Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2009., 19:46   #201
HDMI kabel od 10m

Na Chipoteki gledam povoljne HDMI kablove od 10m, koji koštaju od 140 do 200kn.
Kabel zaista mora biti tako dug, jer želim spojit komp (ATI HD4850) na LCD 32', kako bih mogao gledati sve vrste videa na TV-u, a pogotovo HD.
Dakle, pitanje glasi - da li će HDMI kabel dužine 10m, a cijene od 140 do 200kn zadovoljiti tu potrebu, da li bi moglo biti problema s bojama?

TV je inače HD Ready, a ide do 1080i. I sad me zanima, da li ja mogu gledati 1080p na njemu (normalno u 1080i formatu), i kako teče ta konverzija, u realnom vremenu (C2D e8400) ili je jednostavno nemoguće gledati taj video na tom TV-u?
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 20:47   #202


Nije da baš znaš o tim stvarima? hehe

1. Ja sam jednom davno sumnjao u HDMI od 10m al netko mi je bio rekao da baš taj od 10m iz chipoteke radi skroz normalno
2. Tvoj tv će prilagoditi rezoluciju nativnoj rezoluciji panela tako da nemaš brige
3. Ja već imam godinu dana taj C2D8400 - jamčim da ga nijedan video neće opteretiti

Vidim da je velika zbunjenost s tim rezolucijama..ti na PC_u stavljaš nativnu rezoluciju TV_a, a PC dalje scalira sav sadržaj na tu rezoluciju, tako da nepostoji nešto što se nebi moglo gledat, ako me razumiš
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 22:26   #203
Quote:
Ninojoj kaže: Pogledaj post
Na Chipoteki gledam povoljne HDMI kablove od 10m, koji koštaju od 140 do 200kn.
Kabel zaista mora biti tako dug, jer želim spojit komp (ATI HD4850) na LCD 32', kako bih mogao gledati sve vrste videa na TV-u, a pogotovo HD.
Dakle, pitanje glasi - da li će HDMI kabel dužine 10m, a cijene od 140 do 200kn zadovoljiti tu potrebu, da li bi moglo biti problema s bojama?
Imaš u Emezeti ispod 100 kuna,ja kupio neki dan.
TONI-VU is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 23:13   #204
Bok svima,

Ja imam SVE HDMI 1.5m kablove (5x) iz Chipoteke / AS Tehnocentra proizvedenih u Nizozemskoj... svi rade OK i jako sam zadovoljan (oko 60 kn cijena po komadu)... isto tako imam i njihov DVI-HDMi kabel od 10m (oko 70 kn cijena po komadu) koji radi isto OK...
HasoMujo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 04:59   #205
Ja imam taj kabel DVI-HDMI iz Chipoteke od 10 m i radi najnormalnije

još k tome je bio položen iza Termoakumulacione peći (ni mu bilo zima ) , a i polovicom dužine je ležao po Strujnom kabelu,i nikakvih smetnji niti problema
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:05   #206
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post

Vidim da je velika zbunjenost s tim rezolucijama..ti na PC_u stavljaš nativnu rezoluciju TV_a, a PC dalje scalira sav sadržaj na tu rezoluciju, tako da nepostoji nešto što se nebi moglo gledat, ako me razumiš
To sam i pitao, hvala na odgovoru, ne trebaš vrijeđat.
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:19   #207
Quote:
Ninojoj kaže: Pogledaj post
To sam i pitao, hvala na odgovoru, ne trebaš vrijeđat.
Vrjeđanje?

I to mi je hvala za odgovor..drugi put ćeš ga sigurno dobit
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:51   #208
Quote:
MirkoST kaže: Pogledaj post
Vrjeđanje?

I to mi je hvala za odgovor..drugi put ćeš ga sigurno dobit
aj ma, kako si kompliciran.
Quote:
Nije da baš znaš o tim stvarima? hehe
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 17:59   #209
Quote:
Nije da baš znaš o tim stvarima? hehe

vrjeđanje forumaša 45 points
Sinnerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 14:24   #210
Sto se kabla tice, odlican ti je taj iz Chipoteke. Zapravo, bilo kakav HDMI kabel je odlican jer ti prenosi sliku digitalno, pa nema smetnji na ove male udaljenosti od 10 metara. Ne zna on za boju, samo za jedinice i nule, kod analognih prijenosa imas problema sa kvalitetom signala na udaljenosti.
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 00:48   #211
Quote:
TommyZG kaže: Pogledaj post
Sto se kabla tice, odlican ti je taj iz Chipoteke. Zapravo, bilo kakav HDMI kabel je odlican jer ti prenosi sliku digitalno, pa nema smetnji na ove male udaljenosti od 10 metara. Ne zna on za boju, samo za jedinice i nule, kod analognih prijenosa imas problema sa kvalitetom signala na udaljenosti.
mda, ali bio sam skeptičan, jer sam čitao na drugim forumima (googlao sam) da su imali problema sa bojama sa jeftinim HDMI kablovima od 10m
__________________
Read2Me.online (moj online servis koji konvertira tekst u glas)
Ninojoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 08:28   #212
Quote:
Ninojoj kaže: Pogledaj post
mda, ali bio sam skeptičan, jer sam čitao na drugim forumima (googlao sam) da su imali problema sa bojama sa jeftinim HDMI kablovima od 10m
hahahha...a na Internetu svašta piše
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 09:31   #213
Quote:
Ninojoj kaže: Pogledaj post
mda, ali bio sam skeptičan, jer sam čitao na drugim forumima (googlao sam) da su imali problema sa bojama sa jeftinim HDMI kablovima od 10m

A šta? imali su prenaglašenu crvenu boju preko HDMI-a jer je nekakva zraka prošla kroz kabel, dekodirala signal, napravila recode signala s pojačanom crvenom bojom i onda opet nastavila slat signal??

Takve stvari pišu proizvođači skupih kabela..
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 09:50   #214
malo su ove cijene previsoke. ja sam baš kupio na ebayu za 6$ kabel od 5m. valjda valja tih 35 kn... jel stavrno tolika razlika u kvaliteti ili...?
zealotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 12:59   #215
Again, kvaliteta prijenosa digitalne slike ne ovisi o kablu. Kabel prenosi nule i jedinice, a ne valove, tako da ne moze utjecati na kvalitetu kao kod analognog prijenosa (gdje sam to vec cuo? ). Bilo kakav komad zice ce vam prenijeti digitalni signal, sve ovisi o digitalnim uredjajima koji taj signal enkodiraju i stavljaju na zicu i o onima koji ga primaju i dekodiraju.

Pise na Internetu i da ce smak svijeta 9.9.2009. Kaj, da ne rezerviram docek ove godine?
TommyZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 13:44   #216
Loš kabel može dovest jedino do prekidanja/pucanja signala al to se da lako primjetiti na tv-u
MirkoST is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 16:32   #217
molim vas jel mi može netko odgovorit jel ima ikakve razlike u kvaliteti prijenosa slike ,smetnje itd. između ovog hdmi-a http://cache.gizmodo.com/assets/reso...I-DVI-1(2).jpg i ovog http://www.jdr.com/interact/..%5Cima...l-hdmi-dvi.jpg i da naglasim na izlazu iz grafičke ima rupica za ovaj prvi hdmi a imam drugi s manje tih iglica (laik sam u tim stvarima pa se ne znam izražavat)
djoko88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 16:42   #218
nema veze, ovaj s više "iglica" je dual-link, za jako visoke rezolucije, što ti vjerojatno nećeš koristiti (rezolucije iznad FullHD-a)...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 16:48   #219
hvala ti,to me mučilo non stop,a daj mi molim te reci ak znaš,spojio sam komp i lcd i sad kad stavim na secondary display na 720 ili 1080 pojavljuju se smetnje na lcd-u a kad ga stavim na 800*600 onda je sve čisto savršeno?
djoko88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 17:24   #220
kakve smetnje? kako si spojio? vga ili hdmi?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.