Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2015., 13:28   #2341
Quote:
andreatrky kaže: Pogledaj post
anic praznu listu izbacuje, ne vidi se sto si stavila, moguce da si stavila neku firmu na koju ne daju discount. ovo drugo, u nacelu se nista za podizanje imunityija ne daje kod autoimunih, a opet znam osobu s ms.om ne smeta joj, pa ti sad znaj
beta glukan, nije mi neki favorit...vise mi se svidja lactofferin(to sam vec pisala pred uhuhu postova).

ovak sam stavila (zeznula link):
http://www.vitacost.com/solgar-beta-1-3-glucans
http://www.vitacost.com/natrol-omega...150-softgels-5
http://www.vitacost.com/vitacost-uri...100-capsules-1
http://www.vitacost.com/vitacost-ext...-fl-oz-non-gmo
probala sam zamijeniti sve živo i neživo i nikako mi ne prihvaća kod na normalan iznos (30+).
a ovo šta kažeš za beta glukan, ne znam ni sama, kopat ću još malo i provjerim lactofferin. tnx!
__________________
"Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away." Antoine de Saint-Exupery
Anna Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 19:56   #2342
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
je li u iznos od 23€ uračunat shipping? cijena poštarine također ulazi u carinsku vrijednost robe, na koju se obračunava PDV.
naplaćena ti je i naknada pošti za podnošenje paketa na carinski pregled (od 36,60 kn do 56,20 kn) i vjerojatno još 5 kn naknade za provedbu financijske transakcije. skupi se tih raznih naknada.
A jbg. Znači do 22eura mi je isplativije. OK., a vi koji naručujete iznad 23 - koliko vam obično naplate pdv i ovo ostalo?? Mislim ako je za euro (+ shipping) oko 100 kn. - koliko plaćate za veće narudžbe?? Onak - okvirno, čisto da si znam preračunati dal' mi se isplati... thnx.
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 15:05   #2343
Quote:
Anna Freud kaže: Pogledaj post

ovak sam stavila (zeznula link):
http://www.vitacost.com/solgar-beta-1-3-glucans
http://www.vitacost.com/natrol-omega...150-softgels-5
http://www.vitacost.com/vitacost-uri...100-capsules-1
http://www.vitacost.com/vitacost-ext...-fl-oz-non-gmo
probala sam zamijeniti sve živo i neživo i nikako mi ne prihvaća kod na normalan iznos (30+).
a ovo šta kažeš za beta glukan, ne znam ni sama, kopat ću još malo i provjerim lactofferin. tnx!

solgar ti nije u kod popustima, zbog tog ti izbacuje, nadji proizvod drugi umjesto njega...drugo o.k
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 15:23   #2344
Quote:
Sopor kaže: Pogledaj post
A jbg. Znači do 22eura mi je isplativije. OK., a vi koji naručujete iznad 23 - koliko vam obično naplate pdv i ovo ostalo?? Mislim ako je za euro (+ shipping) oko 100 kn. - koliko plaćate za veće narudžbe?? Onak - okvirno, čisto da si znam preračunati dal' mi se isplati... thnx.
nisam baš nabolje shvatila tvoje pitanje... pretpostavljam da je tvoj paket ukupno koštao 33€ (23+10 poštarine), a ne ukupno 23 €.
ne plaćaš PDV na taj 1 € viška, nego ga plaćaš na ukupnu vrijednost pošiljke (carinska vrijednost robe=cijena robe+poštarina, onoliko koliko si ukupno platila), ako sve to skupa prelazi iznos od 22€.
dakle, ako si ono što si kupila ukupno platila preko 22€, dodaj tom iznosu 25%, zatim još 40 do 60 kn poštanskih troškova (navela sam u prošlom postu kojih točno, ali ne znam o čemu ovisi njihov iznos. vjerojatno također o vrijednosti robe) i vidi isplati li ti se i dalje naručiti.
meni najčešće da, čak i s tim dodatnim troškovima.
može se dogoditi i da ti paket prođe carinu bez detaljnog pregleda pa nećeš platiti nikakve dodatne troškove, iako meni u zadnje vrijeme pakete s vitacosta stalno carine.

ovdje (otvori 2. pitanje - Koliki su ukupni troškovi (carinski i poštanski) koji se naplaćuju kod uvoza robe u poštanskim pošiljkama iz inozemstva u RH?) imaš lijepo napisano o dijelu troškova koje plaćaš Pošti, a bilo je nekad i na stranici Carinske uprave lijepo objašnjeno vezano uz njihov dio, no ne nalazim to više...

-edit-

našla sam i ovaj drugi dio: klik
c/p najbitnijeg:
1. "svi poštanski troškovi koji se naplaćuju do mjesta isporuke, a odnose se na robu poslanu poštom uključiti će se u carinsku vrijednost te robe (uključujući i trošak inozemne poštarine)"

2. "Pošiljke zanemarive vrijednosti do 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti, kao i nekomercijalne pošiljke do 45 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti koje fizička osoba šalje fizičkoj osobi oslobođene su plaćanja carina i poreza na dodanu vrijednost.

Pošiljke zanemarive vrijednosti do 150 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti po pošiljci, osim alkoholnih proizvoda, parfema i toaletnih voda, duhana i duhanskih proizvoda, uvoze se oslobođene od plaćanja uvoznih carina. No, na sve takve pošiljke čija je vrijednost veća od 22 EUR-a u kunskoj protuvrijednosti, obračunava se porez na dodanu vrijednost. "


nadam se da je sada malo jasnije. ako nije, slobodno pitaj, iako smo malo off.

Zadnje uređivanje jojo21 : 27.11.2015. at 15:44.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 13:11   #2345
Hvala na trudu, jojo.

Budem malo isprobavala, pa ću vidjeti... Ajde, živjeli i dobar shopping!!
Sopor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 09:38   #2346
Do 1. 12. ili 2. 12. (u mailu mi piše jedno, na vitacostu drugo) s kodom SHOPCYBER je 15% na sve i, ako dobro vidim, može se kombinirati i s 10$ od rewardsa.
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 09:47   #2347
naci sve iznad 160 kn carine?
i u tih 160kn mora biti ukljucema i pt?

to je koma :/

koliko je trenutno shipping?
__________________
Nije sve u rukama sudbine.
lorena-ny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 15:17   #2348
Quote:
lorena-ny kaže: Pogledaj post
naci sve iznad 160 kn carine?
i u tih 160kn mora biti ukljucema i pt?

to je koma :/

koliko je trenutno shipping?
Na paketu ne navode poštarinu, tako da kupiš u iznosu do protuvrijednosti od 22 €,uzmeš opciju najniže poštarine koja počinje iznosom od 9,99$, a raste s težinom paketa. Uglavnom o iznosu poštarine imaš sve na ovom linku http://www.vitacost.com/internationa...ing?inpageCty=

Meni je upravo danas stigao jedan u nizu paketa koji redovno naručujem s Vitacosta upravo pridržavajući se tih detalja koje sam navela i sve bude ok, takva su moja iskustva s kupovinom na Vitacostu.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 19:00   #2349
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Na paketu ne navode poštarinu, tako da kupiš u iznosu do protuvrijednosti od 22 €,uzmeš opciju najniže poštarine koja počinje iznosom od 9,99$, a raste s težinom paketa. Uglavnom o iznosu poštarine imaš sve na ovom linku http://www.vitacost.com/internationa...ing?inpageCty=

Meni je upravo danas stigao jedan u nizu paketa koji redovno naručujem s Vitacosta upravo pridržavajući se tih detalja koje sam navela i sve bude ok, takva su moja iskustva s kupovinom na Vitacostu.
Zar nije cijeli racun sa svim troskovima sa paketom? Evo jinxie u iherb 3 temi kaze da joj u zadnje vrijeme cesto carine pakete iz vitacosta koji imaju robu do 22 eura jer racunaju 10 dolara postarine u vrijednost robe.
Zesinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 11:43   #2350
Je, postarina se isto racuna u vrijednost robe. Nazalost.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 11:44   #2351
Quote:
Zesinja kaže: Pogledaj post
Zar nije cijeli racun sa svim troskovima sa paketom? Evo jinxie u iherb 3 temi kaze da joj u zadnje vrijeme cesto carine pakete iz vitacosta koji imaju robu do 22 eura jer racunaju 10 dolara postarine u vrijednost robe.
ne znam dal to uopce komentirat...meni postarina nije ni navedena u racunu
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 18:11   #2352
Quote:
andreatrky kaže: Pogledaj post
ne znam dal to uopce komentirat...meni postarina nije ni navedena u racunu
Evo uspio sam naci jedan svoj racun sa vitacosta koji je dosao sa paketom i istina je da ima sve stavke. Prvo ide roba, zbrojena u Subtotal, onda ide Promotion Discount Applied, pa Shipping&Handling(tu stoji 9,99), pa stavka Tax, te Grand Total sve skupa. Taj racun mi je dosao sa posiljkom. Iherb ima onu deklaraciju zaljepljenu na kutiju i istina je da ima samo vrijednost robe i to sa popustima i bez postarine. Sad me zanima jeli vitacost nesto promijenio pa ne deklarira vise shipping ili sto. Meni evo vidim na racunu uredno stoje sve stavke.
Zesinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 19:02   #2353
Quote:
Zesinja kaže: Pogledaj post
Zar nije cijeli racun sa svim troskovima sa paketom? Evo jinxie u iherb 3 temi kaze da joj u zadnje vrijeme cesto carine pakete iz vitacosta koji imaju robu do 22 eura jer racunaju 10 dolara postarine u vrijednost robe.
Je, cijeli račun sa svim stavkama dolazi u paketu kao što je uvijek i dolazio. Vidljivi dio koji bude na paketu dolazi s neiskazanom poštarinom i bez iskazanih revardsa. Ništa se nije promijenilo. Držim se tog limita do 22€ protuvrijednosti i evo ponovo sam prošli petak naručila redovni paket.

jjinxie je više puta objašnjavala što joj se događalo s paketom i zbog čega su joj paket otvarali, pa je onda i uslijedila naplata PDV-a. O tom možeš pročitati i par stranica unatrag.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 20:09   #2354
Drage žene, molim vas da ubuduće ne stavljate linkove na košarice, već samo direktne linkove na proizvode.

Hvala na razumijevanju.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 21:05   #2355
Pozdrav svima!

- bez referral kodova, hvala!-

Sad vidim da pišete da se carine paketi iznad 22 eura. Jel to nešto novo? Ja sam 26.10. naručila robu u vrijednosti 27$ plus 9.99$ poštarine pa nisam ništa platila. A i sad sam isto naručila za 27.8$+9.99$ poštarina. Da se pripremim na carinu ili...?

Zadnje uređivanje Acid_2 : 16.01.2016. at 17:20. Reason: r. kod
ejla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 21:44   #2356
Quote:
ejla kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

- bez referral kodova, hvala!-

Sad vidim da pišete da se carine paketi iznad 22 eura. Jel to nešto novo? Ja sam 26.10. naručila robu u vrijednosti 27$ plus 9.99$ poštarine pa nisam ništa platila. A i sad sam isto naručila za 27.8$+9.99$ poštarina. Da se pripremim na carinu ili...?
Da ne radim edit edita ovaj put cu kvotati :-)
Malo sam zabrijala-šogor mi veli da je uvijek bio iznos do oko 160kn bez carine, a i pročitala sam par stranica od početka teme pa vidim da je tako. Očito sam taj dio malo pozaboravila, a i imala sam do sad sreće da me ne ocarine pa se nadam da će tako biti i ovaj put

Zadnje uređivanje Acid_2 : 16.01.2016. at 17:20. Reason: r. kod
ejla is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 01:57   #2357
Quote:
ejla kaže: Pogledaj post
Da ne radim edit edita ovaj put cu kvotati :-)
Malo sam zabrijala-šogor mi veli da je uvijek bio iznos do oko 160kn bez carine, a i pročitala sam par stranica od početka teme pa vidim da je tako. Očito sam taj dio malo pozaboravila, a i imala sam do sad sreće da me ne ocarine pa se nadam da će tako biti i ovaj put
to ti je individualno, al mislim da te nece opaliti za pdv ni ovaj put. p.s. po novom ne bi smjeli stavljati kodove.
andreatrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2016., 22:42   #2358
Ispricavam se zbog koda. Uglavnom, paket je stigao u ponedjeljak i nista dodatno nisam platila :-)
ejla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 12:39   #2359
Za prvu narudzbu je 10 $ off ako je iznad 30 dolara,jel tako?
da li su vama to carinili? ) Ako ste koristili te kodove.
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 13:14   #2360
Meni jos nikad do sad nisu carinili. A uvijek koristim taj kupon i svaka narudzba mi je do 31 dolar najvise.
ancica_8990 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:20.