Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2011., 18:35   #81
dajem ti za pravo kad je riječ o strancima, no uvoz osobnih vozila i svega drugoga regulira Konvencija o privremenom uvou, Carinski zakon itd.

postoji niz situacija koje vezano sa stranim tablicama koje ljudi krivo tumače, tada nastaju problemi, znam da malo malo pa zapljene vozila, imaš na službenim stranicama carine pod vijesti članak od jučer ili neki dan kad su digli novi Volvo, Mercedes c klasu i neki stari Rover, nedugo su pokupili par komada sa USA tablicama, a tipu su u nedelju ili ponedeljak drugi puta u dvije godine zapljenili isto vozilo
sleepwalker74 is offline  
Old 12.01.2011., 19:03   #82
Vjerujem da vec ima negdje na forumu,ali tko ce naci,a i ova tema je prikladna,

Dakle,da se sve rezimira,sa trenutnim stanjem,hocu uvesti auto iz Njemace kod nas,recimo nek je automobil Audi A3 2004 godina,cijena na racunu 7000 Eura. Koliko on mene kosta tu,okvirno,ima kakav kalkulator,ili vi bar kazete,da ima u temi negdje postupak,nebi bilo lose. Zahvaljujem
Panklex is offline  
Old 12.01.2011., 22:17   #83
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
dajem ti za pravo kad je riječ o strancima, no uvoz osobnih vozila i svega drugoga regulira Konvencija o privremenom uvou, Carinski zakon itd.

postoji niz situacija koje vezano sa stranim tablicama koje ljudi krivo tumače, tada nastaju problemi, znam da malo malo pa zapljene vozila, imaš na službenim stranicama carine pod vijesti članak od jučer ili neki dan kad su digli novi Volvo, Mercedes c klasu i neki stari Rover, nedugo su pokupili par komada sa USA tablicama, a tipu su u nedelju ili ponedeljak drugi puta u dvije godine zapljenili isto vozilo
ne poznam ja zakon dovoljno za detalje.
znam da se stranac MOŽE voziti sa stranim tablicama u HR max 6 mjeseci.
nakon toga je ilegalac, a bolje da neznaš kaj se događa njima ako ih pokupe.

ovdje je riječ o PRIVREMENOM uvozu, jer se smatra da je auto vlasništvo stranca, na njega se ne plaćaju davanja, auto neće ostati ovdje trajno i da bi bio legalan (u slučaju sudara) on MORA imati HR tablicu (zelenu doduše, ali izdanu u HR).
Quote:
Panklex kaže: Pogledaj post
Vjerujem da vec ima negdje na forumu,ali tko ce naci,a i ova tema je prikladna,

Dakle,da se sve rezimira,sa trenutnim stanjem,hocu uvesti auto iz Njemace kod nas,recimo nek je automobil Audi A3 2004 godina,cijena na racunu 7000 Eura. Koliko on mene kosta tu,okvirno,ima kakav kalkulator,ili vi bar kazete,da ima u temi negdje postupak,nebi bilo lose. Zahvaljujem
http://www.sucic.info/katv/katv_izracun.php
I wonder is offline  
Old 12.01.2011., 23:34   #84
@I wonder... hvala puno,ali jedna mi stvar nije jasna tu

http://www.sucic.info/katv/katv_izra...na=2&zemlja=C1

sad ovo gdje pise kao total 7,689.69 zar nije to malo,pocetna je 7071,zasto pise Osnovica za obračun: 33,490.56 4,525.75 a ne 7071. Zar nebi trebao taj iznos davanja od 2,488.26 eura sto pise ici na tih 700 a ne na 4525? Mislim,ak je taj iznos,to se isplati opet debelo
Panklex is offline  
Old 12.01.2011., 23:48   #85
sad si zakompliciral

ubacio sam ja početnu cijenu od 7 000 eura, rabljeni auto iz EU, više od 1600 ccm i ispada da su davanja oko 27 000 kn (znači, ukupno auto + davanja- 80 000 kn).
to pod uvjetom da ti carina prizna račun, jer ako je iznos premali, oni procjenjuju na temelju tablica.
na to još ide registracija.
I wonder is offline  
Old 13.01.2011., 00:38   #86
Aha,ja sam stavljao opciju 2,kataloska vrijednost,i onda ispadne obracunska 4525,iako mu gore kaze kataloska 7071...pod opcijom 1 ispadne realno
Panklex is offline  
Old 15.01.2011., 10:49   #87
Lako moguće da neće imat nikakvog smisla uvozit starije aute.
http://www.zagreb.diplo.de/Vertretun...bplakette.html
http://www.dekra.hr/ekspert/ekoloskevinjete/

Jer kolko sam skužil po njemačkim gradovima su te nekakve zone u kojima možeš/smiješ vozit auto određene EURO norme (barem mislim da je to oznaka za to) ,e sad oni imaju te nekakve naljepnice sa bojama i brojevima od 3 do 5 (crvena,žuta i zelena),ak sam dobro shvatil tu se radi o normama EURO 3,4,5 uglavnom na hrpi mjesta je postavljeno da tu i tu nemreju vozit auti ispod EURO 3 norme ili čak i EURO 4 norme

ak sam dobro skužil ove svoje švabe plaća se neki dodatni porez pri registraciji prema tome koja je norma motora,tak da su davanja daleko veća na EURO 2 ili 3 nego na 4 ili 5 + moraš imat tu naljepnicu i ona se naravno nekaj plaća ,a ak ju nemaš u mjestu di je ta zona odrape kaznu i bodove.

vrlo vjerojatno će naši to drage volje uvest i to za sve gradove

Samim tim kupiš neki izuzetno uščuvani auto starijeg godišta ali norme EURO 2 i nemreš uopće dobit tu vinjetu,
I naravno onda se nemreš vozit po recimo gradu u kojem živiš i još i plaćaš veliki porez na to,pa si ti sad misli ima li smisla kupit takav "jeftiniji" auto ili ne neovisno o cijeni,carini,PDV-u,
a poznavajući naše i njihovu neutaživu žeđ za novim nametima i porezima mislim da nas to vrlo brzo čeka,
i naravno očekujem da bumo mi i bolji od traženog pa bi mogli odmah uletit sa forama da samo EURO 4 i 5 prolaze,a sve drugo na otpad.

a ako do toga dođe u trenu kad se taj zakon eventualno donese ,auto di doslovce postaje i bezvrijedan jer nema šanse da ga ikome prodaš
The Best F1 Driver is offline  
Old 15.01.2011., 15:20   #88
Da, imaju te naljepnice, no to neovisi o Euro normi. Evo ti za primjer http://tiny.cc/hz03g. Euro 2 norma, ali je naljepnica broj 4. Neznam po čemu gledaju te naljepnice, nije ni meni jasno, ali očito ako imaš i stariji auto, a da je dobar i da je održavan, možeš i s njim ići gdje hoćeš. To mi se čini kao oke fora, da se stane na kraj svim tim krntijama na cesti
toni_os is offline  
Old 15.01.2011., 16:29   #89
Ta ogranicenja se uglavnom odnose na centar grada, al se jos uvijek mozes dovest sa autom sa crvenom vinjetom 1km do centra pa sjest na tramvaj ili otic pjeske.

Mislim da kosta 4-5 eura, kupuje se samo jednom, i da bi ju dobio moras donijet rezultat tehnickog pregleda vozila. Meni su je na servisu dali besplatno.

Mislim da svaki auto sa katalizatorom zadovoljava uvijete za zelenu vinjetu.

Sto se poreza tice, on je odredjen prema kubikazi i vrsti, otprilike 1 euro za 100ccm3 benzinca i 3 eura po 100ccm3 dizela.

Tek se za aute proizvedene nakon 2009-te naplacuje porez prema co2 emisijama.

Dakle mozes vozit korvetu iz 1980-te i placat porez po kubikazi i iza sebe ostavljat mrtvu djecicu i spaljena drvca.

Sumnjam da ce se zakon mijenjati za starije aute, svabe ipak dosta pate na oldtimere i "klasicne" aute.
crótach is online now  
Old 15.01.2011., 16:40   #90
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Ta ogranicenja se uglavnom odnose na centar grada, al se jos uvijek mozes dovest sa autom sa crvenom vinjetom 1km do centra pa sjest na tramvaj ili otic pjeske.

Mislim da kosta 4-5 eura, kupuje se samo jednom, i da bi ju dobio moras donijet rezultat tehnickog pregleda vozila. Meni su je na servisu dali besplatno.

Mislim da svaki auto sa katalizatorom zadovoljava uvijete za zelenu vinjetu.

Sto se poreza tice, on je odredjen prema kubikazi i vrsti, otprilike 1 euro za 100ccm3 benzinca i 3 eura po 100ccm3 dizela.

Tek se za aute proizvedene nakon 2009-te naplacuje porez prema co2 emisijama.

Dakle mozes vozit korvetu iz 1980-te i placat porez po kubikazi i iza sebe ostavljat mrtvu djecicu i spaljena drvca.

Sumnjam da ce se zakon mijenjati za starije aute, svabe ipak dosta pate na oldtimere i "klasicne" aute.
Ma kakav tramvaj

ja sam to vidio u okolici Heilbronna ,i to tam nekih malih mjesta tipa kaj ja znam recimo Bistra nikakvog tam tramvaja nema a to su ono recimo mala mjesta možda par tisuća stanovnika

Kod nas piše da dođe 200 kuna ,a tu pak da crvene i žute naljepnice vrijede samo do 2010. godine ,e sad to ne kužim,znači li to da sad 2011 s tim žutim i crvenim uopće ne smiješ unutra ili kaj
The Best F1 Driver is offline  
Old 15.01.2011., 17:16   #91
Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Ta ogranicenja se uglavnom odnose na centar grada, al se jos uvijek mozes dovest sa autom sa crvenom vinjetom 1km do centra pa sjest na tramvaj ili otic pjeske.
Ima znak na ulazu u zonu, i za koje boje vinjete je dozvoljeno...sve više izbacuju crvene i dopuštaju samo žute i zelene.

Quote:
crótach kaže: Pogledaj post
Mislim da kosta 4-5 eura, kupuje se samo jednom, i da bi ju dobio moras donijet rezultat tehnickog pregleda vozila. Meni su je na servisu dali besplatno.

Mislim da svaki auto sa katalizatorom zadovoljava uvijete za zelenu vinjetu.
Ne laži matere ti! Nema plakete za đabe .....zbog toga jer mora ima žig uprave koja ju izdaje ( osim ako servis nije platio za tebe) i MORA SE PRAVDAT!
Vinjeta košta 5€ točno! Određuje se prema euro normi u koji ti spada motor za što imaju proizvođačke podatke! Tj ključni brojevi u njemačkim prometnim dozvolama! Kako ga samo drobiš bez veze!

Quote:
crótach kaže: Pogledaj post

Sto se poreza tice, on je odredjen prema kubikazi i vrsti, otprilike 1 euro za 100ccm3 benzinca i 3 eura po 100ccm3 dizela.

Tek se za aute proizvedene nakon 2009-te naplacuje porez prema co2 emisijama.

Dakle mozes vozit korvetu iz 1980-te i placat porez po kubikazi i iza sebe ostavljat mrtvu djecicu i spaljena drvca.

Sumnjam da ce se zakon mijenjati za starije aute, svabe ipak dosta pate na oldtimere i "klasicne" aute.
isusa ti kako drobiš pizdarije!
Ja bi volio da je porez 3€ za započetih 100ccm za diesela.....platio bi umjesto 420€ poreza samo 75!

Porezi su za benzince počev od 6,75€ do čak 49,60€ za započetih 100ccm zapremine!

Oldtimeri paušalno 191€ na godinu!

Za dizele je od 15,44€ - 73,50€ za započetih 100ccm zapremine godišnje!

http://www.bmw-inside.de/service/steuertabelle.html


Tako da prestaneš dojit korisnike foruma potpuno krivim informacijama!

A da će i HR uvest te eko vinjete , HOĆE ....jer je to inicijativa EU komisije zbog zagađenja gradova mikročesticama za koje optužuju automobile ( prašina od kočnica guma i iz ispuha) a ujedno tako političari nastoje pridobit građne na korištenje skupog i neefektivnog javnog prijevoza, te kupovinu novih vozila, jer eto njemačka industrija je ono što sam odavno tvrdio, 80% ovisna o proizvodnji automobila!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 15.01.2011., 17:33   #92
znači, kada hrvatska uđe u europsku uniju tada hrvatska nije
obavezna uskladiti zakone vezane za uvoz ili je ? dali sve države eorpske unije imaju iste propise ili ne vezane za uvoz ? koliko sam shvatio carine neće biti, a što s pdv-om ? on bi se trebao smanjiti na 5% ili ne ? jer bi rado kupio vani auto koji si daleko jeftiniji pogotovo rabljeni .... čak i slovenija je jeftinija od nas.
BundyBoy is offline  
Old 15.01.2011., 17:38   #93
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
Gdje ovo piše? U kojem zakonu? Taj podatak nisam nigdje vidio



Ne moraju ga nužno uvest, mogu ga i izvesti
Piše u zakonu o strancima....što se uvoza ili izvoza tiće loviš se riječ mada znaš što sma htio reč!


Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
dajem ti za pravo kad je riječ o strancima, no uvoz osobnih vozila i svega drugoga regulira Konvencija o privremenom uvou, Carinski zakon itd.
Ne filozofiraj o konvencijama kad iste ne poznaš! Konvecija je samo dogovor o omogučavanju pogodnosti i reguliranja tog pitanja za strance...a kako će svaka potpisnica to sprovest u nacionalnom zakonu je njena stvar!

Hrvatski zakon poznaje strane državljane kao "turiste" i tako regulira ulazak u zemlju s osobnim vozilom ili plovilom za sport i razonodu....
Po zakonu o strancima svako ( ako mu nije za ulazak u HR potrebna viza) uć u HR i ostat do maksimalno 90 dana....ako ima namjeru ostat kao turista duže mora od nadležnog MUP-a zatražit dozvolu! Turisti mogu ostat u HR neprekidno do 90 dana nakon čega moraju napustit HR....i do ponovnog ulaska u HR treba proć opet 90 dana ....što daje maks 180 dana boravka u tijeku 365 dana!

Zakon o strancima poznaje i strance koji se namjeravaju privremeno nastaniti u HR zbog školovanja, studija ili rada u nekoj HR ili inozemnoj tvrtci ....

Za njih postoji ( ko što je nekad u bivšoj državi bila tablica RP ( registriran privremeno i carinska i ina davanja su deponirana bila na posebnim računu do izlaska vozila iz države) druga regulacija.....koja obuhvaća i hrvatske građene na privremenom boravku ili radu u inozemstvu.....

Stranac koji dolazi u HR zbog studija, može uvest vozilo bez plačanja carine , pdv itd .....ali je to dužan učiniti najviše nakon 6 mjeseci od odobrenja nastanjenja u HR ili vratiti vozilo stranih tablica preko granice HR!

Za one koji samo povremeno dolaze ili stalno putuju između HR i zemlje u kojoj borave ( HR građani ili stranci u matičnoj državi) za njih se primjenjuje propis o 182ili 5 neznam točno dana u godini .....

HR građani koji imaju legalan boravak u inozemstvu....imaju i u putovnici pečat ili naljepnicu dotične države da imaju legalan boravak u toj zemlji i samo tako i mogu registrirat vozilo na svoje ime u toj zemlji!

HR građanin koji ima boravak ili zaposlenje u inozemstvu i vozilo HR tablica ako s njime boravi u HR duže od 185 dana u godini DUŽAN je vozilo uvest u HR i registrirat ga na HR tablice, u protivnom čini CARINSKI PREKRŠAJ!

Isto tako takovo vozilo može koristit samo ON, nikakve punomoći i nikakvi bakraći ne pomažu.....građanin bez legalnog boravka u inozemstvu može vozit to vozilo SAMO u prisustvu VLASNIKA! To se odnosi i na UŽU OBITELJ ( žena, suprug, sin, kćer)

Isto tako postoji i privremeni uvoz npr leasing vozila za potrebe tvrtki .....koliko za to treba plaćat državi neznam ali je moguće ....takva vozila dobivaju isto posebne registarske oznake!

Za strance koji privremeno uvoze vozilo a ne plaćaju dadžbine....nisam siguran moraju li ko za bivše države deponirat polog u vrijednosti iznosa dadžbina ( vrlo lako moguće da moraju) kako se vozilo "nebi izgubilo" odjednom!

postoji niz situacija koje vezano sa stranim tablicama koje ljudi krivo tumače, tada nastaju problemi, znam da malo malo pa zapljene vozila, imaš na službenim stranicama carine pod vijesti članak od jučer ili neki dan kad su digli novi Volvo, Mercedes c klasu i neki stari Rover, nedugo su pokupili par komada sa USA tablicama, a tipu su u nedelju ili ponedeljak drugi puta u dvije godine zapljenili isto vozilo[/QUOTE]
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 15.01.2011., 17:48   #94
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
znači, kada hrvatska uđe u europsku uniju tada hrvatska nije
obavezna uskladiti zakone vezane za uvoz ili je
NIJE obevzna jer dadžbine pri uvozu spadaju u fiskalnu ( poreznu ) politiku svake članice ....tako Njemaci imaju samo Mwst.....dok recimo u NL imaju i nešto slično ko naša trošarina! Danska ima isto .....razlika je samo ako je PDV plaćen u nekoj članici ..onda se ne može ponovo pri uvozu u drugu članicu naplatit! ( ako postoji dokaz o tome)
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post

dali sve države eorpske unije imaju iste propise ili ne vezane za uvoz ? koliko sam shvatio carine neće biti, a što s pdv-om ? on bi se trebao smanjiti na 5% ili ne ? jer bi rado kupio vani auto koji si daleko jeftiniji pogotovo rabljeni .... čak i slovenija je jeftinija od nas.
Nemaju iste propise! PDV je stvar SVAKE ČLANICE a ne EU.....Njemci imaju 19% PDV ....za robu široke potrošnje ( u što spadaju i vozila) 7% na neke živežne namirnice .....Francuzi imaju 22% itd....

zabluda je mislit da će se fiskus odreći dodatnih prihoda na rabljena vozila u vidu trošarine ili PDV....isto tako tehnički uvjeti za uvoz rabljenih određuje svaka članica za sebe pa samim time neće otpast ni homologacija....

U Belgiji ili NL npr. bez problema regaš vozilo USA proizvodnje bez preinaka dok u Njemačkoj za registraciju MORAŠ ili zatražit "izuzeće" ....ili napravit preinake na tehničke propise koji važe za Njemačku! To se odnosi i na vozila koja su bila već npr. regana u Belgiji a sad se uvoze u D!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 15.01.2011., 21:05   #95
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Piše u zakonu o strancima....što se uvoza ili izvoza tiće loviš se riječ mada znaš što sma htio reč!




Ne filozofiraj o konvencijama kad iste ne poznaš! Konvecija je samo dogovor o omogučavanju pogodnosti i reguliranja tog pitanja za strance...a kako će svaka potpisnica to sprovest u nacionalnom zakonu je njena stvar!

Hrvatski zakon poznaje strane državljane kao "turiste" i tako regulira ulazak u zemlju s osobnim vozilom ili plovilom za sport i razonodu....
Po zakonu o strancima svako ( ako mu nije za ulazak u HR potrebna viza) uć u HR i ostat do maksimalno 90 dana....ako ima namjeru ostat kao turista duže mora od nadležnog MUP-a zatražit dozvolu! Turisti mogu ostat u HR neprekidno do 90 dana nakon čega moraju napustit HR....i do ponovnog ulaska u HR treba proć opet 90 dana ....što daje maks 180 dana boravka u tijeku 365 dana!

Zakon o strancima poznaje i strance koji se namjeravaju privremeno nastaniti u HR zbog školovanja, studija ili rada u nekoj HR ili inozemnoj tvrtci ....

Za njih postoji ( ko što je nekad u bivšoj državi bila tablica RP ( registriran privremeno i carinska i ina davanja su deponirana bila na posebnim računu do izlaska vozila iz države) druga regulacija.....koja obuhvaća i hrvatske građene na privremenom boravku ili radu u inozemstvu.....

Stranac koji dolazi u HR zbog studija, može uvest vozilo bez plačanja carine , pdv itd .....ali je to dužan učiniti najviše nakon 6 mjeseci od odobrenja nastanjenja u HR ili vratiti vozilo stranih tablica preko granice HR!

Za one koji samo povremeno dolaze ili stalno putuju između HR i zemlje u kojoj borave ( HR građani ili stranci u matičnoj državi) za njih se primjenjuje propis o 182ili 5 neznam točno dana u godini .....

HR građani koji imaju legalan boravak u inozemstvu....imaju i u putovnici pečat ili naljepnicu dotične države da imaju legalan boravak u toj zemlji i samo tako i mogu registrirat vozilo na svoje ime u toj zemlji!

HR građanin koji ima boravak ili zaposlenje u inozemstvu i vozilo HR tablica ako s njime boravi u HR duže od 185 dana u godini DUŽAN je vozilo uvest u HR i registrirat ga na HR tablice, u protivnom čini CARINSKI PREKRŠAJ!

Isto tako takovo vozilo može koristit samo ON, nikakve punomoći i nikakvi bakraći ne pomažu.....građanin bez legalnog boravka u inozemstvu može vozit to vozilo SAMO u prisustvu VLASNIKA! To se odnosi i na UŽU OBITELJ ( žena, suprug, sin, kćer)

Isto tako postoji i privremeni uvoz npr leasing vozila za potrebe tvrtki .....koliko za to treba plaćat državi neznam ali je moguće ....takva vozila dobivaju isto posebne registarske oznake!

Za strance koji privremeno uvoze vozilo a ne plaćaju dadžbine....nisam siguran moraju li ko za bivše države deponirat polog u vrijednosti iznosa dadžbina ( vrlo lako moguće da moraju) kako se vozilo "nebi izgubilo" odjednom!

postoji niz situacija koje vezano sa stranim tablicama koje ljudi krivo tumače, tada nastaju problemi, znam da malo malo pa zapljene vozila, imaš na službenim stranicama carine pod vijesti članak od jučer ili neki dan kad su digli novi Volvo, Mercedes c klasu i neki stari Rover, nedugo su pokupili par komada sa USA tablicama, a tipu su u nedelju ili ponedeljak drugi puta u dvije godine zapljenili isto vozilo
[/QUOTE]

drž se ti volana, a ovo ostavi ljudima koji za to dobivaju plaću
sleepwalker74 is offline  
Old 15.01.2011., 21:10   #96
drž se ti volana, a ovo ostavi ljudima koji za to dobivaju plaću[/QUOTE]

A ti ne sraćkaj nekaj kaj ne kužiš i onda se pozivaš na konvencije s interneta!
A ako si daš truda možeš provjerit sve moje navode u tom odgovoru .....pa ćeš zinut ko som!

Umrijet ćeš neprosvjećen jer neznaš što mi je struka i što sam godinama radio!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Old 15.01.2011., 21:18   #97
ne laprdaj i ne soli pamet o nečemu što si napola čuo i nisi shvatio, jebe mi se što si radio i što sada radiš, al nemoj ljudima pričati poluistine

Di zakon o strancima regulira uvor dobara?

pokaži mi u kojem članku to stoji, policija provodi zakon o strancima znači o OSOBAMA a carina postupa sa ROBOM što su vozila u ovom slučaju, pitanje na koje sam odgovarao čovjeku odnosilo se na upravljanje vozilom s radnom dozvolom treće zemlje...
sleepwalker74 is offline  
Old 15.01.2011., 21:46   #98
Quote:
sleepwalker74 kaže: Pogledaj post
ne laprdaj i ne soli pamet o nečemu što si napola čuo i nisi shvatio, jebe mi se što si radio i što sada radiš, al nemoj ljudima pričati poluistine

Di zakon o strancima regulira uvor dobara?

pokaži mi u kojem članku to stoji, policija provodi zakon o strancima znači o OSOBAMA a carina postupa sa ROBOM što su vozila u ovom slučaju, pitanje na koje sam odgovarao čovjeku odnosilo se na upravljanje vozilom s radnom dozvolom treće zemlje...
Badava objašnavat kad ne poznaješ vezu između zakona o strancima i propisima o uvozu vozila ....kako za strance na privremenom boravku tako za hrvatske građene na radu ili boravku u inozemstvu i tu priča prestaje!

A ti si sad dalje misli .....i kopaj po netu što nećeš nać! Ako te interesira pitaj na carini ....pa ćeš vidjet da sam u pravu .....a dotle mi sjaši s !


Evo ti link i čitaj s razmijevanjem prije nego što se počenš pjeniut ko " charly"

http://www.mup.hr/1158.aspx
__________________
W213 220d ....

Zadnje uređivanje Actros1841 : 15.01.2011. at 22:08.
Actros1841 is offline  
Old 16.01.2011., 22:49   #99
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
NIJE obevzna jer dadžbine pri uvozu spadaju u fiskalnu ( poreznu ) politiku svake članice ....tako Njemaci imaju samo Mwst.....dok recimo u NL imaju i nešto slično ko naša trošarina! Danska ima isto .....razlika je samo ako je PDV plaćen u nekoj članici ..onda se ne može ponovo pri uvozu u drugu članicu naplatit! ( ako postoji dokaz o tome)


Nemaju iste propise! PDV je stvar SVAKE ČLANICE a ne EU.....Njemci imaju 19% PDV ....za robu široke potrošnje ( u što spadaju i vozila) 7% na neke živežne namirnice .....Francuzi imaju 22% itd....

zabluda je mislit da će se fiskus odreći dodatnih prihoda na rabljena vozila u vidu trošarine ili PDV....isto tako tehnički uvjeti za uvoz rabljenih određuje svaka članica za sebe pa samim time neće otpast ni homologacija....

U Belgiji ili NL npr. bez problema regaš vozilo USA proizvodnje bez preinaka dok u Njemačkoj za registraciju MORAŠ ili zatražit "izuzeće" ....ili napravit preinake na tehničke propise koji važe za Njemačku! To se odnosi i na vozila koja su bila već npr. regana u Belgiji a sad se uvoze u D!

ček...ček.. Hoćeš reći da se na uvozna rabljena vozila neće plaćati PDV? To mene zanima! Hoće li se izjednačiti davanja na rabljena vozila iz vanka i ona iz HR?

U HR se PDV plaća samo jednom, prilikom kupnje novog vozila, pa pretpostavljam da je tako i vanka... Znači da bi ipak pojeftinila vozila.. Ima li tko saznanja kako je to u SLO?
zvizdan is offline  
Old 16.01.2011., 22:56   #100
Ako se ukine naplata HR PDVa ukinut će se i povrat PDVa zemlje di si ga kupio kujiš?

A to oće li i kolko pojeftinit će bit određeno razlikom PDVa u nas i tamo di kupuješ i TROŠARINAMA koje mogu ostati kakve jesu, mogu padat al mogu i rast...

Btw trošarina nije isto što i carina "per se", carine na EU aute i djelove kolko znam i tako nema već podulje...
yedwy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.