Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2012., 08:56   #161
prvo, s dva mjeseca je već trebala imati dva cijepljenja

s dva puna mjeseca je trebala imati barem jedno cjepivo. bjesnoća ide tek s tri mjeseca.


Razlika izmedju ove dve recenice je ogromna.
Ljudi koji zive u stanu od mene ne mogu kupiti stene jer baset nije pas za stan.
Socijalizacija koja je jako bitna za stene je do 4mes a ne do 3. kao sto si ti napisala. Stenci koji su kupljeni kao kucni ljubimci iz moje odgajivacnice odlaze 10 dana posle prve vakcine sto je oko 9 nedelje. S obzirom da je nas mentalitet takav da se stenci kupuju sa 5 nedelja, postoji ogromno negodovanje na moj nacin rada jer im je stene vec "matoro"
Iz ovog legla samo jedan muzjak je otisao sa 9 nedelja. Sledeci je otisao njegov brat i to sa 6 mes. Bio je prodat kad je imao par dana. Realno psi jesu trosak, i to ogroman. Ako nemas dovoljno kesa nemas sta da trazis u uzgoju. Gubitak vremena? Nikad nisam uzgoj posmatrala na taj nacin ali ajde.
orejaslargas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 11:25   #162
Quote:
orejaslargas kaže: Pogledaj post
prvo, s dva mjeseca je već trebala imati dva cijepljenja

s dva puna mjeseca je trebala imati barem jedno cjepivo. bjesnoća ide tek s tri mjeseca.


Razlika izmedju ove dve recenice je ogromna.
Ljudi koji zive u stanu od mene ne mogu kupiti stene jer baset nije pas za stan.
Socijalizacija koja je jako bitna za stene je do 4mes a ne do 3. kao sto si ti napisala. Stenci koji su kupljeni kao kucni ljubimci iz moje odgajivacnice odlaze 10 dana posle prve vakcine sto je oko 9 nedelje. S obzirom da je nas mentalitet takav da se stenci kupuju sa 5 nedelja, postoji ogromno negodovanje na moj nacin rada jer im je stene vec "matoro"
Iz ovog legla samo jedan muzjak je otisao sa 9 nedelja. Sledeci je otisao njegov brat i to sa 6 mes. Bio je prodat kad je imao par dana. Realno psi jesu trosak, i to ogroman. Ako nemas dovoljno kesa nemas sta da trazis u uzgoju. Gubitak vremena? Nikad nisam uzgoj posmatrala na taj nacin ali ajde.
okaj, ajmo ovako

prvo cjepivo s 6 tjedana

drugo s 9 tjedana

9x7 = 63 (dva mjeseca i dva dana ili jedan ako su oba po 31 dan)

dakle s dva mjeseca je trebala imati jedno cijepivo i biti spreman za drugo. a ne biti prvi put cijepljena s dva mjeseca kod novih vlasnika.

bjesnoća s tri mjeseca

o razvoju štenaca i bitnosti onoga što sam pisala imaš detaljnije ovdje

http://www.canis.hr/Default.aspx?bt=25

pa sad vidi kakva je šteta kad je pas od 8 tjedana starosti odvojen od legla i stavlje u izolaciju
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 11:39   #163
Ti se drzis nekih suvoparnih izjava, sto neke stence moze kostati zivota. Sistem vakcinacije odredjuje veterinar. Nema toga da je obavezno da se stene vakcinise sa 6 nedelja, a objasnicu ti i zasto.
Ako kuju redovno vakcinises svake godine, ne smes stence vakcinisati pre 7 nedelje. Majka mlekom prenosi antitela na stence. Mora proci 15 dana od prestanka sisanja da bi stene smelo da se vakcinise. A pritom racunam da su stenci prestali sa sisanjem sa 5 nedelja.

Delimicno si informisana, nit te potcenjujem nit ismevam samo pisem ono sto bi svaki normalan odgajivac napisao. I racunam da ce svaki normalan vlasnik da se obrati odgajivacu ili veterinaru sa ovakvim pitanjima a ne da cita nekad pogresne savete sa raznih foruma, ovde ne mislim na tebe vec pricam uopsteno.
orejaslargas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 11:55   #164
Nisam ZA da se štenda cijepi na bjesnoću već sa tri mjeseca. Ukoliko je baš baš nužno; tipa, izložba, okej, ali ako ne treba, nisam i nebih.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 12:01   #165
Quote:
orejaslargas kaže: Pogledaj post
Ti se drzis nekih suvoparnih izjava, sto neke stence moze kostati zivota. Sistem vakcinacije odredjuje veterinar. Nema toga da je obavezno da se stene vakcinise sa 6 nedelja, a objasnicu ti i zasto.
Ako kuju redovno vakcinises svake godine, ne smes stence vakcinisati pre 7 nedelje. Majka mlekom prenosi antitela na stence. Mora proci 15 dana od prestanka sisanja da bi stene smelo da se vakcinise. A pritom racunam da su stenci prestali sa sisanjem sa 5 nedelja.

Delimicno si informisana, nit te potcenjujem nit ismevam samo pisem ono sto bi svaki normalan odgajivac napisao. I racunam da ce svaki normalan vlasnik da se obrati odgajivacu ili veterinaru sa ovakvim pitanjima a ne da cita nekad pogresne savete sa raznih foruma, ovde ne mislim na tebe vec pricam uopsteno.
okej, ajmo sad tvojim znanjem. ako štene ima antitijela i docijepljeno je onda zaista nije problem da ode van popišati se i socijalizirati s cijeljenim psima

to je pa meni, manji problem od onoga kakve probleme imaju ljudi kasnije zato jer im pas nije kvalitetno socijaliziran dok je bio štene
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 12:04   #166
Lepo sam objasnila zasto stene treba da bude u karantinu ali ako ti ni posle ovog nije jasno, onda. . .
orejaslargas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 13:51   #167
Prvo cijepivo mora dobit sa 8 tj. , drugo ide sa 12, iduce sa 14, a bjesnoca mjesec dana nakon zadnjeg cjepiva za zarazne bolesti. Parvo virus je preagresivan da bi psa izlagala riziku dok nije do kraja cijepljena. Upoznata sam sa slucajem gdje su štenci Cane corso sa 6 mj. oboljeli od Parvoviroze iako su vec bili 3 puta cijepljeni ( sa 6,9,11 tjedana) i isti dan kad su primili cijepivo protiv zaraznih bolesti su dobili cijepivo protiv bjesnoce i organizam nije stvorio dovoljno protutijela i u doticaju s virusom su oboljeli. Radije cu je drzati u karanteni do 4. mj zivota nego riskirati njeno zdravlje i zivot.
buuba mara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 19:30   #168
Da se pridružim ovoj temi

Danas smo doveli doma Artagnana iz odgajivačnice ovde prisutne @orejaslargas.

Ima 1,5 godinu i sav je prekokrasan Nije nam prvi baset, imali smo davno ženke, ovo nam je prvi dečak. Kad smo dobili prvu baseticu Bertu, davne '99 godine su nam rekli da kad jednom imaš baseta, uvek ćeš se njima vraćati. Apsolutno tačno!

Trenutno se ostali ukućani igraju sa Arčijem (odlučili smo ga zvati tako, da bude manje fensi ) a ja mrzim svoj organizam jer mi se pojavi alergija kada duže boravim sa psima. Čekam da mi se povuče osip pa da se vratim igranju i tako u krug, igranje-tuš-čekanje

Nadam se lepom druženju sa ostalim basetašima
__________________
.
Tirquise is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 20:26   #169
Tirquise dobrodosla

Drago mi je da ste zadovoljni, ako vam zatreba pomoc tu sam naravno. Moracemo na prolece da organizujemo neki sastanak
orejaslargas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 14:51   #170
Evo i mi da se prikljucimo i pozdravimo sve ljubitelje ove rase
vickovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 13:59   #171
Znam da sam s nekima od Vas organizirala i pokušala dogovoriti neka druženja.. međutim sada više nismo u kvartu u kojem smo bili. Ako ima koja bassetica ili basset s Trešnjevke koji bi volio upoznati moju basseticu nek se javi :-D
__________________
Moj aparatić
Basset_Angie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.