Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2009., 22:18   #141
Postoji jedna divna stvar koju konzumiramo skoro svaki dan a koja strahovito pomaže na samom početku, kad tek osijetiš simptome - tampon namočen u jogurt. Savijet je to kojeg sam dobila od svog dragog, pokojnog ginekologa. Tampon namočen u jogurt ostavi se u rodnici 10 minuta i to je to. Odlična prva pomoć za ublažavanje simptoma a ponekad ako se koristi na vrijeme i riješava problem. Najbolji je onaj naobičniji s visokim postotkom mliječne masti, onaj gusti.
dan-zena is offline  
Old 19.03.2009., 20:32   #142
Quote:
Nego, taj Lamisil je nešto novo? Jel on isto rješava vag gljivične probleme? Ja se još uvijek mučim s candidom
[/QUOTE]

Ops,sta se desilo?danas ujutro sam odgovorila na post a sad ga nema...

Uglavnom, Lamisil mi je preporucila jedna forumasica koja se mucila sa gljivicama kao i ja.Trazila sam medic. sestru da mi napisu recept jer je moja doktorica opce prakse rekla da mi ona ne moze pomoci i neka pokusam nesto sama!!?
Lamisil se pije 6 tjedana.To su tablete od 250.Iako pise da su za kandidu na kozi,svi znamo da kad imas kandidu imas je svuda,ali se ona ispolji na tim nekim mjestima kao pica,jezik,noge itd.
utisana is offline  
Old 20.03.2009., 11:06   #143
gynodaktarin

nisam sigurna da li je ovo prikladna tema na kojoj da postavim upit, ali eto..
ugl, dobila sam od ginekologice gynodaktarin, rekla mi je da su mi malo povišeni leukociti, pa kao zlu ne trebalo..
ja ih uredno stavljam svaku večer, i nemam odnose, ali me zanima isto tako kada ću ih smjeti imati opet, da li nakon što potrošim sve te vaginalete, ili trebam čekat da mi prođe mjesečnica nakon njih..
proučavala sam upute,i u njima ne piše ništa što bi mi pomoglo..
vjerujem da ste ih i vi koristile, pa me zanima kako ste se vi ponašale prilikom korištenja gynodaktarina.
pozz
malapravnica is offline  
Old 20.03.2009., 19:42   #144
meni je rekla jedna doktorica da se gljivice i bakterije NIKAD NE MOGU ISKORIJENITI DO KRAJA...svaka zena ih ima, moze biti problem u higijeni, o uloscima, onda kakve su u pitanju gacice(pamucne, sintetika), stres, nervoza...sve to moze uzokovati gljivice...i meni je isto preporucile neke kreme koje sam koristila, al mi nisu pomogle...sad kad sam imala odnos s momkom, otisla sam i vidjela je da je izrazeno bijelo pranje i primjetim kako me vise svrbi i da mi je stalno na gacicama bijelo pranje, al cak mnogo vise nego sto sam ikad imala....sad mi je dala vaginalete plimycol i neku kremu, koju bih trebala staviti ovih dana.....i sad sam se zabrinula, kako mi se najedanput to pogorsalo? dal je to zbog odnosa s momkom ili sta????? dal je mozda u pitanju neka ozbiljna gljivicna bolest ili sta?? dal bih trebala opet otici kod gin ili sta?? bas se bojim i strah da mi ne bude gore ili da ne dobijem neku bolest....i pitanje dal bi trebao moj momak nesto korisiti?? mozda ima i on neku infekciju??? molim Vas za savjet!!!?????????????? Hvala
ninolina is offline  
Old 21.03.2009., 12:26   #145
možeš gljivice dobiti zbog odnosa, jer odnos mijenja pH rodnice što uzrokuje gljivice. ali se nemoj toliko brinuti, samo odradi tu terapiju što ti je dala ginekologica,suzdrži se od odnosa za to vrijeme,i nemoj baš jesti puno čokolada,keksa i kolača. i trebale bi ti se gljivice povući
helly is offline  
Old 25.01.2010., 19:31   #146
pozdrav svima! znam da je tema malo stara ali bar sam se potrudila naci prikladno mjesto...
naime, ginekologica mi je prepisala rosalgin granule koje moram otopiti i isprati rodnicu sa irigatorom 12 dana...sve bi to bilo ok i razumljivo da mi na tom privatnom receptu nije napisala i za vrijeme M.
citala sam malo po forumu i netu ali nigdje nitko ne govori da je to koristio za vrijeme mjesecnice pa sam malo zbunjena...i da stvar bude bolja danas sam dobila stvari a ginekologica se ne javlja cijeli dan. znam da nije smak svijeta ali treba mi nekakva pomoc ili savjet...
hvala vam!
__________________
Jedino ljubavi nikad ne dobijemo koliko želimo...ali i jedino što ne dajemo dovoljno je ljubav.
wabaki is offline  
Old 29.01.2010., 11:53   #147
Quote:
wabaki kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! znam da je tema malo stara ali bar sam se potrudila naci prikladno mjesto...
naime, ginekologica mi je prepisala rosalgin granule koje moram otopiti i isprati rodnicu sa irigatorom 12 dana...sve bi to bilo ok i razumljivo da mi na tom privatnom receptu nije napisala i za vrijeme M.
citala sam malo po forumu i netu ali nigdje nitko ne govori da je to koristio za vrijeme mjesecnice pa sam malo zbunjena...i da stvar bude bolja danas sam dobila stvari a ginekologica se ne javlja cijeli dan. znam da nije smak svijeta ali treba mi nekakva pomoc ili savjet...
hvala vam!
nisam nikad koristila te granule, ali ako ti je napisala da ispireš i za vrijeme M samo ti daj..npr. gyno-daktarin vaginalete- na njima piše da se ne smije prekidati terapija ni za vrijeme M. ...znači nije to nešto "nemoguće"
*SveMirac* is offline  
Old 02.02.2010., 12:11   #148
hvala na odgovoru..u medjuvremenu sam dobila ginekologicu na telefon i potvrdila mi je da je to M. za vrijeme menstruacije nebi ju ubilo da je napisala jos tih par slova ali eto, sad znam za ubuduce
__________________
Jedino ljubavi nikad ne dobijemo koliko želimo...ali i jedino što ne dajemo dovoljno je ljubav.
wabaki is offline  
Old 05.02.2010., 13:01   #149
zanima me jel gljivice mogu izazvati stalnu potrebu za mokrenjem (manjih količina). urin i urino kultura uredne
lana74 is offline  
Old 05.02.2010., 16:43   #150
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
zanima me jel gljivice mogu izazvati stalnu potrebu za mokrenjem (manjih količina). urin i urino kultura uredne
da..to sam pročitala na nekoliko mjesta..
*SveMirac* is offline  
Old 10.02.2010., 20:21   #151
S obzirom da postoji uistinu opširna i aktivna tema o gljivičnim upalama, ova se tema zatvara.
Ukoliko se radi o specifičnoj gljivičnoj upali koja iz nekog razloga nije kandidijaza, slobodno otvorite specifičnu temu.

Hvala
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.