Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2006., 12:24   #1
zahtjev za prekid radnog odnosa?!?

molim nekoga to zna kako se piše zahtjev za prekidu ugovora o radu.

može bilo kakav hint, ili link ili ...
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 20:09   #2
nitko nije dao otkaz??

ja prva

ma ozbiljno zna li tko??
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 09:30   #3
Pogledaj neke upute na www.moj-posao.net - Pitanja i odgovori pravnika ili nešto slično. U pravilu otkaz sadrži kao i svaki službeni dokument ime onog tko daje otkaz i ime tvrtke te predmet dokumenta a to je u ovom slučaju OTKAZ. Otkaz može biti redoviti ili izvanredni. Napiši da otkazuješ ugovor o radu potpisan tad i tad sa firmom tom i tom. Razlog ne moraš navoditi ako je redovni otkaz i poslodavac ga ne treba ni tražiti. U slučaju izvanrednog otkaza (razlika je u kraćem otkaznom roku), navede se razlog npr. radi boljih uvjeta rada i ništa više nije potrebno. U pravilu zakon stoji u ovom slučaju iza radnika i ako želiš otići iz firme možeš imati samo problema da ti odugovlače sa radnom knjižicom iz "pedagoških razloga". Da bi to izbjegla, urudžbiraj otkaz kod tajnice i zadrži jednu kopiju, u najgorem slučaju zovi inspektora rada ali mislim da neće biti potrebe. Sve ovo je striktno definirano u Zakonu o radu, vidi na www.nn.hr .
lp
ivica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 14:57   #4

hvala
__________________
Until this moment, I never understood how hard it was to lose something you never had.
Mary Bellows is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 11:34   #5
Quote:
ivica12 kaže:
U slučaju izvanrednog otkaza (razlika je u kraćem otkaznom roku), navede se razlog npr. radi boljih uvjeta rada i ništa više nije potrebno. lp
po ovom ispada da samo uz neki razlog mozes otkantat sadasnji posao u roku odmah, bez otkaznog roka od mjesec dana, i sefa usosit da se snalazi kako zna? iako si potpisao da ces postivati otkazni rok?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 00:12   #6
Ovisi jeli otkaz redovni ili sporazumni. U redovnom trebaš ispoštovati otkazni rok od mjesec dana, u sporazumnom možeš otić i sutra ako se poslodavac složi. Dakle, prvo razgovaraš o opcijama a zatim napišeš. Forma standardna: ja, ta i ta, gore lijevo, poslodavac taj i taj, desno, pa Predmet: redovni otkaz radnog odnosa ili sporazumni otkar radnog odnosa. Ispod jedna do 2 rečenice, ja ta i ta ovim pute sporazumno/redovno otkazujem radni odnos prema članku zakona o radu (pogledaj u N.N). Ne trebaš objašnjavat zašto. Dolje, datum i potpis. I to je to :-)

sretno!
__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2006., 00:14   #7
Pardon, forma je: redovni otkaz ugovora o radu ili sporazumni otkaz ugovora o radu

Prije toga, da znaš u kojoj ćeš formi napisat, najaviš otkaz poslodavcu i, ovisno o tome kako ti odgovara, probaš to riješit sporazumno, kako bi mogla naštimat u dan za danom prekid starog i početak radnog odnosa na drugom mjestu i kod drugog poslodavca

__________________
Volja iznad "sudbine"!
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.