Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2011., 16:16   #41
Hi svima, danas sam dobila novi recept za novynette.po preporuci ginekologa prelazim sa logesta. e sad, on mi je rekao da nakon zadnje tablete logesta iz kartice koju jos pijem, napravim stanku i sačekam menstruaciju i počnem sa prvom novynette pilulom prvi dan menstruacije, kao da počinjem ispočetka, no po forumima i uputstvima sa net-a (jer jos nisam kupila kutijicu ) sam pročitala sa se prva pilula uzima odmah slijedećeg dana nakon zadnje -ukoliko je prelazak sa nekih drugih tableta. ????? što je ispravno učiniti?
kika rh hu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 17:01   #42
ja bi na tvom mjestu napravilsa ono što ti savjetuje ginekolog. internet nije toliko pouzdan.

sad... ja imam sljedeći problem. uzimam novynette već 7. mjesec i za sada nisam imala nikakvih problema. ali, pred dva mjeseca sam zaboravila popit jednu pilulu. na uputstvima za lijek piše da ako se to dogodi, treba se popit zaboravljena tableta i onda se normalno nastavit s uzimanjem drugih tableta, čak i ako to znači da treba uzet dvije tablete jednu za drugom. tako sam i napravila, međutim, već sljedeći dan sam počela krvarit. nije to bilo ništa eksta, više kao krvavi iscjedak. kada sam dobila menzis, onda je sve prestalo s menzisom. onda sam sljedeći mjesec sve pila normalno i sve je bilo u redu. međutim, ovaj mjesec sam opet zaboravila tabletu (jako neodgovorno od mene, znam, glupa sam) i opet sam počela krvarit, samo ovaj put stvarno previše. ko da mi je neki 3. dan menzisa otprilike. i od onda mi je i raspoloženje užasno i tu i tamo me boli trbuh. ne znam što da radim, a doktora mi nema do ponedjeljka, a voljela bi nečije mišljenje da ne stojim tu bez ičega. hvala.
islanderess is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 22:38   #43
Pijem novynette oko tjedan dana i primjetila sam da nemam apetita i ne jedem bas puno no unatoc tome mi se cini da imam 2 kg vise... Jel to nakupljam vodu?
dulla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 18:27   #44
curke koje malo duže pijete novynette...ajde pliz malo napišite vaša iskustva..posebice me zanima utjecaj na apetit i smanjivanje akni?? jel su se nekome smanjile akne?
MissBrightside is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 20:24   #45
Quote:
MissBrightside kaže: Pogledaj post
curke koje malo duže pijete novynette...ajde pliz malo napišite vaša iskustva..posebice me zanima utjecaj na apetit i smanjivanje akni?? jel su se nekome smanjile akne?
Meni su se vec nakom mjesec dana ocistile akne... a apetit mi se smanjio...
dulla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 21:22   #46
Ja ih pijem 5 mjeseci, akne su jos uvijek tu a apetit mi je jednak kao i ranije. Jedino me muci rast grudi, ionako ih imam a sad su se jos i povecale
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 15:54   #47
ja sam ih danas dobila al cekam mengu da ih pocnem pit. godinu dana sam radila pauzu od pilula i udebljala se 10 kg

pila sam yasmin i njega vise nisam htjela jer mi je unistio libido do kraja.

sad se bojim da se ne udebljam od ovih pilula jer mi je yasmin kaj se tog tice, bio dobar. kilaza je uvijek bila ista i to mi je jako bitno da bude i od ovih pilula.

i ne zelim da mi sise narastu
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 16:16   #48
@bitchy-as-usual

Evo ja sam na trećoj kartici pa valjda mogu odgovoriti
Prije njih sam koristila 2,5 godine Triquilar. Njega sam odlučila zamijeniti zbog ''apetita'' i libida.
Sad s ovim tabletama, apetit isti, znači i kilaža (da napomenem imam problem s prehranom pa ne vjerujem da je tak svima).
Da su bar sise narasle, čak me ni ne bole prije menge
Menga, skoro nepostojeća. 5-6 dana ko na kraju menge, krvi minimalno.
Libido - kaj je to?
Tolko sam sjebana da mi je sve postalo smiješno. Kaj da velim drugo.
Stalkala sam na ŽK chatu razgovor o tim problemima i mogu se svrstati u tu jadnu grupu. Ništ ne osjećam, ništ mi se neda, čak mi je i svejedno
Garver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 21:48   #49
pozdrav svima,

imam jedno pitanje, tražila sam jel ima neka tema koja se zove isključivo 'kontracepcijske pilule' ili nešto slično, al nisam pronašla, a s obzirom na to da pijem novynette, onda da pitam ovdje... jučer u 11 ujutro sam trebala popiti prvu tabletu nakon menstruacije. međutim, nisam... zaboravila sam. i popila sam sad u 9. moram li popiti ovu tabletu od jučer ili ju mogu ostaviti. i, dal da nastavim piti u 11 sati ili u 9? (jer sam današnju popila tad.. jelt)
tenkjuverimač!
danicalifornia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 19:45   #50
počela sam piti ove pilule prije točno tjedan dana, i to 5. dan ciklusa, kako mi je rekao ginekolog. zanima me da li sam ja zaštićena od trudnoće iako ih pijem od 5., a ne 1. dana?
duba2201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 12:13   #51
počela sam piti Novynette prije nekih tjedan dana... nemam nikakvih loših osjećaja, simptoma ili sl. međutim zabrinjava me šta sam dobila dosta prištića po vratu i licu, a prije ih nisam imala.... je to normalno, prođe nakon nekog vremena prilagodbe ili?
lo-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 12:50   #52
Quote:
duba2201 kaže: Pogledaj post
počela sam piti ove pilule prije točno tjedan dana, i to 5. dan ciklusa, kako mi je rekao ginekolog. zanima me da li sam ja zaštićena od trudnoće iako ih pijem od 5., a ne 1. dana?
Nisi,koristi kondom .
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 20:50   #53
Pozdrav, jeli zna netko koliko je dobro ili pozeljno pricekati sa rađenjem djece nakon što se završi pijenje ovih tableta? hvala
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 20:32   #54
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Pozdrav, jeli zna netko koliko je dobro ili pozeljno pricekati sa rađenjem djece nakon što se završi pijenje ovih tableta? hvala
na njima piše da se mjesec dana nakon prestanka pijenja vraća plodnost pa eto, valjda mjesec dana
tratinchica2812 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 16:15   #55
Pozdrav cure, evo ja se mislim prebaciti na druge tablete sa yaza, je li netko pio yaz prije novynetta? Zanima me osjeti li organizam taj prijelaz, nuspojave itd?
blue-bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 13:24   #56
pozdrav

otkriven mi je maleni ugrusak na jajniku (moguca cista) i pocela sam piti novynette tablete. Ima li tko iskustva s njima? Zanima me kako djeluju na akne i debljanje? Osjećam simptome mucnine pa me zanima dal je to normalno i kad bi trebalo prestati? Nije mi jasno da na kutiji pise kako se dobiva menstrruacija u pauzi od 7 dana npr.2 ili 3 dan - ispada kao da se dobiva svaka 23 dana menstruacija?! HVALA
verenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 19:51   #57
Quote:
verenna kaže: Pogledaj post
pozdrav

otkriven mi je maleni ugrusak na jajniku (moguca cista) i pocela sam piti novynette tablete. Ima li tko iskustva s njima? Zanima me kako djeluju na akne i debljanje? Osjećam simptome mucnine pa me zanima dal je to normalno i kad bi trebalo prestati? Nije mi jasno da na kutiji pise kako se dobiva menstrruacija u pauzi od 7 dana npr.2 ili 3 dan - ispada kao da se dobiva svaka 23 dana menstruacija?! HVALA
Pozdrav,

evo ja sam sad vec na novynette 8 mjeseci pa se nadam da mogu odgovoriti :-) Prije sam imala problema sa tenom ali sada mi se ten potpuno ocistio. Lijepo je skoro svakodnevno cuti od ljudi okolo "Ajme, šta si učinila da ti se napokon lice očistilo"... hm, pa bilo je i vrijeme u mojoj 28 godini :-) Dakle, za ten su meni super.

Ono što mi je manje super da se osječam napuhano i to na području oko trbuha. Udebljala sam se neka 2 kg ali to je moja obična varijacija tijekom zime pa sad radim na tome da ode. Jedino što me mući je da imam spoting na nekoliko posljednjih pilula (lagani, skoro proziran smečkasti iscjedak)...

Prije sam inace uzimala Yasmine i bilo mi je slicno jedino nisam bila napuhnuta te sam pricala sa dokotoricom da me vrati na Yasmine, no ona mi je rekla da misli da nemam potrebe jer razik od tromboze i sl. raste tijekom promjena pilula pa d aona ne voli da ih mjenjam... A i cijena Novynetta je skoro 30 kn jeftinjia...

Krvarenje dobivan 4 dan nakon posljednje pilule...
dulla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 10:43   #58
:)

meni nije jasno kad zavrsim sa poslednjom kad pocinjem opet da ih pijem?
simkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 13:50   #59
dulla - hvala
smikica - nakon 7 dana pauze, tako je meni moja ginićka rekla, znaci 8. dan piješ.
verenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 13:53   #60
Quote:
dulla kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Jedino što me mući je da imam spoting na nekoliko posljednjih pilula (lagani, skoro proziran smečkasti iscjedak)...

...
što sve te mjesece od kad ih pijes imas spoting? a kakv ti je ten bio prije? i nakon koliko ti se ocistio?
verenna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.