Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2006., 07:43   #1
Troškovnik za građ. radove - gdje, kako, pošto?

banka traži troškovnik za adaptacijski kredit arhitektonski uredi koji se bave time traže od 300 do 500 e,a u građevinskim firmama svi govore da nemaju vremena za to čim spomenem da je to za banku
zna li netko gdje bi ga mogao nabaviti po pristojnijoj cijeni ili ako ga netko može poslati jer mogu dobiti žig građevinske firme
danpoz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2006., 09:07   #2
Re:

Quote:
danpoz kaže:
banka traži troškovnik za adaptacijski kredit arhitektonski uredi koji se bave time traže od 300 do 500 e,a u građevinskim firmama svi govore da nemaju vremena za to čim spomenem da je to za banku
zna li netko gdje bi ga mogao nabaviti po pristojnijoj cijeni ili ako ga netko može poslati jer mogu dobiti žig građevinske firme
Mene bi zanimala sama procedura za adaptacijski kredit. Što treba od dokumenata priložiti, kolika je kamata, na koliko godina, max. iznos kredita i nakon koliko se vremena dobiju novci? Kako se zatim plaća mjesečni iznos, a kada prilažu računi izvedenih adaptacijskih radova?

Mislim na proceduru?

Hvala.
Monoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2006., 12:27   #3
Quote:
Monoke kaže:
Mene bi zanimala sama procedura za adaptacijski kredit. Što treba od dokumenata priložiti, kolika je kamata, na koliko godina, max. iznos kredita i nakon koliko se vremena dobiju novci? Kako se zatim plaća mjesečni iznos, a kada prilažu računi izvedenih adaptacijskih radova?

Mislim na proceduru?

Hvala.
Sve ti to ovisi od banke do banke...konkreto ja sam digao kredit u PBZ-u, dokumente koje trebaš imaš na web-u, kamatu, godine i iznos isto. Novac dobiješ par dana nakon što ti odobre kredit. Kredit se plaća mjesečno kao i svaki drugi kredit a za račune ništa ne traže nego sam dobio cash na tekući račun (možeš i sve u gotovini odmah podić, njima je svejedno)
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 20:31   #4
vidim da je ovo staro, ali .....eto....meni treba sada
gdje da to čovjek nađe
u dan-dva?

plizzzzzzz
vodenjačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 15:47   #5
Kredit - troškovnik

meni zanima kod dizanja kredita u banci za uređenje stana, od koga mora biti ovjeren troškovnik?

da li to može biti bilo koji građevinski obrt ili troškovnik mora izradit netko treči?

ima li tko iskustva?
kalkulator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 16:02   #6
Quote:
kalkulator kaže:
meni zanima kod dizanja kredita u banci za uređenje stana, od koga mora biti ovjeren troškovnik?

da li to može biti bilo koji građevinski obrt ili troškovnik mora izradit netko treči?

ima li tko iskustva?
ja sam to prošao, nedavno smo tražili kredit za "dovršenje objekta" i napravila ga je arhitektica koja je radila glavni projekt.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 19:23   #7
Quote:
kalkulator kaže:
meni zanima kod dizanja kredita u banci za uređenje stana, od koga mora biti ovjeren troškovnik?

da li to može biti bilo koji građevinski obrt ili troškovnik mora izradit netko treči?

ima li tko iskustva?
ja sam adaptirao kuću, konkretno krovište. Išao na krdit preko stambene. dovoljno je bila ponuda izvođača i njegova obrtnica da se vidi da je registriran za tudjelatnost čije izvođenje nudi.

Ako ćeš obavljati razne radove po stanu, možda prolaze i razne ponude izvođača tipa vodinstalatera, stolara, malera itd ii pak ako adaptaciju dogovaraš s jednim izvođačem biti će dovoljna i samo njegova ponuda.

a eto, kao što kažu prolaze i troškovnici arhitekata 8alivjerojatno samo onih ovlaštenih)
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 23:01   #8
Vrlo jednostavno.
Troškovnik mora izraditi ovlašteni projektant.
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 00:16   #9
troškovnik može izraditi pravna osoba ovlaštena za takovo što, a to da li je ili nije piše joj u registraciji poduzeća/obrta
kod nekih manjih iznosa štedionice priznaju i (nazovimo tako) osobni trškovnik tj onaj koji sam izradiš
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 06:51   #10
Izrada troškovnika za građ. radove - gdje, kako, pošto?

Pozdrav svima, molim vas za pomoć!
Realiziram kredit za izgradnju kuće, imam ugovor s "glavnim" izvođačem radova kojeg banka uredno prihvaća, no fale mi troškovnici za "ostale" radove - (1) građevinski (izolacija, fasada, izrada glazura i sl.), (2) centralno grijanje/vodovod/kanalizacija.

Da bi mi banka mogla odobriti kredit za financiranje tih stvari, traži me troškovnik izrađen od strane ovlaštene osobe. Tko je ovlaštena osoba (arhitekt? projektant?), koliko uopće košta izrada troškovnika i da li, kad se troškovnik izradi i ja na temelju njega dobijem novce od banke, kad pravdam potrošene novce računom od obrtnika, mora na računu biti sve kao u troškovniku, ili se konačni račun i troškovnik mogu razlikovati? Kako to izgleda u praksi?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 09:24   #11
Troškovnik za kredit ti može napraviti svaka građevinska firma. Troškovnik treba biti ovjeren pečatom firme i potpisan od strane osobe koja ga je izvodila. Svaka banka ima neke svoje detalje, koje traži. Na računu ne mora biti sve kao u troškovniku. Naime, kad lova legne na račun, troškovnik odlazi u arhivu.

Javi mi se PP ako te zanima više ili čak i sama izrada troškovnika. Imam iskustva s tim stvarima.
mark37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 09:48   #12
Hvala na informacijama, no da li mi troškovnik može izraditi obrtnik? Meni bi radove izvodila 2 obrtnika?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 10:07   #13
ja sam prošao točno isto to. Troškovnik mi je napravila arhitektica koja je radila cijeli projekt. Mislim da je arh. najbolji izbor jer ima "tvoj slučaj" u PC-u pa je valjda najbrže i trebalo bi biti najjeftinije to dobiti tamo. Uzela nam je cca 1400kn, banka je to prihvatila i isplatila nam svu traženu lovu na tekući. Taj kredit se zvao "Kredit za dovršenje objekta (kuće)". Nismo banci morali pravdati troškove, mogli smo kupiti i auto. Radilo se o 20000€. Banka je bila Zaba.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 12:10   #14
Ma da, kaj nisi trebal pravdati troškove?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 12:18   #15
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Ma da, kaj nisi trebal pravdati troškove?
ne, isplatili su na tekući. Mislim da baš zato traže ovjereni troškovnik jer je to neka potvrda gdje će otići sredstva. No ima još jedan detalj, mi smo tada objedinili neke kredite PSŠ-a i kredita za zemlju, to zatvarali i digli ovaj novi, tada je došla ekipa i radila procjenu objekta pa su oni tada i vidli da mi je kuća još niski rou-bau pa su možda zato odobrili bez pravdanja troškova. Osim toga uzmi u obzir da su tada (pred cca 2 - 3g) bila neka druga vremena. Čuo sam i za slučajeve kad banka plaća pola troškova prema predočenim računima a drugu polovicu ti da u kešu.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 15:51   #16
Postoji legalan načini na koji se može doći do keša, iako banka plaća izvođača radova. Odnosno takva realizacija kredita. U konačnici novac sjedne na račun podnositelja zahtjeva kredita bez obaveza prema izvođaču. U pitanju nije nikakva prevara banke.
mark37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 00:43   #17
Tema je spojena sa prijašnjima, možda se u starim postovima nalazi odgovor na pitanje
laella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:13.