Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2013., 11:08   #381
zbilja sam i sama ssebi dosadna, ali lako mi je bilo predati pdv papirnato, sad je već problem, a referent ili ne kuži šta pitam ili sam ja tuka do daske.

dakle, godišnji suma sumarum na pdv k je npr. 2900 kuna za povrat- a kada sam imala obvezu za plaćanje, plaćala sam, ono što bi bio kaofol povrat mi je referent preknjižavao svojevoljno na druga konta gdje je falilo. pa sam išla po sistemu da predajem sa nulama kolonu v. i vi.

međutim, e-porezna me otkantala zbog logičke neispravnosti.

šta da ja radim- mislila sam na ovaj način, a da bi bilo ispravno, ako je:

IV. -2900,00 (kada oduzmem iru od ure)

V. 3000,00

VI. (UKUPNO RAZLIKA) 0,00 -ta nula je zato što sam povrat praktički "dobila" kroz referentovo preknjižavanje. sram me zvati poreznu više, voljela bih kada bi me netko ispravio,molim.
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 12:16   #382
Upiši točno stanje zbroja u obrazac ne obazirući se na stanje na kontu PDV-a u poreznoj.
Kasnije ćeš rješavati preknjiženja sa referentom u poreznoj.
Porezne kartice sama isprintaš i uštimaš preknjiženja.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 13:58   #383
Quote:
kleo_07 kaže: Pogledaj post
Dobar dan!
Lijepo bih vas molila za pomoć.
Tek sam ovih dana odlučila krenuti sa e-porezna načinom poslovanja.
Od fine sam dobila usb i enkriptiran pin, no imam poteškoća s instaliranjem.

Sa stranica fine sam skinula program porezne. No unutar tog programa mi ne priznaje certifikat tj. kada idem na to da mi učita certifikat uopće ga niti ne prikazuje.
Osim toga, kada idem na dekriptaciju pina javlja mi da "podrška za kriptografski uređaj nije instalirana".
Pokušavam ovo već 2 dana i toliko me zeza da ne znam više šta da radim.
Također, u uputama piše da ukoliko ne prepoznaje certifikat da se pokrene aplikacija "activcard gold utilities". Gdje se skida taj program?

pomozite, pliz.
Sad nemam vremena dobro proučiti problem ali ovo svakome dobro dođe jer se ovi problemi u početku vrlo često pojavljuju:
1.
Ukoliko prilikom instalacije aplikacije e-porezna sa stranica porezne.hr a sa uključenim tokenom ili karticom na prozorčiću namjesto "Publisher: e-porezna.porezna uprava.hr" .... stoji "Publisher:uknown publisher" imate problem sa instalacijom RDC korijenskog certifikata:

Napravite sljedeće
Otvorite stranicu: http://rdc.fina.hr/

Spustite se na dio stranice : RDC CA root certifikat | Preuzimanje certifikata | Pretraživanje javnog imenika. Odaberite Verifikacijski/root (samopotpisani) certifikat za RDC CA

Odaberite Open. Potom "Install Certifikate" -> "Next" -> "Place All certifikates in the Following Store ". Odaberite Browse. Uključite Show physical stores.

Odaberite "Trusted Root Certification Authorities" te "Local Computer"

Napomena: ukoliko ne možete vidjeti Local Computer odaberite samo Trusted root Certification Authorities. Potvrdite sa "Ok", zatim "Next" -> "Finish"
-------------------------------------------------------------------------------------------------

2.Ukoliko i poslije sređivanja problema "uknown publisher" ne možete instalirati e-poreznu ,već se pojavljuje prozorčić sljedećeg sadržaja:

"unable to install or run the application.the application requires that assembly microsoft web.services3 version 3.0.0.0. be installed in the global assembly cache (GAC) first"



Pokrenite instalaciju Microsoft WSE 3.0 Runtime sa web stranice

http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

Kliknite DOWNLOAD i pratite upute za instalaciju.

Nakon instalacije ponovo pokušajte instalirati ePoreznu.
__________________
Rodila mama dva sina; jednog normalnog ,a drugi kasnije u životu postao knjigovođa.
lulallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 14:57   #384
Uspješno sam preko e-porezne predao svoj ID i PDV obrazac za 01/2013. Kao Servis imam nekoliko komitenata koji su nedavno predali punomoći u Poreznu tako da sam ja sad ovlašten. Jel mi može samo netko reći koji je sad 1.korak ovaj put kod predaje obrazaca za te komitente. Da li samo jednostavno npr. otvorim PDV i sad u istom Zaglavlju brišem moj OIB i Naziv i upisujem OIB i naziv komitenta ,pa sljedom i podatke ?Ili počinjem prvo neku drugu radnju?Nemam pojma.... hvala unaprijed
__________________
Rodila mama dva sina; jednog normalnog ,a drugi kasnije u životu postao knjigovođa.
lulallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 16:11   #385
Quote:
lulallay kaže: Pogledaj post
Uspješno sam preko e-porezne predao svoj ID i PDV obrazac za 01/2013. Kao Servis imam nekoliko komitenata koji su nedavno predali punomoći u Poreznu tako da sam ja sad ovlašten. Jel mi može samo netko reći koji je sad 1.korak ovaj put kod predaje obrazaca za te komitente. Da li samo jednostavno npr. otvorim PDV i sad u istom Zaglavlju brišem moj OIB i Naziv i upisujem OIB i naziv komitenta ,pa sljedom i podatke ?Ili počinjem prvo neku drugu radnju?Nemam pojma.... hvala unaprijed
Dobro ste shvatili. samo ispunjavate podatke u obrascima o komitentu koji vas je ovlastio. nikakve predradnje nisu potrebne.
captiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 16:52   #386
Captiva..hvala na uputi puno!! Isto tako Hvala i Vitasici za ono sa IP.xml .Što bi ja bez Vas.
__________________
Rodila mama dva sina; jednog normalnog ,a drugi kasnije u životu postao knjigovođa.
lulallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 17:10   #387
ne-porezna eće raditi od 1.3 do 4.3 valjda zbog ovog jedinstvenog obrasca.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 17:53   #388
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
ne-porezna eće raditi od 1.3 do 4.3 valjda zbog ovog jedinstvenog obrasca.
Hvala na info
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 17:53   #389
Mislim da nije zbog novog obrasca , nego su im obrasci od studenog u statusu u obradi. Nešto im je "zaštekalo" pa referenti ne vide obrasce u obradi na svom ekranu.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 17:55   #390
Quote:
apis16268 kaže: Pogledaj post
Mislim da nije zbog novog obrasca , nego su im obrasci od studenog u statusu u obradi. Nešto im je "zaštekalo" pa referenti ne vide obrasce u obradi na svom ekranu.
divno
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 18:01   #391
onda vaša ne-porezna ne valja- meni "sjelo" na svoje i nakon studenog.

btw, hvala lili, sad sam vidjela tvoj odgovor. predala sam danas poreznu i sve i boli me đon do idućeg pdv-a.
__________________
J'en ai marre de vos bonnes manières, c'est trop pour moi, moi je mange avec les mains et je suis comme ça...
bubamara1205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 18:42   #392
Blago tebi! Ustupi mi tvoju ne-poreznu!
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2013., 20:31   #393
Vaša/naša e-porezna neće raditi zbog prelaska na novu web aplikaciju, a ne zbog novog obrasca. Više o tome:
http://www.porezna-uprava.hr/content...li%20znati.pdf
captiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 01:33   #394
Quote:
lulallay kaže: Pogledaj post
Uspješno sam preko e-porezne predao svoj ID i PDV obrazac za 01/2013. Kao Servis imam nekoliko komitenata koji su nedavno predali punomoći u Poreznu tako da sam ja sad ovlašten. Jel mi može samo netko reći koji je sad 1.korak ovaj put kod predaje obrazaca za te komitente. Da li samo jednostavno npr. otvorim PDV i sad u istom Zaglavlju brišem moj OIB i Naziv i upisujem OIB i naziv komitenta ,pa sljedom i podatke ?Ili počinjem prvo neku drugu radnju?Nemam pojma.... hvala unaprijed
Tako je, sve si dobro rekao... I kad sve ukucaš, pospremi, tako da idući puta ne moraš opet ukucavati generalije poduzetnika već ih učitaš iz pospremljenog dokumenta.
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 21:59   #395
zahtjev za el. poslovanjem problem?!?!?!

pozdrav.....evo pročitao sam mnoge postove iznad i ništa mi nije pomoglo...dakle imam problem kod potpisivanja zahtjeva za el. poslovanjem......sve radi i svi certifikati su uredu ali kad pritisnem na potpis mi se javlja poruka "Dogodila se pogreška prilikom potpisivanja obrasca. The action was cancelled by the user.".....pa ako je imao ko kakav takav problem pomagajte....ineče koristim win 7.....hvala
mariokive is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 17:11   #396
Probaj najjednostavnije, izvadi i ponovno umetni karticu, a prije toga zatvori IE ili što koristiš.
Probaj pobrisati i temp file
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 17:27   #397
ili nazovi podrsku u fini...to je meni uvijek najlaksa solucija
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 19:00   #398
Dakle, ja ću podemoniti. Sve sam instalirala, obavila... Ali kada otvorim e-poreznu i treba upisati podatke obrta pod certifikatima mi je prazno polje. Nema ničega
__________________
Tek sad znan da ti brod ca me vuce nosi tvoje ime...
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 21:12   #399
Tek smo jucer saznali da treba po novome mjesecni pdv slati e-poreznom, pa smo danas dobili USB od fine i linkove od kud skinuti program.
Programe sam skinuo, ali mi nece nikako da instalira gemPCtwin program.
Da li mozda znate u cemu je problem?

Normalno sam instalirao activIdentity, ali ovaj prvi ne.
Takodjer sam normalno instalirao aplikaciju od porezne.

Cijeli dan zovem finu na besplatni broj, ali niti ''a'' od njih.
Hvala unaprijed na odgovoru.
__________________
Pun mi je k.u.r.a.c vise praznih prica I malog macchiata i velikih Hrvata by Hladno pivo
mr_freez is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 19:00   #400
Danas cijeli dan ne mogu prijaviti PDV stalno mi javlja grešku OBJECT REFERENCE NOT SET TO AN INSTANCE OF AN OBJECT - bilo koji drugi obrazac mogu potpisat.
O čemu se radi?
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:03.