Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2013., 23:45   #1
Peta osipna bolest (infekciozni eritem) / parvovirus B19

Danas ponovno završili na hitnoj pedijatriji. Nije u pitanju Prospan već "peta bolest".

Ako ima tko savjet za tu bolest ( parvovirus B19 ) u trudnoći nek javi molim vas
Trudna sam 22+5 tt, ne sjećam se da sam je prebolila u djetinjstvu a već 2 tj ( od kad je malena dobila temp.) imam grozne bolove u kostima, nekad ne mogu stajati na nogama
Ispričavam se što tu pišem i za sebe. Postavila sam i na Trudnicama. Hitno je, strah me jako. Ako neko neš zna molim vas pm.


Izdvojeno sa teme o alergiji na Prospan
__________________
09.06.2013. stigao braco

Zadnje uređivanje leeloo27 : 21.02.2013. at 14:09. Reason: dodavanje obavijesti
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 12:13   #2
Quote:
maritimeivy kaže: Pogledaj post
Danas ponovno završili na hitnoj pedijatriji. Nije u pitanju Prospan već "peta bolest".

Ako ima tko savjet za tu bolest ( parvovirus B19 ) u trudnoći nek javi molim vas
Trudna sam 22+5 tt, ne sjećam se da sam je prebolila u djetinjstvu a već 2 tj ( od kad je malena dobila temp.) imam grozne bolove u kostima, nekad ne mogu stajati na nogama
Ispričavam se što tu pišem i za sebe. Postavila sam i na Trudnicama. Hitno je, strah me jako. Ako neko neš zna molim vas pm.
ne zelim te plasit, ali to nije dobro za trudnice. posavjetuj se hitno sa ginekologom ili dr opce prakse
__________________
And I'm floating in a most peculiar way

Zadnje uređivanje aniano : 21.02.2013. at 12:23.
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 08:04   #3
Peta bolest

Trazila i nisam nasla temu, ako postoji molim modove da spoje.

Dakle, dobili smo osip za koji smo mislili ili je alergija na antiobiotik ili vodene kozice u pocetnom stadiju.
U roku 24 sata se razbuktalo po cijelom tijelu bez ikakvih popratnih simptoma, nemamo temperaturu, jedemo pijemo sve ok.
Bili kod pedice i ona kaze da je to po njoj 5. bolest
Vadili smo krv, sve je ok, osim malo povisenih leukocita.

Ne tretira se nicim, ne pije se nista jer je virusna, prolazi sama od sebe i stjece se trajni imunitet.

Guglala sam malo, ima nekih informacija, da dolazi u naletima, ali svejedno molim iskustva.
Ne znam kad su zarazni, vidim oprecne informacije po netu, neki salju u vrtic, neki ne. Nije mi spominjala bolovanje sto znaci da smatra da nije potrebno. Ako i nije zarazan, izgleda grozno kad ga se pogleda
I ako dobije temperaturu da picimo na zaraznu.
Navodno je teza za odrasle...
(vidim da postoji i 6. bolest, dosta ozbiljnija, otkud samo nicu te bolestine)

pa ako je netko prebolio, molim iskustva.
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 10:31   #4
Moja cura je to imala. Osip svrbi, temp do 39, afte u ustima, dobila je i proljev. Proslo za par dana. Jako zarazno. Ona je pobrala od drugog djeteta.
__________________
Stigla naša princeza...28.04.2012.
Maya_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 21:25   #5
kod nas samo osip, i to bas izgleda grozno.
ali inace nista, ni temperaturu ni proljev, ma nista.
mjerim mu po 3 puta na dan, ali nula bodova.

sutra idemo na kontrolu, osip polako blijedi, puno bolje, sve u svemu trajalo od cetvrtka popodne kad se pojavilo prvih par jedva vidljivih pikica.

da li on vec moze u vrtic? jel zarazan jos ili nije?
ne znam kolika je sansa da mi odrasli to poberemo od njega?
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 11:38   #6
zarazit s emozete kapljicno, ali i dodirom. kako inkubacija iznosi 14 dana, dijete je bilo zarazno 4-7 dana prije nego je izbio osip. jednom kad je osip tu, dijete vise nije zarazno. posavjetujete se s pedijatrom, i svakako recite u vrticu o cemu se radi, jer druga djeca to mogu prenijet doma, a taj virus nije bas bezazlen za trudnice.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 10:12   #7
Hvala na odgovorima.

Jucer smo bili na kontroli, skoro sve se povuklo
Osim osipa, nikakvih drugih simptoma nije imao.
Zvala sam i vrtic, kazu nikad culi za tu bolest. Isto tako ni moja dr opce prakse
Danas je jos doma, pa ce sutra u vrtic.
Inace, tjedan dana prije izbijanja osipa je bio doma, jer je imao upalu grla, temp. i pio je antibiotik. Tak da igrom slucaja nije bio u doticaju s nikim osim sa nama doma, jer mu se nakalemilo prvo jedno i taman kad je trebao krenuti nazad u vrtic, eto osipa.

Jedino jos ja i mm cekamo da li ce i nas zveknuti
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2014., 13:38   #8
evo da dignem temu, jer ne znam sto da radim...
mojoj se pojavio osip (za sad samo na obrazima i nesto malo po nogama), jucer joj je malko curio nos i to je to. stolica normalna, temp najvise bila 37,5.
ja radim u vrticu i hrpa moje djece je to imala, pa mi je jasno otkud sam prenjela svojoj maloj...
i di je sad moj problem? e, pa ja ne znam dal da je ostavim doma ili da je posaljem u vrtic sutra....
jasno je meni da ona vise nije zarazna i sve to, al ne znam kako ce u vrticu odreagirati (kod nas nikom nista, djeca su normalno dolazila u vrtic), a jos manje zelim pedicu traziti bolovanje za nesto sto nit je vise zarazno, nit ima nekog tretmana...
jeus vasi isli u vrtic?
jel itko uzeo bolovanje zbog 5 bolesti (a bez temp, jasno mi je da pod temp ne ide u vrtic)?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 17:14   #9
dakle, info od nase pedijatrice jest da dijete ne bi smjelo u kolektiv sve dok je ekcem prisutan dobili ispricnicu i doznake bez tempice i bez ikakvih drugih simptoma.... eto
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 12:00   #10
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
dakle, info od nase pedijatrice jest da dijete ne bi smjelo u kolektiv sve dok je ekcem prisutan dobili ispricnicu i doznake bez tempice i bez ikakvih drugih simptoma.... eto
Ako je uistinu peta bolest, dijete naravno više nije zarazno od početka osipa. A da li je možeš držat doma 2-4 tjedna, budući da osip u petoj bolesti može recidivirat toliko, ovisi o tebi. Po meni, dijete s razvijenom osipom u petoj bolesti i bez bilo kojih drugih tegoba može ići u vrtić.

Parvovirus B19 je opasan za oboljele od hemolitičkih anemija i u trudnice budući može izazavati blok u proizvodnji crvenih krvnih stanica fetusa.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 02:17   #11
Ako će biti potrebne dodatne informacije: http://www.maminsvijet.com/zdravlje/...ati-i-lijeciti. Jasno da peta bolest nije bezazlena za trudnice i da treba posjetiti liječnika, ali ozbiljne komplikacije su srećom vrlo, vrlo rijetke (nadam se da će to prištedjeti barem malo straha trudnicama koje zalutaju na temu).
vexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 23:11   #12
Quote:
vexa kaže: Pogledaj post
Ako će biti potrebne dodatne informacije: http://www.maminsvijet.com/zdravlje/...ati-i-lijeciti. Jasno da peta bolest nije bezazlena za trudnice i da treba posjetiti liječnika, ali ozbiljne komplikacije su srećom vrlo, vrlo rijetke (nadam se da će to prištedjeti barem malo straha trudnicama koje zalutaju na temu).
Pa i nije mi bas nesto utjesan ovaj tekst.

Jel jenjala vise ta epidemija??

Vec mjesec i pol slusam o njoj, cak sam malog i izvadila iz vrtica na par tjedana, sva sam na iglama, ali nadam se da se to napokon malo smirilo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.