Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2011., 06:56   #1001
Quote:
kvisko123 kaže: Pogledaj post
Pljušti danas kiša i moj pajdo lipo izađe na kišu, legne i raširi se, i uživa tako mokar




:klap:
Protina kći is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 21:24   #1002
a ja jedva čekam da padnje snjeg, da se moji paseki mogu igrat po snjegu..
west78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:06   #1003
ja bi imala jedno pitanje, nadam se da će mi netko pomoći, čitala sam vaše zadnje komentare što se tiče kovrčavosti dlake.. moja aska ima po svom tijelu normalnu dlaku ali u gornjem dijelu, od vrata do repa joj se blago kovrča, ne jako, ali nije skroz ravna, jel to normalno ili? još uvijek se nije ono pravo olinjala, ima 8 mj
bakrena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 21:21   #1004
askica
http://i1214.photobucket.com/albums/...7/DSC_0138.jpg

http://i1214.photobucket.com/albums/...7/DSC_0139.jpg

sorry zbog velike slike, ne znam kak se to smanji na ovoj upload stranici

Zadnje uređivanje atlantis : 29.11.2011. at 14:02.
bakrena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 13:47   #1005
Pozdrav!!
Imam jedno pitanje, vidim da tu ima jako puno ljudi sa znanjem i iskustvom sa samojedima . nadam se samo da nisam fulala temu za to .
Imam samojedicu staru 5 mj. i prije tjedan dana sam primjetila da se stalno cese.
kad lezi na ledima, mogu vidjeti male crne bubice kak hodaju po njoj :S pretpostavljam da su buhe.
Kupila sam Frontline combo, moram priznat da sam joj jedva to nanjela na kozu, nije bas htjela biti mirna a i nisam bas nasla neki lijepi dio gdje joj mogu uredno na kozu to nanjet bez da ne zamastim i dlake. Bojim se da sam joj to nanjela previse na dlake nego na kozu. proslo je 2 dana od tad, jos uvijek se ceska. da odem veterinaru pa da on to sredi ili da kupim jos jedan frontline? Bojim se jer sam na internetu procitala kaj se sve moze dogoditi ako se te buhe ne uklone .
Unaprijed hvala .

I evo fotkice od moje ljubimice

http://img812.imageshack.us/img812/6...rafija1638.jpg



[http://img528.imageshack.us/img528/2...rafija1671.jpg

Zadnje uređivanje atlantis : 29.11.2011. at 14:03. Reason: prevelike fotke
Bursic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 14:18   #1006
inače ti se frontline nanosi na vrat. odmakneš dlaku i naneseš na kožu vrata ampulu.
to je mjesto gdje se ne može polizati, baš zato se tu stavlja.

edit: ja im inače još kupujem ogrlice protiv buha pa to kombiniram. Ja inače kupujem one Kiltix ogrlice, one ti traju po više mjeseci.
evo to su ti ove: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...i-krpelja.aspx
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 15:50   #1007
e, pade mi napamet zločesta ideja.
ima jedan prekrasan samojed, mladi ali odrastao, dečko
kojeg grozni vlasnici puštaju da sam šeće po savskom nasipu (ugl. gore iza parkirališta između boćarskog doma i kockice) svaki dan (ugl. ga srećem između 9 i 11 sati),
samo čekam kad će ga pogaziti auto, izgristi drugi pas, netko ga otrovati...
pa bolje da ga uzme netko tko će se ipak brinuto za psa.
ako želite, sve su vam info ovdje.
ljudi koji tako puštaju pse usred grada nisu ništa drugo ni zaslužili.
psi su zakonski ionako samo 'vlasništvo', a tko nađe...
jbt, pa takvi psi dostižu cijene i po nekoliko stotina eura,
ne da je meni to važno,
al ljudi ga kupe pa tako puste...?! ne kužim.
Ima is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 14:17   #1008
Quote:
Ima kaže: Pogledaj post
psi su zakonski ionako samo 'vlasništvo', a tko nađe...
..i zadrži, može biti krivično gonjen za otuđivanje tuđe imovine, osobito ako je pas čipiran. Ne vidim zašto bi se ovdje na forumu navodilo ljude na krađu. Ako si zabrinut/a za psa, prijavi vlasnike veterinarskoj inspekciji.
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:08   #1009
Ne znam jel imam sreće, imam samojeda starog dva mjeseca evo točno 5 dana i sve pohvale. U stanu je odličan, popiški se bože moj, nekad na pelenu, nekad na pločice (kad tjera inat ili je sretan pa mu pobjegne), kaki vani, kad se izigramo legne i spava po cijeli dan, navečer kad ja legnem ne čujem ga do jutra, ili se zaigra s konopom ili spava, ujutro kad mi zvoni alarm dođe do mene i šapicama stane na rub kreveta da vidi jel se dižem. Kako radim od 9-4 ovih dana sam ga ostavljala samog i kad se vratim doma ne dočeka mi nikakav nered, možda pokoja lokvica U ovih 5 dana naučio je dati šapu (uz nagradicu), kad kažem ne to, pogleda tužno i ostavi, ne cvili kad ja jedem nego je o svom poslu, samo mi je problem što baš ne jede previše, dajem mu 3x75 grama purina hranu za štence, al mu uvijek ostane po malo. Prezadovoljna sam s njim ( a koliko sam se bojala čitajuči svakakve komentare o štencima kakve probleme rade ).
Atila_Baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 15:39   #1010
Svaki samojed je jedinstven
Tako da ako ima u ovoj pasmini divljaka ima i bubica...
Nadam se da će u pubertetu ostati isti...
Slikice molim...
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 21:02   #1011
@tf:
nikoga ja ni na što ne navodim.
navodim jedino činjenice.
a kad smo kod istih - što bi točno veterinarska ionspekcija poduzela?! osim možda pospremila psa u dumovec.
vrijeme je da se vlasnici samošetača zabrinu.
barem toliko koliko se ti brineš nadamnom i otuđenjem vlasništva
Ima is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 09:23   #1012
Quote:
Tabby kaže: Pogledaj post
Svaki samojed je jedinstven
Tako da ako ima u ovoj pasmini divljaka ima i bubica...
Nadam se da će u pubertetu ostati isti...
Slikice molim...
Kako ću ih uploadati
Ma obožavam ga!!! Jako je dobar i poslušan, nek takav i ostane daj Bože
Atila_Baby is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 23:32   #1013
Pozdrav ekipi i znalcima,
naime,vec duze vremena citam o ovoj pasmini te me je fascinirala u skoro svakom pogledu.
E sada,ovaj mjesec se nadam da cu moci kupiti jednoga (mužjaka,medvjeđi tip),
ono šta me brine,jeste to sto mogu maksimalno izdvojiti 1000 kn,sada moze 100 gore-dole.
Moze li se za to pronaci pas koji odgovara onome što covjek ocekuje od samojeda.
Gledao sam na njuskalu,ima ih od 500 kn do nadalje.
Nisam nikakav štovatelj rodovnika i toga,nije da je na odmet,no imao sam dosta mjesanaca u zivotu,koji su zadivili svojom pamecu mnoge vlasnike skupocjenih pasmina,drzim da je sve u odgoju i sredini u kojoj pas odrasta.
Pitanje je znaci,ako zelim medvjedji tip samojeda,mogu li dobiti takvoga za te novce i na sta moram paziti pri kupovini?
dubrava1985zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 07:12   #1014
1. Mješanci se ne kupuju nego udomljavalju
2. To što nisi štovatelj rodovnika ti apsolutno ništa ne znači jer rodovnik košta ravno 120 kuna.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 09:33   #1015
Quote:
dubrava1985zg kaže: Pogledaj post
E sada,ovaj mjesec se nadam da cu moci kupiti jednoga (mužjaka,medvjeđi tip),
ono šta me brine,jeste to sto mogu maksimalno izdvojiti 1000 kn,sada moze 100 gore-dole.
Moze li se za to pronaci pas koji odgovara onome što covjek ocekuje od samojeda.
Pozdrav kvartofski lega..........

Gle, znaš i sam da pas nije auto sa performansama tim i tim pa da iz knjižice već moš znati kaj da očekuješ; tip, kolko kubika, okretni momenat, max brzinu, ubrzanje, kvalitetu karoserije........

Pas je živo biće koje evoluira tokom svog odrastanja i sazrjevanja zajedno s vlasnikom i u skladu s vlasnikovom osobnošću i načinu odgoja te pristupa prema njemu.

Nebih ti savjetovala da kupiš "samojeda" iz oglasnika za 500 kn jer to je nešto što samo izgleda kao samojed; kolko god tebi ili nekima zvuči bahato ili prepotentno. Ljudi koji prodaju pesonjeza 500 kn pod određenu pasminu trebali bi se puno posramiti i poklanjati ih uz eventualnu naznaku da mole podmirenje troškova za štene koje je bilo kod njih do 2mj.

Da sam na tvom mjestu, malo bi prošvrljala po rubrikama gdje se udomljavaju psi pa možda naletiš na neko psetnce koje te bude razoružao na prvi pogled a tog somića plus/minus koja stotka gore dole, spremiš u džep i ostaviš za pseću klopu , cjepljenja i tako to.........

I sam kažeš da si imao posla s mješancima i da zadivljuju; i to je apsolutno istina; nema tog psa koji neće briljirati uz našu pažnju i ljubav, nema toga koji neće svo svoje povjerenje nama podariti.

Zbilja ti ne treba davati novce za nešto što to nije ili neće biti kroz dogledno vrijeme. Inaće, samo da znaš, za samojeda i/ili bilokoju pasminu, koja ima garanciju d aje to što je, trebao bi izdvojiti od 700€ pa naviše!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 09:43   #1016
ne kužim se u samojede, nemam pojma što je medvjeđi tip, ali znam par njih koji su veličinom i izgledom glave špicevi i koštali su oko tisuću kuna.

razlog postoji zašto neko štene nema rodovnicu. nije samo 120kn u pitanju, trebalo bi uložiti u kuju bar tisuću kuna za jednom prodavati štence po pet. svatko normalan vidi što je isplatljivije.

trebaš proučiti standard, posebno bolesti i onda se baciti na istraživanje jesu li pretci i braća "tvog" štenca imali neku od njih. pokušaj doći do predaka tri četiri koraka unazad i vidjeti da si slučajno nisu rod i jesu li bolovali od pasminskih bolesti. prije svega odi do "uzgajivača" i prouči prostor u kojem su se štenili i gdje odrastaju, traži broj telefona i adresu "parnjaka". pitaj čime čiste prostor, čime hrane štenad i majku i nek ti pokažu pakiranja hrane. u dobi od 1,5 mj štene mora imati zdravstvenu knjižicu u kojoj stoji kada je čišćeno od glista i jednom cijepljeno protiv zaraznih. ako to nema, ne nasjedaj na "mislio sam sutra" jer nije, a ti ne želiš boriti se tjedan dana sa krvavim proljevom i izgubiti psića.

malo komplicirano, znam.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 09:52   #1017
zato sam i rekla da je rodovnica 120kn. Cijenu san navela zato jer ljudi misle da kod pasa sa papirima plaćaju papir, što nije tako, kao što si i sama rekla
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 10:02   #1018
jel to samo moj dojam, ali mi se čini kao da upravo na 'samojedima' ima najviše ljudi koji žele psa bez papira, uz izgovor da se nema novaca?
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 10:07   #1019
ima ih u svima pasminama...maltezeri, labradori, haskiji, malamuti,... ma koma.

edit: dubrava evo nisam htjela ispasti bezobrazna. no savjetovala bih ti da si onda ne uzmeš psa..tko zna što ćeš platiti. Bolje si te novce sačuvaj, štedi tokom godine, dvije, pa si kupi samojeda od prijavljenih uzgajivača
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 10:38   #1020
Hvala na odg..
Ima netko da je voljan dat Samojeda na otplatu u ratama :-D
dubrava1985zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:13.