nje, bez obzira što još ima podataka poslije nje.
da.. bit će da je to.

probaj s ovim malim programčićem http://www.hometheatersoftware.com/s...r_v013beta.zip
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.