Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2013., 12:05   #1101
Meni je jako pomogla melasa! Od ove cure sam to vidjela:

http://www.youtube.com/watch?v=Q21MHSl4nSk

i

http://www.youtube.com/watch?v=61d_GPpioE4

Kupim ovu:

http://www.biobio.hr/melasa-secerne-trske-300g-20345

Ima i u dm-u, ali ta je od šećerne repice i čini mi se da treba biti baš od šećerne trske (valjda ima više magnezija i željeza; nisam točno sigurna).

Ima i na iHerb-u:

http://www.iherb.com/wholesome-sweet...1?rcode=dpd027

http://www.iherb.com/wholesome-sweet...6?rcode=dpd027

Zadnje uređivanje torrey : 06.10.2013. at 12:10.
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 16:06   #1102
Meni je jedino ulje noćurka u kapsulama pomoglo. Pijem jednu tabletu dnevno tjedan dana prije početka menstruacije. Ne kažem da više nisu bolne ali s obzirom da sam prije i po tri dana znala biti u bolovima sad mi je skroz okej. Bitno da više ne moram uzimati tablete protiv bolova jer bez njih nisam mogla normalno funkcionirati.
Gabia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 13:26   #1103
Uvijek me boli prvi i drugi dan, dok je bio dostupan, uzimala sam Baralgin M, on mi je puno pomagao, ali dok ga popijem na vrijeme... no ako nisam, kao ni druge tablete (neofen pijem sad).... znači, kad me već počne luđački bolit, mogu popit bilo šta, neće mi pomoći. Jel to psihički ili...Ne znam zašto. Ima li da nekome drugome tako?

Kupit ću danas taj čaj od vrkute, nadam se da pomaže, prvi dan
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 18:01   #1104
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Uvijek me boli prvi i drugi dan, dok je bio dostupan, uzimala sam Baralgin M, on mi je puno pomagao, ali dok ga popijem na vrijeme... no ako nisam, kao ni druge tablete (neofen pijem sad).... znači, kad me već počne luđački bolit, mogu popit bilo šta, neće mi pomoći. Jel to psihički ili...Ne znam zašto. Ima li da nekome drugome tako?

Kupit ću danas taj čaj od vrkute, nadam se da pomaže, prvi dan
To se i meni zna desiti, ako ne popijem tabletu odmah na vrijeme, počne me užasno jako boliti i treba vremena da se to smiri (ja pijem Ketonal).
To je meni i ginekologica jednom objašnjavala, da nije dobro čekati da počne jako boljeti, treba odmah popiti nešto, jer poslije zna već biti prekasno, ništa više ne pomaže. Čak mi je savjetovala da počnem piti tablete protiv bolova prije nego mi uopće dođe (otprilike dan prije ili pola dana), a ne da čekam samu menstruaciju.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 02:20   #1105
Niste jedine, čula sam od dosta njih da im je tako, a bome i ja ako odmah ne zveknem spazmolitik i za bolove onda se mogu slikati, ne pomaže mi ništa.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 02:51   #1106
Imala sam situaciju pred dva dana. Prvi dan zakašnjele menstruacije je bio. Bolovi su eskalirali, bila sam u nesvjestici, kaže dečko, kraće vrijeme. Kaže da sam buncala, grebala, vukla i tukla ga od bolova. Toga se sjećam, ali nesvjestice ne, jedino da sam bila u nekakvom "lebdečem" stanju gdje ništa nisam osjetila, niti ruke niti bol, i odjednom se opet vratila. I tako oko sat i pol. Dvije tablete nisu pomogle. Nemam policističke jajnike niti ikakav drugi problem, ali ipak imam takve bolove. Drugi put ću na hitnu da mi opiče injekciju. Kako se vi nosite? Meni pomaže strogo mirovanje, doslovno se ne smijem pomaknuti i moram disati vrlo plitko. Onda se na trenutak smanji.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 15:43   #1107
Jao Umirem! Ne znam kada sa zadnji puta imala ovako gadnu mengu. Noćas sam imala takve grčeve da nisam mogla zaspati. Još uz to i temperaturu. Valjda je to od menge jer je imam već dva dana, a prije dva dana sam je dobila. Užas. Već sat vremena natjeravam se ustati iz kreveta i otići pojesti nešto, ali ne ide, pustit ću si http://www.youtube.com/watch?v=btPJPFnesV4 i probati ustati Vrti mi se i sama sam doma

Što li je ovo Ja bih najradije do hitne otišla ako ne prestane!

Quote:
torrey kaže: Pogledaj post
Meni je jako pomogla melasa! Od ove cure sam to vidjela:

http://www.youtube.com/watch?v=Q21MHSl4nSk
Čekaj, probala si ovo ulje? Gdje toga ima za kupiiti?
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 09:44   #1108
Melasa nije ulje..

Pa sve sam napisala u postu prije i gdje sam kupila i da sam probala i da mi je pomoglo..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 11:30   #1109
Quote:
torrey kaže: Pogledaj post
Melasa nije ulje.. :')

Pa sve sam napisala u postu prije i gdje sam kupila i da sam probala i da mi je pomoglo.. : ne zna:

Ah , oprosti. Jučer sam bila u stanju. Pročitat ću

Quote:
Latiosa kaže: Pogledaj post
Drugi put ću na hitnu da mi opiče injekciju. Kako se vi nosite? Meni pomaže strogo mirovanje, doslovno se ne smijem pomaknuti i moram disati vrlo plitko. Onda se na trenutak smanji. :'(
Ovo sam htjela komentirati jučer, ali

Mislim da bi ti bilo pametno otići na hitnu pa neka ti daju i infuziju da te malo podigne Evo, meni je danas pravi drugi dan (onaj početni ni ne računam ) i malo mi je bolje nego jučer, ali mi se povraća i najgore je. Ovo mi se nikada nije dogodilo Imam termofor i, evo, ležim, gledam serije i pijem vražju li kamilicu i tablete
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 21:29   #1110
Quote:
Depeche Extreme kaže: Pogledaj post

Ah , oprosti. Jučer sam bila u stanju. Pročitat ću



Ovo sam htjela komentirati jučer, ali

Mislim da bi ti bilo pametno otići na hitnu pa neka ti daju i infuziju da te malo podigne Evo, meni je danas pravi drugi dan (onaj početni ni ne računam ) i malo mi je bolje nego jučer, ali mi se povraća i najgore je. Ovo mi se nikada nije dogodilo Imam termofor i, evo, ležim, gledam serije i pijem vražju li kamilicu i tablete
Tako je tužno gledati ove opise! Kruže teorije da pošto je žensko tijelo stvoreno za rađanje, a žene sve manje rađaju da PMS nastaje zbog toga. Ne znam koliko je to vjerodostojno.

Postoji i podatak da oko 40% stanovništva ima premalo aktivnu štitnjaču. I da je osim naravno nadomjesne terapije hormonima dobar ginsegg i b-compleks. Ja imam premalo aktivnu štitnjaču i malo me je ""digao"" b-complex od 100mg po jedna tableta na dan, ali sam se stvarno bolje osjećao tek kad sam popio 2x B-100 tableta. Dakle po 200mg vitamina B1, B2, B3, B5, i B6.

Opet dosta žena tvrdi da ih tolike količine b-kompleksa debljaju, ali čini se da to ovisi odakle su ti vitamini izvađenič Ako su izvađeni iz kvasca onda takvi debljaju, ako su izvađeni iz drugih izvora, onda ne debljaju.

Mene oni niti debljaju niti mršave. Jednostavno me bar malo podignu. Pio sam NW i KAL, KAL je bolji. Kupio sam si danas NW Ultra B-100 samo zato jer nisam imao love za KAL. KAL-ove tablete imaju isto miris karakterističan za b-vitamine, ali imaju okus mentola i ako ih se brzo proguta s vodom, taj okus mentola dosta ublažit miris i okus b-kompleksa.

Ma, najbolje bi bilo uzimat preko iHerba, al sam konzerva i bojim se da ću nšeto zeznut. Tko mi je onda kriv. Ovako prolazim triput skuplje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 21:40   #1111
Nego, imam jedno pitanje zbog kojeg čituljim ovu temu. A to je da meni veoma bliska osoba jako pati od menstrualnih bolova. A to mi je rekla neka druga bliska osoba. Ta druga bliska osoba je živjela neko vrijeme zajedno s ovom prvom, pa zna.

Ne znam jesu li njih dvije razgovarale o njenim problemima, pretpostavljam da jesu. Ali mi je to druga osoba rekla na način kao da ne želi da ja ovoj prvoj dadem do znanja da znam za njen problem, a ne mogu šutjet i ponašati se kao da ne znam ništa dok ju gledam kako se pati.

Kako da priđem toj osobi koja pati za vrijeme mjesečnice??? Da sam barem žensko, bilo bi mi 1000 puta lakše, al hebiga kad nisam.

Ta bliska osoba je udana ima dijete, ali poznavajući njenog supruga rekao bih da on nema sluha za taj njen problem.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 21:48   #1112
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Uvijek me boli prvi i drugi dan, dok je bio dostupan, uzimala sam Baralgin M, on mi je puno pomagao, ali dok ga popijem na vrijeme... no ako nisam, kao ni druge tablete (neofen pijem sad).... znači, kad me već počne luđački bolit, mogu popit bilo šta, neće mi pomoći. Jel to psihički ili...Ne znam zašto. Ima li da nekome drugome tako?

Kupit ću danas taj čaj od vrkute, nadam se da pomaže, prvi dan
Nije psihicki, nego fizicki. I meni je tako
To je patofiziologija boli, kada je vec uzelo maha pisi kuci propalo je, vrlo je tesko djelovati. Ja cim osjetim da mi treba doci popijem ibuprofencic od 400 mg i prije nego pocne boljeti. I tako prvi dan/ prva dva dana jedno 2-3 brufena i nema vise bolova.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 21:56   #1113
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Nije psihicki, nego fizicki. I meni je tako
To je patofiziologija boli, kada je vec uzelo maha pisi kuci propalo je, vrlo je tesko djelovati. Ja cim osjetim da mi treba doci popijem ibuprofencic od 400 mg i prije nego pocne boljeti. I tako prvi dan/ prva dva dana jedno 2-3 brufena i nema vise bolova.
Ne bojiš li se da će ti srce otić?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 22:13   #1114
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne bojiš li se da će ti srce otić?
Zasto bi mi otislo srce?

Ne mogu si priustiti vise luksuz da prelezim 2 dana raspadajuci se od bolova u krevetu. Niti vise zelim trpiti.
A ti si musko, jasno mi je da ne razumijes
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 22:20   #1115
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nego, imam jedno pitanje zbog kojeg čituljim ovu temu. A to je da meni veoma bliska osoba jako pati od menstrualnih bolova. A to mi je rekla neka druga bliska osoba. Ta druga bliska osoba je živjela neko vrijeme zajedno s ovom prvom, pa zna.
veoma bliska, a ne znaš da pati od bolova? moji svi prijatelji i poznanici to znaju. opće je poznato da sam ja tada disfunkcionalna.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 22:30   #1116
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Zasto bi mi otislo srce?

Ne mogu si priustiti vise luksuz da prelezim 2 dana raspadajuci se od bolova u krevetu. Niti vise zelim trpiti.
A ti si musko, jasno mi je da ne razumijes
Analgetici imaju uticaj na srce.

Što se tiče toga što sam muško i """ne razumijem""", pogledaj post broj #1110.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 22:34   #1117
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
veoma bliska, a ne znaš da pati od bolova?
Sumnjao sam, ali kad mi je druga osoba rekla da prva ima jako bolne mjesečnice, onda više nemam što sumnjat.

Dakle, kako da joj pristupim???
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 22:40   #1118
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Analgetici imaju uticaj na srce.

Što se tiče toga što sam muško i """ne razumijem""", pogledaj post broj #1110.
Koji analgetici? Mislis NSAID? U kojim dozama? Doze su bitne

Od 4 brufena mjesecno nece mi biti nista.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 22:41   #1119
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Sumnjao sam, ali kad mi je druga osoba rekla da prva ima jako bolne mjesečnice, onda više nemam što sumnjat.

Dakle, kako da joj pristupim???
pa ne kužim baš u čemu je problem. ispada da ona to skriva. a ja ne razumijem takve žene.
možda će ti netko dati bolji savjet.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 22:45   #1120
Quote:
-Cruella- kaže: Pogledaj post
pa ne kužim baš u čemu je problem. ispada da ona to skriva. a ja ne razumijem takve žene.
možda će ti netko dati bolji savjet.
I meni se čini da to ona skriva, jer kad sam se jednom neizbježno našao u društvu žena i djevojaka započeli su razgovor o ženskim problemima i ta meni bliska osoba je bila prisutna i nije ni zucnula o svojim problemima. A ne bih rekao da nije zucnula samo zbog moga prisustva, jer sam svoju mamu i tu osobu pogledom upitao bi li se trebao maknuti od njih, pa su mi ""rekli"" da ne trebam.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.