Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2007., 22:48   #1
hrvatski metal iz osamdesetih

Posto vidim da ima ovdje i Metalaca starije generacije volio bi cuti koje bandove sa nase scene iz 80ih, ranih 90ih se vi prisjetite!

Meni su 5 favoriti:
Evil Blood - Midnight In Sodom
Witchcraft - Eternal Sea
Atlantida - Eyes Of Reality
Osmi Putnik - Ulicna Molitva
Devastation - The Possibility Of Lifes Destruction

...ma da je bilo tu jos vrhunskih bandova kao Legiju, Blockade Runner, Dr Steel, Kain, Drinking Skull, Arisse, Sauron, Anesthesiu i jos masu njih...

Koje bandove se vi jos prisjetite? Se sjeca neko Annabel Lee, Strydom ili Minersku Sibicu??? Volio bi imati vise podatke o njima....
Jeli bilo kakvih odgovora (klonova) na velikih bandova kao sto su Maideni, Black Sabbath ili Europe?

Zadnje uređivanje drakkar : 20.12.2007. at 00:51.
drakkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 15:46   #2
Quote:
drakkar kaže: Pogledaj post
Posto vidim da ima ovdje i Metalaca starije generacije volio bi cuti koje bandove sa nase scene iz 80ih, ranih 90ih se vi prisjetite!

Meni su 5 favoriti:
Evil Blood - Midnight In Sodom
Witchcraft - Eternal Sea
Atlantida - Eyes Of Reality
Osmi Putnik - Ulicna Molitva
Devastation - The Possibility Of Lifes Destruction

...ma da je bilo tu jos vrhunskih bandova kao Legiju, Blockade Runner, Dr Steel, Kain, Drinking Skull, Arisse, Sauron, Anesthesiu i jos masu njih...

Koje bandove se vi jos prisjetite? Se sjeca neko Annabel Lee, Strydom ili Minersku Sibicu??? Volio bi imati vise podatke o njima....
Jeli bilo kakvih odgovora (klonova) na velikih bandova kao sto su Maideni, Black Sabbath ili Europe?

Ispravak

Witchcraft je bend iz svedske sviraju doom-rock, fanovi black sabbatha!


inace tu je i Alastor "hrvatski" josh ali nisam siguran jesu li bas iz '80.
Marcus deKrieg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 15:51   #3
Quote:
Marcus deKrieg kaže: Pogledaj post
Ispravak

Witchcraft je bend iz svedske sviraju doom-rock, fanovi black sabbatha!
nemaš pojma

Witchcraft je bend iz Splita osnovan 1988, koji je iste godine objavio album Eternal Sea. Ovi tvoji Šveđani su osnovani tek 2004.
__________________
+Grob na glasu+
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 17:13   #4
živo blato...
ST! is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 17:42   #5
drakkar, imaš pm
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 20:23   #6
mačke vole grebati
hahahahahahaa
sick.am is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 21:17   #7
Jersey, Dr. Steel, Forces, Grč - sve redom bendovi iz Rijeke
Kulisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 21:31   #8
Strydom su isto bili iz Rijeke. Znas mozda nesto o njima?

Forces ja isto obozavam. Barem onaj "Kill The God" demo je odlican Death/Thrash. Imali su i neku Speed stvar "Unisti Vatrom" ili tako nekako se zvala...
drakkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 12:30   #9
Quote:
drakkar kaže: Pogledaj post
Osmi Putnik - Ulicna Molitva


legija
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 13:02   #10
sta fali Osmom Putniku?
drakkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 22:53   #11
Black Sabbath iz ŠVEDSKE
Još bolje tek iz 2004
__________________
Alienware M18x (Custom) Apple Mac PRO
Javca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 00:49   #12
Quote:
Javca kaže: Pogledaj post
Black Sabbath iz ŠVEDSKE
Još bolje tek iz 2004
Daj pročitaj opet kaj piše pa kaj si ti napisao.
Minou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 15:21   #13
Quote:
drakkar kaže: Pogledaj post
Posto vidim da ima ovdje i Metalaca starije generacije volio bi cuti koje bandove sa nase scene iz 80ih, ranih 90ih se vi prisjetite!

Koje bandove se vi jos prisjetite? Se sjeca neko Annabel Lee, Strydom ili Minersku Sibicu??? Volio bi imati vise podatke o njima....
Grupa Annabel Lee iz Zagreba bila je aktivna na domaćoj demo sceni između 1988. i 1991, a članovi su bili Krešimir Posavac - Gvido (vokal), Miha Obradović (solo gitara), Damir Medvešek (ritam gitara), Igor Sečen (bas, tekstovi i aranžmani), Zlatko Petović - Petko (bubnjevi). Svirali su svojevrsnu mješavinu black metala i tzv. darka, a poznatije stvari koje su se povremeno vrtile na radio stanicama si im bile Bez milosti, Paklena vjetrenjača, Freddie Kruger, Zaboli me, Žena u umu, Annabel Lee, Otac). Imali su i videospot s pjesmom Žena u umu, koji se prikazivao u emisiji Metalmania, a nisu nikada izdali nikakve diskografske zapise. Tijekom domovinskog rata poginuo im je pjevač Gvido, nakon čega se više nikad nisu okupili.
Upće gledavši, Annabel Lee se dosta kolebao između dark zvuka osamdesetih i metala, obzirom da su članovi banda imali vrlo različite afinitete, a poprilično su bili pod utjecajem pjesništva E.A. Poea i horror filmova. Što se koncertnih nastupa tiče, oni su bili jedan od rijetkih domaćih metal bandova koji je imao vlastitu scenografiju (groblje, kipovi palih anđela...), pirotehniku, kao i originalne kostime, za što je bio zaslužan član banda akademski slikar Damir Medvešek, mada su uglavnom nastupali u manjim klubovima, gdje su im takvi nastupi bili uskraćeni. Njihov profil publike koja ih je voljela kretao se od darkera, metalaca, pa čak i punkera, a oni koji su ih mrzili pripadali su također tim profilima, ponajviše zahvaljujući njihovoj glazbenoj neopredjeljenosti, mada su oni sebe nazivali metalcima.
Andromedar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 22:05   #14
ah..što bi dala da sam 80-ih bila sadašnjih godina ...
__________________

Vive le choice!!
Elementya is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 10:00   #15
Quote:
Kulisa kaže: Pogledaj post
Dr. Steel
Sjećam se jednog stiha s njihovog (mislim jedinog studijskog albuma), čini mi se da je pjesma bila Sex, drugs and r'n'r - "Danas sluša Denis, sutra puši penis..."
kakataka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 14:57   #16
Quote:
kakataka kaže: Pogledaj post
Sjećam se jednog stiha s njihovog (mislim jedinog studijskog albuma), čini mi se da je pjesma bila Sex, drugs and r'n'r - "Danas sluša Denis, sutra puši penis..."


carevi, presmješni tekstovi haha

Jel od njih ono 'sve što želim je tvoje tijelo, sve što želim je seks..' tako nekako
*Thorn* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 18:19   #17
Bome jest
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 09:37   #18
Quote:
*Thorn* kaže: Pogledaj post
Jel od njih ono 'sve što želim je tvoje tijelo, sve što želim je seks..'
Mislim da je baš to stih, a kraju "aahhhh..."
kakataka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:24   #19
Dr. Steel sam gledao masu puta. Vrhunska svirka. Furali su se dosta na tadašnje Judas Priest (čak su redovito svirali Green M.), a imaju 2 objavljena albuma.
Netko je spomenuo i Jersey.Isto odličan bend. Šteta što nikad nisu realizirali svoj album. Zaslužili su sigurno. Za njihovog pjevača(Žanil Tataj) je svojedobno zagrijan bio i Bregović, tako se pričalo, da bi na kraju završio u Jagodama.
__________________
You'll Never Walk Alone
Sponzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 15:41   #20
EKSKLUZIVNO!
Annabel Lee pjesme za free download:
http://rapidshare.com/files/10767876...eddon.rar.html
__________________
"It will be like a heavy-metal 'Phantom of the Opera' — a nonstop flow of great music, and I'll be doing more costume changes than Cher."
Andromedar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.