Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2004., 21:31   #1
Portugal

kako najlakse i najjeftinije?
Polazak je iz Zagreba, u studenom.

Iz etours.hr-a su mi poslali ponudu od cca 450 eura za povratnu kartu (Zagreb - Frankfurt - Lisabon) sto nema sanse da platim jer je jednostavno previse. Prosle godine sam za Barcelonu platila cca 230 eura preko Praga (ČSA). Nazalost, oni ne lete u Portugal.

RyanAir ne dolazi u obzir jer bih morala ici Graz-London-Dublin-Lisabon sto mi nije prihvatljivo.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 15:12   #2
http://www.olymp.hr/frame_redletenja.htm

ovdje si pogledaš koje varijante dolaze u obzir (otkud, preko kojeg aerodroma i sl.), onda zoveš agencije i pitaš što te konkretno zanima.
(obzirom da je u pitanju studeni, moglo bi biti jeftinijih varijanti - niska sezona)
Hannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 14:07   #3
Pogledaj na www.sta-zagreb.com.

Imaju dosta povoljne karte.

Decko i ja smo isli prosle godine, Ljubljana-Lisabon-Ljubljana za oko 250 EUR-a.

Zelim ti dobar provod i sretan put!

Uzivaj....Lisabon je prekrasan!

Pozdrav!
__________________
Druuna
Druuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2004., 20:51   #4
Hej, pa to je super cijena. Jel se sjecas koja je to firma letjela iz Ljubljane za Lisabon? I jel bilo u ljetnoj sezoni ili zimskoj? I jel bio direktan let?

(znam, puno pitanja )

Hvala na linku, vidim da ima iz Beča ili Venecije (British Airways i Alitalia) sto nije tako strasno i s taksama bi moglo biti do 300 eura.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2004., 10:14   #5
To je bilo prosle godine krajem 4. mjeseca.
Letjeli smo SwissAir-om preko Zuricha, dakle Ljubljana-Zurich-Lisabon.

Pozdrav!
__________________
Druuna
Druuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 12:56   #6
Lisabon

Bok,

Idem za novu godinu u Lisabon. Biti ću tamo realno 3 cijela dana.
kaj da se pogleda, odnosno ima li itko plan kako provesti tri dana, što vidjeti kada?

Lovi me panika jer još nisam pronašao dobre upute, a idem u subotu... Help
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 14:28   #7
obavezno obiđi centar grada.
sjedni na njihov tramvaj i otfuraj se jednu rutu po gradu, odi obavezno sa uspinjačom na gornji grad, vidik je fenomenalan, nemoj zaboraviti fotić.
ako imaš vremena uzmi jedan dan pa sjedni na vlak do Cascais (mislim da se tak piše), voziš se drito uz ocean...
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 14:33   #8
Baixa -centar

Bairo Alto - stari dio, malo prljav, ali ima dobrih restorana u kojima se pjeva Fado, samo treba unaprijed pripaziti na cijene. Postoji i lift koji vozi od Baixe na Bairo Alto.
Na drugom brdu je Katedrala i iznad nje neki stari dvorac, neznam kako se zove, ali je jako dobar pogled na grad.

Belem je lijep. Tamo je poznata kula koja je branila grad s mora.

Expo ( oni ozgovaraju ežpo) je novi dio, nakon svjetske izložbe pretvoren u poslovni kvart.

Tamo je i onaj dugački most Vasco de Gama.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 15:09   #9
Jedna stvar. Koliko je Lisabon brdovit?

I jeste li bili po zimi? kakvo je vrjeme...

Pretpostavljam puše i to fest...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 15:29   #10
Quote:
demosten kaže:
Jedna stvar. Koliko je Lisabon brdovit?

I jeste li bili po zimi? kakvo je vrjeme...

Pretpostavljam puše i to fest...
nek te ne brine vjetar, klima je fenomenalna, nije opće zima ko tu. jakna malo deblja i šal, rješavanju stvar.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 15:55   #11
Brdovit je Lisabon. Imaju zanimljiv metro, u jednom trenutku iz dubine izlazi na nadvožnjak 100 metara iznad zemlje. Mislim da je to crvena linija (najnovija).

A Kaškaiš ( Cascais ) je poznat kao odmarališe engleza. Tamo je Boca da Inferno, velika rupa u stijeni, a blizu je i najzapadnija točka kontinentalne Europe.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 08:22   #12
Lisabon je zbilja lijep. U Belemu svakako posjeti i samostan Sv. Jeronima i pomorski muzej. Možeš si kupiti i turistički pass (na 24 ili 48 sati), imaš besplatni javni prijevoz i popuste na muzeje i ostale znamenitosti...
jaffar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 10:29   #13
Ako mozes svakako odi na izlet u Sintru (oko pola sata vlakom od Lisabona). Prekrasna priroda, kraljevski dvorac, ludi botanicki vrtovi...
Lisabon mi je super, ali Sintra me oborila s nogu!

Uzivaj! Zavidim ti....
__________________
Druuna
Druuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 12:23   #14
Za sada našao sam samo jednu stranicu koja bi bila nekaj zanimljiva...

http://www2.cm-lisboa.pt/turismo/

Tam imaju neke ture...
(samo da još imaju i to u nekom dokumentu...)

Za sada ne planiram ići nikam van grada. Samo kaj ste rekli centar, dvorac te onaj belem.

I onako usput. Ima li nekakve povezanosti Hrvata i Portugalaca. Mislim povjest kultura ....

Navodno sam čuo da tam ima prilike za šoping jer su cijene umjerene... Pa gdje ima šoping centara?

I jel znate gdje se tam slavi Nova godina?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 12:35   #15
Sto ste kupovine tice....
U novom dijelu grada, tamo gdje je Expo site, imas veliki shopping centar Vasco de Gama.
Ali nisam bas primjetila da su ima neke bitne razlike u cijenama.
__________________
Druuna
Druuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 17:05   #16
Gdje je taj Expo. ja ga nigdje ne karti nemrem naći.
I gdje je taj most vasco da gama (jel to onaj most koji spaja lisabon s onim dijelom prema cesecasu, po njemu ide i vlak).

I kaj je to faro. To je nekaj kaj se mora navecer vidjeti. Kaj je to?
Nis mi nije jasno ...

I kam izaći navecer. Ja bi neke salserose (tam se plese salsa) ako to postoji...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 17:20   #17
a da čim sletiš na ajrodromu potražiš turistički ured i zamoliš da ti malo pojasne di se kaj nalazi od toga kaj te zanima?
tako ćeš najmanje fulati a imat ćeš informaciju iz prve ruke.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 11:08   #18
Quote:
chiquita kaže:
a da čim sletiš na ajrodromu potražiš turistički ured i zamoliš da ti malo pojasne di se kaj nalazi od toga kaj te zanima?
tako ćeš najmanje fulati a imat ćeš informaciju iz prve ruke.
Ma kakav avion. Idemo BUSOM...
Tri dana, umrijeti će mo, ali nema veze...

A kako putujemo imamo jako malo vremena. Dolazimo 28 ujutro ili prijepodne a odlazimo 1 popodne.
Tako da imamo 3 prava dana. Za ta tri dana moramo sve vidjeti, pa nam treba plan i relativno brzo- definitivno prije nek kaj dođemo tamo...

See you Bilaj
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 14:22   #19
Sad mi je palo na pamet, na Expu ima dobar akvarij, oceanarij (kako se već zove) pa vrijedi to pogledati. EXPO je sjeveroistočno od centra, vozi metro do tamo. Zadnja stanica je Shoping centar Vasco da Gama. Iz akvarija se vidi i veliki most Vasco da Gama preko rijeke Tejo.

Fado je tužna glazba koju su portugalke pjevale dok su im muževi plovili oceanima.

Moraš probati i njihove specijalitete s bakalarom na milijun načina.
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 14:50   #20
Sada sam i vidio da postoji i neki Columbo shoping centar, koji je najveci na pirinejskom poluotoku. nekih 4 000 ducana
Drugi na popisu je Vasco da gama koji ima nekih 250 ducana...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.